O KRFU KONKRETNO

Volela bih ovog leta otici na Krf. Ja sam veoma skromna sto se tice smestaja tamo itd. Ukoliko je neko bio molim neka napiste svoja iskustva, preko koga je najbolje otici i za koliko para... Hvala.
Maja
Bila sam 2014-e, kad je bila stogodišnjica Velikog rata!
Lepo ostrvo, vredi otići! Glavni grad je prelep, u Venecijanskom stilu.Povezano je i sa Srpskom istorijom. Glavni grad mi se najviše dopao! Više podseća na Italiju, nego na Grčku.
Cene su k'o i svuda u Grčkoj. Ostrvo je odlično povezano gradskim prevozom, isplati se i rent-a car, svuda se stiže za 15-20 min.i cene karata su povoljne. Ja sam bukvalno svakog dana išla do glavnog grada, jer je vreme bilo slično ovom sada i stalno je padala kiša.
Savet: Ako ti je do plaže i izležavanja na suncu, možda je bolje da odeš malo južnije. Krf ostavi za neki dr.put (ovo kažem, samo zbog vremenskih prilika).
 
Планирамо да посетимо Крф ове године. Од свих места, одлучили смо се за Агиос Георгиос (јужни, колико сам схватио постоји још једно место са истим именом). Ако имате неке утиске за ово место поделите, или предлог за неко друго место, свакако смо отворени. Е сад, проблем је превоз са аеродрома. Долетели бисмо у 8 увече. Како са аеродрома да стигнемо до АГ-а? Видех да постоји неки аутобус, али изгледа да не иде после 6 увече. Не бисмо да плаћамо такси 70-80е. Имамо ли икакву опцију? Уколико не до АГ-а, које место има аутобуски превоз и касније
Rekao bih da je rent-a-car najbolje rešenje i ne samo zbog te večeri nego generalno da bi ste bili mobilni, jer Krf valja obići.
Ako baš ne želite, onda vidite sa gazdom gde ste rezervisali(ako ste išli direktno ne preko agencije) da li može da vas dočeka jer često to rade.
Ako ste preko agencije i nećete rent-a-car,nego posle skuter, a onda mora taxi to veče ili da prespavaš u Kerkiri (booking.com ili airbnb) što je po meni isto ok rešenje pa ujutru autobus. E sad šta je jeftinije prepuštam tebi da istražiš.
Inače nisam bio toliko na jugu nikada tako da ne znam kakvo je mesto.
Meni je Paleokastrica najbolji utisak ostavila.
 
Rekao bih da je rent-a-car najbolje rešenje i ne samo zbog te večeri nego generalno da bi ste bili mobilni, jer Krf valja obići.
Ako baš ne želite, onda vidite sa gazdom gde ste rezervisali(ako ste išli direktno ne preko agencije) da li može da vas dočeka jer često to rade.
Ako ste preko agencije i nećete rent-a-car,nego posle skuter, a onda mora taxi to veče ili da prespavaš u Kerkiri (booking.com ili airbnb) što je po meni isto ok rešenje pa ujutru autobus. E sad šta je jeftinije prepuštam tebi da istražiš.
Inače nisam bio toliko na jugu nikada tako da ne znam kakvo je mesto.
Meni je Paleokastrica najbolji utisak ostavila.
Хвала, одустали смо ипак од Аг. Георгиоса. По ономе што смо успели да истражимо то место има убедљиво најбоље плаже на острву, можда га и посетимо неки дан, али није једноставно за долазак. Рент-а-кар је најбоља опција али проблем је што ја нисам возач, имам дозволу али као и да је немам тако да та опција одпада.
Двоумили смо се да ли да одрадимо баш то што предлажеш, да преноћимо у Керкири, али одустали смо и изабрали место мало јужно од града (Бенитсес). Плажа и није нека, али место може бити добра база за обилазак острва.
 
Tačno je da je autoput od početka pa skoro komplet do kraja ali iz konkretnog iskustva kolima da se vozi max dozvoljenom brzinom(meri se prosek pa mora) uz jednu dužu i jednu kraću pauzu za gorivo,neku klopu i wc treba oko 7 sati od Beograda do Evzonija. Onda od Evzonija do Igumenice oko 3,5 sata uz možda neku wc pauzu,ajde 3 ako nagariš. U Igumenici ako teoretski baš potrefiš ukrcavanje na trajekt znači barem pola sata traje ukrcavanje u sezoni, sam trajekt barem sat ipo ide a ja se nešto sećam da je bilo i dva....pa iskrcavanje u Kerkiri pa odatle do odredišta.

Znači kolima ne računajući granicu treba čisto uz skoro minimalno odmaranje oko 12-14 sati.
Na granici možeš provesti 15 minuta ili 5 sati to se ne zna....

Autobusi: moraju da prave češće pauze ,sporiji su i imaju poseban tretman na granicama(duži)

Dakle 18 je sasvim realno...
 

Back
Top