Nepravda u gradskom prevozu

Baby Yoda

Contributor
Poruka
21.755
Kako putujem gradskim prevozom, primetio sam da dobar deo kontrole ignoriše devojke koje sede tako i gledaju kroz prozor. Prosto prođu pored njih. Azilante ne diraju. To nisam video. Bar ja lično. Ali eto danas se desilo nešto što me je veoma iznerviralo.

Dolazi kontrola u tramvaju br.9 (iako je nebitno) i dečko čeka da siđe na sledeće stajalište. Ne beži od kontrole, prosto čeka da siđe. Prilazi kontrola i kreće ono gde je karta. Kako on nije iz Beograda, nema bus plus kartu, a nije platio za tu vožnju. I naravno, dečko objašnjava da nije odavde, jedna drugarica isto govori. I kaže da silaze na sledećem stajalištu.

Međutim kontrola jedva dočekala i kaže: Nemaš kartu, moraš da platiš na licu mesta 4000 dinara. Dečko hvata novčanik i pokazuje im pred očima da nema toliko novca. Bukvalno ne vrda, iskreno je zbunjen i ne zna šta da radi. E sad, ono najbitnije. Oni kažu: Daj ličnu kartu. Boom. Nemaju pravo da legitimišu bilo koga. Samo komunalna policija može i policija. Ali ne i oni. On ne poznaje zakon i vadi i oni ga upisuju. I silaze na sledećem stajalištu.

Jedino što kontrola može da uradi je da izađe iz tramvaja i da zovu komunalnu policiju. Žao mi je što se nisam setio u trenutku da reagujem. Pošto se većina Beograđana snalažljivo vadi na te gluposti. Plus azilantie ignorišu. Mnogo mi je krivo što sam se kasno setio da ga sprečim da im pokaže ličnu kartu.
 
''Nije odavde.'', pa odakle je? Verujem da se na Marsu ne plaća vožnja autobusom, vozom, tramvajem, taksijem... Nekad je morao dolaziti u civilizaciju odakle god da je. Taj zbunjeni momak sigurno bez problema barata TV upravljačem, mobilnim telefonom, kompjuterom, sto čuda zna, jok ne zna, moguće i da je forumaš Krstarice, ali nije znao da za pokretnu limenu kutiju u koju svi ti ljudi ulaze treba karta. :bravo:
Mislim, svakako nisam za to da ti specijalci legitimišu ljude, ali nemoj da se foliramo-zbunjen dečko, nema pojma ni šta je autobus, uveli ga po prvi put u životu u Beogradu i prosto se našao u čudu da se to plaća.
Što mene niko nije legitimisao za 5-6 godina cirkulisanja po toj ludoj kući?
Neka legitimišu, neka kažnjavaju... i zapravo, kako sam i ja nekakva devojka koja gleda kroz prozor, a bilo je još ovakvih, nisam primetila da nekog prođu samo jer je devojka i bleji kroz prozor.
Desi se da se na nekom mestu smore i na pola busa izađu, ali to nije zbog zamišljenih devojaka. :zcepanje:
 
''Nije odavde.'', pa odakle je? Verujem da se na Marsu ne plaća vožnja autobusom, vozom, tramvajem, taksijem... Nekad je morao dolaziti u civilizaciju odakle god da je. Taj zbunjeni momak sigurno bez problema barata TV upravljačem, mobilnim telefonom, kompjuterom, sto čuda zna, jok ne zna, moguće i da je forumaš Krstarice, ali nije znao da za pokretnu limenu kutiju u koju svi ti ljudi ulaze treba karta. :bravo:
Mislim, svakako nisam za to da ti specijalci legitimišu ljude, ali nemoj da se foliramo-zbunjen dečko, nema pojma ni šta je autobus, uveli ga po prvi put u životu u Beogradu i prosto se našao u čudu da se to plaća.
Što mene niko nije legitimisao za 5-6 godina cirkulisanja po toj ludoj kući?
Neka legitimišu, neka kažnjavaju... i zapravo, kako sam i ja nekakva devojka koja gleda kroz prozor, a bilo je još ovakvih, nisam primetila da nekog prođu samo jer je devojka i bleji kroz prozor.
Desi se da se na nekom mestu smore i na pola busa izađu, ali to nije zbog zamišljenih devojaka. :zcepanje:
Nisi bila tamo da mozes tako da osudjujes coveka. U licu mu se vidi iskrena zbunjenost i strah od nepoznatog. Tebi verovatno nedostaje empatija pa nisi u stanju da razumes.

Veoma si naivna ako verujes u bajke da kontrolori rade svoj posao kao sto lazu. Preskacu oni itekako. Svakog dana ih gledam. Ti si dobrodosla da se pridruzis SS diviziji.
 
Odavno se zna da kontrola u busu preskače azilante, rome i bahate devojke i mlade žene. To je sve krivica vlasti na lokalu i na državnom nivou jer neće da daju ovlašćenja da se putnici bez karte kao na zapadu lepo uvežu lisicama i ostalim sredstvima vezivanja a onda isporuče najbližoj policijskoj stanici. Ukoliko napadnu kontrolu da im se šoker i biber sprej i ovlaščenja da to koriste i problem rešen.
 
