New year!!! :)

:heart::heart::heart: Volim volim volim bas puno....moj najomiljeniji praznik...Novu godinu proslavljam od nekog 20tog decembra...osecam je u vazduhu, druzim se sa prijateljima, najradije sa klincima rodjaka jer mi nikada nije dosadno pored njih, ugadjam sebi maximalno kitim jelku i citav stan, zadovoljna sam tek kada je sve sareno i svetlucavo. Baka mi umesi onu austrijsku strudlu sa jabukama pa sve mirise, uvek je spremi par dana pre doceka pa je grickam nekoliko dana, tada ne pazim ni na liniju, tovim se kao prasence i uopste se ne opterecujem. Setam, kupujem i garderobu i poklone i ukrase i sve one slatke djindjuve koje me vesele a ne sluze nicemu. Kako nisam neki vernik Nova godina je za mene ostala najvazniji praznik, osecam je najdublje, vesela je....obozavam cak i sve one isforsirane novodisnje maskote irvase i sanke, andjelcice i borovinu i Sneska (mislim da cu ostati ove godine bez njega kmek)...kupujem poklone svima i dobijem puno za uzvrat...cak imamo moja najbolja prijateljica i ja jedan bleskast obicaj jos iz gimnazijskih dana, 30. decembra povedemo jedna drugu u kupovinu, kupimo pokloncice i razmenimo ih a nakon toga idemo na kolace i smejemo se kao dve zamlate...ovo ce biti prvi docek da necemo biti zajedno:sad2:...
 
A zasto new year a ne nova godina, pa onda ono "hallo, ladies"..stvarno ne razumem potrebu da na srpskom forumu, na kojem svi govorimo srpski, koristis engleski.
A tema..
Volim praznike
Jer niko ne radi, pa smo zajedno
I sto se jede i pije bez grize savesti
Ne volim ih
Jer mi uvek tada nedostaje mama
Jer moram da obavljam milion istih formalnih telefonskih razgovora
 
A zasto new year a ne nova godina, pa onda ono "hallo, ladies"..stvarno ne razumem potrebu da na srpskom forumu, na kojem svi govorimo srpski, koristis engleski.

Malogradjanka eto sta je u pitanju.

Nego povodom toga.....kod mene u kraju neku novu zgradu szidali u u prizemlju lokali za sada prazni i na izlozima veliki natpisi FOR RENT :hahaha:

E da nije smesno dodje ti da places. Ko kad po knezu se prosetas a svuda pise SALE.....umesto RASPRODAJA....... Da sam vlast za takve stvari bi tako kaznjavao da bi usi otpadale
 
ne volim isforsirane emocije i praznike..
dok mi je dete bilo malo, zbog nje, svake god sam nalazila zrtvu za deda mraza koji joj je donosio paketic ciji je sadrzaj bio pazljivo biran..
e to jesam volela kod novih godina - njene oci koje se cakle dok je vadila jednu po jednu stvar iz paketica ..:)
to je bio period kada sam zbog nje dovlacila jelku svake godine..kitile je i posle skidale ukrase..cistile popadale iglice, a jelku pokusavale da `udomimo` negde u sumici preko puta kuce..
a sad mi je malo muka od kicenja..
ako hoce, ukrase ima..neka svoju sobu kiti sama..ako nece ne mora..ove god ce ne kop sa drustvom, pa ce verovatno pre biti da nece :)
 
Pa ne :( ne volim ni rođendan. Ne znam zašto, ali je tako od kad znam za sebe.

