Novi zakon o bezbednosti saobracaja

u redu...ali u uredjenim zemljama drzava obezbedi prvo uslove za sprovodjenje zakona pa tek donosi zakon,,,znaci kad se gradi stanbena zgrada predvidi se odredjeni broj parking mesta za stanare...pa se naprave javne garaze...pa se odredi dovoljan broj parking mesta...a neovako na divlje...sta preostaje coveku iz unutrasnjosti koji dodje u BG...??? da dodje pesice ili kako..?? ako ne poznaje dovoljno grad--a uz put nema dovoljno meta za parkiranje---sta da radi...??? da se parkira u obrenovcu ili lazarevcu pa da zove taksi....

То све што си написао - стоји.

Али морам и опет да кажем да то није разлог да налећу на пешаке и да не поштују прописе.

Ево, пре пар месеци, стојим на пешачком и на моје зелено прође један, онако - лаганица, пошто је имао мобилни на увету. Да ли верујеш да се није ни осврнуо да погледа на тај пешачки прелаз, да ли уопште има икога? Таблице црногорске.
 
pa ja znam da je krshina neopevana...i da si ga kupio polovnog, ali ostali ne znaju , sto li se toliko qrchis krshinom??z:Dz:Dz:D

tebe i onako ne kaci zakon, batice...i da hoces , ne vuce preko 40 z:Dz:Dz:D

Jeste,ostali ne znaju ali ti znas :mrgreen:

Ja ga razvlacio preko 180km/h da si ti meni ziv i zdrav :mrgreen:

Nemoj da si tako sujetan,kakav li si tek prema onima koje znas jadan ne bio :mrgreen:

Ma kakvi 40,ne pali uopste-ja onako sednem u auto i vichem brm brm.......bas kao i ti :cepanje:
 
gde nadje bas ibarsku da trazis da se po njoj vitla 150 na sat???z:D

pa to je bre, crna rupa sveta a ne evrope...i 40 na sat je mnogo na ibarskoj ..kada naprave novi put, onda ces moci do tihog brzinom od 80 , bez problema...z:D

izvini al mislim da si neozbiljan i iskompleksiran sagovornik---koji u svakom drugom postu pominje pojam seljak...verovatno potices sa sela pa ti pokondirenost dozvoljava ovakvo ponasanje...
valjda si naucio sta podrazumeva magistralan put---koje su brzine na njemu dozvoljene...svaki stranac kad otvori auto kartu a prvi put dolazi u srbiju vidi da je ibarska magistrala---put rezervisan za motorna vozila---znaci---prepostavljana brzina bi trebala biti do 80 km/h...i kad krene ibarskom---sta se desava...??? na svakih 10 km moze ga zaustaviti policija i kazniti---a istovremeno tvrditi da je to naseljeno mesto...
 
Sta ti bi pico bre:roll:



Pa mene su jednom upecali u koloni......:cepanje:.........idu 5-oro automobila ispred mene i on mene kao nesto zaustavlja-axa 120..........a ja mu kazem-pa koliko li je isao onaj ispred mene "pametni :roll:

i mene su izveli iz kolone u novom pazaru...trazili dokumente---cela porodica bila prisutna...zapisali na obicnom papiru...bili izuzetno ljubazni...i posle mesec dana poziv od sudije za prekrsaje---vozio 74 km/h a dozvoljeno 40..???? dam izjavu...porodica napise izjavu...dobijem poziv za suocenje u NP...nisam isao..pozovem sudinicu telefonom i objasnim sve...nisam dobio nista skoro 3 godine proslo...izgleda da ima i postenih sudija...
 
i mene su izveli iz kolone u novom pazaru...trazili dokumente---cela porodica bila prisutna...zapisali na obicnom papiru...bili izuzetno ljubazni...i posle mesec dana poziv od sudije za prekrsaje---vozio 74 km/h a dozvoljeno 40..???? dam izjavu...porodica napise izjavu...dobijem poziv za suocenje u NP...nisam isao..pozovem sudinicu telefonom i objasnim sve...nisam dobio nista skoro 3 godine proslo...izgleda da ima i postenih sudija...

