nezavisnost CG

Ma neka idu bre, dobro je da ostanu ali i nije lose ni da odu. Sa svojim Beogradskim studentima i svim ostalim " drzavljanima " na nasoj teritoriji. Onda dolaze vize, pasosi... A siptarsku borbu za nezavisnost i razna prava cemo gledati na TV.

serb_pagan:
ja sam za referendum o pripajanju CG srbiji,kao neke autonomne pokrajne ili tako nesto...
da je tzv."crnogorska opozicija" stvarno opozicija,to bi im sigurno palo na pamet...ovako,cini mi se da igraju na dve karte

Не могу да верујем, ето десило се и то чудо да се сложимо око нечега!

Ma sva ta "frka" je produkt Milovog rezima, verujem kad bude popusio i skinuo se sa vlasti da ce onda biti sve ok. i da ce se postepeno normalizovati odnosi sa CG u svakom pogledu, a nije uopste iskljuceno i to sto je pagan rekao.

"... i sta li Milo mulja, j.... ga u usta
dal u pitanju je sverc banana ili pljuga
dal je prevozno sredstvo avion ili pruga
dal se roba placa keshom ili prebijanjem duga
dal su partner zabari ili plemena s juga..."

:lol:

Нема спора да је Црна Гора историјски српска територија али питање је шта је сад са њом јер судећи по ставу постављача теме он је један од многих који више себе не осећају Србима ни један одсто. Прича је достигла ниво где се прича о нама и њима, као што рече постављач- кумови и комшије су ми Срби- и то је то. Свако јединство на силу би од Црногораца створило нове усташе а то не иде у прилог ни Србима ни црногорцима а боме ни њима- Црногорцима. Одвојиће се Црногорци пре или касније Србима и црногорцима ће бити жао због тога али друге нема и то ће тако потрајати до рата у самој Црној Гори који неће бити грађански већ етничко-конфесионално-конвертибилног типа. Усташе ће одрапити свој део, Арнаути свој а оно мало севера што буде било остало ће тражити да се припоји Србији, отприлике исто оно што је почело да се дешава у Македонији, исто оно што ће се десити са Вардарском Долином.
Не бојте се, добро бити неће.

PAC-PAC:
Нема спора да је Црна Гора историјски српска територија али питање је шта је сад са њом јер судећи по ставу постављача теме он је један од многих који више себе не осећају Србима ни један одсто. Прича је достигла ниво где се прича о нама и њима, као што рече постављач- кумови и комшије су ми Срби- и то је то. Свако јединство на силу би од Црногораца створило нове усташе а то не иде у прилог ни Србима ни црногорцима а боме ни њима- Црногорцима. Одвојиће се Црногорци пре или касније Србима и црногорцима ће бити жао због тога али друге нема и то ће тако потрајати до рата у самој Црној Гори који неће бити грађански већ етничко-конфесионално-конвертибилног типа. Усташе ће одрапити свој део, Арнаути свој а оно мало севера што буде било остало ће тражити да се припоји Србији, отприлике исто оно што је почело да се дешава у Македонији, исто оно што ће се десити са Вардарском Долином.
Не бојте се, добро бити неће.

Jel ne mislis da bi se promenom vladajuce stukture, prekinulo antisrpstvo u CG, kao i nasilno (i istorijski neutemeljeno) stvaranje crnogorske nacije, jezika, pisma i sl., a time i ovakvim teznjama za odvajanje od Srbije, cime bi se i narod u CG polako vracao na pravi put uvidjajuci u kakvu su mrezu bili upleteni?
Po meni nije iskljucena takva mogucnost, naprotiv, vrlo je verovatna

Никад више, буди сигуран у то
Ђилас је задао коначни ударац а било их је много и пре а и после њега.
Руку на срце, већина црногораца исто као и Црногорци на ресто Срба гледа са висине као на последња говна, џаба што ми њих сматрамо за браћу кад они нас сматрају за ретардиране рођаке, кажем ти много то личи на развојни пут унијатских усташа. Што рече Мато Мештровић, један од виђенијих усташа: "То је невероватан феномен, што их више кољемо то више желе да буду браћа са нама."
Мени се свиђа нова држава коју је сковао мој интернет саборац познатији као ДКО а она гласи: Србија и Херцеговина!

