Немачки злочини над Србима- Панчево 22.април 1941.

to je druga stvar kako su prosli tvoji jer su sluzili kralju pobegulji.sto kralj nije poveo narod sa sobom da nemci mirno prodju?

A ti? Da imas 17 god. Sta bi radio? Zavukao bi se u neku rupu i ne bi izlazio iz nje...

I ti verujes kumunistickoj prici... Strasno...
Evo ti kako radi zreo covek, koji je potomak dinastije Karadjordjevic... Taj ti je demantovao sve kumunisticke pse!

http://sr.wikipedia.org/sr-el/Принц_Томислав_Карађорђевић

Procitaj deo devedesetih, kada je konacno, porodici Karadjordjevic dopusteno da se vrati u Zemlju...
Pa onda osudjuj...
 
@ljuta mamba

1)nemam ništa protiv Nemaca iz bivše Jugoslavije....Bilo je među njima i velikih zločinaca u WW2, ali i velikih dobrotvora koji su spašavali Srbe.....Većina je verovatno kao i svugde, samo manipulisana i ''nit luk jela i nit luk mirisala''. Ali bilo je ogromnih zločina baš Vermahta, SS, i nemačkih okupacionih vlasti....a ne znam ni zašto bi ih abolirali i od odgovornosti za zločine onih sa Balkana koje je Nemačka podržavala, sponzorisala i kojima je omogućila da ih čine...

2)Osveta koja je usmerena prema nemačkom narodu u Češkoj, Poljskoj, Rumuniji, bivšoj Jugoslaviji...., je bila neselektivna, zahvatila je mahom civile (i nema opravdanja), ali to je plaćanje loše politike nemačke države...izuzetno loše, genocidne i destruktivne koja je dovela do najvećeg rata u istoriji čovečanstva koji je koštao živote 50 000 000 ljudi......Posle onoga što je radjeno u bivšem SSSR, Poljskoj, bivšoj Jugoslaviji, a i svuda po Evropi i svetu, nema, ali apsolutno nema nikakvog opravdanja za nemačku državu to znaju i današnji Nemci, i nema mesta relativizaciji......WW2 je nešto što je obeležilo istoriju Evrope, sveta i čitavog čovečanstva....i ostavilo i ožiljke i tekovine....
Ali nemačka kultura je toliko velika i značajna u evropskim i sveskim razmerama, da ta Hitlerova i nacistička mrlja od deset godina, ne može je ni zamagliti ni uprljati

3)Tema jeste hejterska.....i koliko mi je poznato, takva su i uverenja postavljača prema Nemcima.....
 
Poslednja izmena:
verovatno je trebala cela evropa da cuti mozda bi sad svi govorili nemackim jezikom i vikali zi hajl itd.....da nije bilo komunisticke rusije ko zna sta bi bilo sa nama.NE ZABORAVITE NAD SLOBODNIM BERLINOM ZAVIORILA SE CRVENA ZASTAVA SA SRPOM I CEKICEM!!

niko to ne spori.....rusi,ameri i englezi i jesu sila koja je imala realne sanse da udje u klinc a nemackom...cak ne ni rusi sami
ali srbija...tj...jugoslavija...nikakve
znaci...trebalo je ici nedicevskom politikom...
znam da je srbima to tesko da shvate zbog kulture,istorije i temperamenta.....ali....sto bi reko charles barkley...sto ulazis u frku kad si slabiji:mrgreen:
elem...jos jedno pitanje...gde su sad folksdojceri iz panceva:think:
 
@ljuta mamba

1)nemam ništa protiv Nemaca iz bivše Jugoslavije....Bilo je među njima i velikih zločinaca u WW2, ali i velikih dobrotvora koji su spašavali Srbe.....Većina je verovatno kao i svugde, samo manipulisana i ''nit luk jela i nit luk mirisala''. Ali bilo je ogromnih zločina baš Vermahta, SS, i nemačkih okupacionih vlasti....a ne znam ni zašto bi ih abolirali i od odgovornosti za zločine onih sa Balkana koje je Nemačka podržavala, sponzorisala i kojima je omogućila da ih čine...

2)Osveta koja je usmerena prema nemačkom narodu u Češkoj, Poljskoj, Rumuniji, bivšoj Jugoslaviji...., je bila neselektivna, zahvatila je mahom civile (i nema opravdanja), ali to je plaćanje loše politike nemačke države...izuzetno loše, genocidne i destruktivne koja je dovela do najvećeg rata u istoriji čovečanstva koji je koštao živote 50 000 000 ljudi......Posle onoga što je radjeno u bivšem SSSR, Poljskoj, bivšoj Jugoslaviji, a i svuda po Evropi i svetu, nema, ali apsolutno nema nikakvog opravdanja za nemačku državu to znaju i današnji Nemci, i nema mesta relativizaciji......WW2 je nešto što je obeležilo istoriju Evrope, sveta i čitavog čovečanstva....i ostavilo i ožiljke i tekovine....
Ali nemačka kultura je toliko velika i značajna u evropskim i sveskim razmerama, da ta Hitlerova i nacistička mrlja od deset godina, ne može je ni zamagliti ni uprljati

