Quantcast

Od Adama na ovamo mi muskarci smo trebali

Arianna

Buduća legenda
Banovan
Poruka
46.634
znaci - neposlusnost; ok, pod
1. kako znas, i
2. u kom momentu su jeli?
3. kako znas da je prvo eva jela, [i da li je ona prvo jela], ili je samo ubrala, pa dala adamu da pojede prvi [ili drugi]
4. mozda je prva zmija pojela, sta mislis
5. vidi da ne trzimo krivca, da ne sudimo, vec da vidimo odgovornost gde je bila, ili kada se izgubila
6. kada je Bog rekao da se ne dira? rekao je da se ne jede, a da se ne dira, to nije rekao
7. mogu ja da se rukujem sa tobom J svedokinjo, ali to ne znaci da cu da jedem vas prevod, razumes
p.s. ovo sam tebi odgovorio 1-7, ali svi da se ukljuce ako hoce

Znaci, ako je adam bio odgovoran za sve zivotinje, onda je on poslao zmiju kod eve da proveri da li je eva naucila lekciju koje drvo ne sme da se jede.
Iz Biblije znam kako kako
Pise u Bibliji da je prvo Eva uzela plod pa dala Adamu
Zmija ne moze da jede jer je ta zmija - Satana Djavo - duhovno bice - pali andjeo
Bog je rekao da to drvo pripada Bogu

Mita Komita

Aktivan član
Poruka
1.259
da budemo odgovorni. Pa pogledajte samo istoriju. Em smo prvi stvoreni kao Adam, em smo imali u vlasti sve zivotinje, Adam im je nadenuo imena. Em ... pa nemojte ja da vam pricam da je ovo svet muskaraca, a zena tek ponekad...

Da li je moguce da je ceo zaplet, sva istorija [dobrim delom religiozna] trasirana zahvaljujuci tome sto je Eva bila prevarena? Zar je moguce da smo mi muskarci toliko glupi, ja nisam, da ne mozemo da prihvatimo tu JEDNU JEDINU odgovornost i u raju, jer ako ne preuzmemo odgovornost u raju, vec je prebacujemo na Evu, onda kako smo preuzeli odgovornost za svet i celokupnu istoriju? Nismo. Onda postojimo samo zahvaljujuci Bozjjoj odgovornosti. Dajte da vidimo ovu temu, ja imam dosta odgovora, ali kako vama ide to u glavu da je Eva kriva, a ovamo mi odgovorni za ceo svet i celu istoriju - meni je to nelogicno. Ili hocete muskarci da prihvatite odgovornost ili se nemojte, molim vas, javljati na ovu temu. I jos bih zamolio da se ne ubacuje ono sto nema biblijske osnove, tj. da diskutujemo na bazi izvestaja iz raja, da li je moguce da ste pogresno sve shvatili jer ste prebacili odgovornost?
О чем ти човече причаш? Хоћеш да изврнеш уводну библијску причу?

Mita Komita

Aktivan član
Poruka
1.259
vi se svi opet bavite krivicom, a ne odgovornoscu koju su imali da jedu sa svakog drveta, samo ne sa saznanja od dobra i zla

i sad imate razne konstrukcije, i ja vam se zahvaljujem sto ste se javili da mi kazete sta mislite ko je vise kriv ili ko je prvi kriv... opet ne razgovarate o odgovornosti, a da se biblije latite to mogu da sanjam

evo, nikad vam nije palo na pamet da je doslo do zabune, zamene, sa kog drveta su smeli da jedu, tj. sa kog nisu; eva je rekla da ne smeju da jedu sa drveta usred vrta, ali sa njega su smeli jer je usred drvo zivota

И учини Господ Бог, те никоше из земље свакаква дрвећа лепа за гледање и добра за јело, и дрво од живота усред врта и дрво од знања добра и зла.
Прва књига Мојсијева, глава 2, 9.

