Oluja 1995

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Knez Borna:
Ne zaboravi pomenuti kako je Tudjman danima preko HTV-a i radio postaja apelirao srpskom pucanstvu u Lici da ostanu doma, da se nikome nista nece desiti. SVE hrvatske postrojbe su imale STROGU ZAPOVJED da ni jednom Srbinu ne smije faliti ni dlaka s glave, za sto se posebno brinula vojna policija, a kao dadatna sigurnosna mjera, sa svakom mjesovitom ophodnjom vojne i civilne policije su isli i predstavnici EU policija. Govorim o vremenu nakon oluje. Vojna policija se brinula da sve srpske obitelji imaju i hrane, vode, cak i cigare, i svi su redovito posjecivani, radi njihove sigurnosti, preventivno.
Bilo je pojedinacnih zlocina, za vrijeme oluje, ali su za pronalazenje pocinitelja poduzete sve mjere i radnje potrebne za otkrivanje i hvatanje istog, ne samo od strane MUP-a RH vec i od VP, HV i ostalih sluzbi. Apsolutna laz je da su Hrvati prema Srbima koji su ostali bili brutalni na bilo koji nacin, od ovog izdvajam pojedinacne ispade kojih uvijek ima.
Istina je da su oni Srbi koji su ostali u Lici bili prestraseni pojavom hrvatske policije i vojske, ali kad su vidjeli kakav su tretman dobili, plus domovnice, docekivali su nas kasnije sa osmjehom i rakijom.
Ja bih rado jos jednom rekao da je gore napisani tekst u cjelosti istina. Pogotovu bi naglasio da smo SVI dobili od zapovjednika vise puta naglasenu zapovjed da se srpskim civilima nista ne smije dogoditi, i upozoreni smo na posljedice, moja postrojba je bila nazocna u Korenici, na Plitvicama, Udbini, Gracacu...a ja osobno do kraja ' 95-e. U zabacenim selima smo nailazili na ljude koji nisu ni znali kaj se dogadja, starci su nas pozdravljali sa "pomoz bog junaci" ne prepoznavsi odmah uniformu, i nikom se nije nista desilo, niti je bilo tko iz mog voda pokazivao bilo kakve znakove neprijateljstva, bas suprotno, svima smo pokazali da nemaju razloga za strah.
 
PURGER:
Pa kako ne laže kad ti pišu vidimo se dogodine u Kninu.UNHCR podaci su više nego točni i nepristrani.Sad i haag laže,Svijet laže,svi lažu samo si ti u pravu.Pa daj čovječe,do kuda.....
Па наравно да лаже. Хаг је смишљен за прање НАТО-а од безпризорне нелегитимне агресије. Зна се ко је вођа НАТО. И сви они су вама помагали, а ми неверници, не знамо ни шта нам се дешавало ? Али све више гласова и књига иде из света.

Неки дан је изашла књига Џона Лафланда под насловом "Травестија: Суђење Слободану Милошевићу и корумпираност међународног правосуђа". И изванредни коментари у недељнику Спектејтор поводом те књиге. Да не причам о књизи Дејвида Овена (сећате ли га се?) под насловом "Балканска Одисеја".

То су све људи "изроди" који имају људско достојанство, и нису хтели да пристану на оно за шта су били плаћени . Има ту још подоста људи, новинара, државника, официра ...
Толика медијска хајка, толике године, а наставак геополитичких утицаја видимо и након 1999. Авганистан, Ирак, на видику је и Иран, а ни Северна Кореја није завршила с "третманом".
За нас Србе, правда иде споро, исувише споро, али иде ...
 
Salvantis:
Ma nije proteran nijedan, srbocetnici su sami otisli, popalivsi usput par plastova sena, posto je to jedino sto su imali.
A takodje sami sebe su gadjali topovima, i granatirali avionima, sami su izvrsili masakr nad sopstvenom kolonom...

Rece Ducic lepo:
hrvati su najhrabriji narod na svetu, ne zato sto se nikoga ne boje, nego zato sto se nicega ne stide.

Zato vas necu ni pitati kako vas nije sramota...