U stvari, mene nervira ta gungula oko toga da se negde mora otići i da se za NG mora fantastično provesti. Ja se npr uvek lepo provedem kad opušteno izađem sa prijateljima, dok mi takvi usiljeni izlasci ne leže uopšte. Zato biram da ostanem kod kuće i žderem rusku salatu :D

Ali npr slavu obožavam :heart: i uvek se divno provedem :heart:

Isti slucaj. Rodjendan sva sreca samo sto mi prosao nece jos godinu dana :mrgreen:
Kapiram decu ali zaista ne kapiram toliko ljude koji prave famu.. Ok mi je potpuno radovati se, ali ta preterana histerija oko jedne zurke :dontunderstand:
Na kraju ipak odem uvek na neku zurku :lol: sa deckom ili drugaricama kako koje god. Volim NG samo sto mogu da kupim nove cipele kao za docek tj imam savrsen izgovor za jos jedan par :manikir:
Volim sto uvek posle 1.januara je ona ulica Otvorenog srca, to mi se zaista dopada, sve je tako tada tamo bezbrizno.. i sto odem kuci za Bozic..
A mrzim sto obicno 8.januara ujutru u 8 imam neki kolokvijum godinama unazad pa za Bozic moram da trcim u BG :confused:
 
Isti slucaj. Rodjendan sva sreca samo sto mi prosao nece jos godinu dana :mrgreen:
Kapiram decu ali zaista ne kapiram toliko ljude koji prave famu.. Ok mi je potpuno radovati se, ali ta preterana histerija oko jedne zurke :dontunderstand:
Na kraju ipak odem uvek na neku zurku :lol: sa deckom ili drugaricama kako koje god. Volim NG samo sto mogu da kupim nove cipele kao za docek tj imam savrsen izgovor za jos jedan par :manikir:
Volim sto uvek posle 1.januara je ona ulica Otvorenog srca, to mi se zaista dopada, sve je tako tada tamo bezbrizno.. i sto odem kuci za Bozic..
A mrzim sto obicno 8.januara ujutru u 8 imam neki kolokvijum godinama unazad pa za Bozic moram da trcim u BG :confused:

Otkad tebi treba izgovor za cipelice?:lol:
 
Ma ni ja ne idem nigde, ostanem kod kuce sa prijateljima ili kod njih, ali volim te dane, tako mi srce bude puno...:)

Meni je to divno kad neko ume da se raduje praznicima i uziva u njima. Pa zato i postoje. :)
Medjutim , ja sam iz kategorije namcora, ne volim te obaveze oko kuce u vreme praznika, postavljanje, rasklanjanje, kicenje, raskicenje....I obavezno brdo hrane koje nas dotuce u roku od par dana. Rekla sam ove godine nece toga biti, muz je na dijeti, ni meni nece skoditi da budem na istoj, spremicu nesto sto se deci jede i to je to.
Volim onu kupovinu sitnica pred praznike, sve nekako sljasti i ljupko je, deca se raduju i ja nekako podetinjim. Ali, ipak, odahnem kad se sve zavrsi.
 
nemoj da se ljutiš, al ja ne poznajem nikoga ko je naročito duševno miran za bilo koji praznik
aaaaa dal će ručak da stigne na vreme
aaaaa ne guraj se stoko, ja sam pre tebe došla da se pričestim
i slično
 
Hello ladies! :cao:
Radujete li se novogodisnjim praznicima i pripremate li se za njih?
Da li ste i kako resile da obradujete i iznenadite svoja najbliza i najvoljenija bica? Na koji nacin bi same sebi i/ili drugima bile Deda Mraz?
Ja :heart: Novu godinu! :vatromet:

Naravno da se radujem!!!z:girl:
Vec sam isplanirala poklone,i paketice za klince...:D Novu godinu cu provesti okruzena,sa meni vrlo,dragim ljudima...:)Obozavam Novu godinu...
 
ja obozavam kako novu godinu tako i bilo koji praznik.imam 44 godine i nikada,apsolutno nikada nisam bila bez jelke.i kad sam bila devojka,kad u kuci nije bilo dece,podrazumevalo se da ce se jelka okititi 31 posle podne i stoji sve do svetog jovana.sad kad imam decu,jelku kitimo dan ranije ,jer su nestrpljivi.ne kitim je nikada ranije jer me jelka asocira na to novogodisnje vece,a ne na decembar.a kod nas svako svakome kupuje poklon i svi krisom stavljaju iza jelke negde pred veceru...

po nekad novu godinu slavimo kod kuce,po nekad u nekom lokalu,uglavnom odemo u petrovac u crnu goru.kako god,nikada se ne zamaram kupovinom nove haljine ,cipela,nosim ono sto imam ,nije mi vazno da sam u novom.

obozavam kad se svetla u kuci pogase,a samo svecice na jekli trepere.onda zaista ocekujem caroliju.

i moram da kazem,mrzim vestacke jelke.bez onog mirisa,bez opalih iglica,to nije to.
mada moji ekoloski nastrojeni ukucani pre par godina odneli su pobedu .
 