Da, sto vise vreme prolazi, tvoje reci se sve vise potvrdjuju...rekao sam vec negde, bice oni ocigledno nove tj. moderne poturice.
Pa nista, nama samo ostaje da im pozelimo srecan put, i sto kasniju propast, jer ona ce uslediti sigurno, iako pored svega ne bih voleo da ih takva sudbina zadesi, ali realnost je takva...

lepetanac:
ej totalno te podrzavam mi i vi zajedno na referendum.Nema to veze sa vama i mi se ne ocjepljujemo to radi kosovo jer je ono dio vase teritorije, mi smo zasebna drzava koja hoce da se odvoji od ove kvazi tvorevine ili drzave ili unije ili sto li je.

a jeli, jel' bi ste vi, kad se otcIJepite malo poveli ove vase odavde tamo okle su i dosli ?
ako biste, voleo bi da ste nezvisni jos od juce.

serb_pagan:
ja sam za referendum o pripajanju CG srbiji,kao neke autonomne pokrajne ili tako nesto...
da je tzv."crnogorska opozicija" stvarno opozicija,to bi im sigurno palo na pamet...ovako,cini mi se da igraju na dve karte

ma nemo' boga ti, zar ti Kosovo i Vojvodina nisu dosta muka, nek' nji' tu pored, pa ma kako bilo ;-)

markoni4s:
Da, moze nezavisnost, ukoliko se, naravno, tako odluci na demokratski odrzanom referendumom. Ali, zar nikome ne pada na pamet sta bi se desilo sa cgorcima "iz Beograda", pogotovo studentima. Oni bi tada bili strani drzavljani, pa bi placali velike pare za skolarine...

ma, ne zanosi se, koji hrvat ili makedonac je stranac i placa (daj bar jedno ime).
drugo, pa TV bruji od bivse brace, samo jos drug stari fali pa da se osecam k'o u bratstvu i jedinstvu. Jes da nije direktno, al' npr, kod Vanje Bulica u "od bisera grani" kao emisiji narodne muzike svaka peta makedonska. ondak je i kantri nasa narodna :-(

lepetanac:
ej totalno te podrzavam mi i vi zajedno na referendum.Nema to veze sa vama i mi se ne ocjepljujemo to radi kosovo jer je ono dio vase teritorije, mi smo zasebna drzava koja hoce da se odvoji od ove kvazi tvorevine ili drzave ili unije ili sto li je.

Е... лепетанац... МНОГО СИ ТИ НАИВАН... али да Те обавестим... ми овде у Србији не пасемо траву и:

1. Покушаваш да ПОТУРИШ Србији РЕФЕРЕНДУМ зато што и Ти и Мило врло добро знате да ће ваш положај (чак и под претпоставком да вам успе реф.) бити веома ЛОШ... јер сте се једнострано "одцијепили" а Србија онда наслеђује СВА ПРАВА и чланство у свим светским организацијама - А ВИ ИДЕТЕ ИСПОЧЕТКА.

2. Мило и његова клика већ сад ЛАЖЕ народ о томе ДА ИМ ТРЕБА 50% од ИЗАШЛИХ НА РЕФ. ШТО УОПШТЕ НИЈЕ ИСТИНА - ВЕЋ ТРЕБА 50% + 1 ОД УПИСАНИХ БИРАЧА. У цифрама то би изгледало овако, ако имате 650 000 бирача за предлог Мила треба да гласа 325 001 - а то ће да буде "на куково лето"...