Nisam ja ostavio 300-400 tenkova u Vukovaru i 5000-6000 mrtvih vojnika pa da bi me bila sramota,pitaj si tamo one hrabre zapovjednike koji su žrtvovali tolike ljude za nikad ostvarene ciljeve,mada večinu ne možeš jer leže u Hagu na duže vrijeme,vjerojatno radi svojega poštenja.A onda objasni njihovim očevima i majkama gdje su im sinovi.I za koje ciljeve su dali svoje živote.Mi svoje mrtve barem iz poštovanja spominjemo,a čovjek koji nema poštovanja prema vlastitom narodu,nikada ga nije imao niti prema samome sebi.
 
PURGER:
Da tog Šešelja sam zaboravio,ali on je za jednu drugu priču,imao je neke Hrvatske korjene ili je to bila izmišljotina????

ma naravno da je izmišljotina...

isto kao što je izmišljotina da su Hrvati pokatoličeni Srbi :roll:
što ćeš ti, Borna, Hrc i slavonka

tek saznati u sljedećim epizodama postovanja radikala na ovom forumu...
:-D
PS
nego zašto si stavio u avatar tog Milana Banditosa.....ne šika ti se kao purgeru da stavljaš tog dotepenca iz kamenjara (mada je vaš gradonačelnik)
 
Knez Borna:
Ja bih rado jos jednom rekao da je gore napisani tekst u cjelosti istina. Pogotovu bi naglasio da smo SVI dobili od zapovjednika vise puta naglasenu zapovjed da se srpskim civilima nista ne smije dogoditi, i upozoreni smo na posljedice, moja postrojba je bila nazocna u Korenici, na Plitvicama, Udbini, Gracacu...a ja osobno do kraja ' 95-e. U zabacenim selima smo nailazili na ljude koji nisu ni znali kaj se dogadja, starci su nas pozdravljali sa "pomoz bog junaci" ne prepoznavsi odmah uniformu, i nikom se nije nista desilo, niti je bilo tko iz mog voda pokazivao bilo kakve znakove neprijateljstva, bas suprotno, svima smo pokazali da nemaju razloga za strah.
"Četvrtog avgusta 1995. godine hrvatske oružane snage, uz odobrenje i podršku NATO-a, u sadejstvu sa snagama Hrvatskog vijeća odbrane (HVO) i Armije BiH, izvršile su agresiju na Srpsku oblast Krajina (sjeverna Dalmacija, Lika, Kordun i Banija), u sastavu Republike Srpske Krajine. Agresija je izvršena uprkos činjenicama da je ova oblast bila pod zaštitom UN-a (sektori Jug i Sjever) i da su delegacije RSK, dan prije u Ženevi na sastanku sa hrvatskom delegacijom, pred predstavnicima UN-a i u Beogradu pred predstavnikom SAD, kao vodećom članicom NATO-a, prihvatile prijedlog međunarodne zajednice za mirnu reintegraciju u Hrvatsku i zauzvrat dobile čvrste garancije da napada neće biti.

Protiv krajiških Srba (oko 220.000 žitelja sa oko 30.000 vojnika) krenulo je oko 200.000 vojnika iz Hrvatske i HVO-a. Ako se tome dodaju muslimanske i NATO snage, agresora je bilo više nego stanovnika u Krajini, a omjer vojnika bio je najmanje 7:1 u korist agresora.

dok je cijela Krajina bila izložena dotad neviđenoj artiljerijskoj vatri i dok su hrvatski vojnici ubijali i spaljivali sve što je srpsko, Vrhovni komadant hrvatske vojske i Predsjednik Hrvatske FRANJO TUĐMAN, preko radija i TV-a, “u ime demokratske vlasti Hrvatske” pozivao je Srbe “da ostanu kod svojih kuća i bez bojazni za svoj život i svoju imovinu, dočekaju hrvatsku vlast”.
Za nekoliko dana neravnopravne borbe slomljen je otpor Srpske vojske Krajine (SVK). Narod zapadne Krajine, poučen “istorijskim iskustvom”, kreće u dotad najveću srpsku “seobu” (preko 200.000 ljudi), na istok braći po vjeri i naciji. "
 
Purger, dodacu ti jos jedno pitanje uz moj post na 2. strani!!
Da li zaista ti verujes u objektivnost haskog suda kada znamo da su oni za vreme rata bili protiv Srba, mislim da ces se sloziti oko toga? Samo mi reci iskreno!!

