Počela proizvodnja "Strujadina"? Ima ih već na ulicama Kragujevca?

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
217.998
Pojavila se vest koju je trenutno nemoguće potvrditi. No, pošto je moguće da je tačna evo je pred vama:

Stellantisovi električni automobili krstare ulicama Kragujevca​

Počela probna proizvodnja električnih automobila.
Testiranje će trajati narednih meseci.
Zapošljavanja novih radnika ovog i narednog meseca.
IMG_20240403_073412.jpg


Stellantis je već počeo da proizvodi električne automobile u fabrici u Kragujevcu i uveliko ih testira na ulicama ovog grada, potvrdila su dva dobro upućena sagovornika Bloomberg Adrije.
Kako objašnjava jedan od njih proizvedeno je probno oko 15 električnih automobila i oni se testiraju, a naredne sedmice biće pokrenuta prva probna proizvodna linija za serijsku proizvodnju.

Testiranje će trajati nekoliko meseci. Automobili koji krstare kragujevačkim ulicama potpuno su zamaskirani tako da ne može da se vidi o kom modelu je reč. Novi model će biti zvanično predstavljen 11. jula na godišnjicu Fiata, a masovna proizvodnja bi trebalo da počne na jesen.
Zasad se zna da će automobil imati dve reči u nazivu i da će se praviti na istoj platformi kao električni "citroen e-C3", koji se proizvodi u Slovačkoj.

Električna 'panda' možda da, možda ne​

Jedan sagovornik Bloomberg Adrije tvrdi da se u Srbiji neće proizvoditi električna 'panda', niti će imati sličnosti sa 'pandinom' koja se proizvodi u Napulju, inače najprodavanijim Fiatovim automobilom u Italiji. Dok drugi kaže da će, kao što je i najavljeno, u Kragujevcu biti proizvedena električna 'panda' i da će se osim tog automobila ovde proizvoditi određen broj autmobila "e-citroen C3".

Oba sagovornika su saglasna da od 2025. u Kragujevcu kreće i proizvodnja hibridne varijante modela koji se bude proizvodio u Srbiji.
Podsetimo, krajem prošle godine Giorgia Meloni, premijerka Italije, posetila je Beograd i tada je zvanično rečeno da će se u Kragujevcu proizvoditi elektična "panda".
https://rs.bloombergadria.com/bizni...HA-XfFh4hoMYHLJBK_newJkbpZibSMwFs5-JppPjbQQPI

Šta će biti od svega ovoga?
 
Predlazem model sa 3 tocka i 4 srafa po tocku , da ne provociramo EU sa kvalitetnom ponudom, nego brate nesto za 3,5k evra, sa drvenom klupicom u autu i najlonom umesto sofersajbne , ne treba brisaci , samim tim ni elektronika za spustanje vrata, noga fazon pa kroz najlon...

naravno u alatu rezervne gume, selotejp za prozore i sofersajbnu i obavezno portabilni zvucni sistem, da ne bi ostajali bez njega...
 
1712151452792.png


Ovo je moderan EV , koji je prekriven vestackom kozom, koja je vise tkanina a ne kruta koza, nabori su namerno ovakvi , a kao i haljine i brusevi , postoji unutrasnji estetski skelet, tj nesto sto je tu samo zbog estetike a ne strukture samog auta..

Sasvim prilicno jer nije mnogo skupo , 130e po vozilu kosta taj egzoskelet a dobija se batman izgled i opak izgled prednjih svetala...
Za razliku od limene varijante, auto je laksi za 200 funti , tj 100kg...
 
Ovo bi moglo da prodje...

Eve Air Mobility has signed a memorandum of understanding with Singapore-based private aviation network Yugo Global Industries to study the potential for urban air mobility (UAM) and electric-vertical-takeoff-and-landing (eVTOL) aircraft in Southeast Asia.
Under the MoU, the two companies will focus on analyzing potential infrastructure requirements for eVTOL operations in Southeast Asia, as well as examining regulatory aspects. The sizes and capabilities required for vertiports and service centers will be analyzed, as well as the requirements for ground handling and related aspects.
“We are looking forward to collaboratively working with Yugo to study and help define the UAM ecosystem in Singapore and Southeast Asia,” said Johann Bordais, Eve’s CEO. “Our goal is also to understand and define a business model that not only enables eVTOL flights in the region but also advances the overall mobility ecosystem.”
Eve, which is developing a four-passenger eVTOL aircraft with backing from Embraer, has been highly active in the effort to bring UAM to the Asia-Pacific region, and the company already works with several key stakeholders. Incorporating future UAM operations into large airport developments stands as a key factor.
Two airports in particular are under scrutiny: Manila International Airport in the Philippines and the Techo International Airport near Phnom Penh, Cambodia, which is set to open in 2025. The modern, sustainable airports are exploring charging stations and flight routes for air taxis and other electric aircraft. Yugo partners PhilJets (Philippines) and Helistar (Cambodia) are important contributors to the studies and analyses.
As the primary technology innovator in the region, Singapore plays a significant role in the introduction of UAM and can provide a useful template for other ecosystem developers. As an example, the OCIC Group that is constructing the Phnom Penh airport is partnered with Changi Airport and Singapore Airline Engineering.
In the meantime, Eve claims to be leading the field in terms of eVTOL sales, with 2,850 on order. The company plans to begin flight trials with the full-scale prototype of its lift-and-cruise design this year, with service entry slated for 2026. The vehicle, which features eight lift rotors and one for cruise thrust, flies to a range of around 60 miles (100 kilometers) and a maximum speed of around 100 knots.

1712162719860.png


Naslov Yugo pocinje da pravi avione...
Vucic na otvaranju...
 

Back
Top