Нови Београд и Земун

Да или не?

  • Да

  • Не


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Nije uopste stvar u tome da li se meni svidja, ostaje samo pitanje da li je geografski tako i ko je i kada geografski odredio granice Vojvodine, ne kazem da se ne slazem...

Geografske granice se odredjuju po specijalnim kriterijumuma, vrsta zemlje, sastav tla i sl. a nekad davno su ljudi granice postavljali na rekama, planinama, morima i sl. jer nisu znali da precizno mere i crtaju granice, kako se to sada radi, tako da je granica Vojvodine na Savi i delom na Dunavu. I Vojvodinu ne spominjem u kontekstu politike, vec geografske celine sa odredjenom strukturom tla i ostalim geoloskim elementima koji cine jednu celinu. Nadam se da me kapiras sta pokusavam da kazem.
 
Geografske granice se odredjuju po specijalnim kriterijumuma, vrsta zemlje, sastav tla i sl. a nekad davno su ljudi granice postavljali na rekama, planinama, morima i sl. jer nisu znali da precizno mere i crtaju granice, kako se to sada radi, tako da je granica Vojvodine na Savi i delom na Dunavu. I Vojvodinu ne spominjem u kontekstu politike, vec geografske celine sa odredjenom strukturom tla i ostalim geoloskim elementima koji cine jednu celinu. Nadam se da me kapiras sta pokusavam da kazem.


Naravno da kapiram...ali PKB je morao da bude u granicama Beograda, tako da...:)
 
Pa i masa firmi iz Zemuna, aerodrom i sl. su pripali Beogradu, ali to su vec administrativne stvari, i ona razlika sto sam napisao, izmedju geografskih i administrativnih granica Vojvodine.

Kud PKB, moze i masa firmi iz Zemuna...

Narvno da su administrativne stvari...doduse, ne znam kada su tacno postavljene granice danasnje Vojvodine, aerodrom je zavrsen negde 1963. godine...
 
Sta mislite ako bi biracko telo u Zemuna i Novog Beograda bilo pripojeno Vojvodini po tome na cijoj teritoriji se nalazi, kakvi bi bili rezultati glasanja u Vojvodini i Beogradu? Da li ocekujete da bi gradjani Novog Beograda i Zemuna bili za to da se na eventualnom referendumu odvoje od Srbije? Sa njihovim glasovima Vojvodina trajno ostaje u sastavu Srbije sto i treba da bude.Jedino sto bi se neke nacionalne manjine bunile zbog promene nacionalnog sastava birackog tela sto njima ne ide u prolog, ali tu pricu ne bi smo slusali prvi put. Zato razmislite o granicama Vojvodine iz vise uglova.
 
Грешка Милунка и НБГ и Земун су територијално у Војводини, али нема везе. То до тебе не допире

Vojvodjani pokrenu ovo pitanje,a mi u Sumadiji pokrenemo pitanje da nam se vrate Lazarevac,Mladenovac,Sopot i Grocka tamo gde su oduvek bili,u Sumadiji. I staro jezgro grada zna se kome geografski pripada. ;)
 
Geografske granice se odredjuju po specijalnim kriterijumuma, vrsta zemlje, sastav tla i sl. a nekad davno su ljudi granice postavljali na rekama, planinama, morima i sl. jer nisu znali da precizno mere i crtaju granice, kako se to sada radi, tako da je granica Vojvodine na Savi i delom na Dunavu. I Vojvodinu ne spominjem u kontekstu politike, vec geografske celine sa odredjenom strukturom tla i ostalim geoloskim elementima koji cine jednu celinu. Nadam se da me kapiras sta pokusavam da kazem.

Ako tako posmatras,i Vojvodina ima deo teritorije koji joj geografski nikako ne pripada : deo severne Macve.
 
Sta mislite ako bi biracko telo u Zemuna i Novog Beograda bilo pripojeno Vojvodini po tome na cijoj teritoriji se nalazi, kakvi bi bili rezultati glasanja u Vojvodini i Beogradu? Da li ocekujete da bi gradjani Novog Beograda i Zemuna bili za to da se na eventualnom referendumu odvoje od Srbije? Sa njihovim glasovima Vojvodina trajno ostaje u sastavu Srbije sto i treba da bude.Jedino sto bi se neke nacionalne manjine bunile zbog promene nacionalnog sastava birackog tela sto njima ne ide u prolog, ali tu pricu ne bi smo slusali prvi put. Zato razmislite o granicama Vojvodine iz vise uglova.

KO IZ VOJVODINE ŽELI DA SE OTCEPI?!
Ajd molim sve imbecile koji i dalje misle da bi Vojvođani glasali za to, da prvo PITAJU VOJVOĐANE da li je to istina, a onda da kenjkaju, ok?!
 
KO IZ VOJVODINE ŽELI DA SE OTCEPI?!
Ajd molim sve imbecile koji i dalje misle da bi Vojvođani glasali za to, da prvo PITAJU VOJVOĐANE da li je to istina, a onda da kenjkaju, ok?!

Ti imbecili koji veruju da su Vojvođani secesionisti, ionako ne mogu da dobace dalje od vlastitog doopeta, pa im stoga, ne vredi ni pričati, a ni komentarisati njihove baljezgarije.
 

Back
Top