Nepušački kutak : Ostavite pušenje sa nama!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav dobri ljudi :) citam vas nekih nedelju dana,a cigaru nisam zapalio 22 dana :) i uz vas mi je mnogo lakse..Imam jaku volju i jako se dobro drzim,i svakim danom sam sve vise ubedjen da vise nikada necu propusiti..Ovo je najduze do sada sto sam izdrzao,ostavljao sam par puta..ali sam uvek padao nakon nedelju dana.Osecam se fenomenalno,prvih nedelju dana sam stvarno dosta jeo,ali se posle sve vratilo u normalu.Pijem dosta caja,grickam bele semenke,jedem voca,unosim dosta vode u organizam.
Jedino sto mi jako smeta je to sto imam konstantan "zatvor",na WC idem mozda na svaka dva-tri dana..varenje mi je totalno usporeno,i jos se nije normalizovalo :/ ranije sam mislio da me ujutro kafa tera na WC,ali ne,ipak je to bila cigareta!!
A sto se tice poboljsanja ima ih dosta naravno..Ustajem lakse,brze se naspavam(8-9 sati sna),lakse disem,lice je neverovatno cistije,nemam onu zuto-sivu boju u licu,zubi su dosta belji,NE SMRDIM NA DUVAN :) ,soba mi lepse mirise,garderoba takodje..Ujutru nemam onaj odvratan ukus duvana u ustima!!!! Tek sada vidim da kao pusac uopste nisam disao,sada disem onako bas punim plucima..imam vise kondicije!! Ne moram vise da se brinem gde i da li smem da zapalim cigaretu,u skoli ne moram da se smrzavam napolju,vec mogu lepo da popijem kafu unutra :)
Eto drugari moji,toliko za sada od mene,citacu vas i dalje i ucestvovacu u daljoj borbi protiv duvana :) zajedno sa vama ...
:bye: dobro nam dosao :)
 
Pozdrav svima. Meni je za 4 dana trebalo da bude mesec dana kako ne pusim, ali danas sam se jako iznervirala i celi dan pusila. Popusila sam pola kutije, ostatak bacila.

Jedna drugarica, nepusac mi je danas rekla: pusi do juna, nemoj da rizikujes s faxom, pa se posle ispita odvikavaj. Ali samo ja znam koliko zelim da se odviknem, i da do juna budem u formi i slobodna, a ne da se unistavam do tad, pa onda sve ispocetka. Ko je u pravu?

Obe :)
Oba razmisljanja imaju svoju logiku, ali samo ti mozes da odlucis.
Ali hajde sada BAS OVOG PUTA pokusaj da ne obratis paznju na incident koji ti se dogodio. Steta je baciti iza sebe mesec dana. Pokusaj.
Jer jaoooooj ko ce sve opet iz pocetka :roll:
 
Pozdrav dobri ljudi :) citam vas nekih nedelju dana,a cigaru nisam zapalio 22 dana :) i uz vas mi je mnogo lakse..Imam jaku volju i jako se dobro drzim,i svakim danom sam sve vise ubedjen da vise nikada necu propusiti..
Eto drugari moji,toliko za sada od mene,citacu vas i dalje i ucestvovacu u daljoj borbi protiv duvana :) zajedno sa vama ...

Tek ces da uzivas u svim blagodetima ostavljanja :)
Ja ne pusim pune 4 godine.
Citaj temu od pocetka posto sam kazes da ti pomaze :bye:
I budi oprezan. Jer :evil: djavo ne spava.
 
Obe :)
Oba razmisljanja imaju svoju logiku, ali samo ti mozes da odlucis.
Ali hajde sada BAS OVOG PUTA pokusaj da ne obratis paznju na incident koji ti se dogodio. Steta je baciti iza sebe mesec dana. Pokusaj.
Jer jaoooooj ko ce sve opet iz pocetka :roll:

Pozdrav svima. Meni je za 4 dana trebalo da bude mesec dana kako ne pusim, ali danas sam se jako iznervirala i celi dan pusila. Popusila sam pola kutije, ostatak bacila. Ako pitate zasto sam popusila cak pola kutije, ne znam ni sama, cak me malo i grlo boli, ni jedna mi nije nesto prijala, narocito one prve su mi bile teske i besmislene i smetale su mi, ali ja sam nastavila da pusim. Mozda zato jer sam vec kupila kutiju, znam razlog je besmislen, ali tako je. I pre par meseci sam bila dva meseca popuno cista, i onda se opet iznervirala oko istog problema (neki porodicni problemi koji skoro oduvek traju, i verovatno ce jos potrajati). Tad sam isto popusila pola kutije, pa nisam imala uopste potrebu par dana za cigaretom, a onda polako jedna po jedna s vremena na vreme, i opet sam pocela da pusim.

