Nepušački kutak : Ostavite pušenje sa nama!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Propusih ponovo...i to dve odjednom...jedva sam prezivela taj nikotinski sok...
Neverovatno je kakve sve fikcije je moj mozak u stanju da napravi samo da bih zapalila...stvarno sam dno dna... :sad2: :rumenko:

Reci sebi :"Puj pike ovo ne vazi", i nastavi gde sistala. Mi ti drzimo palceve i znamo da ti to mozes.
Zvucimo kao oni psihijatri u americkim filmovima koji na grupnoj seansi razgovaraju sa pacijentima, ali mi to nismo. Mi smo samo bivsi pusaci. Tvoji :zag:
 
Poslednja izmena:
Cao svima. Ja sam juce isla na cugu sa drugarima, uh kako me uhvatila zelja za cigaretom, bas bas, i jos pila crno vino..eh. Al iskulirala sam, i proslo me.
No eto posle 12 dana sad me prvi put bas drmnulo..
Sad kad pomislim na docek Ng, putovanje, jurimo po kafanama, pabovima, ovo ono, dzabe sve to bez cigare :(
Znam da nije tako, ali ne mogu da se oduprem ovom tripu trenutno..
 
Da ne bude da sam pametnjaković, ali samo čvrsta volja ubija želju za cigaretama. Ustaneš jedno jutro i kažeš "od danas ne pušim." Ostale akcije su navlačenje na drugu drogu samo. Nema veze što ne pušim i dalje trvdim da nikotin i kofein leče sve bolesti z:shock:[/QUOT
Sa prvim delom tvog posta se slazem, delimicno: "ustanes jedno jutro i kazes od danas ne pusim!", ali hoces molim te da mi navedes koje tacno bolesti leci kofein i nikotin, jer sam zgranuta tim saznanjem!!!
 
Pala si... otreseš koljena i ideš dalje!:D

Nema odustajanja sada. Cim si ti nas obavestila o svom padu, znaci da i dalje mislis kao nepusac! Samo napred, kao sto rekose pre mene poklekla, pa dalje. Zelim ti da istrajes!

Reci sebi :"Puj pike ovo ne vazi", i nastavi gde sistala. Mi ti drzimo palceve i znamo da ti to mozes.
Zvucimo kao oni psihijatri u americkim filmovima koji na grupnoj seansi razgovaraju sa pacijentima, ali mi to nismo. Mi smo samo bivsi pusaci. Tvoji :zag:

Naravno da ne odustajem i hvala vam svima na podrsci. z:kiss:

Ono sto me najvise nerviralo kod bivsih pusaca je kad kazu:"sve je to iz glave".
Sad tek vidim koliko je to u stvari tacno. I nije mi vise ni tako tesko.
Mislim da je bitno ne vezivati za cigaretu osecaj zadovoljstva vec shvatiti da je zadovoljstvo u nekim drugim stvarima.
 
Pozdrav svima i samo da vas obavestim, priblizavam se trecem mesecu bez cigareta!!!

Ne mogu da verujem! Tri meseca! Ej bre tri meseca!

A kao da je juce bilo ono kada si pokusavala, pa slabo islo, pa opet slabo, pa.... onda doslo ovo kada si postla JAKA. Ali bas jaka. Ni sama nisi verovala, jel da?

Cestitam ti od sveg :heart: , i zelim ti da ti cigarete vise nikada ne padnu ni na kraj pameti.
 
Gledam juche neki glupavi film sa Julijom Roberts tj. onaj ekstra tupi "venchanje mog najboljeg prijatelja" i u momentu najvecheg kao ochaja, ona sedi na podu hotelskog hodnika i pali cigaretu. i nailazi spremach i onda oni podele dim i ko charobnim shtapichem se razumeju odjednom i bez rechi.......kako mi je zasmetala ta glupost! I onda sam shvatila da mi je pala "sklopka", odnosno ja o pushenju ili nepushenju vishe ne razmishljam, kao da nikad nisam bila pushach, a evo za dva dana che biti godinu dana slobode. Kao da mi je izbrisano sechanje na pushachke navike i nachin razmishljanja, potpuno mi je svejedno.
I to je super. Medjutim, pouchena ranijim iskustvima moram sad posebno da se pripazim i da stvorim negativan, odbijajuchi stav prema pushenju, a ne samo ovu ravnodushnost, kako vishe nikad ne bih poklekla. Mislim da sam i ranije greshila uvek u tom momentu kada mi pushenje ili nepushenje vishe nisu aktuelne dileme i zavlada opushtenost...treba ichi zapravo korak dalje i zamrzeti cigarete kao neshto shto se ne stavlja u usta, kao mishomor npr ili sona kiselina.

Chestitam vam svima vashe velike i josh veche pobede nad duvanom! :heart:
 
Hvala Lamar na cestitkama! Potpuno si u pravu u vezi toga da ja nisam ni sama verovala da cu uspeti. Secam se nerado svih svojih padova od ranije. Nikako mi nije bilo ni na kraj pameti da cu uspeti. Znam kako sam se ja patila i koliko puta sam "pala". Iz tog razloga sam ovde i dalje aktivna i bicu aktivna dokle god ne dosadim forumasima. Sve cestitke tebi i Pipi i jos nekolicini koji su isto kao i ja cak i sa vecim nepusackim stazom ali su i dalje aktivni. To je za pohvalu. Pozdrav i zelim svima dobru narednu godinu. Ali jos je rano za prave cestitke, jos koji dan. Napred narode u Novu Godinu ali bez cigareta!!!
 
Dragi svezi nepusaci dobro se pripazite veceras!!!
Navikli smo da je cigareta uzivanje, nagrada, deo proslava i druzenja!
Sada znamo da nije tako, ali negde u mozgu (narocito posle malo alkohola) kocnice mogu i da popuste.
Molim vas da veceras pre pocetka proslave jos jednom razmislite o tome i jos jednom ODLUCITE da ste jaci!
Neka smo zivi i zdravi!
Ljubim vas sve!:heart:
 
Gde ste narode? Danas je vec 03.januar, ako je i do slavlja mnogo je. Da nije neko popustio mozda pa se sada ne javljate?! Hajde aktivirajmo se narode i u Novu Godinu bez duvana!

Vendika,

Srecna Nova godina!!!!:zskace::zjelka2::zjelka2:

Sve najbolje ti zelim, para, zdravlja, srece i da nam zauvek ostanes nepusac :D

Inace, mislim da niko nije propusio, a i za praznike niko nov ne prestaje da pusi, pa zato nema nikog na ovoj temi...bar se nadam z:lol:
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top