Njegova/njena ambicioznost

:lol:
set želja kad se prevede u ambiciju i poveže iznutra jakim usmerenim htenjem ( :lol: Divlja, uživaš li? ) neminovno dovodi do uspeha. I što je to loše? Ali stvarno? :) Naravno, dobar balans je default.



Muvalo, kapiram te potpuno :) Više prijaju ambiciozni i slični od smorenih i različitih ;)
 
msilim da to manihejstvo idealizam - materijalizam u RL ne f-cioniše. I ne znam kako u odraslosti (valjda smo ovde ipak svi odrasli!) neko može i dalje da zastupa panda - podele :roll: Retorike radi, važi, zanimljivo, ali brate i to dosadi....:P

Inače, taj crno-beli svet je jedan metod (čest) manipulacije ;)
 
HeBePoBaTaH_:
muHalo, mene brine (ne baš, budimo iskreni )što si napisala da od LJUBAVNIKA zahtevaš da bude ambiciozan, u tom smislu mene zanima šta podrazumevaš pod ljubavničkom ambicijom?

:) Pa, mislim da si tome dao malo drugaciji ton nego sto sam ja imala na umu - tema je "njegova ambicioznost" pa mi 'ljubavnik' bilo lakse nego muz/decko/simpatija/partner....

Ali da - treba i ljubavnik (kao ljubavnik) da bude ambiciozan: da traga za lepim, da stvara lepotu, da se trudi da bude mastovit - jbg. zvucim grozno ali mislim da vecina zna o cemu govorim - kada je neko dobar ljubavnik / ljubavnica svet je uz takvu osobu uvek caroban...cak i najbanalnije situacije se cine stvarne i kao da se desavaju prvi put... neambiciozan ljubavnik je onaj pored koga se posle nedelju dana osecas kao da si mu keva, kuma i sestra - pored njega i situacije koje imaju fantastichan potencijal izgledaju ko odlazak u postu po babinu penziju
 
Hellen:
Као у посту изнад...
Највише ми одговара ако смо на некој сличној разини....или можда би ми одговарало да је маааалкице амбициознији од мене....не претерано.

Slazem se sa teta Hellen :)
Ja volim kad je muskarac ambiciozan jer onda i mene povlaci sa njim,..a ja sam Bik pa je ponekad i tesko naterati da nesto uradim..Volim ambiciozne ljude...mada ih ne privlacim nesto,,..ja uglavnom privlacim klosare i ne zaposlene koji ne znaju sta ce sami od sebe...
 
hanibaI77:
ne moze da bude ambiciozniji od mene,ne zato sto sam ja previse ambiciozna nego sto u tom pravcu mogu samo da ga pratim
a ako je manje moze jako da smeta,jer mi je zadovoljavanje trenutnim stanjem nepojmljivo,neimanje ciljeva,nedostatak zelje za usavrsavanjem makar,to pasivno zivljenje je za mene negativno

Ovo je, po meni, ispravan stav. Samo je pitanje koga i koliko mozemo pratiti. I ko moze nas. Ja sam svesna toga da neki ljudi nisu mogli da me isprate i isto tako da ni ja ne mogu bas svakog da ispratim.
 
HeBePoBaTaH_:
Nekako se tako desilo da uvek imam posla sa talentovanima, a kako je tu i temperament u pitanju, onda on mora da bude realizovan, pa su mi ljubavi uvek bile ambiciozne, ne u smislu da su karijeristi (aha! nađite mi ženski rod: karijeristkinje :lol:) ....
Ne volim karijeriste, tim ljudima nešto fali, nema sumnje...
Ne smeta mi, naprotiv, volim da je žena ostvarena u svom poslu, uživam u tome.
A mislim da se u ljubavi i vezama koje su kvalitetne, pitanje "ko je ambiciozniji" ne postavlja.

Ovo je lepo receno, ali pitanje sta je kvalitetna veza i kada je to ono pravo je diskutabilno.
 
divlja:
Jedna od reci koju mrzim je AMBICIJA. Skripi mi u usima i zamisljam gomilu likova sa kravatama u odelu kako trckaraju tamo-vamo sa tasnama, ali obezglavljeni, ono ko muve bez glave. :lol:
Plus, ta rec mi je fiksirana iskljucivo za materijalnu sferu.
Htenja, to je lepa rec. :-)

Kad se kaze ambicija, ja ne mislim na isto. Postoje ljudi koji sami zaradjuju dobre pare bez gazenja preko leseva i trckanja po ceo dan. I sto je bitnije, lepo ih trose. I obrazovani su. Na to mislim kad kazem ambiciozna osoba. To je osoba sa visim htenjima.

Oni koji rade po ceo dan i nemaju vremena za sebe su pre neorganizovani nego sposobni. Nova rec: sposobni. Sposobni da ostvare svoja htenja.
 
Betty:
Nejgova ambicioznost i nekako da korespondira sa mnom, ali prijatelji??? Pa znamo se ......uh....toliko dugo, da mi je ok šta god da reše :idea: naravno da ne tapkaju u mestu, ko je lud da šlajfuje....ali to je duh, a ambicija je posledica želje za usmeravanjem tog rasta...
Procitala ovo, i posto sam jedina iznad pomenula prijateljstvo, bojim se da me nisi razumela.
Nisam rekla da ocekujem od svojih prijatelja da budu ambiciozni. Nago da sam ja ambiciozna u prijateljstvu. Da me ne zanimaju polu-odnosi, itd.
 
