Sumnja u dobru kolegijalnost

Belgradeboy

Elita
Moderator
Poruka
15.408
Sef mi je rekao tek posle nekoliko 10ak dana rada i tek dva puta sa njim u smeni da ne smem da u pauzi budem dugo van lokala (30 do 45 minuta pauza). Tu sam od skoro. Radio sam sa drugim kolegama u smeni u međuvremenu i niko mi nije rekao za to pravilo. Oni takodje znaju da sam na pauzi bio tako van lokala po pola sata odustan. Onda mi sutradan šef tako kaže. Sad ja sumnjam kako da mi je to rečeno tek sad. To je mogao odmah da mi kaže prvi put u smeni ako je hteo. Verovatno je neko rekao da ja to stalno radim. Ovako su svi ok prema meni. Drugo, taj nikad nista ne radi toliko. Sve uvali meni. Nesto malo i tek pred kraj smene i veći deo prenese meni od početka do kraja. Jedino dobro sto se sam seti da me pita da idem na pauzu.
 
Sef mi je rekao tek posle nekoliko 10ak dana rada i tek dva puta sa njim u smeni da ne smem da u pauzi budem dugo van lokala (30 do 45 minuta pauza). Tu sam od skoro. Radio sam sa drugim kolegama u smeni u međuvremenu i niko mi nije rekao za to pravilo. Oni takodje znaju da sam na pauzi bio tako van lokala po pola sata odustan. Onda mi sutradan šef tako kaže. Sad ja sumnjam kako da mi je to rečeno tek sad. To je mogao odmah da mi kaže prvi put u smeni ako je hteo. Verovatno je neko rekao da ja to stalno radim. Ovako su svi ok prema meni. Drugo, taj nikad nista ne radi toliko. Sve uvali meni. Nesto malo i tek pred kraj smene i veći deo prenese meni od početka do kraja. Jedino dobro sto se sam seti da me pita da idem na pauzu.


ovo nisam skapirala

ti svoju pauzu mozesh provesti gde hotjesh
 
ovo nisam skapirala

ti svoju pauzu mozesh provesti gde hotjesh
Dobro si rekla.

I ja nisam razumeo ko je šta kome rekao. Ispada da su me kolege tuzile u smeni da sam dugo napolje. Sve u svemu mogli su sami da mi kazu kad su već primetili umesto da mi kaze glavni.
Da ne pričam da se jedna koleginica nije pojavila u smeni, a trebala je po rasporedu. Onda sutradan otvori bolovanje. Ja kad sam kasnio na posao zbog ličnih obaveza na drugi kraj grada i nisam to planirao, ali eto desilo se. Mene su zamenik i šefica zvali sto puta da vide gde sam.
 
Sef mi je rekao tek posle nekoliko 10ak dana rada i tek dva puta sa njim u smeni da ne smem da u pauzi budem dugo van lokala (30 do 45 minuta pauza). Tu sam od skoro. Radio sam sa drugim kolegama u smeni u međuvremenu i niko mi nije rekao za to pravilo. Oni takodje znaju da sam na pauzi bio tako van lokala po pola sata odustan. Onda mi sutradan šef tako kaže. Sad ja sumnjam kako da mi je to rečeno tek sad. To je mogao odmah da mi kaže prvi put u smeni ako je hteo. Verovatno je neko rekao da ja to stalno radim. Ovako su svi ok prema meni. Drugo, taj nikad nista ne radi toliko. Sve uvali meni. Nesto malo i tek pred kraj smene i veći deo prenese meni od početka do kraja. Jedino dobro sto se sam seti da me pita da idem na pauzu.
dogovorio sam sa jednim poznanikom iz jedne druge firme da mi napise ponudu za posao za 50 posto vecu platu. Tu sam ponudu stavio u fijoku jer znam da sef vrslja po nasim stvarima kada nismo u birou. Sef procitao tu ponudu, nije mi nista rekao vec me sutradan pozvao na razgovor i dao mi 50 posto vecu platu "za malo vise rada".
To je njihov svet lazi i podmetanja i opstaces samo ako u tom svetu radis ko i oni.
 
