Opsesivna ljubav

Sonatica72

Aktivan član
Moderator
Poruka
1.709
BLOG.jpg
- Autorska tema -

Opsesivna ljubav je želja da se neko voli, a ljubav nije uzvraćena.

Idealizuje se osoba koja se voli. I pored toga što čujemo od te osobe da nas ne voli, da nas vidi kao prijatelja, mi nastavljamo da tražimo ljubav od nje.

Pišemo pisma toj osobi, šaljemo SMS-ove, trudimo se da što češće budemo pored te osobe..ili u društvu ili nasamo.

Kao tinejdžerka opsesivno sam volela jednog pevača iz Sarajeva. Slala sam mu pisma, razgovarala sa njim telefonom.

Ta "ljubav " je trajala sve dok nisam upoznala nekoga sa kojim sam imala pravu, višegodišnju vezu.


Sa druge strane, bila sam i žrtva takve, opsesivne ljubavi. Pored SMS-ova, pored brojnih izjava ljubavi, ta osoba je otišla korak dalje. Počeo je da me proganja, govorio je kako će me oteti da bih bila samo sa njim i kako bih bila samo njegova.
Par puta je dolazio na moj posao..tačnije čekao me je ispred zgrade gde sam radila.

Zahvaljući podršci kolega i najbližih prijatelja uspela sam da zauvek prekinem sve kontakte sa njim. Živela sam, u tom periodu, u strahu.

Dugo posle te "ljubavi" nisam želela da ulazim u emotivne veze. Kasnije se to promenilo..mada sećanje na njega nije nestalo..

Kako biste definisali opsesivnu ljubav?

Da li ste bili "žrtva" takve "ljubavi"?

Da li ste vi nekada opsesivno voleli nekoga?
 
Imao sam devojke koje su me sačekivale ispred zgrade, pratile gde idem i šta radim, bilo je svega.

Smatram da sve što je opsesivno nije normalno i da to uopšte nije ljubav, pre svega.

Ljubav je prelepa, ljubav je sloboda, ljubav je i pripadanje, ljubav je kada brineš o nekome, tj. za nekoga i kada tu osobu vidiš kao svoj deo sveta.
 
Pogledajte prilog 1513885- Autorska tema -

Opsesivna ljubav je želja da se neko voli, a ljubav nije uzvraćena.

Idealizuje se osoba koja se voli. I pored toga što čujemo od te osobe da nas ne voli, da nas vidi kao prijatelja, mi nastavljamo da tražimo ljubav od nje.

Pišemo pisma toj osobi, šaljemo SMS-ove, trudimo se da što češće budemo pored te osobe..ili u društvu ili nasamo.

Kao tinejdžerka opsesivno sam volela jednog pevača iz Sarajeva. Slala sam mu pisma, razgovarala sa njim telefonom.

Ta "ljubav " je trajala sve dok nisam upoznala nekoga sa kojim sam imala pravu, višegodišnju vezu.


Sa druge strane, bila sam i žrtva takve, opsesivne ljubavi. Pored SMS-ova, pored brojnih izjava ljubavi, ta osoba je otišla korak dalje. Počeo je da me proganja, govorio je kako će me oteti da bih bila samo sa njim i kako bih bila samo njegova.
Par puta je dolazio na moj posao..tačnije čekao me je ispred zgrade gde sam radila.

Zahvaljući podršci kolega i najbližih prijatelja uspela sam da zauvek prekinem sve kontakte sa njim. Živela sam, u tom periodu, u strahu.

Dugo posle te "ljubavi" nisam želela da ulazim u emotivne veze. Kasnije se to promenilo..mada sećanje na njega nije nestalo..

Kako biste definisali opsesivnu ljubav?

Da li ste bili "žrtva" takve "ljubavi"?

Da li ste vi nekada opsesivno voleli nekoga?
Prvo, to nije ljubav već manija.
Drugo, nemam, Bogu hvala, takvih iskustava.
Nezamislivo mi je da ja neku tako proganjam...
ili da, što je manje verovatno, ona proganja mene.
Jednostavno, ne treba idealizovati nikoga.
Zdravko Čolić ima pesmu "Produži dalje" koja tekstom savršeno to opisuje.
Treba znati i umeti da se nosiš sa razočaranjem...
a dešavalo se meni da "promašim ceo fudbal"...ali sam odbolovao i nastavio dalje.
Nije mi ni na kraj pameti bilo da te žene moljakam, a kamoli da ih pratim i proganjam.
 
Pogledajte prilog 1513885- Autorska tema -

Opsesivna ljubav je želja da se neko voli, a ljubav nije uzvraćena.

Idealizuje se osoba koja se voli. I pored toga što čujemo od te osobe da nas ne voli, da nas vidi kao prijatelja, mi nastavljamo da tražimo ljubav od nje.

Pišemo pisma toj osobi, šaljemo SMS-ove, trudimo se da što češće budemo pored te osobe..ili u društvu ili nasamo.

Kao tinejdžerka opsesivno sam volela jednog pevača iz Sarajeva. Slala sam mu pisma, razgovarala sa njim telefonom.

Ta "ljubav " je trajala sve dok nisam upoznala nekoga sa kojim sam imala pravu, višegodišnju vezu.