I da odgovorim na temu: Bitno mi je da je moj partner ambiciozan. ne samo u poslu, vec generalno u zivotu. Volim ljude koji su zainteresovani za svet oko sebe, zele da probaju i nauce nove stvari i umeju da uzivaju u prefinjenim stvarima. Kad sam sam njima imam drustvo da istrazujem svet :D
Delimicno i zato sto me takvi ljudi pokrecu.
 
pa ambicija odredjuje pravac zivota, smer kretanja..
ja ustvari imam prevelike ambicije za sebe i previse ocekujem pa se razocaram ali sam tvrdoglava pa istrajem. ali nikada se necemu ne mogu posvetiti potpuno, takva sam, tako da mi to ne da da postanem manijak.
sto se tice partnera on mora da zna sta hoce, ne mora se to potpuno poklapati sa mojim zeljama prosto da ima neku viziju koja meni deluje dobro... da uradis nesto u zivotu ali da ne budes opsednut time...
 
Sharlote:
Kad se kaze ambicija, ja ne mislim na isto. Postoje ljudi koji sami zaradjuju dobre pare bez gazenja preko leseva i trckanja po ceo dan. I sto je bitnije, lepo ih trose. I obrazovani su. Na to mislim kad kazem ambiciozna osoba. To je osoba sa visim htenjima.

Oni koji rade po ceo dan i nemaju vremena za sebe su pre neorganizovani nego sposobni. Nova rec: sposobni. Sposobni da ostvare svoja htenja.


Ja nisam spominjala nikakve leseve. Akcenat je bio na OBEZGLAVLJENOSTI. Al' ti jesi povezala ambiciju sa novcem i zaradom. Veca zarada i dodavanje titula. To ja vezujem za ambiciju. Ako ja zelim npr. da radim sa decom, u vrticu ili u skoli, 99% ce misliti da sam neambiciozna! Jel' tako, tako je! Zato sto je mala plata!
Lepo moze da se primeti da kad povezujes i kazes ambicija u prijateljstvu ili ljubavnicka ambicija da nesto skripi.
A u Srbiji za platu od 500-700e, ima da rintas od jutra do mraka, u vecini slucajeva kad radis za drugog.
Drugo podvuceno, naprosto nije istina. Ko radi po ceo dan, on je neorganizovan. :lol: Imam jednu poznanicu, prima preko 100 000 dinara, zena je advokat. Mislis da ima ovu platu zato sto je nesposobna?
I sve koje poznajem da su ambiciozni toliko su u sustini povrsni likovi, toliko da me smara da iznosim konkretne primere. A ostvarivanje njihovih ambicija nema uopste veze sa nekakvim stvarnim razvojem, cak bih rekla da nazaduju, sve su prazniji i prazniji. Naravno, ne kazem da ta dva ne mogu da idu zajedno. Naravno da mogu, al' to zavisi i od same profesije i samog coveka. A oni sto se stvarno razvijaju su u tolikoj manjini, da ne mogu da im prisijem tako cesto upotrebljivan termin. :-)
 
Kad kazem ambicija, mislim i na sposobnost zaradjivanja novca. To je tacno. Ali mislim na ljude koji zahvaljujuci svom obrazovanju i sposobnostima mogu da zarade dobar novac. Sve mutne radnje otpadaju, da se ogradim. I mislim da su neorganizivani oni koji rade po ceo dan i nemaju vremena za sebe, prijatelje, partnera. To da. Onda i posao koji rade gubi smisao. U kracem roku desava se, normalno, da ljudi nemaju vremena za zabavu, ali nije dobro kada stil zivota postane rad i samo rad. Divlja, podvukla si celu moju recenicu, a citirala samo njen deo. Ponovicu, samo zbog tebe, ne mislim da su svi koji puno rade neorganizovani, vec samo oni koji zbog posla nemaju vremena za sebe i to stalno. Ali ako neko stigne da radi, sacuva drustveni zivot, izgradjuje sebe intelektualno i duhovno, onda je to ambiciozna osoba u najboljem smislu reci.
 
Па амбициозан је и асистент на факултету са малом платом.Амбициозан је и човек који напише роман, а живи у изнајмљеном стану. Амбициозна је и службеница која иде на курс рада на компјутерима.
Није свакоме амбиција да заради пуно пара, и нису сва наша хтења везана за новац и каријеру на послу.
Знам да нисте мислили само на то, ал подсећам, да не скренемо са теме.
 
Ma kapiram ja vas, al' kad se kaze za nekog da je ambiciozan, prvenstveno se misli na slavoljublje i castoljublje, pa onda tek na stremljenje ka necemu. A ne znam coveka da ne stremi bas nicemu, onda ispada da smo svi ambiciozni. :lol:
 
И, везано за амбициозност пријатеља: на неки начин битно ми је да и они буду релативно усклађени са мном по том питању, јер тако имамо заједничких тема и слично гледање на живот.
Имам пријатељицу која је била врло амбициозна на факултету.....али онда се удала, одустала од факултета, од било какве каријере (а желела је да буде новинар и бавила се помало тиме), не ради нигде, по цео дан не мрда из куће....води децу у вртић и кува ручак и то јој је све у животу. Не прати више ни музику, ни филмове, ни књиге, не можеш је извући негде на кафу, нема ни дана радног стажа....цео живот јој се претворио у шпорет и судоперу и вечито кукање како јој је тешко!
Ми смо одрасле заједно, и ја је волим, али све ређе имам потребу да се виђам са њом, једном у неколико месеци, зато што једноставно више немамо заједничких тема, живимо сасвим другачије животе и веже нас само заједничка прошлост.
 
Gubljenje tema za razgovor, moze da se desi i sa ljudima koji su ambiciozni. Muvalo je to lepo opisala. Taj nesrecni primer, Hellen, je samo rezultat neostvarenih ambicija. Neostvarene ambicije cesto unesrece coveka, kao i one sto se ostvare.
 

Back
Top