A za Bornu, naravno da su vama to rekli, drugi su dobili komande za masovna ubistva i bombardovanja kolona izbeglica, ne boj se imao je ko to da radi!
A vi ste zapravo isti nesrecnici kao oni koji poricu da je bilo zlocina u Srebrenici, Kravicama, Ovcari!

Jednako ubedljive dokaze sam ja cuo da nije bilo zlocina u Srebrenici, a niko od vas suseda jos nije rekao zasto nisu bili svi ubijani redom u Srebrenici, a svi mi vi znate da je to bio genocid??? Pretpostavljam da trazite dokaze
 
Lacibg:
Па наравно да лаже. Хаг је смишљен за прање НАТО-а од безпризорне нелегитимне агресије. Зна се ко је вођа НАТО. И сви они су вама помагали, а ми неверници, не знамо ни шта нам се дешавало ? Али све више гласова и књига иде из света.

Неки дан је изашла књига Џона Лафланда под насловом "Травестија: Суђење Слободану Милошевићу и корумпираност међународног правосуђа". И изванредни коментари у недељнику Спектејтор поводом те књиге. Да не причам о књизи Дејвида Овена (сећате ли га се?) под насловом "Балканска Одисеја".

То су све људи "изроди" који имају људско достојанство, и нису хтели да пристану на оно за шта су били плаћени . Има ту још подоста људи, новинара, државника, официра ...
Толика медијска хајка, толике године, а наставак геополитичких утицаја видимо и након 1999. Авганистан, Ирак, на видику је и Иран, а ни Северна Кореја није завршила с "третманом".
За нас Србе, правда иде споро, исувише споро, али иде ...

Znam stari,isto tako znam da prolazite sličan put kao i mi,a to ti je ono najgore,suočiti se i razračunati nekolicinu onih koji si daju za pravo određivati sudbinu večine.Ko da kod nas nije bilo takvih,sad su manji od makovog zrna,jer znaju šta su radili i kako če završiti.
 
PURGER:
Nisam ja ostavio 300-400 tenkova u Vukovaru i 5000-6000 mrtvih vojnika pa da bi me bila sramota,pitaj si tamo one hrabre zapovjednike koji su žrtvovali tolike ljude za nikad ostvarene ciljeve,mada večinu ne možeš jer leže u Hagu na duže vrijeme,vjerojatno radi svojega poštenja.A onda objasni njihovim očevima i majkama gdje su im sinovi.I za koje ciljeve su dali svoje živote.Mi svoje mrtve barem iz poštovanja spominjemo,a čovjek koji nema poštovanja prema vlastitom narodu,nikada ga nije imao niti prema samome sebi.
I sta ti sve ovo znaci? Gomila nasumicno nabacanih, nepovezanih recenica, kojima je valjda cilj da pokazes kako je tebi zao poginulih vojnika (inace gde nadje tih 5-6 hiljada je posebna prica).

Cilj kazes?
Milosevic je bio moralna i politicka ameba koja sem ocuvanja sopstvenog dupeta, nije imao nikakav cilj, a posebno ne nekakvu "Veliku Srbiju". Zato smo uostalom tako i prosli. Za razliku od tudjmana koji je bio najveci fasista u Evropi posle zavrsetka II sv. rata, pravo olicenje sovinistickog generalisimusa i diktatora.

A tek ta ideja da ti meni dajes nekakve 'moralne lekcije' ovde, zaista deluje i bezobrazno i besramno, pa najbolje da na iste za sada ne odgovorim adekvatno, jer bi ukljucivalo primenu ne bas lepih reci i izraza.
Zato uzdrzi se od davanja etickih lekcija bilo kome ovde, a posebno meni, ok?
 
joca111:
Purger, dodacu ti jos jedno pitanje uz moj post na 2. strani!!
Da li zaista ti verujes u objektivnost haskog suda kada znamo da su oni za vreme rata bili protiv Srba, mislim da ces se sloziti oko toga? Samo mi reci iskreno!!

