Опсесивна компулсивност

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Опсесивно компулсивно бришем сопствене постове ...

О чему је реч ?

Немогу да се уздржим па морам ђубретима рећи да су ђубрад ..

али због тога што све постове читају и неђубрета ..бришем бар своје ...

Докле ? Чему ?
Brt samokritičan si. Strog si prema sebi. Ali nemaš OCD.
 
Опсесивно компулсивно бришем сопствене постове ...

О чему је реч ?

Немогу да се уздржим па морам ђубретима рећи да су ђубрад ..

али због тога што све постове читају и неђубрета ..бришем бар своје ...

Докле ? Чему ?
Da li više voliš da komuniciraš sa ljudima koje smatraš đubretom, pa te onda super ego natera da to porekneš?
Ne bih nos promolila na ovo mesto da smatram da je tek deponija.
Drugo, ne bih imala razloga da đubre nazivam đubretom. Ono se time ne iznenađuje, ali i iz njega može (ne mora) da nikne nešto lepo ako se poseje.
Smatram da treba da se klonimo vređanja na svim mestima, pa i ovde, a i da se njime ništa dobro ne postiže.
Lično mi je nekad žao što nisam stigla da obrišem neki svoj post, ali ne jer sam nekog uvredila, već jer sam uvidela da je bilo suvišno i bolje ne napisati. Ma, život ide dalje!:D
Nemoj sebi olako da izdaješ dijagnoze. Iz umišljaja može da nastane prava pravcata realizacija.
Nedavno me je u među svojim poslednjim intervjuima Abdulah Sidran podsetio na jednostavnu verbalnu autosugestiju koja je bila dugo veoma popularna:
"Svakoga dana, u svakom pogledu se osećam sve bolje i bolje.", kao i da poznajem ljude koji su već jutrom nesrećni jer je nastupio nov dan, novo mučenje.
Definitivno se priklanjam prvima, mada tu frazu verbalizujem drugačije.
Imam obrise OCD-a, ali npr. u čišćenju kupatila, slaganja stvari na poseban način, i to ne bih da mi iko leči jer je korisno.
Brišeš poruke prosto jer hoćeš da ih izbrišeš.
 
Da li više voliš da komuniciraš sa ljudima koje smatraš đubretom, pa te onda super ego natera da to porekneš?
Ne bih nos promolila na ovo mesto da smatram da je tek deponija.
Drugo, ne bih imala razloga da đubre nazivam đubretom. Ono se time ne iznenađuje, ali i iz njega može (ne mora) da nikne nešto lepo ako se poseje.
Smatram da treba da se klonimo vređanja na svim mestima, pa i ovde, a i da se njime ništa dobro ne postiže.
Lično mi je nekad žao što nisam stigla da obrišem neki svoj post, ali ne jer sam nekog uvredila, već jer sam uvidela da je bilo suvišno i bolje ne napisati. Ma, život ide dalje!:D
Nemoj sebi olako da izdaješ dijagnoze. Iz umišljaja može da nastane prava pravcata realizacija.
Nedavno me je u među svojim poslednjim intervjuima Abdulah Sidran podsetio na jednostavnu verbalnu autosugestiju koja je bila dugo veoma popularna:
"Svakoga dana, u svakom pogledu se osećam sve bolje i bolje.", kao i da poznajem ljude koji su već jutrom nesrećni jer je nastupio nov dan, novo mučenje.
Definitivno se priklanjam prvima, mada tu frazu verbalizujem drugačije.
Imam obrise OCD-a, ali npr. u čišćenju kupatila, slaganja stvari na poseban način, i to ne bih da mi iko leči jer je korisno.
Brišeš poruke prosto jer hoćeš da ih izbrišeš.
Jednom si meni odgovorila, procitao sam poruku i kada sam hteo da citiram ona je nestala. :D
 
Jednom si meni odgovorila, procitao sam poruku i kada sam hteo da citiram ona je nestala. :D
Izvini.
Nekad stignem, a nekad ne da izbrišem postove zbog kojih bih se posle pokajala.
Za one koje ne stignem da izbrišem, nalazim olakšanje u tome da ima ljudi koji su na moju adresu-ne ovde, već offline, izgovorili razne gadosti bez trunke naknadnog pokajanja. Od njih se razlikujem bar po tome što se iskreno kajem i stidim se.
 
