Nesojski nema šta - Albanci traže srpske lekare

Vanja R.

Aktivan član
Poruka
1.331
Albanci traže srpske lekare

Doktori Doma zdravlja u Štrpcu odlučili da ne naplaćuju preglede Albancima iz Prištine, Prizrena i Peći, koji u besparici sve više tu traže pomoć

Strpce---varosica,-centar---G--Otasevic.jpg


Štrpce – Kosmetski Albanci sve češće potežu na put do Štrpca, očekujući pomoć lekara u srpskom zbegu(prim. čak su u tekstu naveli da su Srbi u ZBEGU od istih Albanaca) na vrhu Šar planine. Nije im teško da prevale 61 kilometar u jednom pravcu od Prištine, 30 od Uroševca ili 35 od Prizrena, da bi samo sa ličnom kartom zakucali na vrata lekara koga plaća Ministarstvo zdravlja Srbije.

..... Link ka celom tekstu ...

--------------------------------------------- Moj komentar ---------------------------------------------------

Mom detetu su ukinuli mogućnost da ide kod logopeda (zavod za zdravstvo nije potpisao ugovor sa institutom za razvoj govora i fonetiku jer nije bilo para) u vrtiću koj plaćam 9000rsd nemaju logopeda (iako gradonačelnik tvrdi već godinama kako skoro svaki vrtić ima logopeda), ja sam da bi izvadio knjižice za mene suprugu i dete pošto smo preduzetnici morao da donesem potvrde od uprave prihoda i ... da nemam nikakvih dugovanja (porezi , doprinosi ...) da bi mi overili knjižicu a oni Albance koji ne priznaju Srbiju kao svoju zemlju leče na ličnu kartu ili bilo koji dokument i to o trošku Ministarstva zdravlja Srbije (čitaj od mojih poreza i doprinosa). Na neke preglede koji su mi potrebni (na moju nesreću) čekam i po nekoliko meseci jer nema se para za mašine i više lekara, a oni leče Albance koji ubijaju naše sunarodnike i koji ne dozvoljavaju da našim sunarodnicima na kosovu budu dostavljeni osnovni ljekovi ,krv, plazma, gaze, za hitne slučajeve .
Oni leče albance koji potpisuju peticiju da se u evropskom parlamentu i UN-u ne donese bilo kakva rezolucija o trgovini organima, namerno nisam pomenuo trgovinu jer će neko reći pa nisu si vadili i trgovali organima, da ali su ogroman broj albanaca u Srbiji (na kosovu) ,Albaniji ,Crnoj Gori (sramota me :rumenko:) , Makedoniji "neorganizovano" i u svakoj zemlji potpisali peticiju da se bojkotuje rasprava i ne podrži bilo kakva rezolucija (bila ona obavezujuća ili ne) o tom zločinu .A na Kosovu i Metohiji su održani i izbori i izabran je baš Tači koji je optužen kao vadja i organizator celog zločina, DA glasali su albanci koje od naših para leče neki bolesni umovi jer bože moj smatraju da će tako biti veliki "ljudi", neznam u čijim očima MI ih gledamo sa gađenjem, prezirom i ljutnom a Albanci kao idiote koji ih iz njima nerazumnih razloga liječe.
 
Poslednja izmena:
Alji moraš da priznaš da je za Aljbanci potrebitiji ljogoped nego za malji Srb. Malji Srb kolku-tolku znae da govori, a malji aljbanac ne zna ni Ljisica praviljno da reče. :mrgreen:

Ma brate nije mi do šale kada sam pročitao tekst stomak mi se prevrnuo , neznam dali za ovu našu stoku (moram reći) na vlasti ima granica ispod koje nas nebi ponižavali ,šikanirali ,omalovažavali ...
Po Srbiji im ljudi umiru jer nema gaza za operacije, glicerina za srčane bolesnika, insulina za šećeraše ... Na stou im umiru ljudi jer doktor nije imao sterilam skalper da mu prereže dušnik i omogući disanje (tu bi mu većina Albanaca svojski pomogla) , momak je umro od upale zuba (ima li to igdje) , nema dana kad u nekim novinama ne pročitaš da se neko ubio od muke i nemaštine ... a oni i da ne nabrajam :(
 
