no-poo

kosu perem jer volim da mi bude cista i mirisna.osim sampona i makse za krajeve nista drugo ne koristim,susim je prirodno i cesljam samo posle pranja.a da je ne perem samponom stvarno bi bilo previse :neutral:

inace primetila sam da mi se ovde kod nas kosa vise masti nego u nekim izrazito suvim sredinama,i kad odem na sever da bude jos gore :neutral: tako mi je kosa znala biti potpuno cista po sest sedam dana dana,tj bar je tako delovala i na kraju sam je prala jer me bilo vise sramota od same sebe koliko cekam povod da mi se isprlja jer sam bukvalno zaboravila kad sam se poslednji put njom bavila...a u opste nije bilo ocigledno ko ovde da je zrela za ribanje :confused:
 
Postoje različiti tipovi kose. Kosu treba prati kada je prljava. Nije baš preporučljivo svakoga dana, ali ako vam se preterano masti, a morate među ljude...Svakog drugog-trećeg dana je u tom slučaju najbolje, ako može. Kosa više opada kada je prljava. Treba voditi računa o šamponu i treba izbegavati fen što više. To su osnovna pravila. A za zdravu kožu glave postoje preporučljivi šamponi. Ako nekoga zanima, reći ću na pp.
 
перем се редовно, сваки дан. мало ми безвезе да главу прескочим, да је оставим ненасапуњану.
повремено користим и неке препарате за јачање корена косе и спречавање алопеције. не фарбам се, кажу није здраво.
 
перем се редовно, сваки дан. мало ми безвезе да главу прескочим, да је оставим ненасапуњану.
повремено користим и неке препарате за јачање корена косе и спречавање алопеције. не фарбам се, кажу није здраво.

Za farbanje nije istina. Obično se misli na prženje kose, kada se kaže da ne valja. Kvalitetna farba je dobra za kosu. A danas postoje i one bez amonijaka, samo što njih ne mogu da koriste žene koje imaju sedu kosu. Ne pokriva sede. Šteta.
A blago tebi kad imaš kratku kosu, pa možeš svakoga dana da je pereš. Ja sam svoju prala svakoga dana i potpuno je izgubila kvalitet. Zavisi od kose, dlake, a zavisi i od kože. Ne može se praviti pravilo koje važi za sve.
 
Poslednja izmena:
Perem kosu dva puta nedeljno iako uopste ne moze da se umasti. Perem je od drugih prljavstina, koristim sampon koji mi odgovara, regenerator koji mi odgovara, farbam se, feniram i ne verujem da su danasnji samponi (i ostali preparati) losiji od onih od pre 20 ili 30 godina, pa kao sto vidimo neki ljudi imaju jacu, a neki slabiju kosu i verijem da je to stvar genetike i opsteg zdravlja pre nego sampona.

Posto nase mame nije imao ko da upozori na stetnost sampona, mogle su da peru kosu bez problema i da uzivaju u tome bez grize savesti :lol:.
 
перем се редовно, сваки дан. мало ми безвезе да главу прескочим, да је оставим ненасапуњану.
повремено користим и неке препарате за јачање корена косе и спречавање алопеције. не фарбам се, кажу није здраво.
oooo fala nebesima da ovo za promenu cujem iz muskih usta,posto malo malo pa naletim na muskarce koji misle da nema potrebe da se kupaju vise od dva tri puta nedeljno :roll: a kosu da ne pominjem...ja ovu moju do pola ledja cesce perem nego oni :lol:

da sam musko sa kratkom kosom verovatno bih je prala svaki dan...ovako moram da cepkam nedelju,pa to bude 3-4 puta sedmicno.
 
Американке кажеш....
Оне ће да намећу модне стандарде..... ма немој ми рећи
Бљак, фуј и одвратно
 
imam masnu kozu lica i naravno da mi se i koza glave masti.....i jedva mogu da sastavim ne-pranja tri dana jer pocne koza da me svrbi....i divan je osecaj ka djekos a cista a mojoj grivi pored farbanja, shatiranja i feniranja nikad nista nije falilo...i ovako imam kose na izvoz....:)
 
kad sam videla onaj dorsin preparat setila sam se nečega
no-poo-method
jeste li čule za to nekada?
to je grupica (koja već prerasta u grupu) potpuno sumanutih amerikanki koje veruju da je za kosu bolje da se ne šamponira. uopšte. nikada.
zato što šampon isušuje skalp, koji posledično luči više sebuma, pa se brže i masti i tako u krug.
umesto toga one čiste skalpove četkicama za zube i tako nečim. i posle na krajeve stave malo regeneratora. ako su baš mlakonje onda kosu peru sirćetom ili sodom bikarbonom, ali to onda i nisu prave članice pokreta.
kažu da je prva dva meseca or so baš gadno, da je kosa za to vreme jedna mrrrrsna grudva, ali posle bude strava, sjajna, zdrava, mekana, ne-masna i ne-suva.

koliko god to ogavno bilo, mene malo deprimira pomisao da kod nas još ima ljudi koji veruju da šamponiranje ne valja, a kod njih ima već ljudi koji veruju da šamponiranje ne valja. ako me kapirate.

