Oдбијамо да купујемо јефтинију руску нафту-зашто?

Русија је од почетка Марта продавала Србији нафту јефтинију 25-30% од тржишне. Власт је почела да говории о санкцијама иако нафта која иде нафтоводом није под санкцијама већ само она која иде бродовима а ни то није тачно јер постоје бројне рупе код транспорта бродовима.
О чему се ради?
Nafta dolazi naftovodom, a nafrovod preko teritorije EU je sankcionisan.

Srbija nema pristup moru, tako da je tvoj post golo lupetanje drogosa ispred dragstora bez da si iole istrazio materiju.
 
Nafta dolazi naftovodom, a nafrovod preko teritorije EU je sankcionisan.

Srbija nema pristup moru, tako da je tvoj post golo lupetanje drogosa ispred dragstora bez da si iole istrazio materiju.

Нафта која иде кроз нафтовод кроз ЕУ није санкционисан.
Санкције се односе само на транспорт нафте бродовима мада и ту има гомила рупа па ће се и те санкције заобићи лако.

Deliveries of Russian crude via the Druzhba pipeline, which runs through Poland, Germany, Hungary, Slovakia and the Czech Republic, will be exempt from the embargo for an indefinite time,

https://www.reuters.com/markets/eur...kage-against-russia-including-oil-2022-06-03/

Ми управо добијамо нафту преко нафтовофа Дружба који је узузет из санкција ЕУ.

Зашто на штету Србије не купујемо надфту по значајно нићој цени?!
 
Нафта која иде кроз нафтовод кроз ЕУ није санкционисан.
Санкције се односе само на транспорт нафте бродовима мада и ту има гомила рупа па ће се и те санкције заобићи лако.



https://www.reuters.com/markets/eur...kage-against-russia-including-oil-2022-06-03/

Ми управо добијамо нафту преко нафтовофа Дружба који је узузет из санкција ЕУ.

Зашто на штету Србије не купујемо надфту по значајно нићој цени?!

Izgleda da si poprilicno nizeg intelekta

Eventualno ako si obratio paznju tu ne pise Srbija, nije tesko, probaj ponovo

Srbija ne dobija naftu odatle. Uradi istrazivanje i ne smaraj debilnim replikama
 
Geopolitika...

Borba između kvazi carske Rusije i Rusije građana. Nažalost Rusi plaćaju cenu. A i dobrovoljci Ukrajinci... :(

Mi samo naftu...
Da li stvarno veruješ u “građansko društvo” ili te je toliko Klinton izbezumio da ne smeš da imaš ni svoje mišljenje?

Aneričko društvo je građansko samo dok se neko ne usudi da ima svoje mišljenje, samo do tog momenta. Lično sam gledao.
 
Fali životima...

Šta ti nije jasno? Putin nije car niti može biti. To što glumi jednog sa nuklearnim oružjem ide njemu na čast i u istorijske knjige koje nećemo mi čitati, politikom koja umesto da vodi mir vodi rat, ali sve je to geopolitika, ružna strana čovečanstva.
Videćemo, sve do ove Ukrajinske se trudio da gasi vatru, sad nisam siguran šta radi mali ruski car personifikovan kroz ličnost Vladimira Putina...

Ukrajina ma koliko antiruska nije napala sadašnju Rusiju.

A najstrašnije je da Rusi i Ukrajinci imaju manje razlika nego Srbi i Hrvati ili tadašnji Muslimani devedesetih.
A epilog će biti sličan... nažalost...mnogo mrtvih, mnogo izbeglica, i sve ostalo što je posledica Rata...

Rat, rat se nikada ne menja;
Dok se mi ne promenimo...
Tolko ne znaš o Rusiji i Ukrajini da je strašno - jezici se razlikuju više nego srpski od bilo kog južnoslovenskog, ukrajinski je toliko polonizovan da se vidi iz orbite.
 
Pa dobro doživotni predsednik, zato i rekoh kvazi car...mada možda se Rusi probude. Navaljni im je rešenje ukoliko im je stalo do stanovništva...ili do interesa da opstanu..


Voleo bih da su sve besmislice. Da li su...

Nažalost, uskoro će se i sama Rusija braniti ukoliko se ne probude Rusi... a najgori scenario je da završe kao Srbi u Jugoslaviji...
A ako bude tako i Kadirovi će promeniti ploču...

Običnom narodu je manje bitno ko im vlada sve dok ih ne ugura u rat...
danas se niko ne tera u rat. Zato postoji placena vojska A NASE JE SAMO DA MI PLACAMO TU VOJSKU.
 

Back
Top