Oluja 1995

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Salvantis:
A ti kao znas sta je moj 'uobicajan odgovor'?

Sto se Oluje tice treba reci samo sledece: u pitanju je najgore etnicko ciscenje u Evropi, sa jasnim elementima genocida, od kraja II sv. rata pa nadalje. A to sto pokusavas da proturis nekakvu idiotsku tezu kako su 'Srbi sami jedva docekali da organizovano odu', je vrhunac cinizma i bezobrazluka.
Sto je uobicajno od tebe i slicnih...

Ja samo navodim razgovore tadašnjeg političkog vodstva Srba i njihove vojske.Ukoliko niste primjetili Srbin pišem uvijek velikim slovom po pravopisu za razliku od nekih koji kada pišu Hrvat ide uredno malo,pa i to dovoljno govori....
 
Vidim nitko ne trza na brojke pa ču vam ih ja napisati.

Civilne žrtve u Hrvatskoj 1990 - 1995

11 000 stanovnici Hrvatske nacionalnosti

4 000 stanovnici Srpske nacionalnosti

Čudna brojka da bi se nekoga osudilo za Etničko čiščenje.
 
PURGER:
Vidim nitko ne trza na brojke pa ču vam ih ja napisati.

Civilne žrtve u Hrvatskoj 1990 - 1995

11 000 stanovnici Hrvatske nacionalnosti

4 000 stanovnici Srpske nacionalnosti

Čudna brojka da bi se nekoga osudilo za Etničko čiščenje.
.odgovorit ce ti netko iz nocne ...sad im je smjena.......
 
MalaKosava:
.odgovorit ce ti netko iz nocne ...sad im je smjena.......

Bilo bi u redu s obzirom da nalazim na zbunjujuču šutnju i ignoriranje teme,a na svakoj drugoj puna usta svega o Hrvatima i Oluji,samo nitko ne zna podatke ili ih ne želi znati.Zašto,zato jer ja iznosim točne činjenice i branim svoju Domovinu,a trebao bi se stiditi i biti me sram.Za zločince nemam ništa dobro za reči,ali suditi cijelom jednom narodu,za genocid,a taj isti narod podnio je puno veče žrtve.Koje su to kontradikcije,pa recimo onda činjenice,koje su prema ovim svim pričama krajnje zbunjujuče.Istina nekada nije ugodna,ali najbitnije je da je istina.
 
E bas vam hvala, jako ste ljubazani sto 'Srbin' pisete velikim slovom, na srpskom forumu...

A da ti se zahvalim na tome, potkrepicu ovu temu graficki i cinjenicno, s obzirom da ti bas i nisi najbolje uradio:
Oluja_poster.jpg
Ndh-25.jpeg


ZLOCINCI
Stozer.jpg


U ČETIRI dana „Oluje“ uništeno je oko:
- 25.000 kuća
- 13.000 privrednih objekata
- 182 zadružna doma
- 56 zdravstvenih stanica
- 78 crkava
- 29 muzeja
- 181 groblje
- 352 trgovine
- 96 trafo-stanica
- svi srpski industrijski pogoni
- 920 spomenika
- 211 ugostiteljskih objekata
- 410 zanatskih radnji.
- u Krajini je prije „Oluje“ živjelo 450.000 Srba.
- 1991-1995. ukupno je ubijeno 6.765 Srba.
- nestalo je 2.670 Krajišnika.
- Upoređenje popisa iz 1991. i 2001. godine pokazuje da u Hrvatskoj nedostaje više od pola miliona Srba.
- Srbi su u Hrvatskoj ostali bez 50.000 stanova. Veliki broj oduzetih srpskih stanova hrvatske vlasti poklonile su svojim „braniteljima“.
- U Hrvatskoj je procesuirano 4.500 Srba za navodna najteža djela ratnog zločina, sa ciljem da se zastraše povratnici.
- Hrvatska državna agencija je na prevaru otkupila više od 100 srpskih kuća za koje bivši vlasnici nisu dobili ni eura.
 
Vidim da si skupio podatke s KrajinaForce stranica,pričaj ti te priče nekome drugome,i pogledaj si stranice UNHCR-a,sada na ustaškoj dalekovidnici počinju Otpisani,pa idem pogledati Prleta i ekipu,a tebi ove manipulacije brojkama neče pomoči da shvatiš istinu,ma kako ona za tebe gorka bila.Tigre.
 
Aha, pre deset minuta si pricao sledece:

PURGER:
Bilo bi u redu s obzirom da nalazim na zbunjujuču šutnju i ignoriranje teme,a na svakoj drugoj puna usta svega o Hrvatima i Oluji,samo nitko ne zna podatke ili ih ne želi znati.