i tako.
već danima ne mogu da se otresem pomisli o grudvi masti na glavi pa rekoh da podelim.. mislim ja mnogo volim kad operem kosu pa da mi lepo miriše i to... stvarno ne razumem. ajd ako imate nešto da kažete recita a ako ne grozite se i vi =D

Šta sve neće ljudi smisliti! Jedno veliko FUJ!
 
pa sad...ni tvorovi, ni macor, ni pas ne peru kosu...uopce
osim ako ne upadnu u vodu...bez sampona
i njihova...kosa se ne masti...nimalo...i tako
odlicna tema : )))

:eek: Moja mačka bar 3 puta dnevno opere svoju kosu :lol:
Baš se pitam dal članice tog pokreta smrde ako uzmemo u obzir da kosa izuzetno upija svakojake miomirise.... :sad2:
Perem kosu otprilike 3x nedeljno, nekad češće, ako je napolju vlaga ili ako mi se usmrdi... hteli ili ne, kosa mnogo više govori o čoveku od odela (a tek o žeeeeniiii :per: )
 
slazem se! Kad vidim nekog onako spremljenog u gradu ili negdje a kosa uzas! :dash:

Meni je prva asocijacija moja učiteljica koja je '90 tih bila full obučena, sa nekim antilop čizmama iznad kolena i kosom na froncle (pritom se stalno češala po glavi i onda zagledala i iščačkavala ispod noktiju ono što je nagrebala :sad2: )
 
:eek: Moja mačka bar 3 puta dnevno opere svoju kosu :lol:
Baš se pitam dal članice tog pokreta smrde ako uzmemo u obzir da kosa izuzetno upija svakojake miomirise.... :sad2:
Perem kosu otprilike 3x nedeljno, nekad češće, ako je napolju vlaga ili ako mi se usmrdi... hteli ili ne, kosa mnogo više govori o čoveku od odela (a tek o žeeeeniiii :per: )

e, u pravu si...nisam racunla to sto se... sami sebe kupaju...jezikom i sapicama...:lol:
i ne samo to...vec i usi ciste...:lol:
 
Moram priznati da prvi put cujem za ovo... Katastrofa, sta drugo reci! Sto ima u Americi, nema nigdje! Sektasi na koju god stranu okrenes.
Blago nama pa smo ovdje gdje jesmo! :super:
Ja imam upalu sinusa, 8 dana nisam imala snage oprati kosu (inace to radim 3-4 puta sedmicno), imam neku cudnu pundju na glavi... Jedva cekam da osvane dan sutra da je operem i isfeniram da bude meka i mirisljava!
Stvarno me niko ne moze ubijediti da toliko vremena neoprana kosa postaje meka,sjajna, lijepa.. Kosa sa, kao i koza, konstantno masti i masti, cesljanjem masnoca ide niz dlaku i tako sve vise i vise i vise...

Oprala sam kosu, isfenirala....:D
Sad bi mi zavidjele sve te bolesne amerikanke da mirisnoj i mekanoj kosi.... tri puta sam je SAMPONIRALA, ma balzam, pa maska..:super:
 
Za farbanje nije istina. Obično se misli na prženje kose, kada se kaže da ne valja. Kvalitetna farba je dobra za kosu. A danas postoje i one bez amonijaka, samo što njih ne mogu da koriste žene koje imaju sedu kosu. Ne pokriva sede. Šteta.
A blago tebi kad imaš kratku kosu, pa možeš svakoga dana da je pereš. Ja sam svoju prala svakoga dana i potpuno je izgubila kvalitet. Zavisi od kose, dlake, a zavisi i od kože. Ne može se praviti pravilo koje važi za sve.

mala ispravka, ovo nije tacno, moja mama, snaja, i jos mnoge zene koje znam zive u Americi i koriste farbe bez amonijaka, takve su tamo standard, pokrivaju sede kao svaka druga farba (verovatno ima nekih koje ne pokrivaju ali to onda pise, tj,. ne pise da pokrivaju... kao sto je slucaj i sa ovim farbama sa amonijakom, neke jesu neke nisu za sedu, pise na njima)
npr. Revlon, L'oreal bez amonijaka, pokrivaju i 100% sedu... :)

ovu sam i ja koristila http://haircolor.revlon.com/aspx/colorsilk/ColorSilkProductInfo.aspx
 
ova moja ima amonijak :confused: a sto ta stvar radi kosi?
e nemam pojma :lol: al' kod nas (Bg) jos nisam nasla neku koja ga nema (nisam bas trazila ali koju god sam probala sve imaju)...
A ne znam koja mu je tu funkcija posto ocigledno sve isto moze i bez njega!
Koristila sam ovde kod nas i skuplje farbe, sve su sa amonijakom, evo drzim u ruci kutije Keune i Revlon za profi upotrebu, obe sa amonijakom... :think::rtfm:
 
Нисам се баш изненадила!

Питам се, како су наше прабаке прале косу, кад није било
шампона:think:
Чула сам причу да је коса нај...кад се опере са оним пепелом
од изгорелог дрвета...и кишницом....
(могу да мислим само како то мирише...:hahaha:)

Немојте да се чудите нккоме ако пере више пута косу,
па чак и у току дана.
То је заиста посебна прича за свакога. И мени се некада то
дешавало, али кад сам имала кратку косу,...а сада кад је дужа,
то је друга прича ;)


.
 

Back
Top