О ЈЕВРЕЈИМА И ХАЗАРИМА наставак теме "Хазари суде Србији"

Сварог

Početnik
Banovan
Poruka
39
Пише: Влада Синђелић
ДОБРО ЈУТРО ХАЗАРИ

Да ли је истина забрањена?
Да ли истина боли?
Апостол Павле је имао исти проблем сведочећи о Христу Јеврејима. Схвативши њихову глувоћу узвикнуо је: „да ли ћу постати ваш непријатељ зато што вам говорим истину“? То би данас могло да се каже и Хазарима.
Као што су Срби, према званичној историји која се учи у школама, настали од Словена, тако су и Јевреји – њих деведесет одсто, настали од Хазара, источних „Јевреја“.
Ко су Хазари илити Ашкенази?
Пре него што их представим, напоменућу да је реч о историјским фактима утемељеним на истрајним радовима „јеврејских“, тј. хазарских историчара. Да би отклонили сваку сумњу, цитате ћу наводити крајње прецизно.
Дакле, кренимо редом.
За примарни извор се може узети књига Артура Кестлера – „Тринаесто племе“. Да се не би радило о „српској завери“ у коју је умешана београдска Просвета (издање из 1997), ја сам узео хрватско издање из 2000., (издавач MISL Загреб). Тако, господа Хазари се могу обратити Хрватима за њихове „антисемитске писаније и фалсификате“.
Артур Кестлер и сам Хазар у својој књизи, на страни 189 вели о Јеврејима следеће: „Јевреји нашег доба се деле у две групе: Сефарде и Ашкеназе. Сефарди су потомци Јевреја који су од давнина живели у Шпанији, све до краја 15. века када су протерани и населили се у земљама Медитерана, на Балкану и нешто мање у Западној Европи…1960. их је било око 600.000…“ Даље, за Ашкеназе каже : „У истом периоду Ашкенази су бројали око 11 милиона… Тако је, што би се рекло, Јеврејин практично синоним за Јеврејина Ашкеназа“.
Кестлер на страни 188 наводи: „Главнина јеврејских миграција није текла од Медитерана преко Француске и Немачке ка истоку…Струја се заправо кретала од Кавказа кроз Украјину у Пољску и онда у средњу Европу…“
Додаје и ово, на истој страни: „Бројчани однос Хазара према семитима није могуће утврдити. Али кумулативни докази нас терају да се сложимо са консензусом пољских историчара, да је у ранијим временима главнина пољског јеврејства пореклом из хазарске земље, и да је у складу са тим хазарски допринос генетичком саставу Јевреја значајан и доминантан“.
У књизи Кестлер цитира историчара Пољакова. Овај ашкенаски (хазарски) историчар је дао немерљив допринос хазарској историји својом књигом „Хазарија“, која је први пут објављена 1944. у Тел Авиву. Да видимо шта каже „завереник“ Пољак: „…хазарско јеврејство сматрамо нуклеусом великог јеврејског насељавања у источној Европи…Потомци тог насељавања – они који су остали тамо где су били, и они који су емигрирали у САД и друге земље, и они који су отишли у Израел – чине сада велику већину светског јеврејства“.
Допринос „антисемитизму“ је дао и историчар Данлоп у „Encyclopaedia Judaica“ из 1973., где у одељку који говори о хазарским Јеврејима каже: „Караити (фундаменталистичка јеврејска секта) с Крима, из Пољске и других крајева потврдили су везу са Хазарима, која је можда потврђена доказима из фолклора, антропологије и језика. Изгледа да постоји поприлична количина доказа који потврђују непрестано присуство потомака Хазара у Европи“.
Морамо поменути још једног „антисемитског“ завереника, Бенџамина Фридмана. Он је у својој књизи „Facts are facts“ („Чињенице остају чињенице“, издање Ихтуса из 2002.) на страни 56 за Хазаре рекао следеће: „Преобраћени Хазари су били прва популација тобожњих, такозваних „Јевреја“ у источној Европи. Тобожњи, такозвани „Јевреји“ у источној Европи су потомци Хазара који су после преобраћања прешли у „талмудизам“, или, како се данас назива јудаизам“.
Данашње „званичне“ информације говоре да у свету има око 14 до 15 милиона Јевреја, од чега око 90 одсто чине Ашкенази или источни Јевреји, који су према „јеврејским“ историчарима несумњиво Хазари! Међутим, ако их у Америци има готово 10 милиона (само у Њујорку милион), Мађарској око 400.000, Француској 600.000, Британији 400.000…да не набрајамо даље, цифра сигурно нараста до двадесет милиона. Подсетићу да званични подаци из периода пре Другог светског рата говоре о 10 до 12 милиона, а Кестлер каже да их је 1960. било око 12 милиона. Паметном човеку се намеће логично питање…
Елем, поред ове „математичке“ завере, намеће се друго питање. Зашто се Хазари представљају као семити, када се из наведених радова ашкенаских – хазарских историчара јасно може закључити да немају никакве везе са семитским пореклом?!
Другим речима, Хазари се вековима лажно представљају, што се, колико ја знам, карактерише као кривично дело.
Да ли су се Хазари заверили против Јевреја, можда Арапа или против себе, је питање на које они дају једини одговор који знају – АНТИСЕМИТИЗАМ.
Да сублимирамо, њихов семитизам је бесмислен колико и антисемитизам.
Хазари су од мудрих Јевреја украли обичаје, културу, традицију, Библију…Украли су „личну карту и пасоше“, и захваљујући томе, баштине јеврејску историју.
Чињенице су ту.
Због тога ја кажем: „Горе Јевреји, доле Хазари – преваранти!“
 
