Makron opet o slanju trupa u Ukrajinu: Rusija i nije velika nuklearna sila

Koga briga za neku tamo organizaciju koja pise sve i svasta sto mema veze sa realnoscu. Na terenu , Ruski dronovi seju smrt i strah u kosti prezivelima. Brzi, efikasni, razorni i precizni. Mogu da napisu i da su najlosiji , nikoga nije briga. Pokazali su se na terenu i to je to.
Pljuju i po Su-57 , a vec je borbeno testiran u Ukrajini i pokazao se top. Od planiranih 80-90 komada, napravice 100-120 .
Za ove druge sa zapada nisam nesto cuo da su se negde pokazali. Osim sto se tu i tamo sruse…
 

Емануел Макрон: Украјини ће у неком тренутку можда бити потребне копнене операције Запада. Русија је средња сила са нуклеарним оружем


Izvor 1 https://n1info.rs/svet/makron-opet-o-slanju-kopnenih-trupa-u-ukrajinu-mozda-u-nekom-trenutku/

Izvor 2 http://91.222.7.145/hronika/emanuel...naga-francuske-je-u-tome-da-mi-to-mozemo.html

Француски председник Емануел Макрон поновио је, у разговору који је у суботу вече објавио лист Ле Парисиен, да ће у Украјини "у неком тренутку" можда бити потребне западњачке копнене операције.

„Ја то не желим и нећу покренути такву иницијативу, али можда ће у неком тренутку бити потребне операције на терену, какве год да биле, како би се супротставило руским снагама… Снага Француске је у томе да ми то можемо“, рекао је Макрон.
%D0%95%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D1%83%D0%B5%D0%BB-%D0%9C%D0%B0%D0%BA%D1%80%D0%BE%D0%BD.jpg


Француски председник се дан раније у Берлину састао с њемачким канцеларом Олафом Шолцом и пољским премијером Доналдом Туском.

Макронове поновљене изјаве да не жели искључити слање копнених снага у Украјину изазвале су забринутост код француских савезника, у првом реду Немачке, и готово једногласно противљење француске опозиције.

У разговору за Ле Парисиен, Макрон је потврдио да не постоји неслагање с Берлином с тим у вези.

„Стратешке разлике не постоје. Између канцелара и мене никада није било неспоразума. Имамо јако блиска виђења у погледу циљева и ситуације. Разликује се начин на који их изражавамо“, додао је.

Макрон је још рекао:

„Немачка има стратешку културу великог опреза, не-интервенције, и држи се подаље од нуклеарног оружја. То је модел који се јако разликује од модела Француске, која има нуклеарно оружје и која је сачувала и ојачала професионалну војску.“

Макрон је рекао да ће у недељама који долазе посетити Кијев.

Нагласио је такође да помоћ Француске и Немачке Украјини може бити комплементарна.

„Немачка троши више од Француске, има више прорачунског простора, то је прилика. А Француска, пак, може учинити ствари које Немачка не може“, рекао је Макрон.

Оне је релативизирао снагу Русије, преноси Хина.

„Не треба се застрашити, нисмо суочени с великом силом. Русија је средња сила с нуклеарним оружем, али њен БДП мањи је од БДП-а Еуропљана, мањи од немачког, од француског“, рекао је.

(Н1)
Babojeb ima strašnu ideju!Gasiti vatru benzinom:klap::dash:
 
Šta sam ja pričao, dok je bežao iz Nigera preko sahare, nije razmišljao o posledicama napuštanja kolonijalnih rudnika.

Sad kad mu je došlo iz dupeta u glavu, vrišti da sve pršti okolo.

Skontao je da će sad morati da uranijum za svoje nuklearke koji se vadi u Africi, morati da kupuje od Putina ?

Što je priznaćemo prilično frustrirajuće za njega.

Pa je rešio da ipak krene na Rusiju, po drugi put, ali da ovog puta gurne Nemce, Poljake, Fince, Kroate, i Crnogorce ispred sebe.

Računa, lakše mu je tako u društvu, nego sam da ponovo anektira Zapadnu Afriku ? :kafa:
 
Ja teme igowana :lol:
Aj nek vise ta zapadna paščad prestanu lajat i nek konacno nesto konkretno preduzmu.Vec je odavno sramota kol'ko laju a nista :kafa:
Doći će i taj dan, ne brini.
Sada je u toku faza pripreme javnosti (širokih narodnih masa) u eu.
Onda će krenuti profesionalci, dobrovoljci ... a potom i mobilizacija.
Za celokupnu ekonomsku krizu optužiće Rusiju i zlog Putina (Putinova inflacija u eu) ... narod u eu neće imati novac za letovanje, automobile, da školuju decu ... a onda će pokazati prstom ... 👉 ON JE KRIV!!! ... i eto rata!

To je njihov plan ... po mom skromnom mišljenju.
 
Doći će i taj dan, ne brini.
Sada je u toku faza pripreme javnosti (širokih narodnih masa) u eu.
Onda će krenuti profesionalci, dobrovoljci ... a potom i mobilizacija.
Za celokupnu ekonomsku krizu optužiće Rusiju i zlog Putina (Putinova inflacija u eu) ... narod u eu neće imati novac za letovanje, automobile, da školuju decu ... a onda će pokazati prstom ... 👉 ON JE KRIV!!! ... i eto rata!