dogovorio sam sa jednim poznanikom iz jedne druge firme da mi napise ponudu za posao za 50 posto vecu platu. Tu sam ponudu stavio u fijoku jer znam da sef vrslja po nasim stvarima kada nismo u birou. Sef procitao tu ponudu, nije mi nista rekao vec me sutradan pozvao na razgovor i dao mi 50 posto vecu platu "za malo vise rada".
To je njihov svet lazi i podmetanja i opstaces samo ako u tom svetu radis ko i oni.
Ok. Hvala. 🙂🍻

Ja ću da zaokružim na 100tku. 😂

Znaš onu narodnu ne mogu oni mene toliko da plate koliko ja mogu da ne radim. 😂
 
Imam utisak da moj zamenik ništa ne radi ili nešto malo u odnosu koliko radim ja kad smo zajedno u smeni. Znam ja kad smo u smeni nesto uradi sitno uglavnom 99 posto nabaci meni. Veoma retko ga vidim po radnji. Kad ga pitam nesto i odem do magacina uvek sedi za kompom. Ne kažem da tamo nema šta da radi, ali ne deli fizički posao sa mnom. Ovo danas bilo uzas i bezobrazluk da mi kaze odradi to, to i to kad sam stigao u smenu, a on ode kuci. Robe nema šta nema. Ostalo od juče, stiglo novo danas. Imam utisak da je samo primio robu danas i tako ostavio da odradi druga smena tj ja, a ono od juče nije dirao. Ovde pricam o sebi, jer on meni konkretno kaze to i to. Neko od kolega pomogne uradimo zajedno koliko stignemo. Daleko od toga da se i on lomi po radnji kao mi.
 
Истом мером му врати
Тражи контра смене,остављам му део свог посла.
Чак и када ти није тешко.
Шта ћеш,има људи који само надмудривањем могу да функционишу,нажалост.
Hvala. 🙂🍻

Kako kad opet danas mi ostavio najteže stvari da dvoje urade? Danas ovo i ovo da si sklonio. Neću da vidim u radnji šta može na police, ostalo u magacin, ali tovar sa robom necu da vidim u radnji.

Kaze mi koleginica sutra se dogovorite da uradite zajedno to i to, ipak ste obojica musko i možete više. Ja joj kažem mi kad smo u smeni uvek dogovorimo da ja sve odradim samo mi uvali. Ona pa to ne znam u to necu da se mesam. A sa druge strane mi kaze ajde radi nekad se radi vise poslova roba, kasa ne moze samo kasa. Ja kažem znam, sve pomalo, brze ne mogu.
 
Ако си нов...
Тако то иде...отрпи

Није довољно бити вредан и добронамеран....
Тешко је са људима...
Искуство каже:
Научи свој посао у прст
Немој да ти уваљују
Е, онда ти не могу ништа
Људи су данас искварени
Уваљиваће ти свој посао да не трепну
Могу тако годинама...
Чудно
Не дај на себе,научи шта је твоје а друго,просто, не прихватају...
 
Ovo je slika i prilika mnogih privatnih firmi u Srbiji u kojima se na žalost ne ceni rad, već se, na žalost, cene ulizice i neradnici koji se bave podmetanjima kao u navedenom slučaju i oni koji mogu svom šefu, direktoru ili gazdi da srede neku "privatnu kombinaciju". Gazde u Srbiji vrlo često neće da kažu svojim radnicima TAČNO šta su konkretni poslovi i odgovornosti na njihovom radnom mestu. Na takav način stalno drže tenziju u firmi i to prouzrokuje konflikte koji se na žalost rešavaju tako što uvek u njima često pobede ne oni koji su u pravu i koji su dobri radnici, već ulizice, laktaroši i manipulatori koji umeju da podilaze šefu direktoru ili gazdi firme, a dobrim radnicima u Srbiji vrlo često jedino preostaje da počnu da rade sami neki zanat ili na drugi način da žive od svog rada ili da spakuju kofere i da idu u zemlje Zapadne Evrope u kojima se cene radnici, a ne ulizice, manipulatori i neradnici kao u Srbiji. Treba da napišeš ime te firme ali bez pominjanja imena zaposlenih koji te tako podmuklo i proračunato maltretiraju, nemoj se plašiti da ih staviš na stub srama, firma te ne sme tužiti za istinu koju javno kažeš.
 