A sada 'ides da gledas' Otpisane :D
Idi, ionako si otpisan na ovoj temi, a ne moras ni da se vracas sto se mene tice....
 
Hrvati koji brane tezu da je sve to bilo "mirno preseljenje"trebaju da se zapitaju da li bi pod istim okolnostima zastupali istu tezu da je npr.Srpska vojska proterala pola miliona Hrvata iz Hrvatske.
Tada bi o ovakvoj "situacijij" pevali drugu pesmu.
Dogovor o proterivanju je mozda postojao izmedju Slobe i Franje josh od Karadjordjeva 91.,a li to ne abolira Hrvatsku od odgovornosti za etnichko chishcenje.Ajde da ima i malo sumnje da je npr.stanje u ostatku Hrvatske posle prvih parlamentarnih izbora 90.bilo normalno ali kad si imao hrvatske verzije Sheshelja kao Merchep,Glavash..itd.koji su ubijali Srbe po gradovima,+izbacivanje iz ustava i povampirenog Pavelica u liku Franje na vlasti samo budala ili krajnje zlonamerna moze da pricha te bajke da su oni mogli da nastave normalan zivot samo da su priznali Hrvatsku.
 
Salvantis:
Aha, pre deset minuta si pricao sledece:



A sada 'ides da gledas' Otpisane :D
Idi, ionako si otpisan na ovoj temi, a ne moras ni da se vracas sto se mene tice....

Vratio sam se ,pa baš sam otpisan,opet tvoje poznate uskočice Tigre,po tvojim popisima radnji,lokala,privrednih objekata itd,ispada da je tzv.krajina bila omanja Švicarska,a da su Hrvati uništili toliko objekata trebalo bi im mjesec dana,znam da njanjkeš jer sam bio tamo prošao nakon Oluje i vidio Srpse kuče koje su stajale,di si iskopao te nebuloze da mi je znati.Nemaš šta pametno i istinito napisati pa ideš lagano linijom p....bavanja,jer je očito da ne znaš drugačije,ali ti znaš sve a tako daleko od mjesta događaja.Ala ti vera.Dal se možda osječaš nemočan u politiziranju samnom???
 
Enfroz2891.:
Hrvati koji brane tezu da je sve to bilo "mirno preseljenje"trebaju da se zapitaju da li bi pod istim okolnostima zastupali istu tezu da je npr.Srpska vojska proterala pola miliona Hrvata iz Hrvatske.
Tada bi o ovakvoj "situacijij" pevali drugu pesmu.
Dogovor o proterivanju je mozda postojao izmedju Slobe i Franje josh od Karadjordjeva 91.,a li to ne abolira Hrvatsku od odgovornosti za etnichko chishcenje.Ajde da ima i malo sumnje da je npr.stanje u ostatku Hrvatske posle prvih parlamentarnih izbora 90.bilo normalno ali kad si imao hrvatske verzije Sheshelja kao Merchep,Glavash..itd.koji su ubijali Srbe po gradovima,+izbacivanje iz ustava i povampirenog Pavelica u liku Franje na vlasti samo budala ili krajnje zlonamerna moze da pricha te bajke da su oni mogli da nastave normalan zivot samo da su priznali Hrvatsku.

Gle,čitaj postove prije,jer mi se ne da svakome tko se pojavi s nekom tezom,pisati jedno te isto.Sve o.k. :)
 
Salvantis:
Aha, pre deset minuta si pricao sledece:



A sada 'ides da gledas' Otpisane :D
Idi, ionako si otpisan na ovoj temi, a ne moras ni da se vracas sto se mene tice....

@Purger

tako su i mene tjerali i vijeđali... jer je to nekima očito najbolje oružje...ali ja sam se usprkos tome uvijek vračao s argumentima i odgovorima

kao što vidiš ni nakon više od pola godine nisu uspjeli...


drž se;)
 
Interesantno
U tkz. krajini je prije Oluje zivjelo 450 00 Srba
Poslije Oluje nestalo ih je pola milijuna..
Brojke bas i nisu svacija jaka strana.....
U samo dva dana, na odgovarajucoj temi, broj "proteranih" je sa 200 000 popeo se na 450.00
A sad pola miliona...
 