Inace do sada sam se jako dobro kontrolisala, razvila najraznovrsnije tehnike, najveca pomoc mi je bila knjiga Allena Carra, i kad god imam krizu ja pocnem da citam knjigu, shvatim da bi bilo besmisleno ponovo poceti i kriza me prodje.
Danas uopste nisam ni htela da razmisljam i da se borim, jednostavno odvikavanje sa tim nekim problemima mi se cinilo nezamislivim. Otisla sam i kupila kutiju.

Ne bih volela ponovo da pocnem da pusim, evo ni sada mi se cak ne pusi. Mada svesna sam da sam najverovatnije ponovo upala u zamku i da cu to shvatiti cim pocne da me drma kriza.

Imate li neki savet za mene. Student sam i uzasno bi mi bilo tesko da kroz sve prolazim ponovo, narocito zato jer moram zaista mnogo da radim za fax. Zelim da se odviknem jednom zauvek, ali uvek strepim od sebe same da ce se ipak kad tad da pokleknem kad naidju ovi problemi i da se 'napusim' kao danas. Plasim se tih trenutaka kad jednostavno vise ne zelim da se borim.

Jedna drugarica, nepusac mi je danas rekla: pusi do juna, nemoj da rizikujes s faxom, pa se posle ispita odvikavaj. Ali samo ja znam koliko zelim da se odviknem, i da do juna budem u formi i slobodna, a ne da se unistavam do tad, pa onda sve ispocetka. Ko je u pravu?

Lamar je u pravu... i ja mislim da ne treba da odustanes jer mesec dana uopste nije malo! Izgubila si jednu bitku ali nisi rat. Pokusaj da zaboravis da se to uopste desilo i nastavi dalje! Ja ti od :heart: zelim da uspes! Jer besmisleno je traziti razloge da bi nastavila sa pusenjem!
 
Lamar je u pravu... i ja mislim da ne treba da odustanes jer mesec dana uopste nije malo! Izgubila si jednu bitku ali nisi rat. Pokusaj da zaboravis da se to uopste desilo i nastavi dalje! Ja ti od :heart: zelim da uspes! Jer besmisleno je traziti razloge da bi nastavila sa pusenjem!

Pozdrav svima. Meni je za 4 dana trebalo da bude mesec dana kako ne pusim, ali danas sam se jako iznervirala i celi dan pusila. Popusila sam pola kutije, ostatak bacila. Ako pitate zasto sam popusila cak pola kutije, ne znam ni sama, cak me malo i grlo boli, ni jedna mi nije nesto prijala, narocito one prve su mi bile teske i besmislene i smetale su mi, ali ja sam nastavila da pusim. Mozda zato jer sam vec kupila kutiju, znam razlog je besmislen, ali tako je. I pre par meseci sam bila dva meseca popuno cista, i onda se opet iznervirala oko istog problema (neki porodicni problemi koji skoro oduvek traju, i verovatno ce jos potrajati). Tad sam isto popusila pola kutije, pa nisam imala uopste potrebu par dana za cigaretom, a onda polako jedna po jedna s vremena na vreme, i opet sam pocela da pusim.

Inace do sada sam se jako dobro kontrolisala, razvila najraznovrsnije tehnike, najveca pomoc mi je bila knjiga Allena Carra, i kad god imam krizu ja pocnem da citam knjigu, shvatim da bi bilo besmisleno ponovo poceti i kriza me prodje.
Danas uopste nisam ni htela da razmisljam i da se borim, jednostavno odvikavanje sa tim nekim problemima mi se cinilo nezamislivim. Otisla sam i kupila kutiju.

Ne bih volela ponovo da pocnem da pusim, evo ni sada mi se cak ne pusi. Mada svesna sam da sam najverovatnije ponovo upala u zamku i da cu to shvatiti cim pocne da me drma kriza.

