New year!!! :)

:heart::heart::heart: Volim volim volim bas puno....moj najomiljeniji praznik...Novu godinu proslavljam od nekog 20tog decembra...osecam je u vazduhu, druzim se sa prijateljima, najradije sa klincima rodjaka jer mi nikada nije dosadno pored njih, ugadjam sebi maximalno kitim jelku i citav stan, zadovoljna sam tek kada je sve sareno i svetlucavo. Baka mi umesi onu austrijsku strudlu sa jabukama pa sve mirise, uvek je spremi par dana pre doceka pa je grickam nekoliko dana, tada ne pazim ni na liniju, tovim se kao prasence i uopste se ne opterecujem. Setam, kupujem i garderobu i poklone i ukrase i sve one slatke djindjuve koje me vesele a ne sluze nicemu. Kako nisam neki vernik Nova godina je za mene ostala najvazniji praznik, osecam je najdublje, vesela je....obozavam cak i sve one isforsirane novodisnje maskote irvase i sanke, andjelcice i borovinu i Sneska (mislim da cu ostati ove godine bez njega kmek)...kupujem poklone svima i dobijem puno za uzvrat...cak imamo moja najbolja prijateljica i ja jedan bleskast obicaj jos iz gimnazijskih dana, 30. decembra povedemo jedna drugu u kupovinu, kupimo pokloncice i razmenimo ih a nakon toga idemo na kolace i smejemo se kao dve zamlate...ovo ce biti prvi docek da necemo biti zajedno:sad2:...



Jeeeeeeeee!!!!!!!!:lol: Ja obozavam!!!Ranije cak i nisam toliko uzivala u tome, u poslednje vreme...jako!Inace, procitala sam ovaj post decku, rekao je kao da sam ga ja pisala :) Tako da, sve je receno.
I ja volim okiceni grad, kestenje, usecerene jabuke, volim kad je sneg, ali ne volim da vozim po njemu :( Obozavam kupovinu ukrasa, jelke, kicenje...Decko i ja smo se dogovorili da cemo i ove godine spremiti jedno drugom paketic, kao i prosle...Prosle godine sam mu spakovala medju slatkise kao igracku nekog crnca iz Jamajke, kao duva :lol: pa je na baterije i peva neku high stvar :lol: Moj decko uopste nije u tom fazonu i uopste ni ne znam sto sam mu to kupila...valjda mi bilo smesno :rumenko:
Prosle godine smo imali pravu jelku, jer on obozava pravu, meni je svejedno iskreno...Ali, mozda sam pre za vestaka jer smo u stanu, prosle godine smo morali da je vozimo mojima da je zasade u dvoriste pa se jadna pola okrunila u autu :( Prava je vise ako imas kucu, onda nema dvoumljenja dal ces vestacku ili pravu...
Pa ukljucimo one lampice i ugasimo svetla...Mmmmmmm...
Dogovorili smo se i da ove godine, dok budemo ukrasavali jelku skuvamo vino, ukljucimo klasiku i kitimo jelku...Malo je reci da jedva cekam.Jos sam pocela da pomalo kuvam ove godine, pomalo je kljucna rec :mrgreen: pa cu mozda probati da napravim neke kolace, probati je ovde kljucna rec :rumenko:
Slazem se da vlada histerija i to ali meni ne smeta jer ja nisam u tom fazonu, tj ne osecam se tako...Mozda drugima tako delujem, sebi ne :mrgreen:
Jedino sto mi ne znaci puno to je sam docek.
 
Poslednja izmena:
Volim Novu godinu i novogodišnje raspoloženje. Jelku već imam, a okitiću je negde sredinom decembra. Poklonima se uvek obradujem:), već sada razmišljam šta ću da uzmem mami i drugaricama. I grad mi je nekako lep, sav okićen i svetao noću, i ljudi, i cela ta atmosfera ljubaznosti i dobrog raspoloženja. Doček bude kako kad nekad negde izađem, nekad kod nekoga kući, nekad u svojoj kući. Pa filmovi koje tada puštaju:D i rasprodaje. volim ponekad i da nosim deda-mraz kapicu, al' da ne kažete nikome :tajna:
 
Malogradjanka eto sta je u pitanju.

