Oluja 1995

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
LIBERTY 3.1:
Од свега је једино тачно да је Олија договорена између Слобе и Туђмана.
Далекометна артиљерија је била спремна да дејствује по Загребу ако Туђман не буде поштовао договор, иначе би био покољ као 40тих.

Pa vidio si da Srpska strana nije htjela prihvatiti dogovor,Hrvatska bi sad imala situaciju Cipra.Konstantno su nastavljana granatiranja Hrvatskih gradova,bar po jedna dvije dnevno,tek toliko da ne bude primirja,dal bi ti to trpio u Srbiji???

Vodstvo RSK se pokazalo nespremno očito zato jer im je Miloševič nešto poručio,što mi svi nikada nečemo možda saznati.
 
PURGER:
Pa vidio si da Srpska strana nije htjela prihvatiti dogovor,Hrvatska bi sad imala situaciju Cipra.Konstantno su nastavljana granatiranja Hrvatskih gradova,bar po jedna dvije dnevno,tek toliko da ne bude primirja,dal bi ti to trpio u Srbiji???

Vodstvo RSK se pokazalo nespremno očito zato jer im je Miloševič nešto poručio,što mi svi nikada nečemo možda saznati.

Све ово не умањује хрватски злочин, само да знаш.
 
LIBERTY 3.1:
Све ово не умањује хрватски злочин, само да знаш.

Jer sam ja rekao nešto o tome,nisam,naravno da ne umanjuje zločin,samo definiraj mi koji zločin pa možemo politizirati,ovako globalno gledanje nema smisla,pogotovo kad tvoj kolega priča kako su postojali raketni sustavi za napade na Zagreb.Ako ciljaš na onih tisuću i nešto
Srpskih civila,jasno da ne,ali kao što sam rekao,nema poštenoga rata kao niti poštenoga vojnika,prema tome,neka se sudi onome ko je okrvavio ruke.
 
Moram iči završiti Job,Petak je danas,vračam se za kojih sat.sat i pol.Pa možemo nastaviti,samo lagano,bez uvreda.Nije mi namjera vrijeđati bilo koga a kamoli se ismijavati sa
žrtvama,da se razumijemo.I ja sam svoje imao.
 
A krivica Milosevica ne postoji?On vam je bio neki veliki Srbin?1991 ih je naoruzao i gurnuo u rat,1995 ostavio,znao je da ne moze da ratuje ,tada SRJ zbog Krajine,gledao je samo da sacuva vlast,Martic dosta zna,verovatno,dvojica(Milosevic,Babic)su pokojni.
 
Види Бандићу,Олуја јесте етничко чишћење чак и да постоје наредбе о томе да српска страна сама повуче своје становништво.Шта је руководство требало да уради?Да остави народ на милост и немилост зенгама?Србима је у авнојевској Хрватској учињена велика неправда.У СФРЈ су добили статус конститутивног народа који сте ви Хрвати укинули потезом гумице,смањујући колективна права Срба и њихово свођење на статус националне мањине.Хрватска се одавно спремала за рат и за протеривање Срба.Свет је то здушно подржао.Да ли су Срби имали шансу?Вероватно јесу да се нису заносили некаквом Југославијом и сличним сулудим идејама.Колико смо то хтели а колико могли је друга тема.
У једној ствари си у праву.Србија није смела дозволити постојање разних паравојних формација.Требало је формирати српску војску и заузети линије на које Србија има историјско,или било које друго право.Рат је легитиман чин а српско руководство није имало храбрости да га води.Да је Милошевић изашао пред камере и тако наступио данас би вероватно још био на власти и био би главни фактор мира на Балкану.Овако,направио је хиљаде глупости због којих је морао висити на Теразијма.
 
PURGER:
Etničko čiščenje???

