nezavisnost CG

dobrodosao na krstaricu...
podforum politika.
molim te da ucestvujes u nasoj maloj tradiciji... svaki novodosli clan krste mora 3 puta da kaze "dud" i tako spreci baksuz da ga ucini dudukom...
...

a sto se tice teme, mislim da je najbolje da se nesto pametno dogovorimo... (dve reprezentacije, dve vlade, ali jedna valuta [evro] i jedna stolica u UN...)... samo neki dogovor - da se spreci antisrpska histerija u cg...
poz.

p.s.
iako je, takodje tradicija da svaka novodoslica prvo kaze sta sama misli o temi... cisto da znamo sa kim razgovaramo...
pozdrav...
 
hvala na pozdravima i ponekim dobrim savjetima. licno sam za nezavisnost ali i u moje drustvo ima razlicitih misljenja, mada se isto druzimo. iskreno ja ne vidim da ima antisrpske histerije jer su mi od kumova do komsija srbi pa nisam primjetio da ih neko ugrozava. to je samo politika i nista vise. pozdrav
 
lepetanac:
hvala na pozdravima i ponekim dobrim savjetima. licno sam za nezavisnost ali i u moje drustvo ima razlicitih misljenja, mada se isto druzimo. iskreno ja ne vidim da ima antisrpske histerije jer su mi od kumova do komsija srbi pa nisam primjetio da ih neko ugrozava. to je samo politika i nista vise. pozdrav
Eto vidis da znas. Pozdrav !
 
znam ja mnogo toga a znas li ti onu
razlika izmedju malog srbina i velikog?
mali je onaj koji je srbin od malena a veliki je sad postao srbin> to vazi i za male i velike crnogorce. U potpisu mali crnogorac
MISLITE O TOME
 
lepetanac:
hvala na pozdravima i ponekim dobrim savjetima. licno sam za nezavisnost ali i u moje drustvo ima razlicitih misljenja, mada se isto druzimo. iskreno ja ne vidim da ima antisrpske histerije jer su mi od kumova do komsija srbi pa nisam primjetio da ih neko ugrozava. to je samo politika i nista vise. pozdrav
ali i u mojeM drustvU
 
lepetanac:
znam ja mnogo toga a znas li ti onu
razlika izmedju malog srbina i velikog?
mali je onaj koji je srbin od malena a veliki je sad postao srbin> to vazi i za male i velike crnogorce. U potpisu mali crnogorac koji preferira nezavisnost.
MISLITE O TOME
Evo, mislim - intenzivno...
Nisi mi odgovorio, da li zelis da ucestvujes u nasoj maloj tradiciji zvanoj "dud"?
Cisto da ispostujes nase obicaje koje smo uveli na krstarici?
Misli o tome, pa mi odgovori. Odmah...
 
odma, sad odma!!!
dokle vishe neko da se ocepljuje od nas ko da smo najgori pa da se predomisli?!

ja bre necu u istoj drzavi s vama!!! kao i 70% srba u srbiji!
dajte nama referendum, a vi GIT!
 
crow:
odma, sad odma!!!
dokle vishe neko da se ocepljuje od nas ko da smo najgori pa da se predomisli?!

ja bre necu u istoj drzavi s vama!!! kao i 70% srba u srbiji!
dajte nama referendum, a vi GIT!
ej totalno te podrzavam mi i vi zajedno na referendum.Nema to veze sa vama i mi se ne ocjepljujemo to radi kosovo jer je ono dio vase teritorije, mi smo zasebna drzava koja hoce da se odvoji od ove kvazi tvorevine ili drzave ili unije ili sto li je.
 
ali (iako neces da ispostujes tradiciju) kako mislis da resimo ova stvarno komplikovana pitanja - ono sto ima srpske imovine u CG, onda ove silne ljude sto ovde zive... ?! sta da radimo da ih proglasimo za strance? Mislim, ovo su stvarno komplikovane stvari. Nisu za za zajebanciju...
Sta cemo sa studentima iz CG koji studiraju ovde, sta cemo sa reprezentacijama covece... imas li neku ideju da se to resi ljudski... ako vi uvedete taj crnogorski jezik, hoce li se priznavati crnogorcu koji je skolovan u Srbiji znanje srpskog jezika kao maternjeg u crnoj gori... ili kao jezika nacionalne manjine... kad sam kod toga, sta ce srbi da budu u cg... nacionalna manjina?