To je njihov plan ... po mom skromnom mišljenju.
Sve veci broj ljudi u trenutno debilnoj eu trosi vise nego sto moze zaraditi...ne brini nije narod toliko glup.Jesu bili poglupi prilicno al poslije korone drugacija pjesma.Znaju oni koe kriv i koe stoka...eto ti farmera sirom eu. Ne spominje niko od njih gospodina Putina nego spominju stoku na vlasti u svojim drzavama. Policiju,ne rusku nego domacu, mlazovima gowana zalivaju
I haj ti meni reci zar to nie megagigaturbofantasticno
:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:
 
Sve veci broj ljudi u trenutno debilnoj eu trosi vise nego sto moze zaraditi...ne brini nije narod toliko glup.Jesu bili poglupi prilicno al poslije korone drugacija pjesma.Znaju oni koe kriv i koe stoka...eto ti farmera sirom eu. Ne spominje niko od njih gospodina Putina nego spominju stoku na vlasti u svojim drzavama. Policiju,ne rusku nego domacu, mlazovima gowana zalivaju
I haj ti meni reci zar to nie megagigaturbofantasticno
:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:
I ja mislim da neće uspeti baš kako su zamislili ali da će doći do tumbanja i to velikog ... doći će.
 
Doći će i taj dan, ne brini.
Sada je u toku faza pripreme javnosti (širokih narodnih masa) u eu.
Onda će krenuti profesionalci, dobrovoljci ... a potom i mobilizacija.
Za celokupnu ekonomsku krizu optužiće Rusiju i zlog Putina (Putinova inflacija u eu) ... narod u eu neće imati novac za letovanje, automobile, da školuju decu ... a onda će pokazati prstom ... 👉 ON JE KRIV!!! ... i eto rata!

To je njihov plan ... po mom skromnom mišljenju.
to jeste njihov plan,
samo ne znam sa kojom energijom ce proizvoditi oruzje,
imaju vremena do decembra, dok ne dodje tramp
 
to jeste njihov plan,
samo ne znam sa kojom energijom ce proizvoditi oruzje,
imaju vremena do decembra, dok ne dodje tramp
Ja lično ne verujem (što ne znači i da ne želim) da će se Tramp vratiti.
Napraviće neki belaj da to spreče ... kako? ... ne znam ... ali sam siguran da hoće.
 
onda ce izbiti gradjanski rat,
amerikanci imaju vecu politicku i moralnu svest
od gloopih evropljana
Građanski rat u merici bi svakako bila najbolja opcija za sve nas patriote ali mislim da će na "krvi" evra i eu oni zahvaljujući pristojnom životnom standardu to ipak izbeći.
Daj Bože da nisam u pravu.
Ali, građanski rat unutar eu je po meni neizbežan.

Jednostavno, celokupan bes širokih narodnih masa u eu ili će se okrenuti protiv Rusije i zlog Putina ili će eu inplodirati.
 
Građanski rat u merici bi svakako bila najbolja opcija za sve nas patriote ali mislim da će na "krvi" evra i eu oni zahvaljujući pristojnom životnom standardu to ipak izbeći.
Daj Bože da nisam u pravu.
Ali, građanski rat unutar eu je po meni neizbežan.

Jednostavno, celokupan bes širokih narodnih masa u eu ili će se okrenuti protiv Rusije i zlog Putina ili će eu inplodirati.
moja predvidjanja su drugacija,
eu ce biti americka i ruska okupaciona zona,
po pola , bratski,
nemas pojma koji debili od naroda su ovde,
nista bolji od njihove politicke elite,
ako ne mogu da ukradu od kolonija,
ne znaju ni da prezive,
stotine godina parazitovanja je ostavilo
trajne posledice na dnk
 
moja predvidjanja su drugacija,
eu ce biti americka i ruska okupaciona zona,
po pola , bratski,
nemas pojma koji debili od naroda su ovde,
nista bolji od njihove politicke elite,
ako ne mogu da ukradu od kolonija,
ne znaju ni da prezive,
stotine godina parazitovanja je ostavilo
trajne posledice na dnk
Da, možda si u pravu.
Mislim da je i pokojni Žirinovski tako nešto predviđao ... a Žirinovski je do sada mnogo toga pogodio.
 
Građanski rat u merici bi svakako bila najbolja opcija za sve nas patriote ali mislim da će na "krvi" evra i eu oni zahvaljujući pristojnom životnom standardu to ipak izbeći.
Daj Bože da nisam u pravu.
Ali, građanski rat unutar eu je po meni neizbežan.

Jednostavno, celokupan bes širokih narodnih masa u eu ili će se okrenuti protiv Rusije i zlog Putina ili će eu inplodirati.
Naravno amerika roka i pljačka po celom svetu a svi spaljeni trče u EU. Logično da će evropa eksplodirati. Očekuje se ogromna devalvacija evra u narednom periodu.
 

Back
Top