A za Bornu, naravno da su vama to rekli, drugi su dobili komande za masovna ubistva i bombardovanja kolona izbeglica, ne boj se imao je ko to da radi!
A vi ste zapravo isti nesrecnici kao oni koji poricu da je bilo zlocina u Srebrenici, Kravicama, Ovcari!

Jednako ubedljive dokaze sam ja cuo da nije bilo zlocina u Srebrenici, a niko od vas suseda jos nije rekao zasto nisu bili svi ubijani redom u Srebrenici, a svi mi vi znate da je to bio genocid??? Pretpostavljam da trazite dokaze

Dovoljno ti je vidjeti onu babetinu Kar-lu,pa ti je sve jasno,ali ima dosta toga šta sam gledao na tim suđenjima šta mi se čini da je istina,a kad pogledaš istini u oči,baš im se da tamo zajebavati s nama balkancima.Meni je zanimljivije kako svi propjevaju i optužuju jedni druge i bacaju prljavi veš.
 
Ja ne sporim da je za vrijeme oluje bilo zlocina, nisu svi na zalost bili disciplinirani kao vojna policija ili profesionalne brigade, najbolji primjer su domobranske pukovnije i neke manje postrojbe koje direktnih borbi nisu ni vidjele, to znam jer smo sa pripadnicima tih postrojbi cijelo vrijeme imali problema, zbog alkohola i opce gluposti. Bio sam bas u Kninu kad je odrzana prva sjednica vlade RH u tom gradu, i uopce nije ostecen granatiranjem kako se to priopcavalo na medijima, stoga zakljucujem da se radilo vise o predgradjima, gdje ja doduse nisam bio.
Na same Plitvice je prvi stigao 5.korpus Armije BiH, tako da se vjerojatno jedan veci dio zlocina moze njima pripisati na tom podrucju, jer su ti bili divlji nakon sto su se oslobodili iz visegodisnjeg obruca. Za to nemam dokaza, tako da se to ne shvaca zdravo za gotovo, ali prica je bilo dosta.
Sjecam se dobro jednog slucaja kad smo zarobili jednog starijeg srpskog vojnika koji je kod sebe imao clansku kartu srpske radikalne stranke iz Korenice, Covjek je sproveden u Gracac, predat MUP-u a odatle je odvezen u Zadar. Nakon tjedan dana taj isti je bio u svojoj kuci kod Korenice sa domovnicom u ruci i smijao nam se u facu, i opet mu nitko nista nije uradio. Znam i kako se zove i gdje zivi, ali to nije ni bitno.
 
Salvantis:
I sta ti sve ovo znaci? Gomila nasumicno nabacanih, nepovezanih recenica, kojima je valjda cilj da pokazes kako je tebi zao poginulih vojnika (inace gde nadje tih 5-6 hiljada je posebna prica).

Cilj kazes?
Milosevic je bio moralna i politicka ameba koja sem ocuvanja sopstvenog dupeta, nije imao nikakav cilj, a posebno ne nekakvu "Veliku Srbiju". Zato smo uostalom tako i prosli. Za razliku od tudjmana koji je bio najveci fasista u Evropi posle zavrsetka II sv. rata, pravo olicenje sovinistickog generalisimusa i diktatora.

A tek ta ideja da ti meni dajes nekakve 'moralne lekcije' ovde, zaista deluje i bezobrazno i besramno, pa najbolje da na iste za sada ne odgovorim adekvatno, jer bi ukljucivalo primenu ne bas lepih reci i izraza.
Zato uzdrzi se od davanja etickih lekcija bilo kome ovde, a posebno meni, ok?


