Немачка књижевница: Србија је сама себи нанела зло

Једном давно ми је један старац у Москви рекао, " Знате, ми Руси смо хтели да се осветим 1945, али нам Совјети нису дали. " Замршена реченица, пуна саплићућих препрека, али и подстрека за размишљање. А ја, ето мислим да је освета одлична превенција будућих злочина. Да су се Совјети онда адекватно осветили, верујем да данас оваквих бљувотина не би било. Додуше, ми заиста јесмо веома криви за много тога што нам се догодило, али не онако како ова тефтонска суклата то подразмева. Што се тиче њене агенде, то не само да нисмо криви, него смо жртве пљачкашко-злочиначког удруживања.
Суштина је да је ова жена продуктивни део естаблишмента. Као таква, наравно да је примала и да ће примати награде, за своје прегнуће. А сасвим је оччигледно на којим релацијама је побркала лончиће. На релацијама исток комунизам-запад супторно од комунизма. Објективно, одаавно није тако. Нити је исток комуњарски, нити је запад некакв слободан свет, а поготово НАТО није никав носилац слободе, правде и мира. Но о свему томе, ова жена не мора да мисли. До душе, све ово јој је добра реклама, јер ћу под хитно да набавим и прочитам оно што је написала и зашта је добила ту НОБЕЛову награду.
 
НЕМАЧКА КЊИЖЕВНИЦА Срби су убице, заслужили бомбардовање, за све крива СПЦ и РУСИЈА

Немачка књижевница: Србија је сама себи нанела зло

понедељак, 23. окт 2017,

Извор: Танјуг
Нобеловка и немачка књижевница Херта Милер сматра да грађани Србије морају да живе са истином да су сами себи нанели патњу. "На Косову и у Босни се догодило много зла уз присуство национализма и у свему томе је учествовала Српска православна црква", оцењује Милерова.

Немачка књижевница Херта Милер, на трибини у Југословенском драмском позоришту под називом "Логика 29. фебруара", о експлозији национализма на простору бивше Југославије разговарала је са нашим књижевником и преводиоцем Иваном Ивањијем и немачким писцем Михаелом Мартенсом и истакла да је Србија сама себи нанела зло и да њени грађани морају да живе са истином да су сами себи нанели патњу.

Мартенс је подсетио Милерoву на њене јавно изречене ставове да је насиље потпуно легитимно решење у политичким конфликтима.

Она му је одговорила да се причом може упропастити онолико, колико се може учинити добро.

"Из приче и разговора настају такође конфликти. Нисам пацифисткиња и верујем да се неке ситуације могу решити само одређеним захватима. Када постоји рат, тада мора да се изврши захват како би једна страна изгубила све и била поражена од друге стране. Када је већ тако верујем да је војна интервенција људска и морална позиција. То можемо да видимо увек изнова на различитим примерима. Ако будемо добри и пијемо чај једни са другима све ће бити у реду. Многи ратови су показали да није било баш тако", казала је Милерова.

Она је нагласила да људи који су нападнути морају да имају подршку са стране, уколико сами не успевају да се одбране од јаче силе.
Мартенс је изнова подсетио Милерову да постоје њени текстови који се баве темама које су у Београду још актуелне.
"Када је бомбардован последњи пут неки град у 20. веку, Београд у Србији, ви сте у једном есеју написали да не разумете арогантни став према НАТО-у и да Милошевић мора бити заустављен за сва времена", навео је немачки писац.
"Ко у девет година води четири рата и ко тако прагматично гради гробља као градове, он се не може стићи речима. Била бих срећна да је НАТО ушао у Румунију, али се то није догодило и Румуни су се борили против Румуна да би ставили тачку на Чаушескуа", навео је Мартенс њене речи.

Цењена списатељица је напоменула да исто мисли и данас.

"На Косову и у Босни се догодило много зла уз присуство национализма и у свему томе је учествовала Српска православна црква. Била сам изненађена да се све то дешава у Југославији која је била отворена земља и у којој су људи могли да путују. Из моје перспективе живота у Румунији, Југославија је била полу-рај. Изненадило ме да је у таквој земљи експлодирао национализам", казала је Милер.

Она сматра да се нешто слично дешава данас у Украјини.
"У Украјини је много људи настрадало и верујем да би тим људима морало да се да оружје зато што се неке победе не могу тек тако извојевати. Питам се зашто постоји НАТО? Руси могу тотално да униште ту земљу... У Украјини практично не може нормално да се живи само зато што су хтели у Европску унију. Румунија је ушла у НАТО само зато што је била у страху од Русије. Сви су имали тај страх. Сви су страховали од КГБ-а и Москве", тврди Милерова која је навела да су њену мајку депортовали у радни логор у СССР-у.