Pa čekaj,Srpski vojni vrh naredi kolektivno povlačenje,i ti to nazoveš Etničko čiščenje,ja bih prije rekao Međuetničko.
Ne zaboravi pomenuti kako je Tudjman danima preko HTV-a i radio postaja apelirao srpskom pucanstvu u Lici da ostanu doma, da se nikome nista nece desiti. SVE hrvatske postrojbe su imale STROGU ZAPOVJED da ni jednom Srbinu ne smije faliti ni dlaka s glave, za sto se posebno brinula vojna policija, a kao dadatna sigurnosna mjera, sa svakom mjesovitom ophodnjom vojne i civilne policije su isli i predstavnici EU policija. Govorim o vremenu nakon oluje. Vojna policija se brinula da sve srpske obitelji imaju i hrane, vode, cak i cigare, i svi su redovito posjecivani, radi njihove sigurnosti, preventivno.
Bilo je pojedinacnih zlocina, za vrijeme oluje, ali su za pronalazenje pocinitelja poduzete sve mjere i radnje potrebne za otkrivanje i hvatanje istog, ne samo od strane MUP-a RH vec i od VP, HV i ostalih sluzbi. Apsolutna laz je da su Hrvati prema Srbima koji su ostali bili brutalni na bilo koji nacin, od ovog izdvajam pojedinacne ispade kojih uvijek ima.
Istina je da su oni Srbi koji su ostali u Lici bili prestraseni pojavom hrvatske policije i vojske, ali kad su vidjeli kakav su tretman dobili, plus domovnice, docekivali su nas kasnije sa osmjehom i rakijom.
 
LIBERTY 3.1:
Заиста верујеш да им ништа не би фалило.
У праву си, не би им фалила длака са главе.
Фалила би им цела глава!
Pronasli smo za vrijeme oluje jednog bijelog "Ficu", a po njemu je crnim velikim slovima cirilicom bilo ispisano "Idi bre pa se leci".
Stoga, u akciju, mozda jos uvijek ima nade za tebe. Ako shvacas kaj sam htio reci...
 
Knez Borna:
Pronasli smo za vrijeme oluje jednog bijelog "Ficu", a po njemu je crnim velikim slovima cirilicom bilo ispisano "Idi bre pa se leci".
Stoga, u akciju, mozda jos uvijek ima nade za tebe. Ako shvacas kaj sam htio reci...


Како се зове психијатријаска болница у ЗГ?
 
E ovako, posto vidim sta pokusavaju kolege iz Hrvatske! Igracemo tu igru!

1) Dok nije Sloba povukao vojsku iz Hrvatske posle Dejtona, vasa vojska nije imala kontrolu nad 1/3 svoje zemlje sto je izuzetno ponizavajuce za jednu zemlju! Tek kada ste dobili punu podrsku iz inostranstva i kada je vojska povucena, i ostali samo lokalci sa najzastareliom opremom i bez rezervi, mogli ste sprovesti te akcije!2) Jasna mi je sada vasa namera da na finjaka sada proturite pricu kako su Srbi samei sebe pobili, "osim pojedinacnih slucajeva", u naletu panike! A znate i sami da ima snimak na kome je Tudjman rekao da rata ne bi bilo da ga nije Hrvatska trazila, tj. da sukobe nije izazivala Hrvatska!
3) Cak i samo tuzilastvo u Haagu i svi medjunarodni faktori koji su inace na vasoj strani, zbog svoje umesanosti i podrske vasoj vojsci, svi redom izjavljivali da su akcije Bljesak i Oluja zasnovane na zlocinu protiv covecnosti i etnickom ciscenju!
4) Ja samo vidim da su se regruti iz Srbije koji nisu nikada videli Hrvatsku bolje borili od vasih domobrana! Da ne pricamo da vam je u Hrvatskoj ostala 1/3 stanovnistva za vreme rata, ljudi su vam bezali i iz delova koji nisu ni blizu bili ratom zahvaceni!