Али змија беше лукава (енглески КJV kaже "more subtile", а руски - "хитрее") мимо све звери пољске, које створи Господ Бог; па рече жени: Је
ли истина да је Бог казао да не једете са сваког дрвета у врту?
Прва књига Мојсијева, глава 3, 1.

А жена рече змији: Ми једемо род са сваког дрвета у врту;
Прва књига Мојсијева, глава 3, 2.
Само род с оног дрвета усред врта, казао је Бог, не једите и не дирајте у њ, да не умрете.
Прва књига Мојсијева, глава 3, 3.

1. Мојсијева, глава 2:
16. И запрети Господ Бог човеку говорећи: Једи слободно са сваког дрвета у врту;
17. Али с дрвета од знања добра и зла, с њега не једи; јер у који дан окусиш с њега, умрећеш.

ZABUNA, ZAMENA, ste culi ovo ikad ranije? A ni ovde nije prici kraj.
Ти си пропагатор колективне кривице? Два србска војника убију три шиптара а ти телефонираш НАТО да сравни целу Србију?
Иако је Ева то узела, Адам је требао то да испребија ко човек да јој више никад не падне на памет така нека глупос? Јел то твој став?

vcbccbc vcbcvb

Ističe se
Poruka
2.235
Ти си пропагатор колективне кривице? Два србска војника убију три шиптара а ти телефонираш НАТО да сравни целу Србију?
Иако је Ева то узела, Адам је требао то да испребија ко човек да јој више никад не падне на памет така нека глупос? Јел то твој став?
ti ne citas pazljivo
ja adam pricam o vlastitoj odgovornosti [da se ne jede sa 1 odredjenog drveta, a ne da se ne uzima], a vi trazite krivicu, pa je cak i kolektivizujete, te posle krivice, kazna vam logicna... ja, adam - glava, sam jos uvek kod odgovornosti, nema krivice jos, nema ni kazne
О чем ти човече причаш? Хоћеш да изврнеш уводну библијску причу?
ja citirah, a vi svi pricate napamet, i izmisljate cak dotle dok ne izvrnete

vcbccbc vcbcvb

Ističe se
Poruka
2.235
Iz Biblije znam kako kako
Pise u Bibliji da je prvo Eva uzela plod pa dala Adamu
Zmija ne moze da jede jer je ta zmija - Satana Djavo - duhovno bice - pali andjeo
Bog je rekao da to drvo pripada Bogu
ti trcis pred rudu, nigde ne pise da je zmija satana djavo, vec za kaznu cak da jede prah i vuce se po zemlji
to da je zmija djavo to ljudi kazu da bi pobegli od odgvornosti
uostalom, odgovori miti, gde pise u uzvestaju iz raja to sto ti tvrdis, dok preskaces ono sto sam ja citirao

Mita Komita

Aktivan član
Poruka
1.259
хронолија иде овако:
Бог је створио Адама, направио рајски врт и рекао ЊЕМУ да не сме да једе од дрвета знања о добром и злу.
Еву је Бог направио касније и није јој ништа рекао шта сме а шта не сме. Значи то је била Адамова обавеза коју он није испунио?

Arianna

Buduća legenda
Banovan
Poruka
46.634
хронолија иде овако:
Бог је створио Адама, направио рајски врт и рекао ЊЕМУ да не сме да једе од дрвета знања о добром и злу.
Еву је Бог направио касније и није јој ништа рекао шта сме а шта не сме. Значи то је била Адамова обавеза коју он није испунио?
I Eva je znala Bozji zakon.

vcbccbc vcbcvb

Ističe se
Poruka
2.235
хронолија иде овако:
tacno, ili ju je ispunio, kazem ti, ja sam Adam, rekao sam Evi tacno sta mi je BOG rekao, i onda sam poslao zmiju da proveri Evu da li je dobro razumela. Sve zivotinje su bile u mojoj vlasti, pa i zmija, svakoj sam ja nadenuo ime. Ja i dalje mislim da sam bio ODGOVORAN, jer kada sam bio sam i sam sam proveravao svoje znanje, sta sam zapamtio uz pomoc zivotinja, tako da kada je Eva dosla, ja nisam nista novo uradio.
Ja stvarno ne zelim da krivim ni Evu ni zmiju, samo da proverimo gde se dede moja ODGOVORNOST.

