no-poo

ja perem svaki drugi dan i volela bih da mogu malo redje,jer je smor,ali nema sanse da idem s makar malo prljavom kosom,a imam masan skalp a suve vrhove uzas
kupujem sampone i balzame ko hleb
malo sam guglala ovaj pokret,u fr kazu da se kosa pere ali balzamom i to se kao savetuje kovrdzavoj i suvoj kosi,kao u balzamu ima sredstva za pranje,ali se zale da im kosa bude lepljiva
ne znam nemam ja strpljenja za to,mene bi bilo sramota da pricam s ljudima da mi je masna kosa,a nema sanse ni kao da sedim u kuci i cekam da mi se navikne,jer bih bila nervozna,a i tu mi je mm i od njega bi me bilo sramota :rumenko:
 
ja perem svaki drugi dan i volela bih da mogu malo redje,jer je smor,ali nema sanse da idem s makar malo prljavom kosom,a imam masan skalp a suve vrhove uzas
kupujem sampone i balzame ko hleb
malo sam guglala ovaj pokret,u fr kazu da se kosa pere ali balzamom i to se kao savetuje kovrdzavoj i suvoj kosi,kao u balzamu ima sredstva za pranje,ali se zale da im kosa bude lepljiva
ne znam nemam ja strpljenja za to,mene bi bilo sramota da pricam s ljudima da mi je masna kosa,a nema sanse ni kao da sedim u kuci i cekam da mi se navikne,jer bih bila nervozna,a i tu mi je mm i od njega bi me bilo sramota :rumenko:

Potpuno te razumem. Imam isti problem. Ja imam još i problema sa kosom, pa se već godinama smaram. Sve znam kako treba i šta i prilično sam time opterećena. "Zahvaljujući" tom problemu, imam neki lek koji mi malo suši skalp, pa mogu dva dana da je ne perem i da bude ok. Evo farbala sam se u nedelju uveče i danas sam ustala rano da bih je oprala pre svih aktivnosti. Oduvek sam zavidela ženama sa gustom i normalnom kosom, koje ne moraju da je peru (ne izgleda prljavo) svakog dana. Mada kada čujem da je neko ne pere nedelju dana, nešto mi muka. Izvinjavam se, ali ipak mirisi koje kupite svuda, pa ipak i prljavština na sve strane...
Ja sam zbog svog problema morala da smanjim pranje kose na svaki drugi dan, kada mogu pustim tri da prođu (mada tada skupim kosu u punđu, pa mi nije jasno šta time dobijam, ali ajde celog života me smaraju kako mučim kosu i glavu pranjem, pa se trudim da je naviknem, kako kažeš). Ipak, sumnjam da se može navići. Drugačiji je to tip kože.
Uglavnom, smešno je bilo kada sam otišla kod svog lekara i on me pita koliko često perem kosu, ali tako formuliše da ja shvatim da me pita za šamponiranje. Kažem jednom. On sav srećan, kaže: samo tako. A ja onda shvatim šta me je pitao i dodam - jednom stavim šampon, a perem je tri puta (slažem, više je to puta nedeljno). Malo smo se smejali, ali je to bio primer kako ljudi razmišljaju na drugačije načine, pa kada nešto kažeš svako na svoju vodenicu. :)
 
moja baba je prala kosu zumancetom i nekim travama, a ispirala vodom i chajem.... i kaze da joj je bas bila fina od svega toga :)

Ja mutila žumance s maslinovim uljem i turila ga na glavu te smrdela do 5. sprata sa sve plastičnom kesom na istoj tih nekih 15 minuta kolko sam izdržala... I mene baba izložila kao biće mi kosa do jaja - a garnijerove ampulice žute? A? E to je poso...hebo ti ovu radinost
 
kkekeek i ja sam probala to sa jajetom.
uopšte mi nije jasno kako to može toliko da smrdi, mislim, dok spremaš hranu ne smrdi tako =I
 
Ja mutila žumance s maslinovim uljem i turila ga na glavu te smrdela do 5. sprata sa sve plastičnom kesom na istoj tih nekih 15 minuta kolko sam izdržala... I mene baba izložila kao biće mi kosa do jaja - a garnijerove ampulice žute? A? E to je poso...hebo ti ovu radinost
zumance i maslinovo ulje (i malo limuna... ima tih raznih slicnih recepata) je fenomenalana stvar tj. PAKOVANJE za kosu, odlicna prehrana, daje mekocu, sjaj.... Ali treba drzati bar 2h za dobre rezultate, pa ako imas vremena i zivaca da ti curka niz vrat... :mrgreen: Ako ne - onda industrijska pakovanja (prepuna hemije... :roll: al' sta nije puno hemije... :sad2:) od 0-5min i gotov pos'o ;)
Ja sam skoro citala po netu, nekim drugim forumima, razne recepte za home-made sampone za jacanje korena kose, zdrav skalp itd. svodi se u glavnom na trpanje tecnog pantenola, kapi koprive, ad kapi i tako jos necega u Kosili ili obican sampon(veliki jeftini) od koprive... pa ispiranje cajem od koprive... ta kopriva mnogo dobra stvar, kupila sam kapi, malo ih pijem malo kapljem na glavu... :ok:
 