Kakve veze imaju Hazari sa Askenazima???????? Evidentno da ovaj koji je pisao ove gluposti, kao i ovaj koji ih je preneo nemaju pojma o cemu pisu.... I ponovo se citira Kestler.... :lol: :lol: :lol:

Stvarno umete da "zadivite" coveka svojom gluposcu.........

Мислим да текст довољно говори. Цитирани су "јеврејски" извори.
 
:D :D :D :D

Pa decko moram ti iskreno reci da si teski debil.... Ta teza kako 90% jevrejske populacije potice od Hazara, nasatala je sredinom proslog veka..... A sto se citiranja tice, citiraj i "protokole" pa da uzivamo... :lol:

Одлика "плитких" људи је да у недостатку аргумената користе тешке речи. Елем, кад већ помињеш протоколе, хоћеш да кажеш да су они "фалсификат"?
 
:D :D :D :D

Pa decko moram ti iskreno reci da si teski debil.... Ta teza kako 90% jevrejske populacije potice od Hazara, nasatala je sredinom proslog veka..... A sto se citiranja tice, citiraj i "protokole" pa da uzivamo... :lol:

Mислим да је старија . Али то не значи да није бесмислена.
 
За примарни извор се може узети књига Артура Кестлера
Primarni izvor je znači umjetničko djelo.
Vrlo naučan pristup.

Gospodin Sinđelić izgleda nije upoznat da su prije Poljakova o tome pisali kao prvi Gumplovič, a poslije njega i Šiper.

Sva trojica su za razliku od Kestlera istoričari i za razliku od Kestlera niko od njih učešće Hazara u Aškenaskoj populaciji nije digao čak ni iznad 40% (Kestler - 90%).

Međutim to nije važno, jer je današnja nauka odbacila njihove hipoteze, pošto za njih nema dokaza.
Danlop u svojoj Istoriji Hazaro-Judeja nikako ne podržava Poljakova i govori o malim kolonijama Hazara po trgovačkim središtima Srednje Evrope.

On najviše hazarskog etničkog elementa nalazi kod krimskih Karaima (a ne Karaita), Krimčaka, Balkara, Čuvašia i Karačeva.
Takođe hazarskog ima i kod Planinskih Jevreja Dagestana i Azerbejdžana.

Tako da krajnje je vrijeme da prekinemo sa glupostima
 
Одлика "плитких" људи је да у недостатку аргумената користе тешке речи. Елем, кад већ помињеш протоколе, хоћеш да кажеш да су они "фалсификат"?

Наравно да јесу. И зна се и чији. Тако да немаш потребе за наводнике.
 
Mислим да је старија . Али то не значи да није бесмислена.

Pedesetih godina pocela je da dobija na znacaju zato sto smo konacno dobili svoju drzavu, pa je u startu trebalo diskreditovati.... Inace, Hazarska drzava nestaje sredinom 11.
veka i njen uticaj na istoriju Jevreja je minoran....
 
Primarni izvor je znači umjetničko djelo.
Vrlo naučan pristup.

Gospodin Sinđelić izgleda nije upoznat da su prije Poljakova o tome pisali kao prvi Gumplovič, a poslije njega i Šiper.

Sva trojica su za razliku od Kestlera istoričari i za razliku od Kestlera niko od njih učešće Hazara u Aškenaskoj populaciji nije digao čak ni iznad 40% (Kestler - 90%).

Međutim to nije važno, jer je današnja nauka odbacila njihove hipoteze, pošto za njih nema dokaza.
Danlop u svojoj Istoriji Hazaro-Judeja nikako ne podržava Poljakova i govori o malim kolonijama Hazara po trgovačkim središtima Srednje Evrope.

On najviše hazarskog etničkog elementa nalazi kod krimskih Karaima (a ne Karaita), Krimčaka, Balkara, Čuvašia i Karačeva.
Takođe hazarskog ima i kod Planinskih Jevreja Dagestana i Azerbejdžana.