Ohladi malo,ti druge učiš kućnom odgoju,i ne prijeti mi se jer te se ne bojim.pošalji mail pa ču ti i ja odgovoriti na jedan lep način. :roll: :roll:
 
U Austriji zločinci odsjedaju u zatvoru s 5 zvjezdica

Završiti u zatvoru možda i nije tako loše, barem za stanovnike zatvora u austrijskom gradu Leobenu. Mjesto više liči luksuznom odmaralištu nego zatvoru, a sobe zatvorenika izgledaju bolje nego stanovi nekih od nas. Osim prostranosti i čistoće, zatvor ima i ogromnu teretanu, terene za tenis i sl. sportove, te posebne sobe za zatvorenike koje posjete njihove žene. Jedina zamjerka ovom mjestu za pravi odmor iz snova jest što nema Interneta u ćelijama.

http://ahboon.net/2007/04/05/a-5-star-prison-in-austria/
-----------
i sad ti ne budi zločinac.... :roll:
 
PURGER:
Ohladi malo,ti druge učiš kućnom odgoju,i ne prijeti mi se jer te se ne bojim.pošalji mail pa ču ti i ja odgovoriti na jedan lep način. :roll: :roll:
Rekoh ja da ste vi hrabra nacija, pre svega zato sto se nicega ne stidite...a taj lep nacin mozes da posaljes tudjmanu, ustaso.

I odakle ti ideja da dajem moj e-mail kojekavim pergerima :confused:
 
joca111:
Purger, dodacu ti jos jedno pitanje uz moj post na 2. strani!!
Da li zaista ti verujes u objektivnost haskog suda kada znamo da su oni za vreme rata bili protiv Srba, mislim da ces se sloziti oko toga? Samo mi reci iskreno!!

A za Bornu, naravno da su vama to rekli, drugi su dobili komande za masovna ubistva i bombardovanja kolona izbeglica, ne boj se imao je ko to da radi!
A vi ste zapravo isti nesrecnici kao oni koji poricu da je bilo zlocina u Srebrenici, Kravicama, Ovcari!

Jednako ubedljive dokaze sam ja cuo da nije bilo zlocina u Srebrenici, a niko od vas suseda jos nije rekao zasto nisu bili svi ubijani redom u Srebrenici, a svi mi vi znate da je to bio genocid??? Pretpostavljam da trazite dokaze
Svima je poznato da je Mladic zene i djecu evakuirao autobusima iz Srebrenice, a sad da li je to bio genocid trebaju neovisni strucnjaci definirati, ali da je bio masakar bio je, i za njega nema opravdanja, jer to profesionalna vojska NE RADI, meni je isto tako poznato da su mudzahedini po svireposti bez konkurencije, i da su radili nevidjene zlocine i protiv Srba u Srebrenici i protiv Hrvata u srednjoj Bosni.
Kaj se tice Like, mi smo bili na licu mjesta SVUDA, i nije se mogao desiti ni jedan zlocin a da to nitko ne primjeti, jer su mnogobrojne ophodnje dan i noc obilazili sve, plus kontrolni punktovi na svim prometnicama, i vecim i manjim. Da ne govorim o UN-ovim vojnicima koji su na vise mjesta bili nazocni i isto tako vrsili ophodnje, plus EU promatraci.
 
Knez Borna:
Ja ne sporim da je za vrijeme oluje bilo zlocina, nisu svi na zalost bili disciplinirani kao vojna policija ili profesionalne brigade, najbolji primjer su domobranske pukovnije i neke manje postrojbe koje direktnih borbi nisu ni vidjele, to znam jer smo sa pripadnicima tih postrojbi cijelo vrijeme imali problema, zbog alkohola i opce gluposti. Bio sam bas u Kninu kad je odrzana prva sjednica vlade RH u tom gradu, i uopce nije ostecen granatiranjem kako se to priopcavalo na medijima, stoga zakljucujem da se radilo vise o predgradjima, gdje ja doduse nisam bio.
Na same Plitvice je prvi stigao 5.korpus Armije BiH, tako da se vjerojatno jedan veci dio zlocina moze njima pripisati na tom podrucju, jer su ti bili divlji nakon sto su se oslobodili iz visegodisnjeg obruca. Za to nemam dokaza, tako da se to ne shvaca zdravo za gotovo, ali prica je bilo dosta.
Sjecam se dobro jednog slucaja kad smo zarobili jednog starijeg srpskog vojnika koji je kod sebe imao clansku kartu srpske radikalne stranke iz Korenice, Covjek je sproveden u Gracac, predat MUP-u a odatle je odvezen u Zadar. Nakon tjedan dana taj isti je bio u svojoj kuci kod Korenice sa domovnicom u ruci i smijao nam se u facu, i opet mu nitko nista nije uradio. Znam i kako se zove i gdje zivi, ali to nije ni bitno.
Niko ne govori da su svi Hrvati cinili zlocine ali ti hoces da nam predocis da je nekoliko hiljada ljudi, koliko ih je samo u Oluji pobijeno, a slike tih ljudi mozes videti na okupljanjima majki i dece tih ljudi, pobijeno u pojedinacnim zlocinima!
Nebitno je da li je bilo organizovano, ili ne, vazno je da je toliko ljudi ubijeno, i za to neko od generala koji su komandovali treba da odgovara, ti se ne slazes?
 