ja adam sam jedini krivac, jer svaka provera je iz nevere, ...
1. SAM samoga SEBE PROVERAVAO da nesto ne zaboravim, dzaba, jer samo sam izgubio veru
2. onda sam Evu hteo da proverim, ali tada sam prestao i njoj da verujem
3. na kraju kada ostadoh bez vere, zivotinje osetise instiktivno, da vise nemam ni moc nad njima
...

Poslednja izmena:

Mita Komita

Aktivan član
Poruka
1.259
tacno, ili ju je ispunio, kazem ti, ja sam Adam, rekao sam Evi tacno sta mi je BOG rekao, i onda sam poslao zmiju da proveri Evu da li je dobro razumela. Sve zivotinje su bile u mojoj vlasti, pa i zmija, svakoj sam ja nadenuo ime. Ja i dalje mislim da sam bio ODGOVORAN, jer kada sam bio sam i sam sam proveravao svoje znanje, sta sam zapamtio uz pomoc zivotinja.
не каже библија да су животиње биле у власти Адамовој. Бог их је створио да помажу и праве друштво Адаму. Али то му није било доста па му Бог направи жену да се задовољи. Тако пише.

Arianna

Buduća legenda
Banovan
Poruka
46.634
не каже библија да су животиње биле у власти Адамовој. Бог их је створио да помажу и праве друштво Адаму. Али то му није било доста па му Бог направи жену да се задовољи. Тако пише.
1 Mojsijeva
27 Tada je Bog stvorio čoveka po svojoj slici, stvorio ga je po Božjoj slici — stvorio je muškarca i ženu.
28 Zatim ih je Bog blagoslovio i rekao im: „Rađajte se i množite se, napunite zemlju i sebi je podložite, i vladajte nad morskim ribama i stvorenjima koja lete po nebu i nad svim stvorenjima što se miču po zemlji.

vcbccbc vcbcvb

Ističe se
Poruka
2.235
4. nisam trebao da proveravam svoje znanje, vec da ga prepustim zaboravu, oprastajuci se nepotrebnog
5. nisam trebao da proveravam Evu, jer cim sam to uradio, ona je posumnjala, i nije se dala da je zmija propituje, da je sumnjici - Eva se cak branila i dodavsi da nismo smeli ni da diramo zabranjeni plod, ne krivim je samo konstatujem koliko mi je verovala, nije htela ni da ga takne, a kamoli da jede... toliko se Eva UPLASILA, toliko se bojala da ne okusimo, jer mi je verovala sto nam Bog rece, da je u STRAHU zamenila ta dva drveta rekavsi zmiji da ne smemo da jedemo sa drveta usred vrta, i onda je ispalo da je SLAGALA zmiju, pa zmija zakljucivsi da vise nije u mojoj, ljudskoj vlasti, ...

LAZ SE RODILA IZ STRAHA, A STRAH IZ SUMNJE, A SUMNJA IZ PROVERAVANJA, A PROVERAVANJE IZ NEVEROVANJA/NEVERE
JA, Adam GLAVA, sam kriv za sve sto se desilo.

Mita Komita

Aktivan član
Poruka
1.259
1 Mojsijeva
27 Tada je Bog stvorio čoveka po svojoj slici, stvorio ga je po Božjoj slici — stvorio je muškarca i ženu.
28 Zatim ih je Bog blagoslovio i rekao im: „Rađajte se i množite se, napunite zemlju i sebi je podložite, i vladajte nad morskim ribama i stvorenjima koja lete po nebu i nad svim stvorenjima što se miču po zemlji.
То горе је из Главе 1. и ту нема забране. Бог каже само
29. И још рече Бог: ево, дао сам вам све биље што носи сјеме по свој земљи, и сва дрвета родна која носе сјеме; то ће вам бити за храну.
30. А свјему звјерињу земаљском и свјема птицама небеским и свјему што се миче на земљи и у чем има душа жива, дао сам сву траву да једу. И би тако.
31. Тада погледа Бог све што је створио, и гле, добро бјеше веома. И би вече и би јутро, дан шести.

