Makron opet o slanju trupa u Ukrajinu: Rusija i nije velika nuklearna sila

1710720456915.png

саће њега баба смири
 

Емануел Макрон: Украјини ће у неком тренутку можда бити потребне копнене операције Запада. Русија је средња сила са нуклеарним оружем


Izvor 1 https://n1info.rs/svet/makron-opet-o-slanju-kopnenih-trupa-u-ukrajinu-mozda-u-nekom-trenutku/

Izvor 2 http://91.222.7.145/hronika/emanuel...naga-francuske-je-u-tome-da-mi-to-mozemo.html

Француски председник Емануел Макрон поновио је, у разговору који је у суботу вече објавио лист Ле Парисиен, да ће у Украјини "у неком тренутку" можда бити потребне западњачке копнене операције.

„Ја то не желим и нећу покренути такву иницијативу, али можда ће у неком тренутку бити потребне операције на терену, какве год да биле, како би се супротставило руским снагама… Снага Француске је у томе да ми то можемо“, рекао је Макрон.
%D0%95%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D1%83%D0%B5%D0%BB-%D0%9C%D0%B0%D0%BA%D1%80%D0%BE%D0%BD.jpg


Француски председник се дан раније у Берлину састао с њемачким канцеларом Олафом Шолцом и пољским премијером Доналдом Туском.

Макронове поновљене изјаве да не жели искључити слање копнених снага у Украјину изазвале су забринутост код француских савезника, у првом реду Немачке, и готово једногласно противљење француске опозиције.

У разговору за Ле Парисиен, Макрон је потврдио да не постоји неслагање с Берлином с тим у вези.

„Стратешке разлике не постоје. Између канцелара и мене никада није било неспоразума. Имамо јако блиска виђења у погледу циљева и ситуације. Разликује се начин на који их изражавамо“, додао је.

Макрон је још рекао:

„Немачка има стратешку културу великог опреза, не-интервенције, и држи се подаље од нуклеарног оружја. То је модел који се јако разликује од модела Француске, која има нуклеарно оружје и која је сачувала и ојачала професионалну војску.“

Макрон је рекао да ће у недељама који долазе посетити Кијев.

Нагласио је такође да помоћ Француске и Немачке Украјини може бити комплементарна.

„Немачка троши више од Француске, има више прорачунског простора, то је прилика. А Француска, пак, може учинити ствари које Немачка не може“, рекао је Макрон.

Оне је релативизирао снагу Русије, преноси Хина.

„Не треба се застрашити, нисмо суочени с великом силом. Русија је средња сила с нуклеарним оружем, али њен БДП мањи је од БДП-а Еуропљана, мањи од немачког, од француског“, рекао је.

(Н1)
On bolje da sredi da mu ne budu traktori, seno, blato na ulici i da ga poljoprivrednici ne jure dok je na odmoru u svojoj kući negde na plaži.
 
Sjajna prilika da cela francuska vojska udje u Ukrajinu. Realno , Ruski BDP je toliko mali da jedva imaju za granate. A i nemaju para za odrzavanje nuklearnog naoruzanja. Pitanje je dal ga imaju uopste. Cak da i ga imaju tu je Patrijot da obori svaku raketu.
Tako da nema razloga da se vise ceka , odmah sada da udje vojska u Ukrajinu i resi stvar.
Ma kakvi, juče! :D
 
Kako si dosao do tog zakljucka, nema modernih dronova, F35 ili bilo cega sto je bitno da ne padne u ruke Rusima. Zasto bi to bio poraz zapada? SAD nisu poslale ni 5% vojnog budzeta Ukrajini.
Assclown, in short, the Ukrainians demonstrated that NATO’s weapons are crap.

70% Or More Of F-35s May Not Be Combat-Capable

A September 2023 Government Accountability Office (GAO) report on the F-35 revealed some shocking statistics on just how unready hundreds of billions of dollars worth of F-35s are to provide actual combat power. In fact, the report indicated that only 15 to 30 percent of F-35s may be capable of combat.
But if you were to read a typical article in the media, you might believe that, on average, some 55 percent of F-35s are combat-capable. However, you would be wrong. You see when the average person sees a report declaring that 55 percent of F-35 combat aircraft are “mission capable,” they assume mission capable equals combat capable. But in doing so, they are being deceived.