Imate li neki savet za mene. Student sam i uzasno bi mi bilo tesko da kroz sve prolazim ponovo, narocito zato jer moram zaista mnogo da radim za fax. Zelim da se odviknem jednom zauvek, ali uvek strepim od sebe same da ce se ipak kad tad da pokleknem kad naidju ovi problemi i da se 'napusim' kao danas. Plasim se tih trenutaka kad jednostavno vise ne zelim da se borim.

Jedna drugarica, nepusac mi je danas rekla: pusi do juna, nemoj da rizikujes s faxom, pa se posle ispita odvikavaj. Ali samo ja znam koliko zelim da se odviknem, i da do juna budem u formi i slobodna, a ne da se unistavam do tad, pa onda sve ispocetka. Ko je u pravu?

Nije glupo ne uspeti, glupo je nepokusavati!
Statistika kaze, samo 3% uspe iz prvog puta, ali svaki sledeci put procenat onih koji ostavljaju je mnogo, mnogo veci.
Ja sam prosle godine bas za Novu godinu ostavio, izdrzao 100 dana ali vec od prvog sam se patio strahovito, cak do depresije. Propusio sam ponovo ali sam znao da cu probati ponovo cim se malo presaberem.
I evo, za ovu Novu godinu sam ponovo ostavio. Ovaj put je vec od prvog dana to bilo toliko lako da ni sam ne mogu da verujem. Prodje dva meseca a ja se osecam odlicno a u sebi sam potpuno siguran da je vise nikad necu zapaliti.

Iskuliraj malo, nije to nista strasno. Procitaj Alena Cara - Lak nacin da ostavim pusenje, meni je pomoglo da shvatim da kad ostavim pljuge svaki dan koji prodje nisam IZDRZAO nego UZIVAO u zivotu bez nikotina!
Nemoj tragicno da shvatas to sto si ponovo propusila. Izgubila si prvih par rundi ali ovo je mec za shampionski pojas, traje 15 rundi :)
 
Hvala svima na podrsci i dobrodslici :)
Dobro se drzim,dan 24 :) 8.3 bice mesec dana !! Ne mogu da poverujem da ne pusim,stvarno sam ponosan :)
Krize su sve manje,mada nisam ni jednom do sada osetio onako bas,bas jaku krizu..pomislim na cigaru jedino kada vidim da je neko drugi pali,pa pomislim,ala bih je sada zapalio..ali znam da bi bilo besmisleno,i da mi ne bi prijala nikako!! To traje par sekundi i onda se setim kako je lepo ne pusiti.
Za ovo vreme nepusenja,glava me nije nijednom zabolela,nemam vise onaj nemir u stomaku,napetost,gubljenje daha,osecaj nemoci!
Budite istrajni,SVI MOGU DA OSTAVE DUVAN !!! Samo je jako bitno rascisti stvari u glavi,koliko sam puta ostavljao cigarete ali da to ustvari nisam ni zeleo..i naravno da nikada nisam izdrzao duze od nedelju dana.
Kada se samo setim koliko puta sam tako bacao pola kutije cigara u WC solju,i onda posle pola sata trcao na trafiku po novu kutiju..Tako da je mnogo bitan momenat kada sednemo,i stvarno,ali STVARNO odlucimo da ne zelimo vise da se trujemo,da budemo robovi cigarama..
Citacu vas i dalje jer stvarno ima fenomenalnih saveta i iskustava :)
Idem sada da ispijam svoju 3 in 1 bez cigare naravno ;) ukus je neverovatan .... Sve najbolje i budite jaki !! :bye:
 
Nije glupo ne uspeti, glupo je nepokusavati!
Statistika kaze, samo 3% uspe iz prvog puta, ali svaki sledeci put procenat onih koji ostavljaju je mnogo, mnogo veci.
Ja sam prosle godine bas za Novu godinu ostavio, izdrzao 100 dana ali vec od prvog sam se patio strahovito, cak do depresije. Propusio sam ponovo ali sam znao da cu probati ponovo cim se malo presaberem.
I evo, za ovu Novu godinu sam ponovo ostavio. Ovaj put je vec od prvog dana to bilo toliko lako da ni sam ne mogu da verujem. Prodje dva meseca a ja se osecam odlicno a u sebi sam potpuno siguran da je vise nikad necu zapaliti.