PURGER:
Vratio sam se ,pa baš sam otpisan,opet tvoje poznate uskočice Tigre,po tvojim popisima radnji,lokala,privrednih objekata itd,ispada da je tzv.krajina bila omanja Švicarska,a da su Hrvati uništili toliko objekata trebalo bi im mjesec dana,znam da njanjkeš jer sam bio tamo prošao nakon Oluje i vidio Srpse kuče koje su stajale,di si iskopao te nebuloze da mi je znati.Nemaš šta pametno i istinito napisati pa ideš lagano linijom p....bavanja,jer je očito da ne znaš drugačije,ali ti znaš sve a tako daleko od mjesta događaja.Ala ti vera.Dal se možda osječaš nemočan u politiziranju samnom???
Значи овако стоје ствари :
Крајина.форце лаже - а УНХЦР и ваши извори говоре истину ? Узгред, састав УНХЦР је од људи који су вам помогли да изведете акцију Олуја. И сад ти треба нас да убедиш како сте ви у праву - као агресори који су победили ? А ми малоумно измишљамо податке ? Хоћеш да убедиш преклану жртву како јој није ништа, само је огребана ... Е, јбт. па не иде ...
 
slavonka:
Interesantno
U tkz. krajini je prije Oluje zivjelo 450 00 Srba
Poslije Oluje nestalo ih je pola milijuna..
Brojke bas i nisu svacija jaka strana.....
U samo dva dana, na odgovarajucoj temi, broj "proteranih" je sa 200 000 popeo se na 450.00
A sad pola miliona...

čudna je ta matematika kod pojedinaca...
ja sam to odavno primjetio na tom forumu...
:lol:
 
slavonka:
Interesantno
U tkz. krajini je prije Oluje zivjelo 450 00 Srba
Poslije Oluje nestalo ih je pola milijuna..
Brojke bas i nisu svacija jaka strana.....
U samo dva dana, na odgovarajucoj temi, broj "proteranih" je sa 200 000 popeo se na 450.00
A sad pola miliona...
Манипулишеш. 200.000 је отишло само за време Олује, а укупно из Хрватске 450.000.
 
Lacibg:
Значи овако стоје ствари :
Крајина.форце лаже - а УНХЦР и ваши извори говоре истину ? Узгред, састав УНХЦР је од људи који су вам помогли да изведете акцију Олуја. И сад ти треба нас да убедиш како сте ви у праву - као агресори који су победили ? А ми малоумно измишљамо податке ? Хоћеш да убедиш преклану жртву како јој није ништа, само је огребана ... Е, јбт. па не иде ...

Pa kako ne laže kad ti pišu vidimo se dogodine u Kninu.UNHCR podaci su više nego točni i nepristrani.Sad i haag laže,Svijet laže,svi lažu samo si ti u pravu.Pa daj čovječe,do kuda.....
 
Ma nije proteran nijedan, srbocetnici su sami otisli, popalivsi usput par plastova sena, posto je to jedino sto su imali.
A takodje sami sebe su gadjali topovima, i granatirali avionima, sami su izvrsili masakr nad sopstvenom kolonom...

Rece Ducic lepo:
hrvati su najhrabriji narod na svetu, ne zato sto se nikoga ne boje, nego zato sto se nicega ne stide.

Zato vas necu ni pitati kako vas nije sramota...
 
PURGER:
Pa j..o te ja otišo zaradit koru hljeba djetetu,a ovdje nastao Rat,e polako majstori,prenio sam najnovije vijesti,mislio sam da to malo razmotrimo,pitanje kolegi iz Hrvatske,jer tvoja postrojba
onaj amblem na slici koju imaš u profilu???


To je bilo kasnije, do veljace ' 96-e sam bio djelatnik vojne policije.
 
PURGER:
Pa kako ne laže kad ti pišu vidimo se dogodine u Kninu.UNHCR podaci su više nego točni i nepristrani.Sad i haag laže,Svijet laže,svi lažu samo si ti u pravu.Pa daj čovječe,do kuda.....

badava ti je to...
ja to tupim na ovom forumu već 6 mjeseci... al uzalud
sile Darth Šešelja su jače ;)
 
Lacibg:
Манипулишеш. 200.000 је отишло само за време Олује, а укупно из Хрватске 450.000.

Otišlo je negdje toliko,to je istina,puno i previše,za jednu promašenu politiku.Koje se je odrekao i sam Milošević.
 
PURGER:
Da tog Šešelja sam zaboravio,ali on je za jednu drugu priču,imao je neke Hrvatske korjene ili je to bila izmišljotina????

ma naravno da je izmišljotina...

isto kao što je izmišljotina da su Hrvati pokatoličeni Srbi što ćeš ti, Borna, Hrc i slavonka

tek saznati u sljedećim epizodama postovanja radikala na ovom forumu...

PS
nego zašto si stavio u avatar tog Milana Banditosa.....ne šika ti se kao purgeru da stavljaš tog dotepenca iz kamenjara (mada je vaš gradonačelnik)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top