Прва Књига Мојсијева.
Глава 2.
7. А створи Господ Бог човјека од праха земаљскога, и дуну му у нос дух животни; и поста човјек душа жива.
8. И насади Господ Бог врт у Едему на истоку; и ондје намјести човјека, којега створи.
9. И учини Господ Бог, те никоше из земље свакојака дрвета лијепа за гледање и добра за јело, и дрво од живота усред врта и дрво од знања добра и зла.
...
15. И узевши Господ Бог човјека намјести га у врту Едемском, да га ради и да га чува.
16. И запријети Господ Бог човјеку говорећи: једи слободно са свакога дрвета у врту;
17. Али с дрвета од знања добра и зла, с њега не једи; јер у који дан окусиш с њега, умријећеш.
18. И рече Господ Бог: није добро да је човјек сам; да му начиним друга према њему.
19. Јер Господ Бог створи од земље све звијери пољске и све птице небеске, и доведе к Адаму да види како ће коју назвати, па како Адам назове коју животињу онако да јој буде име;
20. И Адам надједе име сваком живинчету и свакој птици небеској и свакој звијери пољској; али се не нађе Адаму друг према њему.
21. И Господ Бог пусти тврд сан на Адама, те заспа; па му узе једно ребро, и мјесто попуни месом;
22. И Господ Бог створи жену од ребра, које узе Адаму, и доведе је к Адаму.

Poslednja izmena:

vcbccbc vcbcvb

Ističe se
Poruka
2.235
19. Јер Господ Бог створи од земље све звијери пољске и све птице небеске, и доведе к Адаму да види како ће коју назвати, па како Адам назове коју животињу онако да јој буде име;
ja ti rekoh, kucetu das ime, i samo ime mu je PRVA KOMANDA na koju se odaziva, koju slusa
kad se jakov rvao s bogom i pobedio, Bog mu potom promenio ime u Izrael, jer ne moze imati boga u vlasti, vec samo biti u Njegovoj vlasti
kad znas necije ime ti ga imas u vlasti, i zato su jevreji imali JHVH, a samo bozije ime nisu uzimali u usta, sveto grdje im je bilo -mi zato postujemo Oca nebeskog, sa Sinom, naravno [na stranu JS]
"God delegated authority to men, since the act of naming the animals shows lordship or dominion. It was also a spiritual exercise to prepare Adam and to make him aware of his aloneness. None of the animals corresponded to him," says Kelsey, 12
TAKODJE, KO ZNA ENGLISH https://www.myjewishlearning.com/article/the-power-of-a-name-the-power-of-naming/ odlican link

Poslednja izmena:

Mita Komita

Aktivan član
Poruka
1.259
ja ti rekoh, kucetu das ime, i samo ime mu je PRVA KOMANDA na koju se odaziva, koju slusa
kad se jakov rvao s bogom i pobedio, Bog mu potom promenio ime u Izrael, jer ne moze imati boga u vlasti, vec samo biti u Njegovoj vlasti
kad znas necije ime ti ga imas u vlasti, i zato su jevreji imali JHVH, a samo bozije ime nisu uzimali u usta, sveto grdje im je bilo -mi zato postujemo Oca nebeskog, sa Sinom, naravno [na stranu JS]

TAKODJE, KO ZNA ENGLISH https://www.myjewishlearning.com/article/the-power-of-a-name-the-power-of-naming/
то је тешка филозофија. Није за прост народ.