Iskuliraj malo, nije to nista strasno. Procitaj Alena Cara - Lak nacin da ostavim pusenje, meni je pomoglo da shvatim da kad ostavim pljuge svaki dan koji prodje nisam IZDRZAO nego UZIVAO u zivotu bez nikotina!
Nemoj tragicno da shvatas to sto si ponovo propusila. Izgubila si prvih par rundi ali ovo je mec za shampionski pojas, traje 15 rundi :)

:ok:
Svaka ti je:) zlata vredna.
 
Pozdrav svima. Meni je za 4 dana trebalo da bude mesec dana kako ne pusim, ali danas sam se jako iznervirala i celi dan pusila. Popusila sam pola kutije, ostatak bacila. Ako pitate zasto sam popusila cak pola kutije, ne znam ni sama, cak me malo i grlo boli, ni jedna mi nije nesto prijala, narocito one prve su mi bile teske i besmislene i smetale su mi, ali ja sam nastavila da pusim. Mozda zato jer sam vec kupila kutiju, znam razlog je besmislen, ali tako je. I pre par meseci sam bila dva meseca popuno cista, i onda se opet iznervirala oko istog problema (neki porodicni problemi koji skoro oduvek traju, i verovatno ce jos potrajati). Tad sam isto popusila pola kutije, pa nisam imala uopste potrebu par dana za cigaretom, a onda polako jedna po jedna s vremena na vreme, i opet sam pocela da pusim.

Inace do sada sam se jako dobro kontrolisala, razvila najraznovrsnije tehnike, najveca pomoc mi je bila knjiga Allena Carra, i kad god imam krizu ja pocnem da citam knjigu, shvatim da bi bilo besmisleno ponovo poceti i kriza me prodje.
Danas uopste nisam ni htela da razmisljam i da se borim, jednostavno odvikavanje sa tim nekim problemima mi se cinilo nezamislivim. Otisla sam i kupila kutiju.

Ne bih volela ponovo da pocnem da pusim, evo ni sada mi se cak ne pusi. Mada svesna sam da sam najverovatnije ponovo upala u zamku i da cu to shvatiti cim pocne da me drma kriza.

Imate li neki savet za mene. Student sam i uzasno bi mi bilo tesko da kroz sve prolazim ponovo, narocito zato jer moram zaista mnogo da radim za fax. Zelim da se odviknem jednom zauvek, ali uvek strepim od sebe same da ce se ipak kad tad da pokleknem kad naidju ovi problemi i da se 'napusim' kao danas. Plasim se tih trenutaka kad jednostavno vise ne zelim da se borim.

Jedna drugarica, nepusac mi je danas rekla: pusi do juna, nemoj da rizikujes s faxom, pa se posle ispita odvikavaj. Ali samo ja znam koliko zelim da se odviknem, i da do juna budem u formi i slobodna, a ne da se unistavam do tad, pa onda sve ispocetka. Ko je u pravu?

Ja sam najnoviji član, sa stažom od 8 sati. Ipak, zbog nekih drugih stvari, dajem sebi slobodu da Ti se obratim. Slažem se sa Lamar u potpunosti.
Samo napred!
 
Pozdrav drugari! :kiss:
Da li ima neki link prema toj knjižici A.Cara,ili da ipak kupim? ;)

Nešto sam sve vreme skeptik, sve mislim da je to još jedna
hamburger-knjiga,ali kad pročitam kako su ljudi zadovoljni štivom,
verovatno treba pažljivo čitati,da bi smo promenili način razmišljanja.

Evo linka http://www.megaupload.com/?d=R1R3ZWH6 :kiss:
 
Poslednja izmena:
Hvala svima na velikodusnoj podrsci, divni ste zaista, nemam reci.

U svemu se slazem sa vama, i sama sebi govorim da ne postoji ni jedan razlog da pusim, ma kroz kako stresne periode prolazili, mozemo se odviknuti, narocito zato sto za vreme odvikavanja imamo taj pozitivan osecaj iznutra koji nas hrani. Osecaj da cinimo pravu stvar, da napredujemo, da se resavamo jednog velikog zla, a narocito to radovanje kako cemo se lepo osecati kroz mesec dana, a da ne pricam posle par meseci, sve te lepe stvari koje nas cekaju.

lamar,
ti si vidim dugo ovde podrska svima, kraljica si. Ko ce sve opet ispocetka, naravno, uuuuuh daleko bilo... :)