Kosu perem svaki drugi dan, prosto zato sto posle dva dana lakiranja, skupljanja raznih mirisa i prasine ne lici ni na sta. Narocito zimi kad se navuce miris smoga, pa kad je operem, voda bude kao da ispiram crnu farbu :lol:
Ipak nista ne moze da zameni miris sveze oprane kose sa samponom i njenu leprsavost nakon toga. A dokone Amerikanke ce verovatno sledece da smisle da cesto kupanje tanji kozu (kao u onoj decijoj pesmici) :lol:
 
kad sam videla onaj dorsin preparat setila sam se nečega
no-poo-method
jeste li čule za to nekada?
to je grupica (koja već prerasta u grupu) potpuno sumanutih amerikanki koje veruju da je za kosu bolje da se ne šamponira. uopšte. nikada.
zato što šampon isušuje skalp, koji posledično luči više sebuma, pa se brže i masti i tako u krug.
umesto toga one čiste skalpove četkicama za zube i tako nečim. i posle na krajeve stave malo regeneratora. ako su baš mlakonje onda kosu peru sirćetom ili sodom bikarbonom, ali to onda i nisu prave članice pokreta.
kažu da je prva dva meseca or so baš gadno, da je kosa za to vreme jedna mrrrrsna grudva, ali posle bude strava, sjajna, zdrava, mekana, ne-masna i ne-suva.

koliko god to ogavno bilo, mene malo deprimira pomisao da kod nas još ima ljudi koji veruju da šamponiranje ne valja, a kod njih ima već ljudi koji veruju da šamponiranje ne valja. ako me kapirate.

i tako.
već danima ne mogu da se otresem pomisli o grudvi masti na glavi pa rekoh da podelim.. mislim ja mnogo volim kad operem kosu pa da mi lepo miriše i to... stvarno ne razumem. ajd ako imate nešto da kažete recita a ako ne grozite se i vi =D

pa, sad...moze kosa da mi izgleda cisto i lepo koliko hoce, ali ako ja znam da nije oprana i cista dzaba mu bilo..mislim, taj osecaj da mi je kosa prljava mi je bas odvratan...e, sad, sa druge strane, jednom sam bila primorana da kosu ne operem nesto preko mesec dana, i cinjenica je da je prve tri nedelje bila katastrofalna, ali tokom cetvrte je pocela skroz nekako da se regenerise sama od sebe, i apsolutno nije izgledala prljavo...nije cak ni mirisala ruzno....nesto se definitivno desavalo....cinjenica je takodje, da sam i pored toga jedva cekala da je operem, i da je posle toga sve izgledalo lakse i lepse :)
 
Neverovatno kakvih cemo se gluposti naslusati i nagledati, oko kakvih budalastih predloga raspravljati, samo zato sto je neko u trenucima dokolice nesto "otkrio". :thumbdown:
 
Pa ja upoznala neke koji jos uvek tvrde da se koza kupanjem tanji pa je laka meta za bakterije...pa se zato ne kupaju
:bljak:

Perem kosu svaki drugi, ponekad i svaki dan. I koristim sve sto se u te svrhe koristiti moze a od toga mi je kosa lepa + bozanstveno mirise. Ponekad me mrzi ali sta da se radi

Kad vidim osobu sa masnom ili ulepljenom kosom (ono, nije masna, ali se iz aviona vide novi oblici zivota svuda po glavi) mogu samo da zakljucim da joj opsta kultura nije bas jaca strana
 
Ja mutila žumance s maslinovim uljem i turila ga na glavu te smrdela do 5. sprata sa sve plastičnom kesom na istoj tih nekih 15 minuta kolko sam izdržala... I mene baba izložila kao biće mi kosa do jaja - a garnijerove ampulice žute? A? E to je poso...hebo ti ovu radinost

uh, da, u kombinaciji sa jajetom je ta maska neizdrziva :bljak:
ja stavljam samo maslinovo ulje i lumun, i moze da se izdrzi... ostavim 2-3 sata, jos umotam kesu/foliju, pa peskir - da bude toplo... i posle tri sata sa 50stepeni na glavi imas divnu kosu i samo 20% mozga :)
 
Ne znam kako vi, ali meni se desavalo da upravo od nekih " kvalitetnih " sampona na nasem trzistu pocne kosa da mi opada jos vise i da se peruta... Onda sledi terapija sa medicinskim samponom iz apoteke, koji je dovede u red...posle koriscenja jedne marke, lose sam se provela, a crnka sam, i sve se primeti...Sad sam mnogo opreznija sa odabirom istih...:)
 
Da. Mislim, ovde pod "opsta kultura" ubrajam i depilaciju delova tela na kojima dlake nemaju sta da traze, dezodorans, cesalj, cetkicu i pastu za zube, sapun...tako to.

Ja sam ondak nekulturna:rumenko:nisam jopet noge depilirala...al perem kosu,to da redovno...i koristim pastu za zube i onu vodicu i koncic tutto-completo...i cistim ispod noktiju:manikir:vako
 

Back
Top