New year!!! :)

Hello ladies! :cao:
Radujete li se novogodisnjim praznicima i pripremate li se za njih?
Da li ste i kako resile da obradujete i iznenadite svoja najbliza i najvoljenija bica? Na koji nacin bi same sebi i/ili drugima bile Deda Mraz?
Ja :heart: Novu godinu! :vatromet:

Radujem se, ali ne kao ranije i bas mi je drago da vidim da se neki moji vrsnjaci i dalje odusevljavaju Novom(nisam ironicna, vec mislim bukvalno).Donekle mi je sve sto ce uslediti povod za provod(ne mislim na kicenje jelke i sl, mada i to volim), ali cini mi se da dosta toga radim po inerciji.Zapravo, ova tema bi mogla da se preinaci u "kako dozivljavamo Novu godinu"..Neki su mrgudi, ne umeju da cene lepe trenutke(smatraju sve praznike komercijalnim, tzv. Hallmark)-samo retki ljudi imaju tu privilegiju da dozivljavaju spektakularne stvari, kojima je svaki dan praznik(a mnogi od njih ne umeju ni to da cene)..-a neki, poput tebe, Girlicious, su vedre osobe koje imaju dar, a to je da gledaju zivot sa vedrije strane i pronadu zadovoljstvo i u "sitnicama".Doduse, zaista je tesko zenama koje moraju da raspremaju krs nakon sto gosti odu i deca zaspu u poredenju sa onima kojima je glavni problem da ne pogrese ulaz pri povratku kuci :ponoc: ...ali opet sve zavisi od osobe..
Ja zaista volim ukrasen grad, praznicnu atmosferu u koju i mrgudi urone, hteli oni to ili ne, a i ja, polu-mrgud z;) , zajedno sa njima.Da su nam dzepovi popunjeniji svakako bismo vise uzivali u praznicima-umesto spremanja novogodisnje vecere i raspremanja posle-uzivanje u nvg vatrometu nakon nekog specijaliteta nadomak Ajfelove kule npr.Sigurno bismo bili i vise zadovoljni kada bismo mogli svojima da kupimo vise poklona,lepsih, vecih..Ne, ne, ovo nije preterivanje, vec nesto sto srednja klasa(koja kod nas ne postoji) sebi moze da priusti za specijalne i carobne trenutke poput NG :veseljaci::jelka2: .Nije to poseban dan, vec mi treba da ga ucinimo posebnim.
Sad stajem ,mada nema veze, posto pretpostavljam da ce retko ko uzeti da cita ovaj esej

:banovati:
 
Mene pomalo nervira pretpraznicna histerija, kupovanje kolicina hrane i pica kao da sledi Armagedon i totalna pustos tokom dana praznika

Slažem se...
Ko da ih je nešto ujelo :zcepanje:...
Ljudima je inače sve podređeno slavama, venčanjima, novim godinama..
Ne znam, prevelika se gungula pravi.. ja sam za umerenije varijante... neformalna druženja i tako..


Poslednjih godina sam jedino jedva čekala praznike da bih mogla da se malko odmorim...bilo je baš radno..
Ove godine je opuštenije, pa nemam ni taj razlog :lol: ...a dragim osobama više volim da kupim neke praktične, nego praznične stvari :D. .. ne volim da se vezujem za praznik.
 
smaracina iskreno
dete me vec davi da kitimo jelku,ko ce da ide u podrum po sve te zezancije?linda!ko ce da usisava posle kicenja?linda!ko ce da vraca u januaru sve to u podrum?linda!e pa sad cekam da vidim da l ce mm da se seti
onda u gradu ne mogu da nadjem parking jer su svi zivi dosli da vide novogdisnji alzaski vasar,cuven u celoj francuskoj
a 31. ne mogu da spavam jer mi usi pucaju od vatrometa i petardi,a mm 01.01 se duri jer sam spavala i tako ,veselo uglavnom:lol:

A tek petarde!! To sam zaboravila da pomenem!!!
Zbog njih par dana pred Novu godinu i posle nje izbegavam da izlazim napolje više nego što je neophodno, da mi petardom ne isteraju oko .. :evil:
 
svakodnevice i praznici...
novogodisnji u poemi
 

Prilozi

  • novogodisnja.jpg
    novogodisnja.jpg
    44,7 KB · Pregleda: 7
Mmm... Setam gradom i vidim sve ove silne veeelike popuste-pa ko ne voli godinu kao praznik, kako je ne voleti makar zbog divne prilike da se nase ceznje iz izloga od pre mesec dana napokon nadju u nasoj garderobi ;)
 
Ja sam od onih namćora koji ne vole praznike. Jelku kitim 31. uveče, poklone ne kupujem, pravim rusku salatu i pečeno pile i to krkam...i tako.