Pa posle 2 godine ti zastareva.
 
Onima koji su 'umereni', verovatno si pod time svrstao one koji postuju zakon, nema potrebe da im se namecu bilo kakva pravila. Ako sam razumela kako treba. Ili si mislio na one koji 'umereno' krse zakon?

ne moze zakon da vazi za sve u sledecim situacijama--barem bi trbalo biti razumevanja---znaci ogranicenje brzine isto i leti i zimi--isto i za babu vozaca od 65 godina sa autom od 40 godina i za reli vozaca sa najvisom klasom auta...ma primera je onoliko...tvrdim da onaj ko presporo vozi isto ili gore ugrozava saobracaj nego onaj ko vozi 20% iznad dozvoljene brzine...kako je moguce da je zabranjen mobilni u kolima a nije pusenje..?? sta ce se desiti ako cigareta padne u krilo pusacu,,,ili pepeo odleti u oko kod otvorenog prozora..??? sta ce se desiti ako vozac otvori prozor i u auto uleti strsljen i pocne ga ujedati..?? znaci li to da vozac ne sme otvarati prozor..?? budalastine...
nemaju svi ljudi iste psihomotorne sposobnosti a zakon isti za sve...zamisli pilota borbenog aviona...covek obucen da vodi vazdusnu borbu,razgovara sa saborcima,i kontrolise 50 uredjaja...uz to prati vizuelno vazdusnu situaciju pri brzini od 1500 km/h...i takav covek telefonira u autu a polupismeni policajac ocepi kaznu...
 
ne moze zakon da vazi za sve u sledecim situacijama--barem bi trbalo biti razumevanja---znaci ogranicenje brzine isto i leti i zimi--isto i za babu vozaca od 65 godina sa autom od 40 godina i za reli vozaca sa najvisom klasom auta...ma primera je onoliko...tvrdim da onaj ko presporo vozi isto ili gore ugrozava saobracaj nego onaj ko vozi 20% iznad dozvoljene brzine...kako je moguce da je zabranjen mobilni u kolima a nije pusenje..?? sta ce se desiti ako cigareta padne u krilo pusacu,,,ili pepeo odleti u oko kod otvorenog prozora..??? sta ce se desiti ako vozac otvori prozor i u auto uleti strsljen i pocne ga ujedati..?? znaci li to da vozac ne sme otvarati prozor..?? budalastine...
nemaju svi ljudi iste psihomotorne sposobnosti a zakon isti za sve...zamisli pilota borbenog aviona...covek obucen da vodi vazdusnu borbu,razgovara sa saborcima,i kontrolise 50 uredjaja...uz to prati vizuelno vazdusnu situaciju pri brzini od 1500 km/h...i takav covek telefonira u autu a polupismeni policajac ocepi kaznu...

Dada, apsolutno si u pravu, svako ko misli da je reli vozaš za njega nema limita :cool:
 
a sta se desava na ibarskoj magistrali recimo...??? koliko kilometara na ibarskoj magistrali ne moze policija da tretira da je naseljeno mesto...??? ko je dozvolio da se pored puta naseli toliko naroda i da sa puta ulazi u dvoriste...??? znaci li to da ko krene od BG do novog pazara treba da putuje ceo dan da bi ispostovao saobracajne propise...??? gde u evropi ima put rezervisan za motorna vozila-a da je 80% puta naseljeno mesto..???

Dobro pitanje Pajo. Stvarno, sta se desava na toj magistralii? Ibarska je nazalost jedno dugacko groblje.

