O KRFU KONKRETNO

Hallo svima!
U nedomumici sam oko letovanja,Krf mi se iz price posebno dopada ali ne znam sta da izaberem. Nas dvoje kao par bez dece trazimo i odmor ali i malo provoda i obilazaka...Znaci lepa plaza, zelenilo ali opet da bude blizu nekih desavanja. Za sada sam videla samo ponudu Kompasa
http://www.kompaskg.co.yu/letovanje/grcka/krf.htm
Moze li neko od vas poznavaoca da me uputi u to to sta je ok, a sta ne.
Hvala unapred!
 
alexandrra:
Hallo svima!
U nedomumici sam oko letovanja,Krf mi se iz price posebno dopada ali ne znam sta da izaberem. Nas dvoje kao par bez dece trazimo i odmor ali i malo provoda i obilazaka...Znaci lepa plaza, zelenilo ali opet da bude blizu nekih desavanja.

Imali smo istu nedoumicu kao vi, istih smo planova po pitanju letovanja, istog i "statusa" (bez dece). Uplatili smo Dassiu, nakon intenzivnog, višednevnog istraživanja. Istina, više nam se svideo Kassiopi kao samo mesto, ali to mu je jedina prednost u odnosu na Dassiu.
Svakako ćete "zujati" po ostrvu, a za to je Dassia idealna polazna tačka.
 
Radio do pre neki dan, verovatno je kratkotrajan prekid i radice ponovo. Ja sam skinula neke ponude za Krf dok je radio, ali ne umem da okacim fajl ovde da ga preuzmes!? Ako neko ume da mi objasni neka se ne stidi :)
 
A na kojoj strani ostrva je taj Ipsos? Tamo je znaci OK... I za kupanje i za zezanje?
Je l' plaza peskovita ili sljunkovita?
Kol'ko love treba prosecnom Srbinu za letovanje tamo? (ne racunajuci aranzman, verovatno bez klope)
E da, je l' ima tamo pandura saobracajaca... Mislim je l' sme da se vozi taj 'rent a car' kad si malo gasiran? :) jbg, kako da idem u grad, a da budem straight non-stop, pogotovo na moru...:)
 
Cuo sam price da na Krfu nije za porodicni odmor sa malom decom.
Kao divljaju engleski i dr. huligani, razbijaju flase po plazama nocu i sl.
Da li je to tacno i ako jeste ima li neko mirno mesto tamo?
Na primer Dasia (hoteli Shindris ili Corfu)?
 
Te price o divljanju Engleza sam i ja cula, ali nista od toga nisam videla. Mi smo bili prosle godine u Dasiji, hotelu Sheria, agencija Matico. Putovali smo avionom carter u 4 ujutro. Malo smo se smorili, jer kad stignes ne mozes da se odmoris otprilike do podne kad nam razdele sobe. Prvi utisak u 7 ujutro kad smo izasli iz busa, je odusevljenje. Znala sam samo za crnogorsko primorje, Dalmaciju (od pre 100 godina) i Tunis (bljak) od pre tri godine. Krf je, ljudi - san snova! Dasija je slatko malo mesto, urbano ali u pozitivnom smislu. Svi pisu da je plaza mala - pa u cemu je problem? Pa idite u Becice! Plaza je ispred hotela uzana, pa se onda siri i u tom delu nije mala. Najvaznije je da vam niko ne preskace preko glave, ne staje na peskir , ne seda na pola metra od vas, nema nepristojne dece, sem tu i tamo neke nase nevaspitane, ali cim to primetim odem dalje, nasi ljudi znaju da budu bas prosti. Ako plate zakup za bilo sta, misle da su postali vlasnici istog pa se bahate.
Auto smo iznajmili za 9 dana (oko 200E) isli po celom ostrvu, na sve plaze, u grad, u aqualand, itd. To je bila najskuplja stavka, a vozili smo se na duseku koji vuce gliser(50 eura sa fotkama na CD-u) to nam je bilo super; Isli smo na pice i kafu svaki dan, kupovali u marketu, kupovali suvenire, itd. Sve je podnosljivo. More je cisto, plaze su ciste, ljudi su ljubazni, hoteli uredni. Agencija je OK. Sve u svemu jedno divno letovanje. 1.- og jula krecemo opet u isto mesto, ali kolima. Cao
 
Ajde molim vas neka neko kaze koliko su procentualno prosecno vise cene na Krfu, da ne kazem koliko je skuplja potrosacka korpa? :)
Da li postoji i kakav je autobuski saobracaj na Krfu, koje su cene?
Koje su cene prosecno rent-a -car -a , a koje su za motore, dnevno?