Izvini.
Nekad stignem, a nekad ne da izbrišem postove zbog kojih bih se posle pokajala.
Za one koje ne stignem da izbrišem, nalazim olakšanje u tome da ima ljudi koji su na moju adresu-ne ovde, već offline, izgovorili razne gadosti bez trunke naknadnog pokajanja. Od njih se razlikujem bar po tome što se iskreno kajem i stidim se.
Iskreno, na tu poruku sam hteo odgovoriti sa ne razumem. Zaista te nisam nista razumeo. Doslo je do nekog nesporazuma u toku naseg razgovora :D
 
Iskreno, na tu poruku sam hteo odgovoriti sa ne razumem. Zaista te nisam nista razumeo. Doslo je do nekog nesporazuma u toku naseg razgovora :D
Za mene je bolje odustati, nego produbljivati nesporazum. Verovatno sam pročitala i pomislila da ni sama ne bih znala šta na to da odgovorim. :zcepanje:
Samo sam čovek, nisam nepogrešiva ni idealna. Niko od nas nije.
 
Sposoban Sam da na jednom temi vodim kulturan, civilizovan razgovor, dok na drugoj objasnjavam neke stvari...kome je potrebno.
Nista ne brisem...
Mozes li da vratis izgovoreno u realu?
Sve je to ok.
Interesantno je, I Meni Drago, da posle par sati Ili Dana vodim na drugoj temi sa istom osobom prijatan razgovor,a sa prvom se, na neki nacina raspravljam, iako smo se lepo slagali do tada...
Zato kazem...sve je to OK.
 
Presla si u neki kontranapad. Ja se pitam sta se desava, nisam te nista napao, hahah. Dobra si :D
Ljudi češće imaju famozne žute minute, a ja sam od onih koji umesto toga zapadnu tu i tamo u crvene.
Nisam nikad u žutom... mada bi žuto trebalo da asocira na bolje, žute minute su ono-beživotno, bezvoljno.
Iz mira i spokoja koji najviše volim, ponekad imam poriv da prođem kroz crveno na semaforu.
Sve je to moj nestvarni svet za koji niko nije kriv.
Šta misliš, ima li na ovo odgovora? :D
 
Ljudi češće imaju famozne žute minute, a ja sam od onih koji umesto toga zapadnu tu i tamo u crvene.
Nisam nikad u žutom... mada bi žuto trebalo da asocira na bolje, žute minute su ono-beživotno, bezvoljno.
Iz mira i spokoja koji najviše volim, ponekad imam poriv da prođem kroz crveno na semaforu.
Sve je to moj nestvarni svet za koji niko nije kriv.
Šta misliš, ima li na ovo odgovora? :D
Imam. Podsecas me na jednu drugaricu iz Grcke (grkinja). Ima slican mindset kao i ti. Na momente pomislim da ste bliznakinje. :D
 
Imam. Podsecas me na jednu drugaricu iz Grcke (grkinja). Ima slican mindset kao i ti. Na momente pomislim da ste bliznakinje. :D
Off-topic skroz, ali... pitam se šta li bismo tvoja drugarica i ja radile zajedno da se upoznamo.
Sličan se sličnom raduje!
Doduše... nije kao da sam zainteresovana za upoznavanje, čak i tih sebi sličnih. Jedna ja, čini mi se, je u mom životu sasvim dovoljna.
 
Zvao random telefonske brojeve u pošti nakon časova? Haaaa... Drugarica i ja smo uvek imale neki dinar viška nakon časova, pa bismo random ljude zvale i ispitale kako su svi u (ko zna kojoj) familiji. Ostavljale bismo i pozdrave za sve, ali nikad svoja imena.
Bože! :zcepanje:
Poznajem ljude sa OCD kojima je trebalo po dva sata prinudnih radnji da bi daljinskim upalili tv ili pritisnuli dugme za power na kompu. Sad su dobro.

Zdrava si. Samo imaš vrlo jaku savest.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top