Albanci traže srpske lekare

Doktori Doma zdravlja u Štrpcu odlučili da ne naplaćuju preglede Albancima iz Prištine, Prizrena i Peći, koji u besparici sve više tu traže pomoć

Strpce---varosica,-centar---G--Otasevic.jpg


Štrpce – Kosmetski Albanci sve češće potežu na put do Štrpca, očekujući pomoć lekara u srpskom zbegu(prim. čak su u tekstu naveli da su Srbi u ZBEGU od istih Albanaca) na vrhu Šar planine. Nije im teško da prevale 61 kilometar u jednom pravcu od Prištine, 30 od Uroševca ili 35 od Prizrena, da bi samo sa ličnom kartom zakucali na vrata lekara koga plaća Ministarstvo zdravlja Srbije.

..... Link ka celom tekstu ...

--------------------------------------------- Moj komentar ---------------------------------------------------

Mom detetu su ukinuli mogućnost da ide kod logopeda (zavod za zdravstvo nije potpisao ugovor sa institutom za razvoj govora i fonetiku jer nije bilo para) u vrtiću koj plaćam 9000rsd nemaju logopeda (iako gradonačelnik tvrdi već godinama kako skoro svaki vrtić ima logopeda), ja sam da bi izvadio knjižice za mene suprugu i dete pošto smo preduzetnici morao da donesem potvrde od uprave prihoda i ... da nemam nikakvih dugovanja (porezi , doprinosi ...) da bi mi overili knjižicu a oni Albance koji ne priznaju Srbiju kao svoju zemlju leče na ličnu kartu ili bilo koji dokument i to o trošku Ministarstva zdravlja Srbije (čitaj od mojih poreza i doprinosa). Na neke preglede koji su mi potrebni (na moju nesreću) čekam i po nekoliko meseci jer nema se para za mašine i više lekara, a oni leče Albance koji ubijaju naše sunarodnike i koji ne dozvoljavaju da našim sunarodnicima na kosovu budu dostavljeni osnovni ljekovi ,krv, plazma, gaze, za hitne slučajeve .
Oni leče albance koji potpisuju peticiju da se u evropskom parlamentu i UN-u ne donese bilo kakva rezolucija o trgovini organima, namerno nisam pomenuo trgovinu jer će neko reći pa nisu si vadili i trgovali organima, da ali su ogroman broj albanaca u Srbiji (na kosovu) ,Albaniji ,Crnoj Gori (sramota me :rumenko:) , Makedoniji "neorganizovano" i u svakoj zemlji potpisali peticiju da se bojkotuje rasprava i ne podrži bilo kakva rezolucija (bila ona obavezujuća ili ne) o tom zločinu .A na Kosovu i Metohiji su održani i izbori i izabran je baš Tači koji je optužen kao vadja i organizator celog zločina, DA glasali su albanci koje od naših para leče neki bolesni umovi jer bože moj smatraju da će tako biti veliki "ljudi", neznam u čijim očima MI ih gledamo sa gađenjem, prezirom i ljutnom a Albanci kao idiote koji ih iz njima nerazumnih razloga liječe.

Потпуно разумем твој бес - и твој бес је оправдан... али не и за било кога КО ЈЕ ПОЛОЖИО ХИПОКРАТОВУ ЗАКЛЕТВУ... Ако је лекар стварно ЛЕКАР - не сме и не може да одбије преглед болесног човека. Ти Шиптари који тамо долазе су сигурно нека тешка сиротиња, то је прво, а друго НАШИ ШАЉУ ПЛАТУ ЗА ЛЕКАРА ПА ШАЉУ - ТО ЈЕ НЕВЕЗАНО СА ШИПТАРИМА...
 
Потпуно разумем твој бес - и твој бес је оправдан... али не и за било кога КО ЈЕ ПОЛОЖИО ХИПОКРАТОВУ ЗАКЛЕТВУ... Ако је лекар стварно ЛЕКАР - не сме и не може да одбије преглед болесног човека. Ти Шиптари који тамо долазе су сигурно нека тешка сиротиња, то је прво, а друго НАШИ ШАЉУ ПЛАТУ ЗА ЛЕКАРА ПА ШАЉУ - ТО ЈЕ НЕВЕЗАНО СА ШИПТАРИМА...