Mnogo je ovo ozbiljno... da se dira... ja sam pre da razdvojimo kese i da razdvojimo vlade, a da ne razdvajamo narod... ako me razumes.
 
ja sam za referendum o pripajanju CG srbiji,kao neke autonomne pokrajne ili tako nesto...
da je tzv."crnogorska opozicija" stvarno opozicija,to bi im sigurno palo na pamet...ovako,cini mi se da igraju na dve karte
 
commodore:
ali (iako neces da ispostujes tradiciju) kako mislis da resimo ova stvarno komplikovana pitanja - ono sto ima srpske imovine u CG, onda ove silne ljude sto ovde zive... ?! sta da radimo da ih proglasimo za strance? Mislim, ovo su stvarno komplikovane stvari. Nisu za za zajebanciju...
Sta cemo sa studentima iz CG koji studiraju ovde, sta cemo sa reprezentacijama covece... imas li neku ideju da se to resi ljudski... ako vi uvedete taj crnogorski jezik, hoce li se priznavati crnogorcu koji je skolovan u Srbiji znanje srpskog jezika kao maternjeg u crnoj gori... ili kao jezika nacionalne manjine... kad sam kod toga, sta ce srbi da budu u cg... nacionalna manjina?

Mnogo je ovo ozbiljno... da se dira... ja sam pre da razdvojimo kese i da razdvojimo vlade, a da ne razdvajamo narod... ako me razumes.
NISAM BIO TU OPROSTI.Ti ljudi sto tu zive su vezali sudbinu za Srbiju, pitaj da nece koji da se vrati u CG. kako studiraju iz Republike Srpske u BG? Imovinu ti niko sigurno nece dirati kao sto ne moze ni moju u BG.a sto se tice jezika jedno pitanje? koji je maternji jezik srbina u Hrvatskoj ili u Bosni? A jedno si u pravu razdvojiti kese i vlade a mi smo isti narod bili mi srbi ili crnogorci svi smo pravoslavci.
 
serb_pagan:
ja sam za referendum o pripajanju CG srbiji,kao neke autonomne pokrajne ili tako nesto...
da je tzv."crnogorska opozicija" stvarno opozicija,to bi im sigurno palo na pamet...ovako,cini mi se da igraju na dve karte
Sto se tice tog referenduma "crnogorska opozicija" zna sto radi. sa tako postavljenim pitanjem ne bi imala 5% prolaznosti i to u njihovom birackom tijelu. a da ne bude zabune ne podrzavam ovu vlast u CG.
 
lepetanac:
Sto se tice tog referenduma "crnogorska opozicija" zna sto radi. sa tako postavljenim pitanjem ne bi imala 5% prolaznosti i to u njihovom birackom tijelu. a da ne bude zabune ne podrzavam ovu vlast u CG.

ne bih se bas kladio u to...poznajem neke ljude iz CG i mogu da ti kazem da ta ideja ne bi mozda pobedila,al bi imala minimum 30% pristalica u CG,narocito u sredinama gde zive srbi...
 
POD HITNO.....STO PRE...DA SE ODVOJE OD SRBIJE !!!!!!!!!!

Razlog nije emotivan, vec cisto pragmatican....
Ovakvom politikom, Crna Gora je Srbiji bukagija oko clanka.....
Srbija je jedina evropska drzava koja nema svoju nacionalnu drzavu...uvek vucemo jos nekoga za sobom , ovaj put Crnogorce, koji nas nece....
Ovu bruku od satro drzave, ili drzavne zajednice treba hitno rasformirati....

Svi ostali, kvazi problemi...Crnogorci u Srbiji, studenti, imovina....su prosto resive stvari koje ne zasluzuju cak ni epitet PROBLEM...
 

Back
Top