Opet malo o masonima, zanimljivo...

» и још нешто како можеш имати саговорнике са онима који никада нису читали ТОРУ, ТАЛМУД И ШУЛХАН АРУХ... а они који јесу прочитали... ОСТАНУ НЕМИ...
«

Problem je u tome što oni ne poznaju esencu Evanđelja, što nemaju meru istinitosti, što su zatvorili i svoju nutrinu u kojoj je Mera i Zakon ...

Постоји велики број масонских симбола у Београду. Један од њих је и она чувена пирамида постављена испред зграде САНУ у Кнез Михаиловој улици.


Šta će masonski i mondijalistički simbol ispred SANU?
Ko je tu gnus od spomenika tamo postavio?

Zašto je vlast dopustila da se to postavi? Zašto sada to toleriše?

Šta srpski narod ima zajedničko sa masonskim i egipatskim piramidama?


brat Vasa
 
Knjigu "Masonski simboli u Beogradu" je pisao moj uvazeni prijatelj Zoran Nikolic, novinar Vecernjih novosti vec dugi niz godina. Dobio sam je pre par dana na promociji u Kinoteci. Koga interesuje nesto podrobnije o ovoj knjizi nek mi se obrati preko PM-a, sto zbog moderatora, sto zbog tolikih strucnjaka i znalaca o pravoj istoriji Srba, ostalih naroda, masoneriji, zbog kojih zasluzujemo da otvorimo jedan Institut za alternativna istrazivanja ;) . Sta sve covek ovde moze da procita :rolleyes:

Knjiga je pisana skromim i nenametljivim stilom, dok je svaka tvrdnja potkrepljena verodostojnim fotografijama. Vodilo se racuna i da se ne ide u preveliku mistifikacija i da ovo pre svega bude i jedan lep putopis o nasem glavnom gradu, bez pretenzija ni da osudjuje ovaj pokret ni da se on hvali.

Knjigu toplo preporucujem svakome !
 
Prosto ne mogu da verujem sta sve ljudi pisu kakve gluposti u vezi slobodnog zidarstva...
Odakle im te informacoije i glupa nagadjanja ovo je strasno!!!!!!
Zaista mi nije jasno ako neko zeli nesto da sazna u vezi ove teme neka mi se obrati ili neka me pita pokusacu da mu izadjem u susret...
Video sam ovde navodnu "sistematizaciju" masonerije , prosto sam se slatko ismejao to su dragi moji neverovatne gluposti!!!
Neko je rekao zavedeni ili ne znam ni ja kakvim sve imenima su nazivani masoni na ovoj temi medjutim pored ovde pomenutih znamenitih srpskih licnosti (Zivojin Misic, Stevan Sremac...), bili su i : Njegos i njegov ucitelj i pesnik Sima Milutinovic Sarajlija, Dositej Obradovic, Vodje I srpskog ustanka, Stevan Mokranjac, Branislav Nusic, Ivo Andric, Djordje Vajfert covek nemackog porekla ali u dusi Srbin kako je on to govorio mozda jedna od najupecatljivijih licnosti modernog doba u Srba... Dragi moji pogledajte nase aktuelne novcanice tj likove na novcanicama i sve ce vam biti mnogo jasnije!!!
Da, apsolutno je tacno da u Beogradu postoje masonski simboli i to ne mozete ni predpostaviti koliko treba samo umeti prepoznavati ih :)
 
Marko-Zagreb:
Kod mnogih naroda je postojala dvojnost identiteta,ali to ništa neznači.Nacija je stvar trenutnog osjećaja pripadnosti.Šta su Hrvati?Nemam pojma :D Ako smo iz Irana da i mi kao Židovi upadnemo tamo i osnujemo državu? ;)

mislim da cete imati punu podrsku Zbuna & Co. ;-)
a, bogami, ni mi se ne bismo bunili...jedino mozda vase juzno/severne, a nase zapadne komsije...
 
ja sam cuo da ce po vama nazvati podvrstu pesijske macke....cisto da se zna odakle ste:smile:

a njegos se osecao i izjasnjavao kao srbin,isto kao sto se i ti pretpostavljam osecas hrvatom...
ne znam koliku ulogu u svemu tome ima genetika,ali tako je kako je:wink:
 

Back
Top