The deception comes out of how the F-35 program office and the whole of the Department of Defense define “mission capable.” It turns out that the DoD definition of “mission capable” does not mean combat capable. What it means is that an aircraft can fly and perform at least one mission. So, a plane designated as mission-capable might be capable of doing some type of combat, but it might not. Instead, the mission it might be capable of executing could be testing or training, or some other mission that does not involve combat. And even if it is considered capable of testing or training, it might not be capable of doing the full gamut of testing or training you would expect from a fully functional aircraft. Likewise, it could still be classified as mission-capable even if it is only capable of executing a portion of the combat-type missions it is supposed to be able to perform.

read more:https://www.zerohedge.com/military/70-or-more-f-35s-may-not-be-combat-capable
 
On bolje da sredi da mu ne budu traktori, seno, blato na ulici i da ga poljoprivrednici ne jure dok je na odmoru u svojoj kući negde na plaži.
Odlično je opisao Rusiju.
Francuska nije Srbija pa da demonstriraš bez posledica. 2019. je francuska policija demonstrantima demokratski izbila 24 oka i najevropskije poslala još njih 5 na amputaciju šaka. Krovičnih prijava protiv Makronovog Gestapoa naravno nije bilo.

U vodećoj demokratiji EU jedino islamisti mogu da demonstriraju bez posledica: na njih se letos nije pucalo plastičnim i gumenim mecima.

28F8D05A-86BA-4B36-85A0-9ACF30BCB59B.jpeg

A39E51E3-7FC8-4E94-AA24-32FF5BD338CB.jpeg
0115848C-CABF-41BA-9FBE-F58BE27A7A50.jpeg
554A390D-4239-4F2E-A3A1-DE5A108D1CA3.jpeg
 

Емануел Макрон: Украјини ће у неком тренутку можда бити потребне копнене операције Запада. Русија је средња сила са нуклеарним оружем


Izvor 1 https://n1info.rs/svet/makron-opet-o-slanju-kopnenih-trupa-u-ukrajinu-mozda-u-nekom-trenutku/

Izvor 2 http://91.222.7.145/hronika/emanuel...naga-francuske-je-u-tome-da-mi-to-mozemo.html

Француски председник Емануел Макрон поновио је, у разговору који је у суботу вече објавио лист Ле Парисиен, да ће у Украјини "у неком тренутку" можда бити потребне западњачке копнене операције.

„Ја то не желим и нећу покренути такву иницијативу, али можда ће у неком тренутку бити потребне операције на терену, какве год да биле, како би се супротставило руским снагама… Снага Француске је у томе да ми то можемо“, рекао је Макрон.
%D0%95%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D1%83%D0%B5%D0%BB-%D0%9C%D0%B0%D0%BA%D1%80%D0%BE%D0%BD.jpg


Француски председник се дан раније у Берлину састао с њемачким канцеларом Олафом Шолцом и пољским премијером Доналдом Туском.

Макронове поновљене изјаве да не жели искључити слање копнених снага у Украјину изазвале су забринутост код француских савезника, у првом реду Немачке, и готово једногласно противљење француске опозиције.

У разговору за Ле Парисиен, Макрон је потврдио да не постоји неслагање с Берлином с тим у вези.

„Стратешке разлике не постоје. Између канцелара и мене никада није било неспоразума. Имамо јако блиска виђења у погледу циљева и ситуације. Разликује се начин на који их изражавамо“, додао је.

Макрон је још рекао:

„Немачка има стратешку културу великог опреза, не-интервенције, и држи се подаље од нуклеарног оружја. То је модел који се јако разликује од модела Француске, која има нуклеарно оружје и која је сачувала и ојачала професионалну војску.“

Макрон је рекао да ће у недељама који долазе посетити Кијев.

Нагласио је такође да помоћ Француске и Немачке Украјини може бити комплементарна.

„Немачка троши више од Француске, има више прорачунског простора, то је прилика. А Француска, пак, може учинити ствари које Немачка не може“, рекао је Макрон.

