Njegova/njena ambicioznost

Iskreno-mislim da nije ambiciozan-Bar ne onoliko koliko bih ja htela (volela).Ja, opet, preambiciozna.Otvorila više frontova, i pokušavam da na svima budem uspešna.Manje-više jesam
Jedino čemu nemam zamerku je činjenica da me podržava u svemu !!! I pomaže, koliko to može!
 
Eto :lol:
Ja imam samo jedan front (veliki :P ), a njega ne zanima, moram da ga JURIM da mu saopštim šta mi se sve novo dešava . :? Ponekad se osećam kao prava budala :roll: Prolazim kroz divan i važan period u životu a on je negde...daleko, ne učestvuje - ni kao publika. Mislim, ok, ali ...ali šta sad s time? :) Šta s njime?
To nema veze sa ambicijom, to je nešto drugo kod nas nestalo.
 
Podstaknuta jednim postom na drugoj temi, produbicu svoje pitanje. Odnosi se pre svega na muskarce.

Da li bi vam smetalo da zivite sa devojkom koja zaradjuje mnogo manje od vas ili koja ne radi uopste?

Kad je prava ljubav u pitanju, to pitanje se ne postavlja, ali diskutabilno je kada je ljubav prava.

So,da li biste voleli da budete sa domacicom?
 
Charlotte:
Podstaknuta jednim postom na drugoj temi, produbicu svoje pitanje. Odnosi se pre svega na muskarce.

Da li bi vam smetalo da zivite sa devojkom koja zaradjuje mnogo manje od vas ili koja ne radi uopste?

Kad je prava ljubav u pitanju, to pitanje se ne postavlja, ali diskutabilno je kada je ljubav prava.

So,da li biste voleli da budete sa domacicom?
Mozda kad se prica o ambicioznosti da dodas i varijantu da je ona ambicioznija i zaradjuje vise?
 
HeBePoBaTaH_:
Ne bi smetalo da živim sa devojkom koja zarađuje manje od mene, kao ni obrnito..

Ni pod R ne bih mogao da budem sa domaćicom, još uvek u mom stanu postoji devojačka, odnosno soba za službenicu. To su žene nekih drugih ljudi..


Koja je to tvoja imaginacija "domacice"?
Zena koja kuva,pere,gleda spanske serije i sedi ispijajuci kafe sa komsinicama u beskrajnim ogovaranjima sa viklerima na glavi...neobrazovana i nezanimljiva...
Kada bi tvoja zena postala "domacica",da li bi je nakon obavljenog posla, po kazni ,poslao u devojacku sobicu?
 
U popisu zanimanja tačno postoji i zan. DOMAĆICA...- žena koja brine o higijeni kuće, nabavci i kuvanju. To, što vam je vaša borba dala, da to vrlo odgovorno zanimanje obavljate bez novčane naknade i odnosite se prema njemu sa omalovažavanjem je kulturološka odrednica sa kojom neki ljudi, na primer ja.. nemaju veze..
Mentalna je kategorija - domaćica u duši, ali sada da ne širimo temu. Moja žena po deafoltu ne može da postane nešto što nije po zanimanju, ni mentalno, dakle po determinantama strukture ličnosti. baš je lepo što se za nju interesuješ ..
Ako obavljaš sve kućne poslove, ne radiš ništa drugo do toga, muž ti ne daje platu u redovnim isplatama , ne ono "ovo je za pijacu, ovo za benzin, a šta preostane je da odeš do frizera i središ se malo" - ti si domaćica volonter, a mentalno dom. u duši..
Nemam viziju domaćice, a ti?
 
HeBePoBaTaH_:
U popisu zanimanja tačno postoji i zan. DOMAĆICA...- žena koja brine o higijeni kuće, nabavci i kuvanju. To, što vam je vaša borba dala, da to vrlo odgovorno zanimanje obavljate bez novčane naknade i odnosite se prema njemu sa omalovažavanjem je kulturološka odrednica sa kojom neki ljudi, na primer ja.. nemaju veze..

eh, živote lutalicO :)
 

Back
Top