Tako da krajnje je vrijeme da prekinemo sa glupostima

Поштовани историчару, ваљда би до сада требао да знаш да се је огроман део историје договорена лаж.
Може да се крене од Библије илити Светог писма. Тамо, на једном месту стоји, да је Исус божји син, ок. На другом месту стоји да је потомак Давидове лозе, је ли тако...
Шта је ту "писац" хтео да нам каже?
 
Original je knjiga Morisa Zolija "Dijalog u paklu izmedju Makijavelija i Monteskjea", pisana protiv Napoleona III. Takodje citavo sedmo poglavlje je bukvalno prekopirano u "protokole", ALI samo onaj deo gde Makijaveli govori.... Uzmes knjigu, zaista je fina, procitas i onda shvatis neke stvari.

Да, схватиш да је и Талмуд фалсификат. Ако је лажан Талмуд, онда су лажни и протоколи итд...
Срећом познајем једног "Јеврејина" из Бг, па ми све то лепо "потврђује"...
 
Mислим да је старија . Али то не значи да није бесмислена.
Poljakov je svoju knjigu objavio 1944. Šiper prije, jer je ubijen u Majdaneku (ali ne znam godinu izdavanja knjige), za Gumploviča taj podatak imam, ali ko će ga sada tražiti.

Teorija je interesantna, ali nije tačna.
 
Sreca imamo danas DNA analize i slicne satanske vjestine kao produkte degenerisanih drustava sto polazu na analizu i naucni pristup pitanjima.

Po tome je ustanovljeno da vecina Jevreja u svijetu poticu sa bliskog istoka i da imaju iste DNA karakteristike kao Jevreji starosjedioci na bliskom istoku, Palestinci, Sirici i Libanonci.

Jedno mi medjutim nije jasno. Kakvu razliku teoreticarima zavjere pravi porjeklo "zavjerenika" Jevreja? Zasto se insistira na ovim Hazarskim idiotizmima?
Mislim, ako su zavjerenici, jesu li nesto podmukliji ako su hazarskog porjekla?
 
Да, схватиш да је и Талмуд фалсификат. Ако је лажан Талмуд, онда су лажни и протоколи итд...
Срећом познајем једног "Јеврејина" из Бг, па ми све то лепо "потврђује"...

:lol: kako god da okrenes nisi u pravu, sto je vise puta dokazano na pdf. Istorija.... Alternativnu istoriju siri na tom pdf-u nemoj na Politici....
 
Елем, кад већ помињеш протоколе, хоћеш да кажеш да су они "фалсификат"?
Јесу, наравно.

Али, ПРИНЦИПИ који се тамо наводе су - врло реална ствар.

(Узгред, то уопште ни нема много везе с Јеврејима).
 
Sreca imamo danas DNA analize i slicne satanske vjestine kao produkte degenerisanih drustava sto polazu na analizu i naucni pristup pitanjima.

Po tome je ustanovljeno da vecina Jevreja u svijetu poticu sa bliskog istoka i da imaju iste DNA karakteristike kao Jevreji starosjedioci na bliskom istoku, Palestinci, Sirici i Libanonci.

Jedno mi medjutim nije jasno. Kakvu razliku teoreticarima zavjere pravi porjeklo "zavjerenika" Jevreja? Zasto se insistira na ovim Hazarskim idiotizmima?
Mislim, ako su zavjerenici, jesu li nesto podmukliji ako su hazarskog porjekla?

Као прво, ту будалаштину "теорија завере" је смислио Хазар Карл Попер, Сорошев велики пријатељ... Јасно зашто...
Друго, ради се о чистом идентификовању. Када ратују Срби и Шиптари, нико не каже да ратују Словени...
 
ДА ПОНОВИМ:
Може да се крене од Библије илити Светог писма. Тамо, на једном месту стоји, да је Исус божји син, ок. На другом месту стоји да је потомак Давидове лозе, је ли тако...
Шта је ту "писац" хтео да нам каже?
 
Сварог - Поштовани историчару, ваљда би до сада требао да знаш да се је огроман део историје договорена лаж.
Ma šta mi kažeš? Nisam imao pojma da je to tako.
Znači ja đabe studiro', đabe magistriro' - sve đabe.

Trebao sam samo nazvati Tebe, Sinđelića i onog jednog "Jevrejina" i Vi bi mi sve objasnili.

Što mi se prijatelju prije nisi javio, da me prosvjetliš.
 
ДА ПОНОВИМ:
Може да се крене од Библије илити Светог писма. Тамо, на једном месту стоји, да је Исус божји син, ок. На другом месту стоји да је потомак Давидове лозе, је ли тако...
Шта је ту "писац" хтео да нам каже?

Да је Исус Јевреј и да је темељ Православља - Јудеизам.
 

Back
Top