vcbccbc vcbcvb

Ističe se
Poruka
2.235
то је тешка филозофија. Није за прост народ.
ne moze svako ni da dresira zivotinje, da bi uopste bio u situaciji da pokusa da se stavi u adamov polozaj... ali sad ce neko opet da me ismeva da pravim cirkus, umesto da se seti da je cirkus za decu, a ko se ne obrati u dete nece uci u carstvo nebesko

znaci, mene adama su sve zivotinje slusale, a eva kada je dospela u cirkus mnogo se plasila, jer nju nisu - tu je zaplet cele price... ja sam je ucio kako se svaka zivotinjka zove, jer ja sam im nadenuo imena, ali dzaba, nju nisu htele da slusaju sve... i onda se ona setila da ih hrani

Poslednja izmena:

vcbccbc vcbcvb

Ističe se
Poruka
2.235
nju nisu htele da slusaju sve... i onda se ona setila da ih hrani
mene su sve zivotinje slusale jer sam im dao imena, a nju jer im je davala hranu
dok sam bio sam, zivotinje su same jele, ali sa evom, ona ih je hranila, mene su slusale jer sam imao autoritet, a nju jer je imala hranu koju su zivotinje volele, tako da sam ja pustio da eva bere svo voce, ali sam joj rekao bukvalno da NE DIRA ono koje MI NISMO SMELI da jedemo - da ga ne dira sam joj ja rekao, a ne Bog, jer sto je sigurno - sigurno je. I verovao sam da ga nece dotaci, i nije. ALI ME JE JELO IZNUTRA jer zivotinje su bile samo u mojoj vlasti...sta, ako...

Imali smo hrane koliko smo hteli i za nas i za zivotinje, Eva ih je hranila, sve, osim zmije, jer zmija jedina nije htela da uzme iz njene ruke, vec se sama hranila, kao i kada sam ja bio sam. Zato se Eva plasila zmije.

Poslednja izmena:

hogarius

Elita
Poruka
15.105
Stavio Bog ispred sebe Adama i Evu i Kaze:
- Evo sve sam vam podelio, ostale su jos dve stvari.
- Koje koje... poce Adam
- Pa prva je uspravno pisanje...
- Mogu ja to da uzmem mogu ja... prekinu Adama Boga.
- Dobro evo ti.
Poce Adam sav radostan da trci i pisa, sreci nikad kraja...
- Koja je druga stvar? Snuzdeno ce Eva.
- Mozak Evo, mozak.

:D
Je l' ti to iz licnog iskustva?

P.S. Mozak slona tezi 4 kilograma. Da li je pametniji od Adama bez mozga?

hogarius

Elita
Poruka
15.105
mene su sve zivotinje slusale jer sam im dao imena, a nju jer im je davala hranu
dok sam bio sam, zivotinje su same jele, ali sa evom, ona ih je hranila, mene su slusale jer sam imao autoritet, a nju jer je imala hranu koju su zivotinje volele, tako da sam ja pustio da eva bere svo voce, ali sam joj rekao bukvalno da NE DIRA ono koje MI NISMO SMELI da jedemo - da ga ne dira sam joj ja rekao, a ne Bog, jer sto je sigurno - sigurno je. I verovao sam da ga nece dotaci, i nije. ALI ME JE JELO IZNUTRA jer zivotinje su bile samo u mojoj vlasti...sta, ako...

Imali smo hrane koliko smo hteli i za nas i za zivotinje, Eva ih je hranila, sve, osim zmije, jer zmija jedina nije htela da uzme iz njene ruke, vec se sama hranila, kao i kada sam ja bio sam. Zato se Eva plasila zmije.
Cuj, kolega V. V. sta si ti sa ovim bezveznim tekstom hteo da porucis pametnim lforumasima?

svesnaglista

Legenda
Poruka
56.810
E problem je u tome što i sve da hoćeš ne možeš jer te uvek neko vuče dole. Kao ona priča o kazanu u paklu što nema čuvara. Jer ako se uzdigneš, štrčiš. Ako ti i uspe kojim slučajem, šta ćeš tamo sam. Ako se probudiš, svi ostali spavaju, pokušaćeš da budiš ostale. Teško je nekog probuditi ako može još dugo da spava. I ti si sam ko na pustom ostrvu.