Obozavam Novogodisnje i Bozicne praznike!
Obozavam poklone, kolace, goste, slobodne dane, razmisljanje sta cu da obucem, gde cu da idem, filmove koji se u to vreme daju... ma volim sve sto se tice Bozica ! :heart:
Jelku svake godine okitim pocetkom decembra, a sklanjam je tek oko 20-og januara... neko vec rece...potpuni mrak i sijalicice sa jelke upaljene....:heart:
 
Poslednja izmena:
Razumem obe strane-i onu koja je za i onu koja je protiv, ali sam na strani onih koji se Novoj godini raduju. Ja sam od onih osoba koje vole zivot i svaki im je dan na neki nacin praznik, volim da obradujem meni drage osobe bez razloga i da na neki kalendarski nebitan dan okupim prijatelje i napravim prijatnu atmosferu.
Medjutim, novogodisnji praznici su posebni jer je tada raspust, studenti pauziraju od predavanja, vecina ljud ima slobodno... Grad je ukrasen, cak i kic, ali nekako u svom tom sarenilu preconom veselom muzickom pozadinom, u nasoj glavi nema mesta za negativne misli.
Ruzna strana svega toga mi je nekontrola u trosenju, jelu i picu, a i kao da se svi tek tada sete da nekome gestom ili poklonom ukazu paznju.
Ipak, ja volim daverujem u tu praznicnu caroliju i uzivam da je delim sa ljudima koji isto misle! :)
 
A zasto new year a ne nova godina, pa onda ono "hallo, ladies"..stvarno ne razumem potrebu da na srpskom forumu, na kojem svi govorimo srpski, koristis engleski. A tema..
Volim praznike
Jer niko ne radi, pa smo zajedno
I sto se jede i pije bez grize savesti
Ne volim ih
Jer mi uvek tada nedostaje mama
Jer moram da obavljam milion istih formalnih telefonskih razgovora

To mi je doslo nekako spontano... Nemam potrebu za tim, ja volim nas jezik, ali mi je "ladies" umesto "dame" delovalo manje zvanicno, neformalno...
 
:rida:
Hello ladies! :cao:
Radujete li se novogodisnjim praznicima i pripremate li se za njih?
Da li ste i kako resile da obradujete i iznenadite svoja najbliza i najvoljenija bica? Na koji nacin bi same sebi i/ili drugima bile Deda Mraz?
Ja :heart: Novu godinu! :vatromet:

Ti izgleda od novembra jedva iscekujes Ng....:lol: :p

Radujem, se...ne pripremam nista specialno...kitim jelku, pravi kolace i tako to..:D....voljene tretiram lepo citavu godinu ( napisah na temi New Year na LjiS :lol: ), pa i nema neke potrebe za poklonima itd...uostalom sve bre imaju...:heart: ne mogu vise ni da budem inovativna...sve sam ispucala.,..mada naslo bi se nesto da se potrudim al me iskreno mrzi...:rumenko:

Deda Mraz sam svaki dan..."jasu" me svi odreda..:mrgreen:.treba mi ovo, ono...a mene smorilo...ocu ja malo treba mi ovo, ono...:lol:

Eto ovogodisnja NG zelja mi je da me posebno razmaze...da mi ugadjaju, titraju na sve strane....:sad2: al s ovu zelju mogu da se slikam...

Inace je moj omiljeni praznik BOZIC....:zaljubljena: :heart: :heart: :heart:
 
Volim predpraznicnu atmosferu.
Docek Nove je za mene uvek ekstra!
Volim da ukrasim stan, kupim poklone za najmilije i prijatelje, oseca se u vazduhu neka radost, pozitivno raspolozenje, ma prelepo je, obozavam dane pre Nove godine a i sam docek:D
 

Back
Top