Vikend nisam bio i nisam mogao zbog vikenda da otvorim ranije i zbog papirologije koju nisam sredio (tu je bilo komplikovano da sam jedva uspeo da ponesem zahtev za ZK i da posle u DZ otvorim karton i bolovanje). U ponedeljak me pitaju za papir za bolovanje. Kazem sutra sredjujem i nisam znao da je zadnji dan. Taj dan blizu kraja sve ok samo donesi papir od dr. Ja zovem posle završetka nema niko , odem nema niko od nadređenih samo kolega uzeo papir i proslediće oni. Pišem poruku šta i kako bilo nema odgovora samo seen. Ne znam zasto sam donosi onako bolestan i jurio celo jutro na par mesta kad me na kraju nije niko sačekao, a bilo je toliko hitno i bitno da se preda danas tj taj zadnji dan roka za otvaranje bolovanja. Svaki dan oni iz prve odlazili posle radnog vremena sad kad me jurili mora mora nema nikog, a došao sam bas na kraju prve i pocetku druge smene. Radio sam tako bolestan nekoliko dana uz neki lek za prehladu kao proćiće, ali kad nije i nisam vise mogao otisao kod lekara.
 
Ok. Hvala. 🙂🍻

Ja ću da zaokružim na 100tku. 😂

Znaš onu narodnu ne mogu oni mene toliko da plate koliko ja mogu da ne radim. 😂
Nije to baš narodna izreka, to je izreka smišljena da neradnici budu zapošljeni na teret kolega, pa su nezadovoljni što onaj koji radi uopšte prima platu.
A inače u privatnim firmama je bitno da izgleda da uvek nešto radiš da bi tražio povišicu....:)
 
Sef mi je rekao tek posle nekoliko 10ak dana rada i tek dva puta sa njim u smeni da ne smem da u pauzi budem dugo van lokala (30 do 45 minuta pauza). Tu sam od skoro. Radio sam sa drugim kolegama u smeni u međuvremenu i niko mi nije rekao za to pravilo. Oni takodje znaju da sam na pauzi bio tako van lokala po pola sata odustan. Onda mi sutradan šef tako kaže. Sad ja sumnjam kako da mi je to rečeno tek sad. To je mogao odmah da mi kaže prvi put u smeni ako je hteo. Verovatno je neko rekao da ja to stalno radim. Ovako su svi ok prema meni. Drugo, taj nikad nista ne radi toliko. Sve uvali meni. Nesto malo i tek pred kraj smene i veći deo prenese meni od početka do kraja. Jedino dobro sto se sam seti da me pita da idem na pauzu.
U mnogim zemljama postoje zakoni i propisi koji zahtevaju da poslodavci obezbede osiguranje za svoje radnike tokom radnog vremena, uključujući i vreme pauze. To može obuhvatati osiguranje od povreda na radu, nezgoda ili incidenta koji se dogodi na teritoriji poslodavca ili u njegovoj neposrednoj blizini i u svakom slučaju, poslodavci su obavezni da obezbede sigurno radno okruženje za svoje zaposlene i preduzmu odgovarajuće mere kako bi ih zaštitili od potencijalnih opasnosti i incidenata...dakle pitaj ga dali je zbog toga ..
 
Već su mi najavili da nisu zadovoljni i da me šalju dalje samo ne znaju kad i gde. Još neke stvari su mi usmerene u vezi bolovanja , jer nisam imao zk. Posle par dana sam ga otvorio, jer me hvatao vikend. Prvo bilo sve ok, nema veze to, sredićemo, a onda i to zamerka.
 
Danas sam ničim izazvan doživeo vređanja od šefice. Stavio sam navodno negde nešto što ne treba i to je bio veliki povod da me izvređa samo pred zamenikom. Onda je krenula opet priču da sam spor, da nije zadovoljna i nije za produžavanje ugovora i ne zna šta će sa mnom. Ako bude trebalo nov ugovor onda u neku drugu radnju. Ja kazem to prebacivanje cekam kao sto je rečeno kad sam potpisao za ovaj mesec. Još nema ništa. Ona mi kaze pa neće te niko da samo sedi za kasom. Ti si beskoristan i nesposoban za rad zato te niko neće. Nikom ne treba takav covek. Ja kazem da radim sve sto mogu da pomognem kolegama. Ona nema sta da pomažeš nego da radiš, ti nemas svest o tome sta treba da se uradi. Čekaš da ti neko nesto kaze. Posle sam uzeo i odradio sta treba i na polasku kuci ja joj kazem evo odradio sam ovo ono maksimalno ona je samo otisla preko vrata bez da me sasluša. Nisam mogao da se svadjam i odgovoram ranije, jer je počela smena. Nema nikog samo zamenik. Sta god da uzvratim i kazem u moju odbranu moze loše da bude protiv mene. Zato sam samo prećutao pre početka smene.

