Neno
Buduća legenda
- Poruka
- 25.935
Đoković savladao Cicipasa i osvojio titulu u Melburnu i vratio se na prvo mesto
Najbolji srpski teniser Novak Đoković osvojio je jubilarnu 10. titulu na Australijan Openu, pošto je u finalu savladao Grka Stefanosa Cicipasa sa 3:0 (6:3, 7:6(4), 7:6(5))Bila je ovo 22. grend slem titula u njegovoj karijeri, čime se izjednačio na prvom mestu sa Rafaelom Nadalom, i sada imaju dve više od Rodžera Federera.
Ujedno, Novak se vratio na prvo mesto na ATP listi, na kom je proveo rekordne 373 nedelje.
Dominantno je krenuo Srbin u ovaj meč, oduzeo rano servis rivalu i rutinski održao taj brejk prednosti,te poveo sa 1:0.
Drugi set bio je dosta neizvesniji, igralo se gem za gem, nije bilo brejk lopti, do 12. gema, kada je Cicipas imao šansu da oduzme servis Đokoviću, ali je set otišao u taj-brejk, u kom je na iskustvo i smirenost slavio Novak.
Tesno je bilo i u trećem setu, ali je i u njemu kao pobednik izašao Novak. I u njemu se igrao taj-brejk, mada sve vreme je u vazduhu visilo to da će naš as trijumfovati u tri seta.
Ujedno, ovo je 10. titula Novaka na Australijan opena, osvojena godinu dana posle deportacije iz te zemlje.
SD
*********************
Bravo velemajstore.. Ono GOAT je već suvišno naglašavati.


