Немачки злочини над Србима- Панчево 22.април 1941.

Aman, pa ko kaze da su bili nacionalisti?
Oni su komunisti, borili se za vlast i poveli rat, a narodu su servirali fore o nacionalizmu.

Ne vredi, ja vec probao...

Ubedjen je u tu ideologiju, da malo, malo pa zeza:hahaha::hahaha:

Cak i kada mu prikazes slikovito... Sta vredi..: Kumunista jednom, kumunista uvek... Sto potvrdjuje tvoju pricu o prvim predsednicima malih republika unutar SFRJ...
 
mali oglasi,kod mene ne pali ideja da jedna laz ponovljena sto puta postane istina.to je mozda znao pavle karadjordjevic-)

Prvo, ne mozes da poredis dve suprotne stvari, sem da kazes koja je bolja.. Moje nije da te ubedjujem da verujes u nesto sto ne zelis... Veruj usta hoces...
Ono sto sam ti ja izneo, jesu dokazi i nisam jedini... Ti si izneo samo neku praznu pricu... Staru kumunisticku...

A sa kralja prelazis na Pavleta... Vec sam ti rekao sta se sa njime desilo i kako je mladi princ dosao na celu Jugoslavije... A ti veruj Kumunistima, sta me briga..: Srbija vec zna pravu istinu...
 
zasto bi komunisti ujedinjavali zemlju i sad je ponovo razjedinjavali?ne razumem.
Posle Tita je ostala mala bara a puno krokodila.
Raspad Berlinskog zida i ostale promene u istocnoj Evropi postavljale su pitanje promene sistema u SFRJ. dok su Slovenci i Hrvati hteli promene, prelazak na demokratiju i sta vec, Srbija i CG nisu htele promene.
Pocele su sitne pa sve krupnije carke, kulminacija je bila na 14. kongresu Saveza Komunista Jugoslavije i otvoren sukob Milosevica sa jedne i slovenaca sa druge strane.

U tom sukobu, mi smo izabrali pogresnu taktiku, a ostalo je istorija....
 
Не капирам како неко може да између немаца и комуњара у 2. св. рату бира комуњаре.. Ееееј, комунисти су одговорни за смрт око 1 000 000 срба и 500 000 хрвата и словенаца, а немци ако су пребацили 100 000..
 
Da primetm nesto.
Srpska vojska koliko ja zanm nije postojala od 1918. pa do otcepljenja Crne Gore, a za to treba da zahvalimo kralju Aleksandru Karadjordjevicu koji je 1918. zrtvovao Srbiju i stvorio SHS. Da se ogradim: od Karadjordjevica postujem Karadjordja i Kralja Petra I dok ostale ne bih uopste pominjao.
Srpska vojska je odigrala glavnu ulogu u I Balkanskom ratu jer je ostvarila dve najvece pobede nada Turcima - Kumanovo i Bitolj - a zatim pomogla Crnogorcima da zauzmu Skadar i Bugarima kojima je u pomoc poslata cela II srpska armija generala Strepe Stepanovica. Uz njenu pomoc Bugari su zauzeli Jedrene.
Sto se tice ucesca srpske vojske u I svetskom ratu moram da kazem da je ona i ovde odigrala mozda i najznacajniju ulogu. Ovaj rat je odlucen posle proboja Solunskog fronta septembra 1918.g kada je srpska vojska u nezadrzivom jurisu za mesec i po dana oslobodila svoju drzavu i nastavila da goni Nemce i Austrijace dalj ka zapadu. Bugari su kapitulirali vec krajem septembra a nemacki kajzer Vilhelm im je poslao telegram sledece sadrzine: " 65.000 vojnika je odlucilo rat. Sramota!"
U II svetskom ratu nazalost nije bilo srpske vojske. Ravnogorski pokret je nosio naziv Jugoslovenska vojska u otadzbini i u svojim redovima je imao i Srbe i Hrvate I Slovence itd. Takodje i partizani su bili mesoviti, a Nedicevci i Ljoticevci su bruka za srpske vojnike od pre 1918.g. Ni Ravnogorci ni partizani nisu imali znacajniju ugogu u II svetskom ratu, gde su glavni bili SSSR, SAD i V.Britanija.
 
pazi...nemci su se kretali samo glavnim putevima......sto vise ljudi im je trebalo za rusiju...nikome od njih nije odgovaralo da se angazuju dodatne trupe u jugoslaviji......morali su represalijom da uguse ustanak...jer je bio masovan....inace...veruj mi....jer znam sta govoirim...nemacki vojnik nikada nebi ubio srpskog civila iz cista mira...jer to nemcima nije odgovaralo...krv trazi krv.....a angazovanje dodatnih trupa,smanjuje broj ljudi u rusiji
А геноцид над 800.000 Срба почињен Западно од Дрине, јер им ни то "није одговарало"?:roll:
 
znaci...trebalo je ici nedicevskom politikom...
znam da je srbima to tesko da shvate zbog kulture,istorije i temperamenta.....ali....sto bi reko charles barkley...sto ulazis u frku kad si slabiji:mrgreen:
elem...jos jedno pitanje...gde su sad folksdojceri iz panceva:think:
Запањен сам толиком незнању Историје али изугледа да не-црвениш због тога него чак и покушаваш да дајеш лекције:hahaha:
 
to su pojedinci...u logor su is;li jevreji uglavnom..na takav tretman
recimo...300.000 srpskih vojnika je bilo zarobljeno u aprilskom ratu....internirano u nemacku...i vecina i to velika se vratila kuci...jer su se dobro vladali
da su pravili probleme...naravno da bi bilo posledica
naravoucenije...da su srbi,kao resto evrope cekali da ih oslobode...ili jos bolje,da nisu strajkovali 27.3
bilo bi ih mnogo vise...a kraljevina bi mozda jos postojala

Jesmo vikali:'Bolje rat nego pakt"? Jesmo!! Jesmo skandirali:" Bolje grob nego rob" Jesmo!! Mozda smo ocekivali bonbone od Hitlera?!? Covek nam je dao samo ono sto smo i trazili,nista vise!!:ok:
 

Back
Top