Neverovatna memorija za datume i dogadjaje

Kako zene pamte godisnjice, rodjendane i posebne dogadjaje s neverovatnom preciznoscu?

Kakav je to fenomen?
Samo za par bitnih ljudi pamtim rodjendan, a i to mi se desi da omasim jer sam ja izgubljeni slucaj :lol:
Kad se setim ko mladja hbt sve sam datume znala svacije, sad auuu, znam ali se zablentavim i promasim, pa sam ko i svaka starica pocela da belezim u kalendar da mi zvrnda podsetnik :cistinaocare:
 
Kako zene pamte godisnjice, rodjendane i posebne dogadjaje s neverovatnom preciznoscu?

Kakav je to fenomen?
Ја не памтим то, није ми баш значајно.
Али непогрешиво памтим телефонске бројеве и бројеве аутомобилских таблица.
 
Шта памтиш :zper:
Toliko se trudim da zapamtim ime i kada ta osoba izgovori meni u glavi "škljjj čšš pffff" i zapamtim samo svoje.
Boja kose, očiju, garderoba.... ma jok! I ćorava i gluva.
Ali zapamtim osećaj koji sam imala u tom momentu, da li ima ili nema osmeh, da li je ta osoba opuštena, intonaciju glasa...
Problem je na poslu kada me pitaju: I? Kakve su nove kolege? A ja ... a sad zbogom svete!
 
Toliko se trudim da zapamtim ime i kada ta osoba izgovori meni u glavi "škljjj čšš pffff" i zapamtim samo svoje.
Boja kose, očiju, garderoba.... ma jok! I ćorava i gluva.
Ali zapamtim osećaj koji sam imala u tom momentu, da li ima ili nema osmeh, da li je ta osoba opuštena, intonaciju glasa...
Problem je na poslu kada me pitaju: I? Kakve su nove kolege? A ja ... a sad zbogom svete!
Isti problem
Samo sto ja vizuelno pamtim face, imena nista, i tako se vecito brukam
 
Toliko se trudim da zapamtim ime i kada ta osoba izgovori meni u glavi "škljjj čšš pffff" i zapamtim samo svoje.
Boja kose, očiju, garderoba.... ma jok! I ćorava i gluva.
Ali zapamtim osećaj koji sam imala u tom momentu, da li ima ili nema osmeh, da li je ta osoba opuštena, intonaciju glasa...
Problem je na poslu kada me pitaju: I? Kakve su nove kolege? A ja ... a sad zbogom svete!
Заправо памтиш најважније.
 
Kako zene pamte godisnjice, rodjendane i posebne dogadjaje s neverovatnom preciznoscu?

Kakav je to fenomen?
Zar neka ima taj fenomen?
Ja ništa d tih stvari ne pamtim.
Imam podsetnik, tefter u kojem su upisani svi ti rođendani.
Desi mi se da čestitam jednom bratu rođus a rođus je drugom.
Ili drugu i drugarici i pomešam ih,....
 
Koliko sam se puta izblamirao po opštini i tim javnim ustanovama , kad sam trebao da ispišem datume rodjenja za decu, ženu , roditelje :dash:
Nekako približno potrefim godinu, ali datum :fdlan: . Šalteruše u šoku :rotf:
Ipak zna Bog šta radi !
Kad uzme na jednu stranu onda dariva na drugoj
Imam pak fotografsko pamćenje . dosta mi je par minuta u prostoriji i da snimim i zapamtim sve šta tu ima . Nepogrešivo znam šta imam po magacinima od alata i ako je kupovano decenijama , špajzu, frižideru , kad sam šta kupio koliko platio . Pamtim mirise boje ludački
Idem peške nekad po spratovima i zanam gde se šta kuva :mrgreen:
Mogu da smiksam ručno bilo koju pastelnu boju od 3-4 komponente i to da je reprodukujem posle koliko hoću puta, Pamtim kataloške oznake , standarde i dimenzije na stotine mašinskih i gradevinskih mateijala ....
Ali recimo ime čoveka ako ga ne spomenem bar stotinak puta zaboravim brzo , prezime lakše pamtim ....
Nekad mi moj mozak enigma i za sebe samog
Savršeno pamtim neke životne trenutke, gestove ljudi , pogled, boju izgovorenog glasa, osećanja ljudi u odredjenim trenutcima .
To mi nekako ostaje urezano u memoriju
 
Datume, cijene, brojeve telefona, adrese-sve gdje ima brojeva pamtim ko mahnita :D
Ti kao moj stari.

:mrgreen:

Ja za brojeve tulav na mater.

Nego, kada smo mu jednom išli čestitati rođendan, a njemu u osobnoj piše jedna godina u stvarnosti je druga, sve se ja upetljao računajući i uvjerim staru da je neko tamo godište.
Čak ona i je izrazila neku sumnju da ne bi moglo biti to, ali ja se raskokodakao i pošalje ona njemu poruku i čestitku zato što je radio na terenu, kad za par minuta zvoni telefon.

Jao, što se bio napuhao i uvrijedio, ja mu skratio četiri godine.
I on ljut nabraja kako radi daleko od doma, a mi mu ni rođendan ne znamo, stara se tamo ulizuje i kaže da sam je ja uvjerio, kao što i jeste.

:mrgreen:

On onako uvrijeđeno: "Da ste dalje vijećali, došli bi do toga da imam godina kao Davor!" (misli na mene).

🤣

Lik ne kopča da su neki ljudi idioti za matrmatiku i brojeve, kao što je on idiot za jezike.
 
Ti kao moj stari.

:mrgreen:

Ja za brojeve tulav na mater.

Nego, kada smo mu jednom išli čestitati rođendan, a njemu u osobnoj piše jedna godina u stvarnosti je druga, sve se ja upetljao računajući i uvjerim staru da je neko tamo godište.
Čak ona i je izrazila neku sumnju da ne bi moglo biti to, ali ja se raskokodakao i pošalje ona njemu poruku i čestitku zato što je radio na terenu, kad za par minuta zvoni telefon.

Jao, što se bio napuhao i uvrijedio, ja mu skratio četiri godine.
I on ljut nabraja kako radi daleko od doma, a mi mu ni rođendan ne znamo, stara se tamo ulizuje i kaže da sam je ja uvjerio, kao što i jeste.

:mrgreen:

On onako uvrijeđeno: "Da ste dalje vijećali, došli bi do toga da imam godina kao Davor!" (misli na mene).

🤣

Lik ne kopča da su neki ljudi idioti za matrmatiku i brojeve, kao što je on idiot za jezike.
Ja od kad znam za sebe svima javljam za rođendane tuđe, da se "sjete" :D
Tetki da je tetku, tetku da je tetki, tati da je baki, baki da je tati itd :D
 
Ja od kad znam za sebe svima javljam za rođendane tuđe, da se "sjete" :D
Tetki da je tetku, tetku da je tetki, tati da je baki, baki da je tati itd :D
Pa tako i ovaj, izvuče nečiji rođendan iz guzice, a trebao bi se prije ja sjetiti.
Jednom se sjetio za mog prijatelja, pošto smo dan razlike.
Ja jedne godine vlastiti zaboravio.
 

Back
Top