Osecaj na dizelu i benzincu

Poruka
3.738
ako ste neki mladi pocetnik u voznji kao recimo moja sestra, koja je polagala na dizelu i vozila je lepo,a sad kad je kupila citroena benzinca, sad ima problem jer auto nece sam da krene pri pustanju kvacila. nazad,rikverc,uzbredica......koliko od prilike treba vezbe i navike da ona resi taj problem?
 
ako ste neki mladi pocetnik u voznji kao recimo moja sestra, koja je polagala na dizelu i vozila je lepo,a sad kad je kupila citroena benzinca, sad ima problem jer auto nece sam da krene pri pustanju kvacila. nazad,rikverc,uzbredica......koliko od prilike treba vezbe i navike da ona resi taj problem?
To koliko će joj trebati je individualno. Zavisi od vozača, a ima veze i auto. Uglavnom treba da jače pritisne gas dok ne bude stekla osećaj.
 
ako ste neki mladi pocetnik u voznji kao recimo moja sestra, koja je polagala na dizelu i vozila je lepo,a sad kad je kupila citroena benzinca, sad ima problem jer auto nece sam da krene pri pustanju kvacila. nazad,rikverc,uzbredica......koliko od prilike treba vezbe i navike da ona resi taj problem?
Pazi, i benzinci mogu da krenu iz mesta prilikom pustanja kvacila, moj grande punto 1.4 95ks krece bez dodavanja gasa. E sad, to se jako retko spominje na bilo kom forumu, tako da na najvecu zalost ne znam da li zavisi od paketa opreme, ili da li je ecu racunar kompleksiniji na toj varijanti motora ili nesto pa sam dozira gas kako se auto ne bi ugasio ili sta. U svakom slucaju jako znaci prilikom pakiranja i rikverca jer samo pustas polako kvacilo.
 
Poslednja izmena:
Sam dodaje gas svaki noviji auto ali to nije kao kod dizelaša da samo puštaš kvačilo a obrtni momenat sve pegla. Benzinac se gasi.

Mora pažljivo da se pišta kvačilo pipavo a tu su žene na vi.
Svakako znaci neopisivo mnogo nego da moras dozirati gas da bi krenuo, vozio sam caletovog scenic 2 1.6 16v 2 godine, gde si morao da doziras gas, ok nije problem ali kad treba monovolumen da parkiras u uskoj gradskoj ulici, tu vec treba imati vestine.
 
mozda je sestri pokvareno kvacilo na vozilu? kako da joj pomognem, kako da proverim? auto ima oko 100 konja, i oko 1300kg.
Ma kakvi, kazem ti stvarno ne znam i nema vala nigde konkretnog odgovora za to koji moderni benzinac moze bez kvacila da ide a koji ne. Opet kazem kod mene princip rada isti kao dizel samo slabiji obrtni moment pa time na uzbrdici moze da ide ali u samo u prvoj bez gasa (samo sto prvo moras gas pa onda pustis, inace se ugasi, sto kod dizela nije slucaj)


I pravo da ti kazem to me nervira, jednostavno nema nigde konkretan odgovor koji benzinac moze koji ne. Iako je mario naveo gore, vidim na reditu da daleko mladji automobili od moga zahtevaju dodavanje malo gasa pri pustanju kvacila kako se ne bi ugasio.

U mom izuzetno povrsnom znanju auto mehanike, pretpostavicu da moj model ima dovoljno obrtnog momenta naspram kilaze auta kako bi mogao da krene bez dodavanja gasa.
 
Poslednja izmena:
A ako se gasi , pa je to problem, tj prebrzo pusta kvacilo , a premali gas, tj ne zna polugu da radi , to dobro, onda nije do auta...
Onda se leci tako sto se klackalica spusta brzo do nivoa gde pocinje da grize, a onda se uspori totalno to je 3 sekunde usporenje i polako polako se spusta i pazi da se doda gasa malo vise nego sto se gubi dok se kvacilo spusta...

Kako je grubo naucila da pravi polugu sa dizelom?
To joj neko narihtao u skoli nulti gas da bude malo jaci da mu se ne gasi auto kod pocetnika...ili da se slabije gasi....
Vidim savet da polako spusta i sa nula gasa da vozi , ja se ne secam da li je ijedan dizel koji sam vozio mogao da vozi sa nula gasa, ali znam da ako si u kocenju pred stajanje, da ce da se ugasi ako bas cekas da stane.....iz istog razloga.....brzina mu daje luft da motor radi iako ne daje snagu....
Sto ce reci ako neko nauci da vozi na nula gasu tom ce da se kasnije gasi auto kad god stane na semaforu, jer je navikao da ne dize kvacilo pri malom obrtaju motora...

Lupam posteno , ali nesto ce imati nekom smisla....Ne znam da li se isplati da narihtas da ti auto moze da vozi sa nula gasa u prvoj...svako gleda da narihta da mu je nula gas sto manje a da se ne gasi...

Zanimljivo , znaci ljudi podese svoj nulti gas da im se ne gasi a da je dovoljno slab da ne moze da pokrene auto iako je u brzini na tom nultom gasu....wow...
To je zanimljiva tehnika voznje....kao elektricni da imas ....
Ali takvom ne smes da das auto da vozi...
 
Poslednja izmena:
Imala sam priliku da se zaustavim na paklenoj uzbrdici , par puta, Silom prilika. Preznojim se 10 x dok ne opalim zadovoljavajući gas jer sam navikla prilikom polaska da samo polako pustam kvačilo. Strašno ponižavajuće za mene kao vozača.
 

Back
Top