Njegova/njena ambicioznost

Razlicita ambicioznost partnera je tema u "Dnevniku Bridget Jones". Nakon sto sam pogledala film, pomislila sam da u stvarnosti ipak nije moguce da takav par opstane. On - lep zgodan, izuzetno uspesan. Ona - debela, smotana, zezaju je na poslu. Ne ide mi nikako. Jeste simpaticno, ali mislim da je nemoguce.

Poznajete li neki takav par?
 
Nije mi vazno da bude ekstra ambiciozan (mozda zato sto i jeste ambiciozan ;)), ali je neophodno da ima ZARA u sebi, da ima VOLJE da radi (od doktorata do krecenja), da mu SIJAJU OCI kada prica o svojim planovima, da se NE BOJI da pokusa.

Inace me kod ljudi fascinira ta strast, to kad su zivi, kad imaju energije i kad stvari rade iz ubedjenja.

To mi je vaznije od potvrde spolja.
 
divlja:
Ja nisam spominjala nikakve leseve. Akcenat je bio na OBEZGLAVLJENOSTI. Al' ti jesi povezala ambiciju sa novcem i zaradom. Veca zarada i dodavanje titula. To ja vezujem za ambiciju.
A u Srbiji za platu od 500-700e, ima da rintas od jutra do mraka, u vecini slucajeva kad radis za drugog.
. Ko radi po ceo dan, on je neorganizovan.

I :-)


o yebote ajde mi sad reci da u Srbiji ima toliko malo posla da se po defaultu sve stigne za pola radnog vremena + petkom do 12:30 H? :?

I odgovori mi: da li profesionalizam gledati na štopericu ili, čak, i otići kući NEOBAVLJENOG posla?

O čemu mi ovde nu stvari pričamo? :roll:
 
Ja sam imala problem da je on bio potpuno bez ambicija. Nije imao nikakvu ideju sta zeli i sta bi uradio od sebe. Jednom kad sam ga pitala kako vidi sebe za 5 godina (valjda svako ima neku ideju o tome?), rekao je: Da zavrsim faks, nadjem neku sljaku.... i to je to.

I ja sam ga na kraju ostavila prvenstveno zbog toga. Nije imao nikakvu kreativnu snagu, koja bi mene vukla.

Muskarac ipak treba da ide u lov, a zena da u pecini kuva rucak. (hm, ne shvatajte ovo previse bukvalno). Treba da smo slicni, mozda on malo ambiciozniji.
 
gurmanci:
Nije mi vazno da bude ekstra ambiciozan (mozda zato sto i jeste ambiciozan ;)), ali je neophodno da ima ZARA u sebi, da ima VOLJE da radi (od doktorata do krecenja), da mu SIJAJU OCI kada prica o svojim planovima, da se NE BOJI da pokusa.

Inace me kod ljudi fascinira ta strast, to kad su zivi, kad imaju energije i kad stvari rade iz ubedjenja.

Da, da, da 1000% se slazem. Da ima plan, da ga drzi, da ga nosi. Da daje sve od sebe. U svemu.
 
Ja ne trazim nista od njega VISE nego sto sam i SAMA postigla.

Samo toliko trazim. Ako mislim da on mozda treba da povuce vise, mislim na recimo radjanje dece od strane mene, i sigurnost koju on mora da obezbedi (ne mislim samo materijalnu)
 
Inace, slazem se sa onima sto rekose da je jako bitno da partnerka ima neku strast ka necemu ne vezanom za sebe...
Da se stvarno interesuje za neku tematiku i utoliko bolje da je to sto manje u vezi sa pribavljanjem licne koristi...
Znaci, ambicija u klasicnom shvatanju kao trka da se uspe u odredjenom drustvenom sistemu u vidu osvajanja polozaja i novca kao ciljeva, me ne impresionira, tretiram ih samo kao sredstva...
Cak ni motivacija zarad slave ne dolazi u obzir i jednako je isprazna stvar...
 
Betty:
aha...znači da pije čaj, slika ulja na platnu ali da od toga - nema ništa? :) Ni novac, ni slavu, ni korist bilo kakvu?

Ne, naprotiv, da radi mnogo prakticnije i korisnije stvari, ali motivacija iza je bitna... Kao u onoj podeli politicara - jedni zele da vladaju, prikovaniji su za reci Ja i Moje, dok masama manipulisu rasipanjem demagogije, a drugima je vlast SREDSTVO da menjaju i odradjuju posao.....
Npr potpuno se slazem sa Zoranom Zivkovicem koji je suprotno nekim istoricarima rekao da je Djindjic bio veliki idealista.... Ta njegova unutrasnja misija, taj duh ga je toliko obuzeo da je i zivot ulozio, iako su ga brojni upozoravali sta se kuva, jednostavno strast je tolika da vise nisi ti bitan, vise i ne zivis ti, vec duh, arhetip zivi tobom...
 
Pa jeste Z.Đ. bio idealista....

ima teza "ono što ne znaš može da ti naškodi" (opasan teza, zašto ljudi "gaje" doušnike oko sebe)
ja se s tim uglavnom ne slažem (ne moram ni ja baš sve da znam :lol: ) ali kad je reč o riziku koji, ipak, treba kontrolisati....:roll: hm. :?



Hellen, jao, pa jel ti imaš neki tako zahtevan & beskorisan hobi? :P šteta vremena.....
 
sve je vec zauzeto:
pa bar hobi, ili neko interesovanje svakako je potrebno. mada jeste tacno da devojke redje imaju neku takvu strast koja nije usmerena ka modi npr...
kako kaze Antoan de sent Egziperi: "To je korisno zato sto je lepo". :D


ja skupljam reklame, jel i to neki hobi? :P

i jeste- verujem da lepota spašava dušu..posredno, i svet je bolje mesto za život u takvom društvu :D
 
Betty:
Hellen, jao, pa jel ti imaš neki tako zahtevan & beskorisan hobi? :P šteta vremena.....

Ја не. Али одрасла сам уз једног таквог идеалисту...који је све увек радио из сопственог задовољства, а никада му ни новац ни каријера нису били важни...:)
Далеко од тога да су његове занимације бескорсине, бескорисне су само у смислу што не доносе неки новац...али интересантне су...:wink:
 
:) taman posla, indeed!
To je ta panda-psihologija: ili si (promašeni) idealista, ili si (suri) materijalista. Samo zbog teze da lepota nije konvertibilna. :idea:

Ne glasam ja za neki eXtremni utilitarizam, naprotiv...ali kad malo bolje pogledaš, šta imaš od umetnosti koja NiJE prisutna međ' svetom?
 

Back
Top