Nego povodom toga.....kod mene u kraju neku novu zgradu szidali u u prizemlju lokali za sada prazni i na izlozima veliki natpisi FOR RENT :hahaha:

E da nije smesno dodje ti da places. Ko kad po knezu se prosetas a svuda pise SALE.....umesto RASPRODAJA....... Da sam vlast za takve stvari bi tako kaznjavao da bi usi otpadale

Mislim da je preostro tako suditi o nekom. Ja se ne secam da sam o ikome ikada ista lose napisala, jer shvatam da smo ljudi razlicitog uzrasta, zivotnih iskustava i shvatanja. Tolerantna sam na razlike u stilu i zato, iako bih samoj sebi bila smesna da dozvolim da me pogodi zlobni komentar nepoznate osobe, osecam potrebu da kazem da to sto su neki alergicni na anglistiku, a ja licno nalazim simpaticnim da mixujem reci iz naseg i stranog jezika jer mi deluje sarmantno, od mene ne cini nista manjeg patriotu od onog koji se sluzi iskljucivo recima srpskog porekla, ni suprotno.
 
radujem se tom decembar/januar periodu
jer su neradni dani
jer se prave kolaci
jer je bratu rodjendan a ove godine je doma
jer svrati tetka do nas na neko vrijeme
i sa njom svrati macka ^^

sama kalendarska nova godina mi nista ne znaci, nikada nisam dobijala ili davala poklone na novu niti se praktikovalo ono sa pricama o letecim sankama etc.
(i drugim letecim bradatim chikicama bajDvej :mrgreen:)
tako da, kao sto vec rekoh
sama nova godina, sama po sebi apsolutno nista ne znaci
 
Ja vec od 01.12 pocupkujem i razmatram kad je najbolje da krenem sa kicenjem....Kako nam muski deo putuje sledeceg vikenda na musko skijanje,nas tri drugarice smo strateski napravile plan kicenje po kucama...;)
Ja sam fan nove godine ali samo u tom smislu kucnih carolija,deda Mraza i lampica,pokona i sarenih papira...Kafane i guzva,usiljen provod i haljine sa sljokicama me ne interesuju.
A sustinski najvise volim jutro 01.01.kad izbauljamo iz kreveta,pa u pidzamama pijemo kafu,jedemo kolacice,telefoniramo da cestitamo i otvaramo poklone..
 
Mislim da je preostro tako suditi o nekom. Ja se ne secam da sam o ikome ikada ista lose napisala, jer shvatam da smo ljudi razlicitog uzrasta, zivotnih iskustava i shvatanja. Tolerantna sam na razlike u stilu i zato, iako bih samoj sebi bila smesna da dozvolim da me pogodi zlobni komentar nepoznate osobe, osecam potrebu da kazem da to sto su neki alergicni na anglistiku, a ja licno nalazim simpaticnim da mixujem reci iz naseg i stranog jezika jer mi deluje sarmantno, od mene ne cini nista manjeg patriotu od onog koji se sluzi iskljucivo recima srpskog porekla, ni suprotno.

Ma iskuliraj i ne brini uopste...i ja mixujem a mixuju bogami i drugi narodi, nikakav problem. U nemackim casopisima je toliko izmesan nemacki i engleski da je to cudo. Samo kvazi patriote mogu da kazu da si nesto lose uradila...mene bas nervira sto se bilo kakvo stremljenje ka inostranstvu smatra kao izdaja...licno pisem cirilicom i bas mi je lepa ali ona nema nikakve veze sa patriotizmom...to je kvazi patriotizam...stvarno je kazao neumesno i mene bi povredio isto bez obzira sto ga ne poznajem:heart::heart::heart:
 
Ja vec od 01.12 pocupkujem i razmatram kad je najbolje da krenem sa kicenjem....Kako nam muski deo putuje sledeceg vikenda na musko skijanje,nas tri drugarice smo strateski napravile plan kicenje po kucama...;)
Ja sam fan nove godine ali samo u tom smislu kucnih carolija,deda Mraza i lampica,pokona i sarenih papira...Kafane i guzva,usiljen provod i haljine sa sljokicama me ne interesuju.
A sustinski najvise volim jutro 01.01.kad izbauljamo iz kreveta,pa u pidzamama pijemo kafu,jedemo kolacice,telefoniramo da cestitamo i otvaramo poklone..