Klasično vređanje i nipodaštavanje mog rada i truda. Mene niko iz firme nije zvao da pita što ja tako radim i o čemu se radi. Da sami kazu da ima poslovođa sa mnom problem.

Ja radim koliko mogu i samo ja kucam, jer drugi neće. Za šta god se uhvatim oni mene zovu ajde kasa cak i kad su bliži od mene. Očekuju da radim za dva čoveka posao.

Razmišljam kako da joj ne ostanem dužan. Neću da ostane na ovom, nismo deca. Ja nisam dete u obdaništu da se neko dere na mene. Da je tuzim u centralu u firmu? Privatno za uvredu i klevetu? Šta da radim?
 
Poslednja izmena:
Danas sam ničim izazvan doživeo vređanja od šefice. Stavio sam navodno negde nešto što ne treba i to je bio veliki povod da me izvređa samo pred zamenikom. Onda je krenula opet priču da sam spor, da nije zadovoljna i nije za produžavanje ugovora i ne zna šta će sa mnom. Ako bude trebalo nov ugovor onda u neku drugu radnju. Ja kazem to prebacivanje cekam kao sto je rečeno kad sam potpisao za ovaj mesec. Još nema ništa. Ona mi kaze pa neće te niko da samo sedi za kasom. Ti si beskoristan i nesposoban za rad zato te niko neće. Ja kazem da radim sve sto mogu da pomognem kolegama. Ona nema sta da pomažeš nego da radiš, ti nemas svest o tome sta treba da se uradi. Čekaš da ti neko nesto kaze. Posle sam uzeo i odradio sta treba i na polasku kuci ja joj kazem evo odradio sam ovo ono maksimalno ona je samo otisla preko vrata bez da me sasluša da joj ipak odgovorim. Nisam mogao da se svadjam i odgovoram ranije, jer je počela smena. Nema nikog samo zamenik. Sta god da uzvratim i kazem drsko u moju odbranu moze loše da bude protiv mene. Zato sam samo prećutao pre početka. Na kraju mi je pobegla.

Klasično vređanje i nipodaštavanje mog rada i truda. Mene niko iz firme nije zvao da pita što ja tako radim i o čemu se radi. Da sami kazu da ima poslovođa sa mnom problem.

Ja radim koliko mogu i samo ja kucam, jer drugi neće. Za šta god se uhvatim oni mene zovu ajde kasa cak i kad su bliži od mene. Očekuju da radim za dva čoveka posao.
Kad pročitam sve ovo , čini me ljutom.
Ne znam u čemu ti se sastoji posao , ali trebalo bi da ti daju jasne i jasnije instrukcije i tretiraju sa poštovanjem. Šta je konkretno tvoj zadatak , šta ti možeš da popraviš u svom radu - da li si dobio neku instrukciju ili samo ovo vređanje ?
 
Kad pročitam sve ovo , čini me ljutom.
Ne znam u čemu ti se sastoji posao , ali trebalo bi da ti daju jasne i jasnije instrukcije i tretiraju sa poštovanjem. Šta je konkretno tvoj zadatak , šta ti možeš da popraviš u svom radu - da li si dobio neku instrukciju ili samo ovo vređanje ?
Običan rad u prodavnici. Kasa, roba, izlaganje robe, usluga kupaca. Oni mi kazu uradi to i to. Ja uradim nikad nisam odbio. Nekad uzmem sam šta treba. Nekad ne stignem nista konkretno oko robe ako je guzva na kasi. Desi se da nemam pauzu , ne popijem vode i ne jedem od posla i guzve kao danas npr.
 
Običan rad u prodavnici. Kasa, roba, izlaganje robe, usluga kupaca. Oni mi kazu uradi to i to. Ja uradim nikad nisam odbio. Nekad uzmem sam šta treba. Nekad ne stignem nista konkretno oko robe ako je guzva na kasi. Desi se da nemam pauzu , ne popijem vode i ne jedem od posla i guzve kao danas npr.
Zavisi koliko ti je potreban taj posao, ne sumnjam da se trudiš.
 

Back
Top