I za kraj, koji su sve stranci prisutni osim nas, Italijana i Slovenaca?
Unapred hvala!
 
1. oko 10%, mozda i manje, a ako odes u nabavku u mnogobrojne hipermarkete ispred ulaza u grad Krf, naci ces puno stvari koje su dosta jeftinije nego kod nas

2.postoji, iz mesta blizih gradu Krfu je cesci, nesto kao lokalni, sa juga ostrva je je malo redji, a i cena zavisi od udaljenosti

3.za jedan dan uglavnom oko 30E, mada ako sarmiras, moze i za 25, za vise dana, naravno,popusti,za motore nisam sigurna mislim, nesto oko 12-15E

4.Mi smo samo kap u moru, kao i Cesi, Rusi, Slovaci, Italijana ima najvise vikendom i u avgustu, a sve ostalo su ti Englezi, Englezi, Englezi...
 
pored ENGLEZA, ENGLEZA, IRACA, ENGLEZA :lol:
ima i svih vrsta skandinavaca i nemaca.
dok nisu zatvorili club med bilo je mnooogo izraelaca i francuza.
eto.
ali italijana ko g..... pogotovu u avgustu. užas.
(25.7-20.8 njihov je krf)
 
E pa citam ja ovo,citam,nacitah se ziva...Ali onda skontam da nema ama bas nista o Benitsesu gde ja idem sada 13.jula!:)Pa ako neko moze da kaze kako je tamo-sada da ne postavljam konkretna pitanja,nego sta god neko da zna-samo neka prica!:)
A sada da ja malo pripomognem ostatku...:)Elem,prosle godine sam bila u Ipsosu,doduse isla sam u septembru,posto sam tada upisivala prvu god faxa,i imala vremena do mile volje(a i tada je bilo jeftino!:))Uglavnom,isli smo preko Kompasa u vili "Kandaros",i jedino sto mogu reci da je tamo zaista prelepo...Znaci blaza je bila odmah cim izadjes iz vile,apartmani su bili apsolutno fantasticni...Ma zaista nemam komentara!U svakom slucaju sam se vratila prezadovoljna!Njihov vodic,jao ubij te me ne mogu da se setim imena tacno,je zaista jedna predivna i tako drga osoba da to nije normalno...Izaci ce vam u susret u svakoj situaciji,tako da na to uvek mozete da racunate!U svakom slucaju,toplo preporucujem agenciju Kompas,i ove godine bih isla preko njih,ali su mi nazalost malo skupi,tako da sada idem preko Argusa u Benitses,tako da ko god zna nesto o ovom mestu-neka prica!:)
A inace-za Ipsos-ne znam zasto ga svi tako napljuvase...Kao pijani Englesi,orgije...Pa aman zaman,mi smo bili izuzetno blizu ulice,i kada bismo ostali unutra niko se nije cuo,niti nas u bilo kom smislu uznemiravao!Doduse,kada izadjete na ulicu svi dobacuju,od tih nesretnih Engleza,pa do Italijana-koji valjda dobijaju kolektivni odmor krajem avgusta pa su non-stop tu!:)To ume malo da dosadi-pogotovu sto non stop sviraju,dobacuju,a rec engleskog ti Italijani ne razumeju,ali zaista nema nista vise od tog dobacivanja!Ako kazes ne u diskoteci,mozda ce biti malo dosadni dok ne nadju drugu zrtvu i to je to!Inace,nocni izlasci tamo su zaista za pohvaliti...Svi vec uveliko hvale "Shooters bar" u kome je sanker nas covek-Milan,koji boga pitaj od kada radi tamo!:)Tu je i "Montekristo" u kome su cuvene pena-party,itd...Uglavnom,ja zaista toplo preporucujem Ipsos,preko dana nikada ne biste predpostavila da uvece on toliko moze da ima ljudi,pa to ti je...Tada tu dodju i Grci,i svi moguci jer to mesto vazi za jedno od najboljih mesta koji imaju nocni zivot!:)
Eto,toliko od mene-nadam se da sam koliko toliko pomogla,a sada da cujem i ja neke informacije!:)Ako nekome nesto treba jos,neka slobodno priupita!:)
 

Back
Top