Odbranom Kosova gubimo EU

kosovo "jeste" srpsko, ali samo tako sto ste ga, da kazem, okupirali, adekavtniju rec ne mogu da pronadjem. prouci malo istoriju, kako kada i sl.
ali da se ne vracamo u proslost, svako pozanje samo jednu stranu stranu medalje. govorim o danas, o stanju kakvo je danas, i mozemo govoriti i o mogucem stanju sutra. i ni jedno vam ne ide u prilog. ko to ne zeli da vidi, zabija glavu u pesak,ali time ne menja realnost. i ja vam ne odredjujem ko treba da se bori za srbiju, ja vam sam dajem koristan savet, kao i mnogo drugih osoba, koje isto tako napadate da su ili ludi, ili prodane duse, ili truli pokvareni kapitalisti ili....
a "mi" smo se digli na oruzje nakon sto nam je pretilo fizicko brisanje sa lica zemlje. da se tako nesto desi ustra srbima, ja nikada ne bih osudjivao kada bi se srbi latili oruzja. to sto ih danas nema,ili ih je u malom broju, to zahvali takvima kao ti [mislim na ovaj post] gde ti ohrabrujes srbe sa kosova da se dignu na opruzje, ako ne danas onda sutra...
ne ocekujem da poslusate savet, navikli ste da sve sto radite placate skupo, umesto da ucite iz tudjih gresaka ili svojih ali nekadasnjih gresaka.
hrabrost nije uvek vrlina, nekada se poistovecuje sa gluposcu

Ко те не зна скупо би те платио - стара пословица.

Убеђена сам да сте и ви прилично свесни да хајдучија коју сте извели на КиМ неће бити дугог века.
Напросто, не бива да зло ,ни по Божијим ни земаљским законима, буде награђено.
Још од Берлинског конгреса, када је Аустроугарска са Енглезима направила пројекат насељавања шиптара на јужним просторима Србије, ми се носимо с тим проблемом.
Али , намерили сте се баш на Србе, што је грешка, јер ће остати ваш непревазиђени проблем.
Могли сте живети часно и поштено уз своје комшије, староседеоце Србе, али вас је дивљачки нагон и убице, попут Тачија и Харадинаја , које сте промовисали у политичаре, претворио у крвожедну хорду, кољаче и лопове туђе имовине, историје и културе.
 
Један стари, добри виц који идеално описује Вука.


-Долази Дана Драшковић код гинколога.
Добар дан Дано, молим вас скините се и лезите на сто.
Дана се скинула и легла.
Гинеколог полако навлачи гумену рукавици, прилази Дани и запита је
-Па, како нам је данас п.чкица?
-Ма ено га кући, седи и пише!
 
koliko ja vidim ovde se krituikuje izjava coveka koja jednostavno objasnjava sta je realnost trenutka, a ne izjava kao izjava. znaci nije u pitanju da on izmislja, laze, manipulise... jednostasvno je na meti njegova hrabrost da kaze to sto vecina zna a ne sme da prizna.
kako ono bese, ubijte glasnika sto donosi losu vest
 
Ко те не зна скупо би те платио - стара пословица.

Убеђена сам да сте и ви прилично свесни да хајдучија коју сте извели на КиМ неће бити дугог века.
Напросто, не бива да зло ,ни по Божијим ни земаљским законима, буде награђено.
Још од Берлинског конгреса, када је Аустроугарска са Енглезима направила пројекат насељавања шиптара на јужним просторима Србије, ми се носимо с тим проблемом.
Али , намерили сте се баш на Србе, што је грешка, јер ће остати ваш непревазиђени проблем.
Могли сте живети часно и поштено уз своје комшије, староседеоце Србе, али вас је дивљачки нагон и убице, попут Тачија и Харадинаја , које сте промовисали у политичаре, претворио у крвожедну хорду, кољаче и лопове туђе имовине, историје и културе.

rekoh jednom, na ovim prostorima svako ima svoju istoriju.
ako govorimo o danasnjici, to ne moramo lagati, izmisljati, preuvelicavati... sve se vidi.
ps. ima ona poslovica, ko te zna, jos skuplje
 
koliko ja vidim ovde se krituikuje izjava coveka koja jednostavno objasnjava sta je realnost trenutka, a ne izjava kao izjava. znaci nije u pitanju da on izmislja, laze, manipulise... jednostasvno je na meti njegova hrabrost da kaze to sto vecina zna a ne sme da prizna.
kako ono bese, ubijte glasnika sto donosi losu vest

Samoranjavao se godinama, sad se politicki nacisto ubio, a sto se tice tzv. hrabrosti, mnogo je hrabar, samo cudi sto za takvim "junakom" niko vise ne ide, stavise, beze od njega kao od kuge:roll:
Jedino sto postoji mogucnost, da zuti koji su ga natovarili na ledju, dali su mu ulogu koju i igra: Da kaze ono sto oni misle, ali su dovoljno pametni da sami cute.