3)Tema jeste hejterska.....i koliko mi je poznato, takva su i uverenja postavljača prema Nemcima.....

to jeste tacno...nema tu spora...zlocina je bilo
ali reci mi...jel bilo nekog veceg zlocina od strane nemaca u tvom rodnom gradu?
a opet...okolina je bila vrlo ustanicki nastrojena i vrlo je bio jak partizanski pokret u okolnim selima

moja je poenta...nisu nemci zeke i mede od plisa...ali,nisu ubijali i vesali ljude po srbiji iz hobija...uvek je bio neki razlog
 
sa 17 godina jovanka broz nije se zavukla u rupu vec je otisla u rat i 1945 je dobila cin majora dok je "kralj"kraljevao iz londona i mnoga druga deca koja su u tim godinama odlazila u rat......

:hahaha: Jovanka Broz... Ma daj 45. svako je mogao da bude u ratu, jer je bilo oslobodjnje...
Kralj da setada vratio u zemlju, danas ne bi ni imali naslednike...

Ako tako gledas kroz istoriju... Ajmo dublje... Mrzis li i Kralja Petra? Mrzis li Crnog Djordja? Svi su oni usli u Srpsku istoriju kao heroji, jer nismo imali kumunisticku gamad da nas zatruje sa ideologijom... Sada ce da ispadne da su kumunisti bolji od Srpskih vojnika iz prvog svetskog rata...
 
:hahaha: Jovanka Broz... Ma daj 45. svako je mogao da bude u ratu, jer je bilo oslobodjnje...
Kralj da setada vratio u zemlju, danas ne bi ni imali naslednike...

Ako tako gledas kroz istoriju... Ajmo dublje... Mrzis li i Kralja Petra? Mrzis li Crnog Djordja? Svi su oni usli u Srpsku istoriju kao heroji, jer nismo imali kumunisticku gamad da nas zatruje sa ideologijom... Sada ce da ispadne da su kumunisti bolji od Srpskih vojnika iz prvog svetskog rata...[/QUOTE

niko nije bolji od srpskih vojnika iz 1.s.r
upamti to:worth:
 
:hahaha: Jovanka Broz... Ma daj 45. svako je mogao da bude u ratu, jer je bilo oslobodjnje...
Kralj da setada vratio u zemlju, danas ne bi ni imali naslednike...

Ako tako gledas kroz istoriju... Ajmo dublje... Mrzis li i Kralja Petra? Mrzis li Crnog Djordja? Svi su oni usli u Srpsku istoriju kao heroji, jer nismo imali kumunisticku gamad da nas zatruje sa ideologijom... Sada ce da ispadne da su kumunisti bolji od Srpskih vojnika iz prvog svetskog rata...[/QUOTE

niko nije bolji od srpskih vojnika iz 1.s.r
upamti to:worth:

Slazem se :)
 
to jeste tacno...nema tu spora...zlocina je bilo
ali reci mi...jel bilo nekog veceg zlocina od strane nemaca u tvom rodnom gradu?
a opet...okolina je bila vrlo ustanicki nastrojena i vrlo je bio jak partizanski pokret u okolnim selima

moja je poenta...nisu nemci zeke i mede od plisa...ali,nisu ubijali i vesali ljude po srbiji iz hobija...uvek je bio neki razlog

aločoveče pa bili su okupatori, normalno je odupirati se okupacji. :eek:
 
jovanka broz je otisla u rat 1941,pazljivije citaj ,a 45 je dobila cin majora.ne mrzim kralja petra ni crnog djordja ali mrzim velicanje onih koji su u najgorem trenutku ostavili svoj narod i zaboravili svoj jezik.imali smo dimitrija tucovica.komunisti i srpski vojnici iz I sv rata su isti,hrabri i borili se za svoju zemlju i ideje.

Nisam rodjen 41, da bih znao da je to najgori momenat Srbije... Ima jos gori, kojeg se svi secamo.. Najgori trenuci za Srpski narod su bile 90... I za razliku od 45 tada smo bili pobednici..

Gde je bio Milosevic a gde je bio princ Tomislav? Daj vise procitaj malo i drugu stranu istine...
http://sr.wikipedia.org/sr-el/Принц_Томислав_Карађорђевић
 
pa sta sad?????
oces da ti ja postavim linkove sta srbi rade??
a objasni mi...i mene zanima...kako do da su nemci ubijali samo srbe??
reci cu ti jednu pricu.....istinitu....kada je nemacka vojska u aprilskom ratu stigla do koova...u prizren....sa njima je bio i jedan moj dalji rodjak...kao prevodilac
idu dva siptara ulicom......jedan ss-ovac vidi da nose culave na glavama....one pletene crno bele...i pomisli da su jevreji...posto jevreji imaju slicne kape...i odmah automtaski izvuce pistolj iz korica da im presudi....nije znao ko su
ovaj moj rodjak to vide...i rece mu
hey...nicht juden....muhamedan
ovaj samo klimnu glavom,shvati da je pogresio i vrati pistolj u korice