Оне је релативизирао снагу Русије, преноси Хина.

„Не треба се застрашити, нисмо суочени с великом силом. Русија је средња сила с нуклеарним оружем, али њен БДП мањи је од БДП-а Еуропљана, мањи од немачког, од француског“, рекао је.

(Н1)
Побегли из Нигера као стрине, а сад би да ратују против Русије ? ? ? ? ? ?

Макрон изгледа има "станаре" у глави, или је ово последица оне фајзерове вакцине, које куде ? :think:
 
Ja lično mislim da će morati da pomognu Ukrajini direktno slanjem NATO vojske ako žele da zaustave Rusiju.
Prepuštanje Ukrajine Rusima nakon ovako teškog rata bio bi veliki poraz za Zapad i velika sramota.

E sad možda grešim i nisam neki analitičar.
sta briga Rotschilda za cast i obraz zapada ?
 
Kako si dosao do tog zakljucka, nema modernih dronova, F35 ili bilo cega sto je bitno da ne padne u ruke Rusima. Zasto bi to bio poraz zapada? SAD nisu poslale ni 5% vojnog budzeta Ukrajini.
На које модерне дронове мислиш, на оне што их Хути обарају доле на Аденском мореузу ?:kafa:
 

Емануел Макрон: Украјини ће у неком тренутку можда бити потребне копнене операције Запада. Русија је средња сила са нуклеарним оружем


Izvor 1 https://n1info.rs/svet/makron-opet-o-slanju-kopnenih-trupa-u-ukrajinu-mozda-u-nekom-trenutku/

Izvor 2 http://91.222.7.145/hronika/emanuel...naga-francuske-je-u-tome-da-mi-to-mozemo.html

Француски председник Емануел Макрон поновио је, у разговору који је у суботу вече објавио лист Ле Парисиен, да ће у Украјини "у неком тренутку" можда бити потребне западњачке копнене операције.

„Ја то не желим и нећу покренути такву иницијативу, али можда ће у неком тренутку бити потребне операције на терену, какве год да биле, како би се супротставило руским снагама… Снага Француске је у томе да ми то можемо“, рекао је Макрон.
%D0%95%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D1%83%D0%B5%D0%BB-%D0%9C%D0%B0%D0%BA%D1%80%D0%BE%D0%BD.jpg


Француски председник се дан раније у Берлину састао с њемачким канцеларом Олафом Шолцом и пољским премијером Доналдом Туском.

Макронове поновљене изјаве да не жели искључити слање копнених снага у Украјину изазвале су забринутост код француских савезника, у првом реду Немачке, и готово једногласно противљење француске опозиције.

У разговору за Ле Парисиен, Макрон је потврдио да не постоји неслагање с Берлином с тим у вези.

„Стратешке разлике не постоје. Између канцелара и мене никада није било неспоразума. Имамо јако блиска виђења у погледу циљева и ситуације. Разликује се начин на који их изражавамо“, додао је.

Макрон је још рекао:

„Немачка има стратешку културу великог опреза, не-интервенције, и држи се подаље од нуклеарног оружја. То је модел који се јако разликује од модела Француске, која има нуклеарно оружје и која је сачувала и ојачала професионалну војску.“

Макрон је рекао да ће у недељама који долазе посетити Кијев.

Нагласио је такође да помоћ Француске и Немачке Украјини може бити комплементарна.

„Немачка троши више од Француске, има више прорачунског простора, то је прилика. А Француска, пак, може учинити ствари које Немачка не може“, рекао је Макрон.

Оне је релативизирао снагу Русије, преноси Хина.

„Не треба се застрашити, нисмо суочени с великом силом. Русија је средња сила с нуклеарним оружем, али њен БДП мањи је од БДП-а Еуропљана, мањи од немачког, од француског“, рекао је.

