no-poo

Ne znam da li je neko pomenuo, ali akda sma procitala naslov "no poo" pomislila sam da se to neki protive vrsenju velike nuzde.

Sto se pokreta tice: ne, nisam cula za to, i da, strasno je (ne samo to, vec i ono da kod nas mnogi JOS nisu culi... a tamo su VEC culi)...

A sad, ja moram da priznam da kosu perem jednom nedeljno.

Hajd' sad drvlje & kamenje...

Ma to je normalno,ako ti se slabo masti.

Ja perem svakog drugog dana,inace bude u takvom stanju da ne smem pred ljude sa njom...:lol::neutral:
 
kad sam videla onaj dorsin preparat setila sam se nečega
no-poo-method
jeste li čule za to nekada?
to je grupica (koja već prerasta u grupu) potpuno sumanutih amerikanki koje veruju da je za kosu bolje da se ne šamponira. uopšte. nikada.
zato što šampon isušuje skalp, koji posledično luči više sebuma, pa se brže i masti i tako u krug.
umesto toga one čiste skalpove četkicama za zube i tako nečim. i posle na krajeve stave malo regeneratora. ako su baš mlakonje onda kosu peru sirćetom ili sodom bikarbonom, ali to onda i nisu prave članice pokreta.
kažu da je prva dva meseca or so baš gadno, da je kosa za to vreme jedna mrrrrsna grudva, ali posle bude strava, sjajna, zdrava, mekana, ne-masna i ne-suva.

koliko god to ogavno bilo, mene malo deprimira pomisao da kod nas još ima ljudi koji veruju da šamponiranje ne valja, a kod njih ima već ljudi koji veruju da šamponiranje ne valja. ako me kapirate.

i tako.
već danima ne mogu da se otresem pomisli o grudvi masti na glavi pa rekoh da podelim.. mislim ja mnogo volim kad operem kosu pa da mi lepo miriše i to... stvarno ne razumem. ajd ako imate nešto da kažete recita a ako ne grozite se i vi =D


znash kad bih dechka nashla... nikad , a mozda ni tad

do dushe shto se tiche ne-pranja kose, koza glave nakon 2 nedelje presushi, tj. prestane da se masti.
isti fazon je sa pravljanjem dredova. dredovi se prave tek nakon te 2 nedelje ne-pranja kose.
i posle je peresh 1 mesechno.


p.s. imam jedno pitanjce :rumenko:
jel to znachi da shampon, tj. kupku,.. ovaj sapun ne koriste i na drugim mestima?!
 
....ma naravno ja iz cvrstih ubedjenja uopste ne perem kosu...a iz religijskih ubedjenja ni zube...a nije zdravo ni kupati se...tako da...:mrgreen:
 
ma daj, bre pere se kosa kad se prave dredovi i to sto vise to se bolje prave, samo sto ne smes da koristis sampone sa regeneratorom i sredstvima za lakse rascesljavanje kose, nego one najprostije sto nista ne ostavljaju na kosi kada se isperu tako da ti kosa ostaje umrsena i lakse se "dreda"... i takodje mozes da eres formirane dredove koliko god hoces, kakvi jednom mesecno!
 
Poslednja izmena:
znash kad bih dechka nashla... nikad , a mozda ni tad

do dushe shto se tiche ne-pranja kose, koza glave nakon 2 nedelje presushi, tj. prestane da se masti.
isti fazon je sa pravljanjem dredova. dredovi se prave tek nakon te 2 nedelje ne-pranja kose.
i posle je peresh 1 mesechno.


p.s. imam jedno pitanjce :rumenko:
jel to znachi da shampon, tj. kupku,.. ovaj sapun ne koriste i na drugim mestima?!

onaj... na koliko si kilometara prisla necijim dredovima? :roll:
 
sad da ne ispadne da ja baronishem
rekli su mi u salonu, boldujem shto znachi nije neki tamo lik koji radi po kucama, vec salon koji se bavi izradom dredova
i rekli su mi to shto sam ja gore napisala, znachi nisam izmislila

bu the way moja keva ima ortakinju koja pere kosu bukvalno jednom u dva meseca pa joj kosa ne vonja
kao shto rekoh nakon 2 nedelje koza glave presushi i ne masti se i ne oseca se.

ja lichno ne bih mogla tako zato shto posle 2 dana se cheshem ko da sam dobila vashke i moram da operem kosu.
a i kad pomislim na gsp... jah...
 
u jeeee, ala je salon garancija :mrgreen: bilo bi fino kada bi ljudi provjeravali podatke koje dobijaju.... s vremena na vreijeme...

cisto za informaciju, kosa se pere istog dana prije pravljanja dredova, jedino u slucaju prave kose se izbjegava balzam (ne shampon) desetak dana prije i preporucuje perm... Nakon toga se pere kao i normalna kosa residue-free shamponima sto pomaze dredovima da se bolje formiraju.
Ne suprotno.
 
e, ondak bi onaj Svarckopf za "glatku i sjajnu kosu"...bijo
odlican za dredove...meni se od njega kosa tako..."divno uceba"...mislim, sami se naprave...instant dread
mada, mi malo...vise sad njihova kampanja jasna nije... : )))
 

Back
Top