Knez Borna:
Svima je poznato da je Mladic zene i djecu evakuirao autobusima iz Srebrenice, a sad da li je to bio genocid trebaju neovisni strucnjaci definirati, ali da je bio masakar bio je, i za njega nema opravdanja, jer to profesionalna vojska NE RADI, meni je isto tako poznato da su mudzahedini po svireposti bez konkurencije, i da su radili nevidjene zlocine i protiv Srba u Srebrenici i protiv Hrvata u srednjoj Bosni.
Kaj se tice Like, mi smo bili na licu mjesta SVUDA, i nije se mogao desiti ni jedan zlocin a da to nitko ne primjeti, jer su mnogobrojne ophodnje dan i noc obilazili sve, plus kontrolni punktovi na svim prometnicama, i vecim i manjim. Da ne govorim o UN-ovim vojnicima koji su na vise mjesta bili nazocni i isto tako vrsili ophodnje, plus EU promatraci.

Jesi ti bio u Zdrugu ili ne??? drugi put meštre.
 
Pa sestru vam nabijem..............Gde sam ja potrošio 6 najlepših godina života, ustaše!!!

Da se ja pitam..................., ne bi niko od hrvata mogao ovde da "balavi"..............

I ajde sad ****** se......, šaljite pp da me banujete, banujem ga ja vašim sestrama u dupe!
 
Taj tvoj EU promatrac je ispracao sa osmehom srpske izbeglice, i nista nije radio dok su ZNG pretresle i zene i decu i maltretirali starce, ima i snimak ovoga!!

Vec sam izneo stav da je za mene objektivnost haskog suda nepostojeca, jer se svi mozemo sloziti da je NATO tada bio protiv Srba i sve sto se desilo pod njihovom palicom ne sme biti proglaseno zlocinom!
 
joca111:
Niko ne govori da su svi Hrvati cinili zlocine ali ti hoces da nam predocis da je nekoliko hiljada ljudi, koliko ih je samo u Oluji pobijeno, a slike tih ljudi mozes videti na okupljanjima majki i dece tih ljudi, pobijeno u pojedinacnim zlocinima!
Nebitno je da li je bilo organizovano, ili ne, vazno je da je toliko ljudi ubijeno, i za to neko od generala koji su komandovali treba da odgovara, ti se ne slazes?
Pa mislim da je jasno kaj ja mislim o tome, nisam mislio da je to potrebno posebno naglasavati jer se predmnijeva (podrazumijeva) samo po sebi. Naravno da svi trebaju odgovarati za zlocine ako im se dokaze krivnja, bilo po osobnoj ili po zapovjednoj odgovornosti, bez iznimke.
 
I to mu se omaklo vise puta, jel?
Uglavnom, prica ide na tu vodu da su hrvatske snage bili najveci heroji koji nikog pipnuli nisu, samo ako im se omakne! Da su se neustrasivo borili ,cim je Sloba povukao sve snage, i ostali militarizovani civili, lokalci! Onda se pokazala sva snaga i herojstvo hrvatske vojske! Zasto nije doslo do akcije Oluja i Bljesak pre Dejtona, kad su tako neustrasivi bili??
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top