Valjda je jasno da se magistralan put ne moze tretirati kao naseljeno mesto samo jer se na isti prikljucuje u saobracaj iz dvorista. I tu lezi jos jedan problem.. nije tesko naci povod da se ne pridrzavamo pravila, uvek ima neki razlog, bas kao tvoj primer, lose zamisljen i sproveden plan urbanizacije. Sve to ide lancano... taj neki zakon nije ispostovan jer su ljudi gradili kuce bez dozvole ili placali mito da bi je dobili.. i evo, suocavamo se sa samo jednim ishodom toga. Strasno, zar ne? Inace ovaj zakon svakako mozes slobodno da ne postujes iz bilo kojeg razloga, ali jedno je jasno, da treba da se uspori na nasim putevima, jer nije isto.. kao da je uopste potrebno naglasiti, sudariti se sa vozacem automobila a i vlasnikom te nelegalno izgradjene kuce vozeci 80km/h i 120km/h. Jasno kao dan. Vozi oprezno, i ako te se nesto drugo tice, pokreni peticiju da se uklone te kuce. Znas i sam koliko koraka unazad je se gresilo ovde ali mora se poceti nekada i sa jedne tacke odluciti da radimo u svoju korist.

A, da... ne nudite mito. Nikada. :D
 
Dobro pitanje Pajo. Stvarno, sta se desava na toj magistralii? Ibarska je nazalost jedno dugacko groblje.

Valjda je jasno da se magistralan put ne moze tretirati kao naseljeno mesto samo jer se na isti prikljucuje u saobracaj iz dvorista. I tu lezi jos jedan problem.. nije tesko naci povod da se ne pridrzavamo pravila, uvek ima neki razlog, bas kao tvoj primer, lose zamisljen i sproveden plan urbanizacije. Sve to ide lancano... taj neki zakon nije ispostovan jer su ljudi gradili kuce bez dozvole ili placali mito da bi je dobili.. i evo, suocavamo se sa samo jednim ishodom toga. Strasno, zar ne? Inace ovaj zakon svakako mozes slobodno da ne postujes iz bilo kojeg razloga, ali jedno je jasno, da treba da se uspori na nasim putevima, jer nije isto.. kao da je uopste potrebno naglasiti, sudariti se sa vozacem automobila a i vlasnikom te nelegalno izgradjene kuce vozeci 80km/h i 120km/h. Jasno kao dan. Vozi oprezno, i ako te se nesto drugo tice, pokreni peticiju da se uklone te kuce. Znas i sam koliko koraka unazad je se gresilo ovde ali mora se poceti nekada i sa jedne tacke odluciti da radimo u svoju korist.

A, da... ne nudite mito. Nikada. :D

Pa moramo mito kad ne mozemo druge atribute :mrgreen:
 
ja sam uzeo za primer pravog a ne umisljenog reli vozaca---znaci coveka sa maksimalno izrazenim psihofizickim predispozicijama za voznju....ali shvatio si ti poentu---cilj ti je kao i obicno provokacija...

Nije provokacija nego se ti nisi ni potrudio da me razumeš. On ima licence i krene da vozi 100 kroz naseljeno mesto i izleti mu dete od 5 godina sa loptom. On će:

1: da skrene u jarak i zakuca se u drvo.
2: da skrene na drugu stranu i čeono se sudari sa šleperom.
3.... Dopiši sam :)

Prema tome, tvoje tvrdnje padaju u vodu...
 
ne moze zakon da vazi za sve u sledecim situacijama--barem bi trbalo biti razumevanja---znaci ogranicenje brzine isto i leti i zimi--isto i za babu vozaca od 65 godina sa autom od 40 godina i za reli vozaca sa najvisom klasom auta...ma primera je onoliko...tvrdim da onaj ko presporo vozi isto ili gore ugrozava saobracaj nego onaj ko vozi 20% iznad dozvoljene brzine...kako je moguce da je zabranjen mobilni u kolima a nije pusenje..?? sta ce se desiti ako cigareta padne u krilo pusacu,,,ili pepeo odleti u oko kod otvorenog prozora..??? sta ce se desiti ako vozac otvori prozor i u auto uleti strsljen i pocne ga ujedati..?? znaci li to da vozac ne sme otvarati prozor..?? budalastine...
nemaju svi ljudi iste psihomotorne sposobnosti a zakon isti za sve...zamisli pilota borbenog aviona...covek obucen da vodi vazdusnu borbu,razgovara sa saborcima,i kontrolise 50 uredjaja...uz to prati vizuelno vazdusnu situaciju pri brzini od 1500 km/h...i takav covek telefonira u autu a polupismeni policajac ocepi kaznu...

