Od Adama na ovamo mi muskarci smo trebali

Само ви тражите кривца.

А јесте ли некада размишљали о томе да су Адам и Ева били
читаво човечанство. Гле сада колико нас је, а ономад, само
двоје. Много је теже данас уочити када половина човечанства
погреши, шта се дешава са другом половином.
 
IMG_20190827_191051.jpg
IMG_20190827_191051.jpg
 
Stavio Bog ispred sebe Adama i Evu i Kaze:
- Evo sve sam vam podelio, ostale su jos dve stvari.
- Koje koje... poce Adam
- Pa prva je uspravno pisanje...
- Mogu ja to da uzmem mogu ja... prekinu Adama Boga.
- Dobro evo ti.
Poce Adam sav radostan da trci i pisa, sreci nikad kraja...
- Koja je druga stvar? Snuzdeno ce Eva.
- Mozak Evo, mozak.

:D
 
da budemo odgovorni. Pa pogledajte samo istoriju. Em smo prvi stvoreni kao Adam, em smo imali u vlasti sve zivotinje, Adam im je nadenuo imena. Em ... pa nemojte ja da vam pricam da je ovo svet muskaraca, a zena tek ponekad...

Da li je moguce da je ceo zaplet, sva istorija [dobrim delom religiozna] trasirana zahvaljujuci tome sto je Eva bila prevarena? Zar je moguce da smo mi muskarci toliko glupi, ja nisam, da ne mozemo da prihvatimo tu JEDNU JEDINU odgovornost i u raju, jer ako ne preuzmemo odgovornost u raju, vec je prebacujemo na Evu, onda kako smo preuzeli odgovornost za svet i celokupnu istoriju? Nismo. Onda postojimo samo zahvaljujuci Bozjjoj odgovornosti. Dajte da vidimo ovu temu, ja imam dosta odgovora, ali kako vama ide to u glavu da je Eva kriva, a ovamo mi odgovorni za ceo svet i celu istoriju - meni je to nelogicno. Ili hocete muskarci da prihvatite odgovornost ili se nemojte, molim vas, javljati na ovu temu. I jos bih zamolio da se ne ubacuje ono sto nema biblijske osnove, tj. da diskutujemo na bazi izvestaja iz raja, da li je moguce da ste pogresno sve shvatili jer ste prebacili odgovornost?

Adam je izmišljeni lik iz jevrrejske religije koja nema nikakve veze sa nama Srbima.
 
Само ви тражите кривца.

А јесте ли некада размишљали о томе да су Адам и Ева били
читаво човечанство. Гле сада колико нас је, а ономад, само
двоје. Много је теже данас уочити када половина човечанства
погреши, шта се дешава са другом половином.
Isto pogreši
 
@vcbccbc vcbcvb Tema ti je genijalna. Nisam nikad razmisljao u tom pravcu. Ali realno si sto posto u pravu. Evu je prevario djavo. Sto se mozda moglo i ocekivati s obzirom da je superiorniji. A Adama je "prevarila" Eva. I opet ispade Eva vise kriva. I biva vise kaznjena.
Koji vrhunski spin.
Ja mislim da je bog muskarac, jedino tako ovo moze da ima smisla :)
nije mi tema genijalna, nego ljudi kolektivizuju odgovornost, vidi glistu, ona bi odmah da sagleda globalno, da odmerimo snage koliko ima pravih zena, muskaraca, koliko feministkinja, koliko ovih onih, pola levih, pola desnih u stranke, pa na glasanje - ja necu tako... ali razbijeni smo jer smo pobegli od utvrdjivanja odgovornosti kod Adama i Eve...
I ja sam krenuo redom. Jel Adam bio odgovoran za te sve zivotinje, on im je nadenuo imena, znaci imao ih je u vlasti [molim vas to tako tvrde jevreji, oni su nam ovo ostavili, proverite ako meni ne verujete]. Pa ako je nadenuo svakoj zveri poljskoj, onda je i zmiji, i zmija je bila u Adamovoj vlasti. Nema nikakvog djavola u raju, nemojte da izmisljate, nego pratite odgovornost otvorivsi lepo vase biblije, pa se bacite na tekst.
Naravno, ako mozete da odolite vicevima, a ja uopste nemam smisla za humor, necete mi zameriti.


Само ви тражите кривца.

А јесте ли некада размишљали о томе да су Адам и Ева били
читаво човечанство. Гле сада колико нас је, а ономад, само
двоје. Много је теже данас уочити када половина човечанства
погреши, шта се дешава са другом половином.
 
