Nepušački kutak : Ostavite pušenje sa nama!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma to je samo trip u pocetku da cigare i alkohol idu zajedno, kao i sve druge stvari uostalom koje povezujemo sa cigarama, a u stvari sve moze bez cigare. A inače meni su i kafa i alkohol mnogo lepši. Mogu da osetim pravi ukus. A najlepše mi je što mogu lepo i polako da sednem i jedem i uživam u hrani, a ne da samo žurim da progutam da bi mogla da sednem da zapalim.
 
Ma to je samo trip u pocetku da cigare i alkohol idu zajedno, kao i sve druge stvari uostalom koje povezujemo sa cigarama, a u stvari sve moze bez cigare. A inače meni su i kafa i alkohol mnogo lepši. Mogu da osetim pravi ukus. A najlepše mi je što mogu lepo i polako da sednem i jedem i uživam u hrani, a ne da samo žurim da progutam da bi mogla da sednem da zapalim.
I mnogo bolje! :super:
 
Moram da napisem samo, citala sam od pocetka temu (nisam sve procitala, naravno :mrgreen:, ali jesam deo) primetila sam kako vecina pushaca kad ostave pushenje, imaju problem da popiju tursku kafu.
Kofein povlaci nikotin i slicna (lazna) uverenja..u stvari je to glupava iluzija. Ja posto sam pusila od 15-te godine (kako cudno pisati u proslom vremenu), tad naravno nisam pusila u kuci, i skrivala sam od roditelja, a kafu sam pila cesto sa mamom i bakom..i od pocetka sam odvojila kafu i cigaru. Dakle kad sam kasnije kao starija pila kafu, da, zapalila bih, ali kod mojih ili bake normalno pijem kafu bez cigare.
Tako da je i to samo subjektivna povezanost jedne radnje sa drugom.
 
Moram da napisem samo, citala sam od pocetka temu (nisam sve procitala, naravno :mrgreen:, ali jesam deo) primetila sam kako vecina pushaca kad ostave pushenje, imaju problem da popiju tursku kafu.
Kofein povlaci nikotin i slicna (lazna) uverenja..u stvari je to glupava iluzija. Ja posto sam pusila od 15-te godine (kako cudno pisati u proslom vremenu), tad naravno nisam pusila u kuci, i skrivala sam od roditelja, a kafu sam pila cesto sa mamom i bakom..i od pocetka sam odvojila kafu i cigaru. Dakle kad sam kasnije kao starija pila kafu, da, zapalila bih, ali kod mojih ili bake normalno pijem kafu bez cigare.
Tako da je i to samo subjektivna povezanost jedne radnje sa drugom.

ja sam prestao da piejm kafu obicu bez cigarete ali od sora volim da je popijem jer je osecam. i prija mi
nemoj ni jednu radnju da vezujes za cigaretu ni izlazak ni kafu ni posle jela ni ... cigareta je sama po sebi dovoljna u nasem ne pusackom recniku NEPOTREBNA da bismo uzivali .......

aj izdrzi :pivce: vidis da se svi sa teme pomazemo i bodrimo...i svima nam lakse :D
 
Evo i mene sa izrazima zahvalnosti za svu podršku koju sam ovde dobila. Mesec i nedelju dana NE PALIM i BAŠ,BAŠ sam srećna. Zdravlje mi je osetno poboljšano, puls kji nije spadao ispod 95 sad je ispod 80, disanje se popravilo, ukusi i mirisi se polagano vraćaju. Novcem od cigareta se čašćavam na sve moguće načine. Npr. sad kažem pih, šta je to dati 1000 za čarape, pa više sam nedeljno trošila na cigarete.
Lagala bih kad bih rekla da nema kriza, teško i sporo se oslobadjam starih navika, ali motivacija je jaka, vaša podrška dragocena i ja dan po dan guram dalje. Hvala vam ljudi
 
Bravo strelice!:ok:
Kako je divan taj početni entuzijazam, pa primjećuješ gomilu nekoh divnih stvari koje ranije nisi... lakše dišeš, možeš i da potrčiš: ), novca odjednom ima više nego što si navikao... ali se i ti vremenom svikneš na sve te promjene, i tako ti budu normalne i obične.
Ja sam na početku non stop isticala šta mi se popravilo... čulo mirisa se revitalizuje, pa je i hrana ukusnija... a sada više i ne znam šta bih rekla... ne zapažam više nikakve promjene vezane za izbacivanej nikotina.
Prosto ne razmišljam više o cigaretama. I to je dobro... samo me pokatkad uhvati strah da se ne opustim previše, pa ne uzmem slučajno dim... čuj, slučajno, heheh, ovo kao da neko može da me prevari i slučajno me navede da zduvanim cigaretu, nije to, nego kao i prošli put, samo jedan dim, šta je to.... a još sam sada istrajala, pa da ne bude, da pomislim da mi taj dim neće ništa, jer ako sam sada imala snage, zašto ne bi i drugi put...
Taj neki strah je ostao i dalje:S
 
@ Sally

Dobro nam dosla :zag: samo ostani sa nama, pisi, kukaj, pitaj, zali se, ovo mesto je savrseno za to i svi se trudimo da pomognemo kad mozemo.
Moram priznati da nesto ne pisem na forumu u poslednje vreme, ali uvek svratim ovde da vidim sta se desava.