Evo jedno pitanje za vas: "Ako znamo da je Tudjman bio zajedno sa svojim drugarima Glavasom, Seksom i Mesicem deklarisani ustasa i ako znamo da je izjavio gore navedenu recenicu, i ako znamo sta su ustase radile u II svetskom ratu i ako znamo sta su radile u ovom ratu, sta je taj srpski narod trebao da pomisli kada vidi da izmedju njega i hrvatske vojske stoje samo slabo naoruzani i neobuceni lokalci bez ikakve vojne infrastrukture! Taj narod ima samo jedan zivot, i vi sad mene hocete da ubedite da je trebalo da veruje njima na toplim recima! Oni su imali svaki osnov da veruju da ce biti ubijeni, zar vi ne biste to pomisljali?

Ono sto je gore boldovano su cinjenice koje ne mozete sporiti, pa mi sad pricajte o slavi vase vojske, i kako su bez vaseg povoda Srbi napustili ognjista! Umesto vase akcije , morala je da se prvo uspostavi UN misija koja bi posredovala u preuzimanju kontrole nad teritorijma, ali vi niste smeli da ispadnete kukavice pa je ovakva akcija morala da se sprovede zbog istorije!
Ako je ijedna vojska na svetu imala slavne trenutke to je bila srpska vojska u Prvom svetskom ratu, i te borbe se uce na svim Vojnim akademijama na svetu! Ne samo da su realno porazeni i ponizeni visetruko jaci neprijatelji ,vec su i njihovi poginuli koji su klali civile po Macvi( a ti "heroji" su usglavnom bili Hrvati i Muslimani) bili sahranjeni zajedno sa srpskim borcima u istoj grobnici! E TO JE SLAVNA VOJSKA! ZATO JE MENE SRAMOTA PREDHODNOG RATA, ZATO STO SE NIJE SUZDRZALA VOJSKA OD TIH DIVLJACKIH PORIVA, VEC SU SPUSTILI NA TAJ NIVO!

P.S. Molim vas komsije samo bez uvreda!!! :)
 
Nije mi jasno, zašto je RSK napravljena tako da je da bude potpuno neodbraniva, sa toliko dugom granicom, čak do Karlovca, to ne bi odbranila ni 10 puta jača vojska ?
 
Knez Borna:
Ne zaboravi pomenuti kako je Tudjman danima preko HTV-a i radio postaja apelirao srpskom pucanstvu u Lici da ostanu doma, da se nikome nista nece desiti. SVE hrvatske postrojbe su imale STROGU ZAPOVJED da ni jednom Srbinu ne smije faliti ni dlaka s glave, za sto se posebno brinula vojna policija, a kao dadatna sigurnosna mjera, sa svakom mjesovitom ophodnjom vojne i civilne policije su isli i predstavnici EU policija. Govorim o vremenu nakon oluje. Vojna policija se brinula da sve srpske obitelji imaju i hrane, vode, cak i cigare, i svi su redovito posjecivani, radi njihove sigurnosti, preventivno.
Bilo je pojedinacnih zlocina, za vrijeme oluje, ali su za pronalazenje pocinitelja poduzete sve mjere i radnje potrebne za otkrivanje i hvatanje istog, ne samo od strane MUP-a RH vec i od VP, HV i ostalih sluzbi. Apsolutna laz je da su Hrvati prema Srbima koji su ostali bili brutalni na bilo koji nacin, od ovog izdvajam pojedinacne ispade kojih uvijek ima.
Istina je da su oni Srbi koji su ostali u Lici bili prestraseni pojavom hrvatske policije i vojske, ali kad su vidjeli kakav su tretman dobili, plus domovnice, docekivali su nas kasnije sa osmjehom i rakijom.
........ja sam to isto pisao na jednom drugom pod forumu ovdje ..na avijaciji i vojsci...medjutim ismijali su me....bas mi drago da je netko porvrdio moje rijeci....pozdrav iz Osijeka....
 
OrangeC:
Nije mi jasno, zašto je RSK napravljena tako da je da bude potpuno neodbraniva, sa toliko dugom granicom, čak do Karlovca, to ne bi odbranila ni 10 puta jača vojska ?
.......tzv.rsk..nikad nije napravljena... to je bilo trenutno okupirano podrucje CRO....od strane pobunjenika .....koji su imali politicku vojnu i svaku drugu pomoc od strane BG.....
 