Znaci, ja sam Adam, sve zivotinje sam ja nazvao kako sam hteo ukljucujuci i zmiju. Nema nikakvog djavola u raju. Ja, GLAVA, i Eva. I bas nam je dobro. Onda smo se malo podzapali, ali nista strasno, rekoh vam vec...da ne ulazimo u detalje, jos uvek smo na medenom mesecu, nemamo dece, sve super... Nego, sta bi od ona dva drveta u raju, a za zivotinje mi verujte, tj. verujte judaizmu odakle je ova prica, da ja Adam sam im dao imena, sledstveno - sve su u mojoj vlasti. Kazem vam, nije vic, tj. kvaka, tj. zaplet price u zivotinjama, sve me slusaju, i zmija me slusa, nego u biljkama.
.
p.s. Ja, GLAVA, cu vam na kraju sve izloziti u detalje kako je bilo, jos uvek se prisecam [pikanterije preskocite, to necu da vam pricam, sve ostalo obecavam, kako sam tada razmisljao i sta sam uradio, i sto je najvaznije ni ovo svet jos nije cuo].
 
Poslednja izmena:
Nemojte bezveze da se svadjamo, jer valjda ja Adam znam sta sam pricao sa Bogom i sta mi je rekao. SAMO ZA DRVECA, a zivotinjima svim sam ja GLAVA dao imena - ko ima psa, zna da je IME - prva komanda, i sve zivotinje su slusale, ne samo prvu, vec sve moje komande. Ostavili su vam lepo napismeno sta mi je Bog rekao za drveca, a zivotinja se man'te, ja sam ODGOVORAN za njih.

Reci cu vam sve kako je bilo, samo otvorite Biblije vase, moze i on-line. Reci cu vam cak i kako sam ziveo sam, pre Eve, kako sam ucio, kako sam vezbao memoriju... upravo sada mi se sve vraca.
 
Poslednja izmena:
Evu je Bog stvorio od mog rebra i ona u pocetku nista nije znala, vec sam ja GLAVA morao sve da je naucim. Pitate se ko je mene naucio. Bog, On mi je rekao da jedemo sa svakog drveta u raju, sa svakog osim sa onog od poznanja dobra i zla. Ja nisam jeo sa njega, jer zasto bih, zasto da ne slusam svog Tvorca. kako sam ja slusao Njega, tako su i mene sve zivotinje. Ucio sam vredno, znanje se gomilalo, i ja sam morao da ga PRO-VERAVAM, da ne zaboravim. Prosto sam testirao sam sebe, i to je funkcionisalo, nakupio sam mnogo DOBROG saznanja, a sa drveta saznanja dobra i zla nisam okusio.

Onda je dosla Eva, buduci od mog rebra, morao sam da je ucim. I ona je ucila. I ja sam je testirao, da vidm koliko je naucila.
ucio sam je kroz pitanja i odgovore, odzive, odgovornost...i pazila je, a nije me ignorisala
 
ucio sam je kroz pitanja i odgovore, odzive, odgovornost...i pazila je, a nije me ignorisala
moramo naci etimoloski odgovor-nost,ot-vet je li veto od vest
'answer' is an od- (from, of) prefixed вет (OSl вѣтъ; Proto-Slavic *větati 'advise, consult'; отъвѣтъ 'reply'). It seems that Vasmer hadn't been quite clear about this item. I suppose we could connect this word with other Slavic words as videti 'see' (OSl видѣти 'see'), Serb. veće 'council', većati 'deliberate'; Russ. со-вет, со-вещание 'council'; Cz. od-po-vědět 'answer' etc... It is interesting to mention that Slovenian od-po-vedati means 'cancel' (cf. Serb. za-po-vedati 'command'; Slvn. povedati 'say, tell'),
KAO JEVANDJEOSKO RAZUMEVANJE SVEGA TOGA (Matej 13,51) SVAKI KNJIŽEVNIK-PREPISIVAČ NAUČEN CARSTVU NEBESKOM DOKAZAO TO, TE ARGUMENTUJE NOVIM I STARIM (Matej 13,52) ZAVETOM, TJ. SABIRA ZAJEDNO SA GOSPODOM, JER AKO NIJE S NJIM I NE SABIRA, PROTIV NJEGA JE I RASIPA (Matej 12,30).
 
Poslednja izmena:
Tako je.
Spolja gledano, to izgleda kao da se ugledamo na druge. Kažemo,
e pa kad pola čovečanstva može da greši, mogu i ja.
Iznutra gledano, vibracija nam padne. Ponestaje volje. Samim tim
je i inteligencija u padu i slabije rasuđujemo.
I nema tu krivca. Kriv je Adam što je pao drugi ili Eva što je prva
pala. To je jednostavno tako. I sve je to sitnica u odnosu na ono
što se danas dešava.

Ono što sada možemo da uradimo, bilo da smo muški ili da smo
ženski, jeste da se budimo. Jedan budan više, više snage i volje
za ostatak čovečanstva. Možda mrvica, ali vredi.
 

Back
Top