И ја тако некако.
Кад су деца била мања, свашта сам правила због њих.
Што се мене тиче, никад нисам лудовала за Новим годинама. Свеједно ми је долази ли или је одустала.
 
vise volim Bozic od Ng.ali ja u stvari volim praznike...i evo uhvatilo me novogodisnje ludilo.ovde,gde ja zivim euforija traje jos od pocetka decembra.Grad je ukrasen,sve bljesti... i hteo ne hteo ponese to raspolozenje.Radnje su pune novogodisnjih ukrasa i narod iz radnji izlazi zatrpan poklonima za svoje bliznje...ja cu to ipak ostaviti za Bozic:zjelka2:
 
Ja inache nisam bila bash fan zime,ali ove godine je sve nekako drugachije, sad imam s kim shetati po snijegu, imam se kraj koga grijati u hladnim nocjima, sve nekako ljepshe kad si zaljubljen. :)
A za dochek cje biti opushteno,neka poluprivatna zurka sa prijateljima iz srednje :)
 
Хахаха, Софи, ја замислила своју НГ са пријатељима из средње!
Који би то смор био!

А једно Нову сам дочекала са свекрвом! Е, то је био провод, шта да вам причам!
Деца заспала, драги ми радио те ноћи, а свекрва и ја се гледале док смо могле, па смо полегале, не сећам се ни да смо се честитале.
Е, шта ми је било те године, не питајте! Иначе, то је била '99. мислим да су нас зато после и бомбардовали. z:cry:
 
Vremena je sve manje do Nove Godinice.Mada, prolazno vreme mi je dosta dobro.
Uz pomoć suzdržavanja sam došla u posed nekoliko novih, prosto čarobnih i neophodimih svetlećih stvarcica., dvanaest kilometara novih lampica za jelku sa osamnaest programa cakleće histerije i nekoliko zelenih kugli + masni koje cu iskombinovati sa pink postavkom.
Dakle,jos ove godine cemo jelku okititi egzoticno,a dogodine se vracamo klasici crveno,zlatno i belo....
Jos ove godine sam rekla moze pink i dogodine se vracamo mojim osnovnim pravima na deciju radost..z:p
.I onako se ja najvise u ovoj kuci radujem jelci i u stanju sam da satima nocu sedim u dnevnoj sobi i gledam u sve te stvarcice koje svetlucaju i sljaste.

On ce kada se vrati sa puta sigurno konstatovati da cemo postavkom iluminacije privuci stanovnike iz svemira,da se ponasam kao leceni alkoholicar,da je N Godina za decu a ne za....Za/Za..pitam ja...Za bolesnike-rekao bi on-kad bi smeoz:mrgreen:jer naprosto njegovo musko poimanje novogodisnje estetike pocinje i zavrsava se na par sveca i jednom girlandom u najboljem slucaju..Zapravo,mislim da ni ne zna sta je girlandaz:hm:
A ja sam od onih koja bi sleper slljastecih drangulija istresla na sred kuce pa bi prebirala i tek onda shvatala neophodnost odredjenih stvarcicaz:girl:
 
Toliko volim zimu i Novogodisnje i Bozicne praznike da je to neverovatno:zskace:..Rodjena sam u zimu i deo mojih ukucana takodje i kod nas pocinje to predpraznicno raspolozenje od sredine decembra od kad se jelka kiti..Voolim taj osecaj...I sve bi to bilo lepo,ali, ja vec tri godine nisam ni videla" z "od zime ni "n' od Nove Godine ,Bozic takodje a ni snegz:(..nazalos ovde gde ja zivim zime nema ,snega nema a N.God se ne slavi i ne priznaje....tako da sam se neverovatno uzelela svega toga...Ali ja ovde zatvorim roletne do kraja,okitim jelkicu:zjelka:, u sobi..po tepihu nabacam vate i stiropora puuuno...i tako gledam docek na tv-u....z:(Ironicno je jadno...ali pomogne malo...z:(:zjelka2::veseljaci:
 

Back
Top