Ne lupetaj molim te. Izvališ glupost i onda se čudiš kada te izmaršira neko. Hranite sebe na neki drugi način, ne moraju svi učesnici da gledaju.
 
PURGER:
Primjetio sam na temi "Dogovorimo se kao ljudi" da su se strasti smirile,i drago mi je radi toga,sada smo valjda stekli neki temelj kako bi mogli normalno komunicirati.Ovu temu otvaram
kao što sam rekao,kada se pojave neki konkretni dokazi i stvari gdje bi mogli polemizirati sa argumentima,a ne da svatko tjera vodu na svoj mlin.Prenosim najnovije vijesti u vezi slučaja
Gotovina.Pa krenimo.

Prave dokaze za obranu nudi-vjerovali ili ne tužiteljstvo!!!!Ono što je već iznijelo na suđenjima,posebice Milanu Martiću.Gotovinina obrana za svjedoka će pozvati i nekadašnju glasnogovornicu tužiteljstva Florence Hartmann koja u svojoj knjizi tvrdi da je vodstvo lokalnih Srba samo organiziralo odlazak s područja zahvačenoga ratnim operacijam,te da "to svaki izbjegli Srbin može potvrditi"

Dokazuje se da su Srbi i oficiri JNA imali plan zauzimanja dijelova RH i njihova pripajanja Srbiji još u Veljači 1990,dakle,prije demokratskih izbora.Gotovini se s Brijuna stavlja rečenica "da če svi Srbi otiči",a obrana replicira izjavom američkog veleposlanika Galbraitha nekadašnjem čelniku Srpske populacije Milanu Babića da če "Srbi,ne prihvate li mirnu reintegraciju,otiči i nikada se neče vratiti."

Obrana posjeduje i ZANIMLJIVI TELEFONSKI RAZGOVOR čelnika Babića i voditelja izaslanstva na pregovorima u Ženevi ILIJE PRIJIĆA u kojem jasno kaže:"DA SE NIKAKVI MIROVNI PLANOVI NE SMIJU PRIHVATITI."

Posjeduje se i Prijićeva izjava za radio Knin:"PREGOVORI SU PREKINUTI JER JE HRVATSKA STRANA USTRAJALA NA MIRNOJ REINTEGRACIJI."

A optužnica tvrdi da je Hrvatsko izaslanstvo odbijalo mirovne pregovore????

Navodi se još izjava F.Hartmann,da su se Srbi povlačili organizirano i prema ZAPOVIJEDI te da je to bilo pripremano duže vrijeme.

To dokazuje snimka razgovora Babića i Mrkšića u kojoj se nalaže provedba pripremane masovne evakuacije.Činjenice da nije bilo prekomjernoga granatiranja posvjedočit če i novina NYT-a Roy Gutman.Istočna Slavonija bila je pak MIRNO reintegrirana,pod jurisdikcijom UN-a...

Zašto je pod njegovim patronatom Podunavlje napustilo 60.000 Srba,više od polovice njihova stanovništva????
Srbi tzv.Krajine nisu,dakle,otišli zbog granatiranja,nego radi svoje konzistentne politike.Sudu če također biti objašnjeno,dokumentima,da je SAD dao odobrenje za akciju Oluja.Amerikanci su to napravili kada su shvatili da su neki utjecajni članovi MEĐUNARODNE zajednice,"sabotirali" spas zaštičene enklave Srebrenica.Vjerojatno i iz razloga što se to moglo ponoviti u Bihaču,koji je bio pod neprestanim napadima i pred slomom.

Eto prenosim neke svježe vijesti,pa očekujem vaša mišljenja.

bojim se da si dirnuo u rak ranu forumaša sa ovog foruma otvarajući ovu temu...
al eto

drago mi je da više nisam jedini od Hrvata koji su na Politici da otvaraju teme

bit ću ti rado gost, a volio bi i da Hrc i slavonka otvore koju temu
pa da razglabamo ;)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top