O ovome nikad nismo govorili to jeste pisali

Izbegavas odgovor koji je ocigledan.
Bilo je razlicitih veroispovesti, odnosno religija.
Da si se rodio u Zagrebu bio bi katolik, da si se rodio u nekom mestu u bosni u delu u kome su muslimani bio bi musliman, i ti sad hoces da iznegiras cinjenicu
da je religja ono sto je oduvek delila taj isti narod?
Ne bih bio katolik. Rođen sam u porodici koja je oduvek imala liberalna shvatanja. Bio bih katolik da sam rođen u nekom selu u Hrvatskoj koje je ekstremno katoličko i u takvoj porodici. Rat me je napravio nacionalistom.
Bio bih hrvatski nacionalisti, ali bih opet bio sekularni.
Religija deli i svađa ljude. To je tačno.
 
Ne bih bio katolik. Rođen sam u porodici koja je oduvek imala liberalna shvatanja. Bio bih katolik da sam rođen u nekom selu u Hrvatskoj koje je ekstremno katoličko i u takvoj porodici. Rat me je napravio nacionalistom.
Bio bih hrvatski nacionalisti, ali bih opet bio sekularni.
Religija deli i svađa ljude. To je tačno.
Samo je religija podelila Srbe na srbe, hrvate i bosance.
Relgija i doslovno nista drugo. Ti si pominjao neke nerasicenje racune, a oni se opet temeljili na relgiji pa ti vidi gde smo.
 
Srbe je pozvao jos kralj austorugarske da se nasele na teritoriji hrvatske da bi stitili narod od turaka.
Onda je isla prica kako su ti naseljeni srbi smatrali da je to njihova zemlja.
Okej jeste s jedne strane, ali teritorja hrvatske.prc.
I od tada datra ta neka kao tiha mrznja "hrvata" i "srba".
A opet sve jer su hrvati primili katolicki a srbi primili pravoslavni. Krst.
 
Mi smo uvijek bili 100 godina iza Njemačke.
A sada ste verovatno,...par svetlosnih godina? 😁
Ustvari,...bez obzira na razliku u standardu, ne mislim tako.
Imaju se oni za razliku od nas zauvek stideti svoje mračne istorije.
Na Zapadu su vekovima pravilu civilizaciju, pa onda na Istoku koncentracione logore.
More,...m.št!
 
Poslednja izmena:
A sada ste verovatno,...par svetlosnih godina? 😁
Ustvari,...bez obzira na razliku u standardu, ne mislim tako.
Imaju se oni za razliku od nas zauvek stideti svoje mračne istorije.
Na Zapadu su vekovima pravilu civilizaciju, pa onda na Istoku koncentracione logore.
More,...m.št!
Hoćeš reci da istorija kod nas ili bilo gdje drugo nije mračna
A sada ste verovatno,...par svetlosnih godina? 😁
Ustvari,...bez obzira na razliku u standardu, ne mislim tako.
Imaju se oni za razliku od nas zauvek stideti svoje mračne istorije.
Na Zapadu su vekovima pravilu civilizaciju, pa onda na Istoku koncentracione logore.
More,...m.št!
 
Tema je striktno autorska i nije istorijska. Zašto se raspala SFRJ ?
Ja kao uvodničar zadržaću se za sad na pitanju a kako tok diskusije bude odmicao daću svoj doprinos ovoj značajnoj temi o kojoj do sad nikad nismo raspravljali.

IzvoLte poštovane korisnice i poštovani korisnici !
Svako će ti dati različit odgovor.

Moje je mišljenje, da je Srbija, u želji da promjeni ustavna rješenja, koja joj nisu omogućavala kontrolu nad pokrajinama, to izvela na način (antibirokratskom revolucijom '88/89.) koji je predstavljao prijetnju, po ostale republike.

Prva je na to reagovala Slovenija, a onda je uslijedila eskalacija. Ko se sjeća kontrareakcije iz Srbije, prvi embargo na neke proizvode, je bio na slovenačku robu u Srbiji. MZ se tek kasnije umiješala i to prilično protiv rasturanja Jugoslavije.
 

Back
Top