Blesaca,
bravo, sve je tako, hvala, i ja tebi zelim od srca da uspes :)

xyz07,
i meni je ta knjiga neopisivo pomogla, ali treba joj se vracati i citati ponovo, jer se lako zaborave razlozi zbog kojih trebamo prestati, hvala na podrsci :)

samouka,
pa naravno, i ti si nas novi clan, svez nepusac, trebas samo da zavaras svoj mozak nekih 7 dana ili cak manje, posle toga si gotova, sve je samo psihicka zavisnost, i mnogooo je lakse boriti se posle te prve nedelje. Drzim fige, i ne zaboravi, zavisnost ce na sve moguce nacine pokusati da te prevari, sluzice se svim mogucim tehnikama, od koje su najpodmuklije one: uzmi samo jednu, pa nece ti ta jedna skoditi. A tebi je bitno bas tih prvih dana da ne uzimas ni jednu, bar sam ja tako shvatila.

StepUp,
Imas knjigu na dosta mesta na netu, pogledaj moj prvi post pre par nedelja, tu sam opisala kako da skines i knjigu i video sa Rapid Serbia. Mene cim uhvati kriza ja odgledam taj video, koji traje svega sat vremena, i kriza me prodje.

I jos nesto svima onima koji nekad osete nostalgiju za jednom cigaretom, a ne puse mesec, dva i vise. Samo da znate tu cigaretu bi iskusili kao smrad i nista vise. A ona to i jeste, samo je nase jadno telo kad pusimo namanje paklu dnevno naviknuto na taj smrad i prepoznaje ga kao ’ukus’ jer smo ovisnici. Prosli put kad nisam pusila skoro 2 meseca, i zapalila jednu, rekla sam koja glupost, pa ovo je odvratno a ne osecam se nista lepse niti bolje. Posle par dana popusim za jedno vece pola pakle, i bukvalno nista nisam osecala dok sam pusila sem neopisivog nezadovoljstva, a na kraju veceri glava me je strahovito zabolela i rekla sam: ma nikad vise.
Zato mislim da smo mi posle 3 nedelje potpuno slobodni, i da ako propusimo ponovo, mi se opet na neki nacin navikavamo ispocetka na pusinje i osecamo koliku toliku mucninu slicnu onoj kad smo se prvi put u zivotu navikavali na cigarete.
 
KlerKler,samouka i ostali, svi smo prosli kroz to. Nema tu mnogo mudrosti, jednostavno se odluci i to je to. Da ne mislite da ja sada pametujem, ali evo: ja sam nekoliko puta ostavljala i vracala se, citala knjige, koristila flastere, elektronske cigarete, i opet nanovo. Zaista samo treba da se desi onaj "kvrc" u glavi (kao sto sam napisala u svojim ranijim postovima) i covek je slobodan od tog zla. Devojke, disite punim plucima, druzite se ovde sa nama i ne mislite uopste da li cete imati krize. Zivite normalno, ne stvarajte sebi stres zbog cigareta, dovoljno ga imamo ovako u zivo
tu. Pozdravljam vas! :bye:
Sta li je sa jav 74 nije valjda...:dash:
 
KlerKler,samouka i ostali, svi smo prosli kroz to. Nema tu mnogo mudrosti, jednostavno se odluci i to je to. Da ne mislite da ja sada pametujem, ali evo: ja sam nekoliko puta ostavljala i vracala se, citala knjige, koristila flastere, elektronske cigarete, i opet nanovo. Zaista samo treba da se desi onaj "kvrc" u glavi (kao sto sam napisala u svojim ranijim postovima) i covek je slobodan od tog zla. Devojke, disite punim plucima, druzite se ovde sa nama i ne mislite uopste da li cete imati krize. Zivite normalno, ne stvarajte sebi stres zbog cigareta, dovoljno ga imamo ovako u zivo
tu. Pozdravljam vas! :bye:
Sta li je sa jav 74 nije valjda...:dash:
...:think:ma nije, sigurno...:think:
 
lamar, Vendika
bas bi mi znacilo da pojasnite kako ste vi taj KVRC u glavi dozivele.
Ja sam pre tri nedelje verovala da jesam, ali onda malo pomalo neka depresija se polako uvlacila u moje raspolozenje, neko osecanje da mi nista ne pricinjava vrhunsko uzivanje. Nista strasno, ali opet nekako radim, radim u toku dana, a na kraju nema nikakve poslastice. Pomogla su mi neka uskusna jela i grickalice kao svima vama, ali nikako do kraja. Tumacila sam to sebi kao nedostatk dopamina, i da mozgu treba neko vreme da se privikne. Evo i sad, ja znam da cu da zavrsim s cigaretama, ustvari ja sam vec odavno shvatila da nikako ne zelim niti cu biti pusac u buducnosti, ali opet..