Nisi bila tamo da mozes tako da osudjujes coveka.
Tačno je, nisam bila, i daće Bog da više ne budem, ali vidiš, meni nije trebalo prestravljivanje tog tipa da shvatim da je to tamo jedan neviđeni cirkus. Ne pada mi na pamet da sažaljevam zdrave i prave ljude, a što se njega tiče, pre će biti da ga je prestravilo 4000din manje nego nepoznanica u vidu kontrolora, ali sad...
To i nije moja briga, za takve stvari čovek i ne sme da ima empatije kako sa lica mesta ne bi zaglavio pravo na jedno od divnih mesta po tim centrima kulture,prefinjenosti, prelepe budućnosti, uspeha i bogatstva.
 
Tačno je, nisam bila, i daće Bog da više ne budem, ali vidiš, meni nije trebalo prestravljivanje tog tipa da shvatim da je to tamo jedan neviđeni cirkus. Ne pada mi na pamet da sažaljevam zdrave i prave ljude, a što se njega tiče, pre će biti da ga je prestravilo 4000din manje nego nepoznanica u vidu kontrolora, ali sad...
To i nije moja briga, za takve stvari čovek i ne sme da ima empatije kako sa lica mesta ne bi zaglavio pravo na jedno od divnih mesta po tim centrima kulture, prefinjenosti, uspeha i bogatstva.
Posto se govori o nepravdi ovde, tebi je okej da on bude kaznjen, a da rome, azilante, mlade devojke i zene preskacu? Tebi je to okej? Pravda?
 
Tačno je, nisam bila, i daće Bog da više ne budem, ali vidiš, meni nije trebalo prestravljivanje tog tipa da shvatim da je to tamo jedan neviđeni cirkus. Ne pada mi na pamet da sažaljevam zdrave i prave ljude, a što se njega tiče, pre će biti da ga je prestravilo 4000din manje nego nepoznanica u vidu kontrolora, ali sad...
To i nije moja briga, za takve stvari čovek i ne sme da ima empatije kako sa lica mesta ne bi zaglavio pravo na jedno od divnih mesta po tim centrima kulture,prefinjenosti, prelepe budućnosti, uspeha i bogatstva.
Mozda je decko iz nekog sela gde ne ide ni medjugradski autobus a on treba sa zna za bus plus...
Uostalom vecina ljudi koja se vozi se svercuje pa onda kad vide kontrolu izlaze iz prevoza i to tkao prolazi ali eto mozda su videli da je pogubljen i mlad pa im je bio dobra prilika
 
Mozda je decko iz nekog sela gde ne ide ni medjugradski autobus a on treba sa zna za bus plus...
Uostalom vecina ljudi koja se vozi se svercuje pa onda kad vide kontrolu izlaze iz prevoza i to tkao prolazi ali eto mozda su videli da je pogubljen i mlad pa im je bio dobra prilika
Ja kad sam dosao u Bg nista nisam znao oko gradskog. Uvek kupim kartu ko uplasena zivotinja. Ako ne mogu dospeti do vozaca hvata me panika. To je ono o cemu pricam. Dok jedna devojka sa kojom sam izlazio hladokrvo bez karte sedi jer zna Beogradske klasike da se izvuce.
 
Ja kad sam dosao u Bg nista nisam znao oko gradskog. Uvek kupim kartu ko uplasena zivotinja. Ako ne mogu dospeti do vozaca hvata me panika. To je ono o cemu pricam. Dok jedna devojka sa kojom sam izlazio hladokrvo bez karte sedi jer zna Beogradske klasike da se izvuce.
Mozda je isao kratko pa je mislio da ne mora, mozda su mu pricali da skoro niko to ne placa, mozda nije znao gde da kupi... Zene su druga prica prolaze uvek u zivotu pa i tu.
 
Tako je moju sestru jedna dama iz familije sprečila da kupi kartu kako sam je naučila. Bukvalno sam joj nacrtala stanicu, kiosk i pokazala kako izgleda karta-ona celodnevna, ne znam da li to i dalje štima. I uvede je beogradska mangupčica u bus bez karte, kaže joj nešto tipa: ''Ne budi seljanka, to ovde niko ne kupuje. ''
Naravno, mala popije kaznu i nema para kod sebe a ova se izmakla da i ona ne bude kažnjena, isto je bilo nešto napolju ''Ma, puustite dete, nije znala...''.
Nije bilo 4000din, mislim da je bilo na licu mesta 2, a posle 4.
Logično, onaj ko je kriv plaća kaznu.
Od tad... sestra zna, nemoj da te zavodi bilo ko...
Ne znam ja ko su velegradski krimi tipovi i tipice, mi to nismo.
 
Posto se govori o nepravdi ovde, tebi je okej da on bude kaznjen, a da rome, azilante, mlade devojke i zene preskacu? Tebi je to okej? Pravda?
Може ли код вас, у Београду, да се купи карта у аутобусу?

Ако не може у аутобусу може ли на станици?

Ако не може ни на станици, па што толико мазите те превознике.

У Нишу можеш купити карту у аутобусу, а тако је било и у Лондону када сам био у прилици да га посетим.
 
Neka se ljuti ko hoće, ja na temu o kojoj imam neko iskustvo pišem svoja naravoučenija, i nemam nameru da bilo koga iritiram.
Moje stanovište je da naročito mladi ljudi znaju, znaju, znaju, ne mogu da ne znaju.
Nagrabuse samo ako ne poslušaju dežurne vračeve, nego se povedu za nekim tamo at hock rešenjima.
U ovom periodu su ogromno guzve i ne moze se stici do vozaca. I? Ignorises moju recenicu da se ne postupa prema svima isto.
 

Back
Top