Tako je Vuk postao magarac:manikir:
 
koliko ja vidim ovde se krituikuje izjava coveka koja jednostavno objasnjava sta je realnost trenutka, a ne izjava kao izjava. znaci nije u pitanju da on izmislja, laze, manipulise... jednostasvno je na meti njegova hrabrost da kaze to sto vecina zna a ne sme da prizna.
kako ono bese, ubijte glasnika sto donosi losu vest

Sta to ne sme da prizna?
Da je Kosovo pod vasom vlascu? Pa svi to znamo.
Jedino je pitanje da li cemo to prihvatiti ili ne.
Na tvoju veliku zalost ti odgovor vec znas i on se nikad nece promeniti.
Jednostavno precenjujes neke pojedince u Srbiji koji ce uvek biti samo to - pojedinci.
 
Samoranjavao se godinama, sad se politicki nacisto ubio, a sto se tice tzv. hrabrosti, mnogo je hrabar, samo cudi sto za takvim "junakom" niko vise ne ide, stavise, beze od njega kao od kuge:roll:
Jedino sto postoji mogucnost, da zuti koji su ga natovarili na ledju, dali su mu ulogu koju i igra: Da kaze ono sto oni misle, ali su dovoljno pametni da sami cute.

Tako je Vuk postao magarac:manikir:

mislim da je uopste pogresio sto se poceo baviti politikom, ali ako je vec poceo, ako su ga mase, i to one napredne u ono tesko vreme, smatrale predvodnikom, sumnjam da danas ne moze reci nista pametno. ipak je iskustvo iza njega.
moje licno misljenje je da je nestabilan, kao politicar, da nije spreman za istinske zrtve, ali da je puno bolji od vecine politicara u srbiji.
 
Ja, tebi, Ademe- zavidim!
Samo na jednom: Sto ti mozes da hodas po zemlji koja je meni sveta, a moja noga nikad tamo nije krocila, nije smela, ali i sam znas da se kolo srece okrece, jednom, ipak...Ja ne gubim nadu:cool:

ja ti samo mogu reci da ja ovu zemlju volim vise od tebe. i da kada gazim po njoj to radim nezno, ljudski, sa osenjam postovanja
i da ako zelis da i ti po njoj gazis, samo mi se javi, moci ces gaziti po njoj gde god ti srce zazeli
 
u zemljisnjim knjigama, preko 60% kosova je srpsko, o firmama i infrastrukturi da ne pricam, ne moze se to tek tako otudjiti od jedne zemlje, ni termocentrala obilic, ni trepca, privatna svojina je svetinja na zapadu, nije mi jasno zasto to ne vazi u slucaju Srbije?
 
mislim da je uopste pogresio sto se poceo baviti politikom, ali ako je vec poceo, ako su ga mase, i to one napredne u ono tesko vreme, smatrale predvodnikom, sumnjam da danas ne moze reci nista pametno. ipak je iskustvo iza njega.
moje licno misljenje je da je nestabilan, kao politicar, da nije spreman za istinske zrtve, ali da je puno bolji od vecine politicara u srbiji.
Bio je nas najtirazniji pisac, tu se trebao i zadrzati.

Apsolutno!
Jer, smesno i tuzno deluje covek koji se godinama borio protv onih s kojima sada sedi u Vladi, jadno i bedno, a nije zbog novca, ima ga kao pleve. Zenu je smestio negde u neki Upravni odbor u NIS-u, drma li drma, ali, zal za nekadasnjom slavom, od njega cini budalu, ili kao sto vec rekoh- magarca!
 
ja ti samo mogu reci da ja ovu zemlju volim vise od tebe. i da kada gazim po njoj to radim nezno, ljudski, sa osenjam postovanja
i da ako zelis da i ti po njoj gazis, samo mi se javi, moci ces gaziti po njoj gde god ti srce zazeli

Verujem ja tebi da je volis, i treba, ali je volim i ja, a nemam pristupa.
Hvala na ponudi, verujem da bi bio dobar domacin, ipak, ja bih da ti ne moras da urgiras za mene, da smem kad hocu i gde hocu...
 
Kako bih smela, Ademe?
Pogledaj:



opljačkana kuća srbina u orahovcu
Politika - Pre 15 minuta

ČAGLAVICA - Porodična kuća Spasoja Milićevića u srpskom delu Orahovca opljačkana je i demolirana u subotu, javio je danas KiM Radio iz Čaglavice.

Radio je javio da je Policija Kosova pokrenula istragu povodom tog incidenta.

Dodaje se da tokom provale niko od članova porodice Milićević nije bio u kući jer su u poseti članovima porodice u centralnoj Srbiji.

KiM radio navodi da je kuća opljačkana, a da je vinski podrum demoliran, odnosno da su razbijena burad za vino i rakiju.

"Policija je obavila uviđaj i otvorila istragu", izjavio je za KiM Radio komandir policijske stanice u Orahovcu Agim Krasnići.
-------------
Sto nisu mogli da ponesu, porazbijali:(
 
Citat:
Original postavio SURbel Pogledaj poruku
У ком делу моје претходне поруке си нашао да ја охрабрујем оне малобројне Србе са Косова?