Valjda je jos ostao neki trag psihicke zavisnosti, cim sam bila ubedjena juce da moram da pusim. Znaci da nisam imala taj pravi KVRC u glavi?
Sta ste vi tada shvatile, kako ste razmisljale, i bile sigurne da nikad vise necete zapaliti?
 
lamar, Vendika
Sta ste vi tada shvatile, kako ste razmisljale, i bile sigurne da nikad vise necete zapaliti?
:think::think::think: Bilo je davno :think::think::think:
Ja nisam imala jasnu svest o tom KLIK trenutku.
Znam samo da sam tada, cim sam odlucila da prestanem, jasno znala da je drugacije nego pre (imala sam pokusaje i ranije). Imala sam taj osecaj od pocetka. Ali sam i sumnjala sama u sebe, mislila sam da sam se to ja samo istripovala da je drugacije.
Ali bilo je. I mnogo je faktora uticalao.
-Dosadilo mi je robovanje, smrad, zavisnost...
-Teska bolest u porodici uzrokovana cigaretama
-Osecaj da brze starim
-Grozan pusacki glas koji sam pocela da primecujem
-Zamor neprimeren godinama
-i... ko ce se setiti svega

Sto se te nagrade tice... Istina je da nedostaje, ali ja sam ostala pri kafi. Meni je kafa bila nagrada. Ranije mi je nagrada bila cigareta i kafa, a sada sam dobijala polovinu prethodne nagrade.
Eto. Ja sam to tako resila. I dan danas mi je kafa nagrada. Ne hrana, ne neki drugi napitci, nego bas kafa.
I mnogo mi je lepo, evo vec 4 godine :)
Zelim vam svima da vam bude kao meni sto je :)
 
Pozdrav svima. Meni je za 4 dana trebalo da bude mesec dana kako ne pusim, ali danas sam se jako iznervirala i celi dan pusila. Popusila sam pola kutije, ostatak bacila. Ako pitate zasto sam popusila cak pola kutije, ne znam ni sama, cak me malo i grlo boli, ni jedna mi nije nesto prijala, narocito one prve su mi bile teske i besmislene i smetale su mi, ali ja sam nastavila da pusim. Mozda zato jer sam vec kupila kutiju, znam razlog je besmislen, ali tako je. I pre par meseci sam bila dva meseca popuno cista, i onda se opet iznervirala oko istog problema (neki porodicni problemi koji skoro oduvek traju, i verovatno ce jos potrajati). Tad sam isto popusila pola kutije, pa nisam imala uopste potrebu par dana za cigaretom, a onda polako jedna po jedna s vremena na vreme, i opet sam pocela da pusim.

Inace do sada sam se jako dobro kontrolisala, razvila najraznovrsnije tehnike, najveca pomoc mi je bila knjiga Allena Carra, i kad god imam krizu ja pocnem da citam knjigu, shvatim da bi bilo besmisleno ponovo poceti i kriza me prodje.
Danas uopste nisam ni htela da razmisljam i da se borim, jednostavno odvikavanje sa tim nekim problemima mi se cinilo nezamislivim. Otisla sam i kupila kutiju.

Ne bih volela ponovo da pocnem da pusim, evo ni sada mi se cak ne pusi. Mada svesna sam da sam najverovatnije ponovo upala u zamku i da cu to shvatiti cim pocne da me drma kriza.

Imate li neki savet za mene. Student sam i uzasno bi mi bilo tesko da kroz sve prolazim ponovo, narocito zato jer moram zaista mnogo da radim za fax. Zelim da se odviknem jednom zauvek, ali uvek strepim od sebe same da ce se ipak kad tad da pokleknem kad naidju ovi problemi i da se 'napusim' kao danas. Plasim se tih trenutaka kad jednostavno vise ne zelim da se borim.

Jedna drugarica, nepusac mi je danas rekla: pusi do juna, nemoj da rizikujes s faxom, pa se posle ispita odvikavaj. Ali samo ja znam koliko zelim da se odviknem, i da do juna budem u formi i slobodna, a ne da se unistavam do tad, pa onda sve ispocetka. Ko je u pravu?

Prestani odmah!Kakav JUN?!:cvet:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top