Daaaa, i to!!!z:dm5:
 
Uvek sam volela Novogodišnje praznike. Ukrašen grad i izlozi odišu nekom toplinom, pozitivnom energijom...
Prošle godine sam bila za Božić kod momkovih roditelja u Bosni, i od tada ovaj praznik za mene ima neku posebnu čar... moji su ateisti, tako da mi Božić nikad nismo stvarno slavili, više smo ga obeležavali porodičnim ručkom i to je to. A kod njegovih se poštuju svi običaji, i vlada neka posebna atmosfera, koja je meni bila nepoznata ali jako pozitivna. I sad jedva čekam Božić, i Bosnu.
A baš smo danas momak i ja počeli da pravimo spisak poklona za familiju :D
 
Poslednja izmena:
Hello ladies! :cao:
Radujete li se novogodisnjim praznicima i pripremate li se za njih?
Da li ste i kako resile da obradujete i iznenadite svoja najbliza i najvoljenija bica? Na koji nacin bi same sebi i/ili drugima bile Deda Mraz?
Ja :heart: Novu godinu! :vatromet:

aha...ubijam se od radosti...napravicu sebi, tvorovima i psu francusku salatu, pecenje te sarmu...ili cu dat svima po 100 dinara pa nek kupi ko sta oce...:neutral:
 
Ja vec od 01.12 pocupkujem i razmatram kad je najbolje da krenem sa kicenjem....Kako nam muski deo putuje sledeceg vikenda na musko skijanje,nas tri drugarice smo strateski napravile plan kicenje po kucama...;)
Ja sam fan nove godine ali samo u tom smislu kucnih carolija,deda Mraza i lampica,pokona i sarenih papira...Kafane i guzva,usiljen provod i haljine sa sljokicama me ne interesuju.
A sustinski najvise volim jutro 01.01.kad izbauljamo iz kreveta,pa u pidzamama pijemo kafu,jedemo kolacice,telefoniramo da cestitamo i otvaramo poklone..

Pa ovako nesto... :aha:
Volim novu godinu... :heart:
 
Ja sam vec dobila dva seta ukrasa. Praznicna crvena... Prelepi su... Da li u Beogradu, i ako da-kada i gde imaju da se kupe prave jelke i koliko su? Ja bih kupila neku malecku u saksiji, i negovala bih je iz godine u godinu, jer sam videla da je moja komsinica jednu srednje velicine imala godinama... Ako neko ima iskustva sa tim, svaki savet je dobrodosao :)
 
A resila sam i da, posto od ove jeseni stanujem sa deckom, kupim dve one slatke decije carapice za poklone i okacim ih. Oboma ce nam nedostajati nase kuce i porodice, imacemo ispite tokom praznika, pa je svaki detalj koji unosi toplinu i prijatnu praznicnu atmosferu pozeljan ;)
 
A resila sam i da, posto od ove jeseni stanujem sa deckom, kupim dve one slatke decije carapice za poklone i okacim ih. Oboma ce nam nedostajati nase kuce i porodice, imacemo ispite tokom praznika, pa je svaki detalj koji unosi toplinu i prijatnu praznicnu atmosferu pozeljan ;)

I mi smo kačili te čarape kad sam živela sa mojima, i to po jednu za tatu, mamu, brata, mene i psa :D Ove godine treba da dodam još jednu za momka, i ako nas dvoje nećemo biti u Srbiji za praznike

A jelke mislim da imaš na pijaci, znam da smo mi ranije kupovali na Bajlonovoj pijaci na Dorćolu, ali otkako smo kupili psa smo prešli na veštačke jer ona raznosi bodljice po celom stanu, uključujući i po plakarima...
 
Ja vec od 01.12 pocupkujem i razmatram kad je najbolje da krenem sa kicenjem....Kako nam muski deo putuje sledeceg vikenda na musko skijanje,nas tri drugarice smo strateski napravile plan kicenje po kucama...;)
Ja sam fan nove godine ali samo u tom smislu kucnih carolija,deda Mraza i lampica,pokona i sarenih papira...Kafane i guzva,usiljen provod i haljine sa sljokicama me ne interesuju.
A sustinski najvise volim jutro 01.01.kad izbauljamo iz kreveta,pa u pidzamama pijemo kafu,jedemo kolacice,telefoniramo da cestitamo i otvaramo poklone..

Samo da dodam, sarma ili podvarak za dorucak- obavezni :D
A onda red kolaca i torti :zper:.
Kao i Becki koncert i skakaonica u Garmispartnekirhenu, ihaaaaj!
 

Back
Top