П.С. Да ли ти је неко тражио савет? Опет провоцираш, онако на фињака!

u ovom delu. ako to nije ohrabrivanje, onda se izvinjavam,

Citat:
Нама ускраћујеш право које сте ви сами себи дали да се борите оружјем?
Неће моћи.

Прво - у том делу који наглашаваш - где се спомињу косовски Срби? Кад кажем "нама" - мислим на све Србе, па и на оне у дијаспори (Косово не сматрам дијаспором).

А друго - ја овде никог не охрабрујем, већ заговарам српско право на српску земљу, коју ћемо повратити кад-тад, као што већ рекох.
 
sumnjam da je preostala bilo koja druga mogucnost. desetak godina smo imali coveka koji je pokusavao na sve naine osim oruzja, nije bilo rezultata. onda su se pojavile neke nove generacije kojima se nije cekalo i... epilog je poznat svima... ili nije:rtfm:

Pojavili su se amerikanci a ne generacije,a vise je bilo rezultata kod SHIPTARA bez oruzja -dobili su AP,a kad su se latili oruzja pobili smo ih ko zeceve.......mislim zecevi su slatka mala stvorenja za razliku...
 
" Predpostavljam" da je narodu muka, kao i meni samom. Izrazio sam negodovanje oko vechitog derbija Kosovo - EU. Nisam pokushao da sebe okarakterishem kao ceo narod, nego sam izneo predpostavku.

A pitanje ce se reshiti, polako...

Па то ти и кажем - лоше си претпоставио, јер си кренуо од себе. ;)

А што се тиче дилеме Косово - ЕУ, дилема не постоји. Косово је наше, а ЕУ, реално, није.

Као што каже и Драшковић у уводном посту: "Moramo da menjamo državnu strategiju, jer nije mudro da čuvamo nešto što realno nemamo, uz rizik da izgubimo ono što imamo", сасвим је у праву - имамо ли реално ми ЕУ? Немамо!
Дакле, није мудро да чувамо оно што немамо (ЕУ) а да пустимо низ воду оно што је наше (Косово).
Знам ја да је он мислио обрнуто, али зезнуо се, ваљда због оне 'дроге што му неко ставио у хероин'. :cool:
 
rekoh jednom, na ovim prostorima svako ima svoju istoriju.
ako govorimo o danasnjici, to ne moramo lagati, izmisljati, preuvelicavati... sve se vidi.
ps. ima ona poslovica, ko te zna, jos skuplje

Тачно, свако може да има своју историју - али једна је права!

И она има материјалне доказе а ви можете наћи још 100 еХперата попут оног што фалсификује да су српски манастири по Косову уствари шиптарски - ништа вам неће помоћи.
 
rekoh jednom, na ovim prostorima svako ima svoju istoriju.
ako govorimo o danasnjici, to ne moramo lagati, izmisljati, preuvelicavati... sve se vidi.
ps. ima ona poslovica, ko te zna, jos skuplje

Данашње стање је проистекло свакако из претходног.И ти си сасвим свестан да живиш на српској дедовини, а могуће и у нечијем отетом стану или имању.И то је део истинe о данашњици коју помињеш.
Још када би био искрен и поштено реко да те је срамота што прекрајате историју и подмећете урадено као своје, решење данашњег нелегалног стања би се лако нашло.
 
postoji mala razlika done, mi nismo imali svoju zemlju. ako si mislio na albaniju, ona nikada nije bila moja zemlja. u njoj zive albanci,narod kojem i ja pripadam, ali ja sam kosovar,albaanc sa kosova,i kao i 70-80 % ostalih albanaca smatram kosovo mojom zemljom,a ne albaniju.
recimo da smo se "borili" da ova na kojoj smo sada bude nasa. ali ti [vi] imate svoju zemlju, ali pokusavate da zadrzite i kosovo, koje je kako neki kazu, izgubljena za vas odavno. nemam nista da se ovi srbi koji su sa kosova bore za ovo isto kosovo, ne oruzjem, mislim na bilo koji drugi nacin, mogu se boriti da imaju svoju autonomiju, da se deo ili celo kosovo pripoji srbiji, da... bilo sta, ali samo srbi sa kosova, a ne srbija

Aha... Pa će sada tvoji sunarodnici u zapadnoj Makedoniji da "ne smatraju" Albaniju svojom zemljom, nego će da prave u Makedoniji neku njihovu albansku državu. Onda redom, isto tako u Crnoj Gori, zatim u Grčkoj.

I kada tako svi vi koji "ne smatrate" Albaniju svojom državom napravite svoje države, setićete se da ste vi ipak jedan narod, pa ćete ujediniti te svoje države u jednu.
Aj' pogodi kako će se zvati ta jedna država! Počinje na V (da ti olakšam).

Mis'sim, Ademe, pa jel vi Šiptari stvarno mislite da mi ostali na ovom Balkanu nemamo nimalo mozga? Ebt, ne mogu da verujem šta ti ovde poturaš.
 

Back
Top