Da opravdano ako lekar zna da u blizini ne postoji drugi ljekar koji bi mogao da mu pomogne DA ali ako on zna da je Albanac na putu od Prištine 61 km prošao pored brda ljekara i bolnica i nije zatražio pomoć jer je znao da treba da plati a došao je kod gadnih i mrskih Srpskih ljekara samo zato što je džabe gdje je tu logika i potreba za pomoći .IZVINI NISI U PRAVU ja kad odvedem u BGD-u dete kod ljekara i pogodi se da u toj smeni ne radi njegov izabrani lekar ovaj kaže nije hitno sačekajte sutra i idite kod svog lekara ... to važi i za mene ,tebe svakoga ... koja je hitnost proći 61km pored brda lekara (Albanskih) i doći u bolnicu koja se jedva snabdeva medikamentima i tržiti pomoć ljekara. GDE TI JE TU LOGIKA !! I taj doktor mi je onda odgovoran za smrt ili poteškoću svakog srbina-pacijenta kome se nije mogla ukazati pomoć jer je materijal i ljekovi potrošeni na nekog Albanca koji je (bez stida i blama) došao sa drugog kraja Kosova i Metohije i tu zatražio pomoć. Zašto njih ne vrate jer nemaju zdrastvenu knjižicu , kao što albanci stopiraju lekove i medicinski materijal za srpske bolnice i domove zdravlja jer nemaju propratnu papirologiju za uvoz. Baš me interesuje kako se oseća taj lekar kada pročita da je neka starica umrla od gladi i bolesti u Albanskom okruženju a da nijedan od tih Albanaci nije hteo da joj pomogne.
 
Не свиђа ми се то што Албанци више не поштују бесу,а много их је дато и за време рата 98.-ме и за време бомбардовања да ''Србима неће фалити длака са главе'',јеер су их претходно Срби сачували куће...Мада има их и доста ''нових'' који немају појма о било чему лепом што се тиче Срба.
 
Не свиђа ми се то што Албанци више не поштују бесу,а много их је дато и за време рата 98.-ме и за време бомбардовања да ''Србима неће фалити длака са главе'',јеер су их претходно Срби сачували куће...Мада има их и доста ''нових'' који немају појма о било чему лепом што се тиче Срба.

Ima onaj lep primer koji je prikazan u nekoj emisiji B92 gdje Srbin iz Peći objašnjava da je na komšijinu (Albansku ) kuću napisao četiri S jer kaže vojska tada nije dirala te kuće a kada se situacija preokrenula komšija mu je uzvratio na uslugu zapalivši mu kuću i sve prateće objekte a njegovu njivu obrađuje traktorm koji je oteo od njega. KO ĆE DA POŠTUJE TEBE AKO TI NE POŠTUJEŠ PRVENSTVENO SAMOG SEBE I SEBI BLIŽNE PA TEK OSTALE.
 
P.S. Nije mi bas jasno ovo oko logopeda,jel siptarska deca vezbaju na srpskom jeziku? :mrgreen:

Ma ne hehehe , moj klinac ima poteškoća sa izgovorom slova gornenepčanih Č Đ Š i naravno standardno R i ako uredno plaćam poreze i doprinose mom detetu je uskraćeno pravo na logopeda a deca u školu više ne kreću sa 7 već godinu ranije pa ako ne uspe da savlada do tada :( imaće problema da savlada gradivo kao njegovi vršnjaci , ako ovi do tada ne umisle da je i školstvo skupo i nepotrebno i ukinu ga , a koko su krenuli neće biti potrebe da se išta ukida . Parola je snađi se ŠIPTARI SU PRIORITET
 
I da, hvala KRSTARICI na čestitci (danas mi je rodjendan) lepo je osećaj pa čak i kada znaš da je to skripta :) . Evo tim povodom i dve pesme a ne odstupaju ni od teme .
Lepo opisuju našu sadašnjost i ...

Е, па срећан ти рођендан!!!!!!

п.с. Ај' признај да не би имао срца да одбијеш пацијента да си лекар, па макар он био и Шиптар... ја не бих могао, зато сам оно и написао. Зато сам и поносан што сам Србин - јер сам изнад дивљака и животиња...
 

Back
Top