Sa druge strane, bila sam i žrtva takve, opsesivne ljubavi. Pored SMS-ova, pored brojnih izjava ljubavi, ta osoba je otišla korak dalje. Počeo je da me proganja, govorio je kako će me oteti da bih bila samo sa njim i kako bih bila samo njegova.
Par puta je dolazio na moj posao..tačnije čekao me je ispred zgrade gde sam radila.

Zahvaljući podršci kolega i najbližih prijatelja uspela sam da zauvek prekinem sve kontakte sa njim. Živela sam, u tom periodu, u strahu.

Dugo posle te "ljubavi" nisam želela da ulazim u emotivne veze. Kasnije se to promenilo..mada sećanje na njega nije nestalo..

Kako biste definisali opsesivnu ljubav?

Da li ste bili "žrtva" takve "ljubavi"?

Da li ste vi nekada opsesivno voleli nekoga?
U Mostaru sam voleo jednu Svetlanu...
 
Теоретски......да сам леп, млад, курат, богат.......не бих волео ни под "разно" да ме ИКО воли на начин да ме грли, цмаче, тепа, пружа пажњу и остала срања. Нити бих волео да ја икога воли на такав начин. Нпр. мени би било сасвим довољно да ме воли као неку стару, симпатичну џукелу са мог аватара кога помази по глави и игра се пола сата са мном. Не тражим ништа више од тога.
 
Smatram da sve što je opsesivno nije normalno i da to uopšte nije ljubav, pre svega.
Potpuno se slazem sa ovim. Opsesivna ''ljubav'' nije ljubav, to je po mom skromnom misljenju patologija ilti patoloska nazovi ljubav,
a cesto moze biti i manija i potrebna je strucna pomoc.
Ljubav je prelepa, ljubav je sloboda, ljubav je i pripadanje, ljubav je kada brineš o nekome, tj. za nekoga i kada tu osobu vidiš kao svoj deo sveta.
Lepo je cuti odn. procitati da jedan muskarac ovako razmislja :)
 
Nesrećna ljubav je kada druga strana ne uzvraća istom mjerom, postajemo tužni i usamljeni, i treba vremena da ponovo oživimo. Iako tu osobu još uvijek volimo, a više nismo s njom, neminovno vrijeme radi svoje.. moramo je preboljeti i zaboraviti i posvetiti se sebi, gledati druge..
Kada iskreno i istinski volimo tada poštujemo osobu prema kojoj gajimo taj osjećaj i ne dolazi u obzir da je zbog toga kinjimo ili proganjamo na neki način.
Msdjutim opsesija je sebična i fokusirana je na samog sebe gdje se ne ispoljava skoro bilo kakva empatija, jer to je u suštini skoro pa nasilni progon.
OPsesivnost je i pretjerana želja za pažnjom i fokusiranjem na sebe, kako god to izgledalo da nije..
 
Pogledajte prilog 1513885- Autorska tema -

Opsesivna ljubav je želja da se neko voli, a ljubav nije uzvraćena.

Idealizuje se osoba koja se voli. I pored toga što čujemo od te osobe da nas ne voli, da nas vidi kao prijatelja, mi nastavljamo da tražimo ljubav od nje.

Pišemo pisma toj osobi, šaljemo SMS-ove, trudimo se da što češće budemo pored te osobe..ili u društvu ili nasamo.

Kao tinejdžerka opsesivno sam volela jednog pevača iz Sarajeva. Slala sam mu pisma, razgovarala sa njim telefonom.

Ta "ljubav " je trajala sve dok nisam upoznala nekoga sa kojim sam imala pravu, višegodišnju vezu.


Sa druge strane, bila sam i žrtva takve, opsesivne ljubavi. Pored SMS-ova, pored brojnih izjava ljubavi, ta osoba je otišla korak dalje. Počeo je da me proganja, govorio je kako će me oteti da bih bila samo sa njim i kako bih bila samo njegova.
Par puta je dolazio na moj posao..tačnije čekao me je ispred zgrade gde sam radila.

Zahvaljući podršci kolega i najbližih prijatelja uspela sam da zauvek prekinem sve kontakte sa njim. Živela sam, u tom periodu, u strahu.

Dugo posle te "ljubavi" nisam želela da ulazim u emotivne veze. Kasnije se to promenilo..mada sećanje na njega nije nestalo..

Kako biste definisali opsesivnu ljubav?

Da li ste bili "žrtva" takve "ljubavi"?

Da li ste vi nekada opsesivno voleli nekoga?
Eeeee, kad se setim moja Slavice.
 
Potpuno se slazem sa ovim. Opsesivna ''ljubav'' nije ljubav, to je po mom skromnom misljenju patologija ilti patoloska nazovi ljubav,
a cesto moze biti i manija i potrebna je strucna pomoc.

Lepo je cuti odn. procitati da jedan muskarac ovako razmislja :)

Upravo tako. Kod opsesivne ljubavi ili bilo kakve opsesije, lično ne vidim ništa pozitivno ili lepo. Problem samo ovih prostora je što se još uvek na stručnu pomoć gleda negativnije nego na to kad neko ima problem. Ispadne da je normalno imati problem, ali potražiti stručnu pomoć je sramota.

Hvala. :) Samo treba naći neostrašćene i ljude koji nisu frustrirani životom. :)
 
ok mi je to..zanimljivo.. .uvek se nešto dešava.. ne svede ti se život , ponedeljak-poso, petak-vikend, ponedeljak poso, petak-vikend, ponedeljak- poso, petak- vikend.... postoji i utorak a Bogami i sreda, četvrtak pa i subota
 

Back
Top