3. Поздрави Мила и реци му да у Србији НЕЋЕ БИТИ РЕФЕРЕНДУМА, јер за тим нема потребе... а ако се вама не свиђа - извол'те на гласање БЕЗ ВАРАЊА...И ЗАТИМ СНОСИТЕ САМИ ПОСЛЕДИЦЕ СВОЈЕ ОДЛУКЕ... а ако сте се надали да ћете да живите и да пландујете тако што ћете Србији да направите РАМПУ на излаз на море - па удри порез, царину и остала шверц-комерц гребања - и ту се варате... тога неће бити... боље би вам било да смислите да НЕШТО РАДИТЕ... па ЦГ није способна да је*ебне рибице тури у конзерву и направи сардину - ејјјјјј... него морамо да једемо неко ђубре са Тајланда...

п.с. и да знаш Лепетанац, ниси усамљен на овом форуму по том питању... подржаће те, наравно, ови ДС-овци.

DA SE OTCEPI, POD HITNO, STO PRE........A ONDA DA SE PRISTUPI ODMAH POPISU STANOVNISTVA, KAKO NOVONASTALA SITUACIJA NALAZE....
SVI KOJI NISU DRZAVLJANI SRBIJE.....ZAO MI JE...NEMA VISE UZIVANJA PRAVA...BEZ DA SE PLATI , KAO STO PLACAJU SVI OSTALI STRANCI....A ZA MORE, NE BOJTE SE LJUDI...JA TAMO NISAM NIKADA NI LETOVAO.......

Знате како заебано је кад те заебава неко десетоструко мањи од тебе. Драгом Лепетанцу бих поставио исто питање да покуша да се стави у нашу ситуацију, па нек нам каже како би ваљало да се опходимо једни према другима....

....у сваком случају код велике већине је присутна велика доза амбивалентности према том питању.

А ви доле, памет у главу па добро размислите о томе какав би евентуалан развој дешавања могли да очекујемо у било ком случају !
Важно је да будете свесни да Вас још увек третирамо као себи једнакима (по не знам ком принципу :confused: ) иако аритметика говори нешто сасвим другачије, нити сте за нас партнер од некаквог изванредног привредног значаја.

Оно што нас држи на окупу, једино су деликатне историјске и културне везе које баштинимо без престанка вековима у назад - нису за занемарити !
Иако Вас Мило доле учи наводном "прагматизму" којим бисте морали да надвладате емоције, размислите два, а може и више пута, на тему како бисте те културне везе са себи већом суседном државом закопали и оставили иза себе на најбезболнији начин уколико бисте се одлучили за такву опцију.

Ако тај чвор расплетете на елегантан начин, ниједна од алтернатива не би на себи носила бреме трагичности. :P ;)

Velika istina ! A zalosno sto se dize buka ni oko cega. bio sam dole skoro ,imam prijatelje u Cetinju ,Baru , oklini Kotora ...obican svet ne razmislja o tome ..Prosto receno politika i to ona koja nas je kostala ovih 15 god njasra...A poenta je da Milo predugo dole mrsi i muti ..Da im je do demokratije, on bi davno bio bivsi politicar.Obican svet nema kada da digne glavu jer rade da prezive, je.. im se za tv i jalove rasprave .

@Ламија

Колико кантона и колики рејон територије ти свеукупно контролише чак и након последњих уставних промена "централна власт" у Сарајеву ? Ха ? ;)

Zarathustra:
@Ламија

Колико кантона и колики рејон територије ти свеукупно контролише чак и након последњих уставних промена "централна власт" у Сарајеву ? Ха ? ;)

SDA kontrolise 60% cijele drzave BiH u koaliciji s HDZ-dovoljno za pocetak:)

Фата-Ламији је наргила мало ударила у главу,

Пазите ову бесмислицу - муслиманско-хрватска Федерација поседује 51% целе земље БиХ.
Како је уопште могуће да поседује 60% БиХ, чак и са ХДЗ-ом :confused:
Уосталом, СДА не контролише све општине ни у Федерацији.

- Сад се види како "пипа духана",
утиче на вуглице муслимана -
:lol:

Back