Njegova/njena ambicioznost

HeBePoBaTaH_:
U popisu zanimanja tačno postoji i zan. DOMAĆICA...- žena koja brine o higijeni kuće, nabavci i kuvanju.

Nisam mislila na takvu domacicu, verovatno u nastavku definicije pise da nosi viklere i kucnu haljinu.:) Mislila sam na lepu i obrazovanu domacicu, koja kad sredi kucu ode da cita knigu i deci iz komsiluka daje casove. Ali zaradjuje manje od svog muskarca.
 
Naravno, ne čitamo dobro se dobro.
U opisu ZANIMANJA domaćica ne stoji malograđanska deskripcija dress code-a, a domaćice u Srbiji ne izgledaju ni kao Šabrolova sobarce.. ajde mi još reci da idu u Šanelovim kompletima do piljare..

Ne postoji u onom, kasičnom smislu, obrazovana žena koja sedi kod kuće, pegla, pere, riba pločice u kupatilu, brine o svojoj deci, neguje svoju prirodnu lepotu, ide na tretmane i pritom daje časove francuskog komšijskoj deci, a nekad snimi i reklamu ua Grand kafu sa prijateljicama, čisto da prekrati vreme ... Domaćice su obrazovane za, kako bi rekli Hrvati "kućanske poslove" i to je OGROMNA stvar.. Vremenski može da se tačno izračuna satnica koju žene u svom domu provode u kućnim poslovima. Ta SATNICA je preko 10h.

Poznaješ neku "domaćicu" iz svog opisa? Zanimljivo je da nisi pomenula i vaspitavanje sopstvene dece..
 
Meni ne smeta, to je super. Bez obzira na pol, van kuće treba biti ambiciozan..zato postoji posao..
Šta, kao, vaše majke su se bavile slikarstvom nakon što su dolazile sa posla i kuvale vam ručak?
Taman skuvaju, kad ono - vreme za večeru..ode štafelaj u p.m. :lol:
 
Setila sam se jedne domacice! Ona ne drzi casove deci, ali prodaje AVON kozmetiku. Cuva decu, sprema hranu, odrzava kucu, izlazi sa muzem itd. Ali mislim da je on nezadovoljan njenim poslovnim angazovanjem. Valjda bi hteo da ona i finansijski doprinosi. A zasto bi je terao na to?Dobro joj stoji uloga majke i domacice i mislim da je zadovoljna i da se samo time bavi. Zasto bi neko od nje pravio nesto sto nije?
 
HeBePoBaTaH_:
Ne postoji u onom, kasičnom smislu, obrazovana žena koja sedi kod kuće, pegla, pere, riba pločice u kupatilu, brine o svojoj deci, neguje svoju prirodnu lepotu, ide na tretmane i pritom daje časove francuskog komšijskoj deci..

Postoji,postoji....Eto bas si me lepo opisao :lol:
Nisam htela da se hvalim,ali kad si vec pomenuo,rekoh da se razotkrijem :)

Moja reakcija je proistekla iz tvog prvog posta,koji mi se ucinio kao degradacija danasnjih domacica uopste....Pitao si me da li ja imam viziju kako ona izgleda...nemam....ne mogu ih generalizirati,danas one imaju razlicitee oblike u zavisnosti od obrazovanja,afiniteta,mesta u kome zive,coveka sa kojim dele zivot.

Ali izgleda da ti imas,jer u protivnom ne bi napisao da se ni pod R ne bi ozenio takvom zenom...kao da je to neka losa osobina.
 
phenomenon:
Dakle od domacica ni makac :))))). I koliko vidim nema interesovanja za zamenu teza, ali dobro. A sta je sa onim zenama koje idu na posao svaki dan ali rade poslove koji nisu ni malo intelektualno inspirativni i imaju male plate? Koje nemaju nikakvih zivotnih ambicija osim da odrade ono sto bas moraju u radno vreme a onda dodju kuci bez ikakve ideje sta bi sa sobom osim da odrade poslove po kuci da se ne bi bilo gladnih, golih i bosih? Jel to smeta?

meni je ovo totalnoooo spoooky.......:shock: ne bih želela ni komšinicu takvu da imam :? (to sve depresivci )
 
To, Gazdooooooo!! .....dođ' , da t' dam 5 banke što s' tako pametna... :lol:

WiTch, tvoj muž se nije oženio domaćicom, to nije tvoja profesija. Imaš li ti neke preporuke za zapošljavanje kao domaćica, ako ne daj Bože izgubiš posao? Predratne gospođice su školovale da budu dobre domaćice..evo, još u Hilandarskoj postoji zgrada Akademije "Kiki"
Nema vrsti i podvrsti domaćica i nije to prolazan posao, već životno opredeljenje..ozbiljnan posao
 
:lol: nemoj tako : o)

Pa kako se vode, kao nezaposlene? Lično osećanje domaćicama ne daje nikav status.
Postoji zanimanje domaćica. Čekaj, Bet, ako hoće da dobije markicu, onda ode u Zavod, a je l' može kao domaćica? Ili, ako njen supružnik uplaćuje lepo tamo doprinose, ide joj staž..
to je nešto
e, žene, žene...
 
7823.170022.jpg


Evo, vidi kakav je delija Alija : o )
Dao sam ti 10 banki
 
HeBePoBaTaH_:
Nema vrsti i podvrsti domaćica i nije to prolazan posao, već životno opredeljenje..ozbiljnan posao

Ti govoris o nekim proslim vremenima,kada su gospojice iz bogatijih kuca, osim izucavanja vestine kuvanja(ali ne da one kuvaju,vec nadgledaju),postavljanja stola,veza,ucile se lepim manirima,slikanju,stranom jeziku koji je tada bio u modi...

A mislim da je ovde rec o zenama koje ne rade,pa su samim tim dobile naziv 'domacice'...
ma nema veze....ionako nemam pojma o cemu se vise radi na temi...nisam se naspavala,
a jos nisam ozdravila..konfuzna sam...pozzz
 
HeBePoBaTaH_:
:lol: nemoj tako : o)

Pa kako se vode, kao nezaposlene? Lično osećanje domaćicama ne daje nikav status.
Postoji zanimanje domaćica. Čekaj, Bet, ako hoće da dobije markicu, onda ode u Zavod, a je l' može kao domaćica? Ili, ako njen supružnik uplaćuje lepo tamo doprinose, ide joj staž..
to je nešto
e, žene, žene...

Nisam upucena u problematiku, ali da mislim da se zene cije je zanimanje domacica vode kao nezaposlene po zakonu, a npr. zdravstvenu zastitu ostvaruju preko muza. Mislim da je to ipak degradirajuce po zene, i da one koje u zivotu zele ili moraju da budu domacice trebe da imaju prava na zdravstvenu zastitu, bar toliko, bez obzira da li su fakultetski obrazovane, ali zele da budu sa decom, ili nisu... ;)
 
milimail:
Nisam upucena u problematiku, ali da mislim da se zene cije je zanimanje domacica vode kao nezaposlene po zakonu, a npr. zdravstvenu zastitu ostvaruju preko muza. Mislim da je to ipak degradirajuce po zene, i da one koje u zivotu zele ili moraju da budu domacice trebe da imaju prava na zdravstvenu zastitu, bar toliko, bez obzira da li su fakultetski obrazovane, ali zele da budu sa decom, ili nisu... ;)


Ma, u redu to za zdravstveni uaštitu - isto kao deca..E, ja mislim da sam se dosetio kako može - kao kućna pomoćnica. Prijavi se tamo, uplaćuje sebi..ja ne bih mesio kolače ceo život, a da nemam peMziju..
 

Back
Top