Ne bi trebalo da se ima razumevanja vec da se redovno odrzavaju i zimi ciste putevi. A to je opet druga tema. Inace kao razuman covek verovatno neces voziti tako da ugrozis sebe i druge ma koliko ogranicenje dozvoljavalo.

Poredjenje starice i reli vozaca, uvoditi mogucnost da uleti strsljen, primer pilota, mogu ti odgovoriti nego isuvise bi razvodnili temu, i nema veze sa ovim zakonom.
 
Ne bi trebalo da se ima razumevanja vec da se redovno odrzavaju i zimi ciste putevi. A to je opet druga tema. Inace kao razuman covek verovatno neces voziti tako da ugrozis sebe i druge ma koliko ogranicenje dozvoljavalo.

Poredjenje starice i reli vozaca, uvoditi mogucnost da uleti strsljen, primer pilota, mogu ti odgovoriti nego isuvise bi razvodnili temu, i nema veze sa ovim zakonom.

ma slazem se da nema veze...namerno sam banalizovao da pokazem kako je zakon povrsan na pojedinim mestima nelogican---da nema uslova za njegovo sprovodjenje jer jednostavno srbija je prepisala zakon iz uredjenih zemalja---a srbija je neuredjena zemlja...nema uslova za sprovodjenje zakona potpuno...kad budu pocele da padaju policiske prijave na sudu---opet ce se izgubiti osnovna poenta---nece moci da se sprovodi zakon...
prvi put kad ucesnik u saobracaju bude zahtevao da se podnese prijava opstini ili preduzecu za puteve zbog udarne rupe ili rastinja pored puta---i sudija ne kazni...ili neko bude vozio ibarskom ---kuce pored puta , a nema imena naselja..policija podnese prijavu za prekoracenje iznad 50 km/h---sudija bude prinudjen da oslobodi vozaca---opet zakon pada u praksi...
 
ma slazem se da nema veze...namerno sam banalizovao da pokazem kako je zakon povrsan na pojedinim mestima nelogican---da nema uslova za njegovo sprovodjenje jer jednostavno srbija je prepisala zakon iz uredjenih zemalja---a srbija je neuredjena zemlja...nema uslova za sprovodjenje zakona potpuno...kad budu pocele da padaju policiske prijave na sudu---opet ce se izgubiti osnovna poenta---nece moci da se sprovodi zakon...
prvi put kad ucesnik u saobracaju bude zahtevao da se podnese prijava opstini ili preduzecu za puteve zbog udarne rupe ili rastinja pored puta---i sudija ne kazni...ili neko bude vozio ibarskom ---kuce pored puta , a nema imena naselja..policija podnese prijavu za prekoracenje iznad 50 km/h---sudija bude prinudjen da oslobodi vozaca---opet zakon pada u praksi...

Ovo je polovicno predstavljeno, i ne bavi se samo jednim zakonom. Ali, ocigledno je to da pristupamo ovom pitanju sa dve sasvim suprotne tacke gledista. Sto ne govori nesto lose, naprotiv. Svakako zakon je tu, ko zeli da se pridrzava, moze, ko ne zeli isto tako. z:) :zgrudvanje:
 
Poslednja izmena:
I ti se zalis sto je uveden novi zakon???z:((

Jedino moze da te izvadi sto si im naduvao 1.56...mozda si im posle toga bio simpaticanz:D

Te ide..

"ne moze nam niko nista, jaci smo od sudbineeeeeeee........"z:D

do prve bandere....

Simptomaticno za buntovnicki macoizam... duboko upisan u DNK.. jaci sam od sudbine.. jaci sam od zakona... ma jaci sam od samog sebe... BRE. z:(

Do prve bandere ili dok ne pokose nekoga.. Druze sudijo ovaj... onaj... z:poz:
 

Back
Top