zasto ti ovo pricam......jer,nemacka vojska nije ubijala ljude iz zabave i iz dokonosti...osim jevreja,ali to je druga prica
ako su ubijali srbe...znaci da su imali razlog,jer su im ovi podrivali ratne napore...ja nevidim zasto su srbi to radili...nije mi jasno,sta su imali od toga.....ali svako podrivanje ratnog napora na nekom drugom mestu...znacilo je mnogo palih mladih zivota u rusiji i uopste istocnom frontu
stoga...bilo koje dizanje pruge u vazduh,zbog koje kasni voz sa nekim materijalom na istok,dovodi do gubitaka zivota na istoku
e sad...lako je tudjim gloginje mlatiti....kad tebe sornu,pa vidis kako zaboli...drugacije rezonujes
stoga...srbi su sami navukli nemce...ovi ih nebi napali......srbi su sami navukli bes nemaca na sebe,svojim delanjem protiv njih,ovi ih nikada nebi dirali prvi
ako su mislili da sami mogu da oslobode zemlju...grdno su se prevarili..jer to nisiu probali cakj ni francuzi,ni danci,ni holandjani,ni poljaci...kojih je i po broju i po cemu god hoces, i vise i bolje su organizovani od srba
stoga...ja nevidim funkciju pljuvanja po folksdojcerima na toj tvojoj temi,koja je za istoriju......a ne politiku...osim da shvatis,da niko te jude nebi dirao..da nisu okarakterisani kao buskaci protiv reicha
to jeste zlocin....alki mi nije jasna poenta tvog posta

JOS CE DA ISPADNE KAKO JE SRBIJA OBJAVILA RAT CELOM SVETU:dash:
 
aločoveče pa bili su okupatori, normalno je odupirati se okupacji. :eek:

cuj....evo ti u najnovijoj istoriji primera sta je normalno.....
amerika hoce pprolazak trupa kroz srbiju.....mi nedamo....ceo svet se ulizuje americi...sad bas evo,postavljaju neke skalamerije i u ceskoj
u svim zemljama imaju po bar 1 bazu....mi nedamo
lepo,nalupase nas....i uzese nam kosovo...i postavise bazu
znaci...em smo dobili batine...em bazu za koju neplacaju nista,a inace placaju zemljarinu
e sad......vratimo se u proslost...nas su...tj vas:rumenko: oslobodili rusi
sami partizani nisu mogli......zasto se zrtvovao uzalud ljudski zivot 1941.....
iz istog razloga kao i 1999
cist srpski inat
 
pa sta sad?????
oces da ti ja postavim linkove sta srbi rade??
a objasni mi...i mene zanima...kako do da su nemci ubijali samo srbe??
reci cu ti jednu pricu.....istinitu....kada je nemacka vojska u aprilskom ratu stigla do koova...u prizren....sa njima je bio i jedan moj dalji rodjak...kao prevodilac
idu dva siptara ulicom......jedan ss-ovac vidi da nose culave na glavama....one pletene crno bele...i pomisli da su jevreji...posto jevreji imaju slicne kape...i odmah automtaski izvuce pistolj iz korica da im presudi....nije znao ko su
ovaj moj rodjak to vide...i rece mu
hey...nicht juden....muhamedan
ovaj samo klimnu glavom,shvati da je pogresio i vrati pistolj u korice

zasto ti ovo pricam......jer,nemacka vojska nije ubijala ljude iz zabave i iz dokonosti...osim jevreja,ali to je druga prica
ako su ubijali srbe...znaci da su imali razlog,jer su im ovi podrivali ratne napore...ja nevidim zasto su srbi to radili...nije mi jasno,sta su imali od toga.....ali svako podrivanje ratnog napora na nekom drugom mestu...znacilo je mnogo palih mladih zivota u rusiji i uopste istocnom frontu
stoga...bilo koje dizanje pruge u vazduh,zbog koje kasni voz sa nekim materijalom na istok,dovodi do gubitaka zivota na istoku
e sad...lako je tudjim gloginje mlatiti....kad tebe sornu,pa vidis kako zaboli...drugacije rezonujes
stoga...srbi su sami navukli nemce...ovi ih nebi napali......srbi su sami navukli bes nemaca na sebe,svojim delanjem protiv njih,ovi ih nikada nebi dirali prvi
ako su mislili da sami mogu da oslobode zemlju...grdno su se prevarili..jer to nisiu probali cakj ni francuzi,ni danci,ni holandjani,ni poljaci...kojih je i po broju i po cemu god hoces, i vise i bolje su organizovani od srba
stoga...ja nevidim funkciju pljuvanja po folksdojcerima na toj tvojoj temi,koja je za istoriju......a ne politiku...osim da shvatis,da niko te jude nebi dirao..da nisu okarakterisani kao buskaci protiv reicha
to jeste zlocin....alki mi nije jasna poenta tvog posta

Sta bre to nalupeta nacisto
 

Back
Top