(Н1)
Ма ово је он рекао због политичког маркетинга.
Шта год он мислио о Русији то је његова ствар али како да се изведе то што он прича?
Да би се нешто озбиљније урадило на терену, Француска и земеље сличног става, треба да пошаљу 300 000 - 400 000 војника. Након годину дана у пластичним врећама вратиће се бар 20 000 - 30 000. Да ли он размишља како ће реаговати јавност на то?
Да ли заговорници овакве идеје размишљају да ће такво војно ангажовње коштати земље Европе око 80 - 100 милијарди $ годишње. Ко ће то да плати?
Ко ће да произведе толико наоружање и од којих (чијих) пара? Где ће то наоружање бити стационирано?
 
Francuska nije Srbija pa da demonstriraš bez posledica. 2019. je francuska policija demonstrantima demokratski izbila 24 oka i najevropskije poslala još njih 5 na amputaciju šaka. Krovičnih prijava protiv Makronovog Gestapoa naravno nije bilo.

U vodećoj demokratiji EU jedino islamisti mogu da demonstriraju bez posledica: na njih se letos nije pucalo plastičnim i gumenim mecima.

Pogledajte prilog 1516569
Pogledajte prilog 1516570Pogledajte prilog 1516571Pogledajte prilog 1516572
I kakve to veze ima sa onim što sam ja napisao?
 
Да би се нешто озбиљније урадило на терену, Француска и земеље сличног става, треба да пошаљу 300 000 - 400 000 војника. Након годину дана у пластичним врећама вратиће се бар 20 000 - 30 000. Да ли он размишља како ће реаговати јавност на то?

Након пар месеци...
 
Makron je debil. Rusija mu je osrednja sila, a kompletna francuska vojska je u rangu jedne ruske divizije.
Koliko se sećam, Francuzi nemaju ni 200 tenkova, a više onih Caesar haubica su dali Ukrajini, nego što ih je ostalo u Francuskoj. A i ostatale vojske evropskih članica NATO su u sličnom stanju, neki uopšte ni nemaju tenkove, poput Holandije, a neki imaju stotinjak komada, nešto ispravnih, nešto stoji da se rasturaju za delove. Nemci su nekad u vreme hladnog rata imali 2000 Marder oklopnih vozila, a sad imaju 300 oklopnih vozila Puma.
Ozbiljnu vojsku u NATO imaju Amerikanci, Turska, a i Poljska se sad ozbiljno naoružava, ostalo je sve šaka jada.
 
Makron ne smije poslati ni sopstvenu vojsku jer mu onda slijede državni udar i smjena. To mi sami Francuzi kažu. Ne žele ni u ludilu da idu u sukob sa Rusijom.
Zapad je u Ukrajini vidio priliku da oproba rusku vojnu moć i prema izjavama američkih generala ona je takva da je NATO ne može poraziti.
Nema tu više nikakvih nedoumica, Ukrajina gubi rat i to je svakome jasno. Ako neko misli da ga je ikada i mogla dobiti taj nema mnogo mozga. Zapad je više računao na ekonomski rat nego na vojni ali oba su izgubili i sada im je to jasno.
Hrvatski predsjednik Milanović je jednom prilikom jasno rekao:
"Kako to nuklearna sila gubi rat do kojeg joj je jako stalo? Nikako osim možda da svi odemo kući plačući"
 
Ja bih raskinuo ugovor da sam NATO vojnik sta fali 🥰
Kupis platu dok se ne ratuje,kad se zarati kazes ne pronalazim se u ovoj profesiji 🥰
U U.S of A se za to ide u ćuzu a posle se još lagano udari pečat “Dishonorable Discharge”, pa s tim ne može da se nađe ni posao u javnom komunalnom preduzeću, ne može da se iznajmi stan osim po raznim getima, da ne nabrajam…
 
U U.S of A se za to ide u ćuzu a posle se još lagano udari pečat “Dishonorable Discharge”, pa s tim ne može da se nađe ni posao u javnom komunalnom preduzeću, ne može da se iznajmi stan osim po raznim getima, da ne nabrajam…
Zamisli, i radnik mora da ispostuje obaveze iz dvogodisnjeg ugovora, Zakon o Radu nije samo komunjarsko 100% izivljavanje, moraju i radnici da imaju neke obaveze :eek: :eek:

Cek da pitamo ove sto su se skolovali u nasoj Vojnoj Gimnaziji i Akademiji kako je...
 

Back
Top