@ strelica

Pa ti si sjajna :D hej, mesec dana, pa to je tako mnogo za pocetnika :zurka:

A seti se sta si govorila na pocetku..kako si se plasila da neces uspeti...a vidi sad.:D
 
Ja noćas sanjala da sam uzela cigaretu da zapalim, i skroz mi je bilo realno osećanje da mogu samo tu jednu i da ću se na njoj zaustaviti..
Grozno..
Nije čak ni da se plašim da ću ponovo početi intenzivnije da 'povremenišem', već jednostavno mi se gade i prevazišla sam ih i ružno mi je, ma najružnije, taj osećaj u ustima posle cigarete..
Kao da sam lizala pepeljaru..
Tako da mi je to najnovija misao vodilja, ako mi i dođe ponekad, uz alkohol il' društvo..
Samo se setim te odvratnosti i uspem da se obuzdam..
Bar još taj jedan put..
Pa korak po korak..
 
Ja noćas sanjala da sam uzela cigaretu da zapalim, i skroz mi je bilo realno osećanje da mogu samo tu jednu i da ću se na njoj zaustaviti..
Grozno..
Nije čak ni da se plašim da ću ponovo početi intenzivnije da 'povremenišem', već jednostavno mi se gade i prevazišla sam ih i ružno mi je, ma najružnije, taj osećaj u ustima posle cigarete..
Kao da sam lizala pepeljaru..
Tako da mi je to najnovija misao vodilja, ako mi i dođe ponekad, uz alkohol il' društvo..
Samo se setim te odvratnosti i uspem da se obuzdam..
Bar još taj jedan put..
Pa korak po korak..

Joj, jeste. :bljak:
 
Juce preziveh sastanak firme, 60 ljudi, za mojim stolom 4 pusaca i 4 nepusaca, klopa, pice, popila 4 pelinkovca bez problema i bez cigare :)
Samo na momenat-dva kad sam videla kolege kako "uzivaju" u cigareti sam pozelela da zapalim, ali bas bih bila razocarana u sebe, tako da nisam..no bilo je iskusenje.
Cudna stvar je sto sam kad sam izasla iz restorana imala ukus ustima kao da jesam pusila, onaj gadan, i suva usta, verovatno od udisanja njihovog dima, nemam pojma...
 
Chestitke za mesec i po! :vatromet:

Nechesh dobiti tuberkulozu zato shto si prestala da pushish, aman!
Uzrok i posledica, e to ne treba brkati, i ta jedna je verovatno dobila tuberkulozu pa onda prestala da pushiti jer joj je zasmetalo...
Idi ti kod lekara da proverish zashto ti nije dobro, a to sigurno nije zbog toga shto si prestala da pushish, jer

PUSHENJE NIJE PREVENTIVA ZA PLUCHNE BOLESTI, NAPROTIV!
 
Nije me bilo, samo da prijavim da prodje vec mesec i po bez cigarete...da ne pomislite da sam poklekla... :)

...samo...ne mogu da se pohvalim da se bas osecam dobro...:(...naprotiv...
pluca me bole kao nikad do sad...
Setila sam se price o jednoj koja je dobila tuberkulozu kad je prestala da pusi pa me sad strah...
Glavu gore, i veruja da se osecas dobro. Sigurno je da si ok cim si se resila djubreta. Ali ne mogu da verujem ko je izvalio tu glupost pa si ti procitala da je dobila tuberkulozu kad je prestala da pusi. Ne daj Boze neke teze bolesti ali koje se dobijaju iskljucivo zbog cigareta a ne zato sto smo ih bacili. Tako da glavu gore, i bez cigareta!
 
Propusih ponovo...i to dve odjednom...jedva sam prezivela taj nikotinski sok...
Neverovatno je kakve sve fikcije je moj mozak u stanju da napravi samo da bih zapalila...stvarno sam dno dna... :sad2: :rumenko:

Ne odustaj nikako, meni se to dogodilo nekoliko puta. I uvek sam sebe jako krivila i bas sam se osecala kao dno dna. Ali glavu gore. Jedan pad tamo-amo. Nastavi dalje. Bitno je samo da sada ne pokleknes, jer ti to mozes.
 
Propusih ponovo...i to dve odjednom...jedva sam prezivela taj nikotinski sok...
Neverovatno je kakve sve fikcije je moj mozak u stanju da napravi samo da bih zapalila...stvarno sam dno dna... :sad2: :rumenko:

Samo nastavi tamo gde si stala i nemoj to gledati kao neuspeh, nego samo kao na trenutnu prepreku na tvom putu.
I biće bolje.
Mesec i po dana bez duvanskog dima i cigareta nije mala malecna stvar, to je veliki uspeh i zato se nemoj demoralisati, nego samo nared!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top