Према њеним речима, када се распао СССР, сви су очекивали да ће демократија заменити тоталитаризам.

"Није се то догодило. Путин је све изврнуо. Данас је повређен новинар који критикује Путина. Он је у животној опасности. То су ствари за које смо мислили да се неће више догађати. Ако не иде дипломатски онда мора војно да се зауставе такви типови. Тако су и Милошевића морали да сруше", казала је Милерова.
Иван Ивањи је одговорио немачкој нобеловки да су стотине хиљада људи својим гласовима срушиле Милошевића, а не НАТО, на шта је Милер узвратила да породица Милошевић такође живи у Русији и да то говори о релацијама.
"Путин их радо прима. То је прилично преварантска позиција. Политика Путина је експанзионистичка", сматра нобеловка, којој је неколико гласова уз публике узвратило узвицима: "Питајте Ангелу Меркел за Путина".

Вече са немачком књижевницом Хертом Милер под називом "Логика 29. фебруара" уприличено је у оквиру 62. Међународног београдског сајма књига и програма "Четири земље један језик", чији су домаћини земље немачког говорног подручја Немачка, Аустрија, Лихтенштајн и Швајцарска.


*****************
Шта рећи на све ово а да то не буду тешке псовке.......:dash::dash::dash:
Posto je zabranjeno pusenje,njoj bi moglo da se dozvoli.
 
„Pre svega ja sam jedan konzervativan, lepo vaspitani gospodin koji je želeo džentlmenski da se odnosi prema jednoj dami, ali „puko“ sam jer nisam mogao više da slušam preterane gluposti“, kazao je naš cenjeni prevodilac i pisac Ivan Ivanji o sinoćnjem razgovoru sa nobelovkom Hertom Miler u Jugoslovenskom dramskom pozorištu.
Miler je sinoć između ostalog govoreći o opravdanosti NATO intervencije 1999. godine kazala da je„Srbija sama sebi nanela zlo i da njeni građani moraju da žive sa istinom da su sami sebi naneli patnju“.
Ivanji joj je uzvratio konstatacijom da su Miloševića sa vlasti skinuli građani Srbije a ne NATO. On ističe da Miler o većini događaja na prostoru nekadašnje Jugoslavije devedestih godina prošlog veka nema pojma.
„Nemački kolega Mihael Martens je kriv što se sve na tako neinteligentan način dogodilo sinoć u Jugoslovenskom dramskom pozorištu. Kazao sam mu pre početka tribine da joj ne postavlja pitanja o NATO bombardovanju ali nije vredelo. Herta Miler je klasična žrtva nemačkih medija koji su izveštavali o raspadu SFRJ.“ kazao je Ivanji.
 
Колегинице ... да смо довољно јаки као народ да тако нешто урадимо, сигурно не би смо ни бирали за председника државе персону која је то исто изјавила, само другачијим речима и за то одабрао територију те исте државе одакле је ова Нобеловка.

Не треба заборавити да је мали алек пре 3 године у Минхену помињао српски народ као лоше момке који су учинили много зла другим народима.

Ја искрено не видим разлику између овога што је изјавила ова госпоја и мали алек.

Могуће да су се и консултовали међусобно. Он њој саветовао како да нас напљује, а она њему како се стиже до Нобеловог лауреата

Ne bi me zacudilo da ga njegovi ne kandiduju....to bi tek bio show..:mrgreen:
 
Gde nalaze ove lažove i anonimuse i na čemu zarađuju kad ih dovedu?

I uvek se kao domacin pojavi nezaobilazni Ivan Ivanji ..... :think:

Nije ova SS-ovka samu sebe pozvala , pozvali su je ,,nasi ,, ... i znali su sta ce da laje .......

Jesmo mi Srbi krivi , ali ne za ovo za sto nas ova nacisticka fuksa optuzuje- vec sto takve kuje uvek naidju na otvorena vrata u Beogradu !
 
Она свакако неће бити нобеловац чија ће дела ући у школске лектире и међу класике књижевности. Плаћеник који ће се водати по трговима као мечка, док буде могла ходати, а онда ће је негде смакнути као међеда, и прашина ће појести њено књижевно дело, које је већ данас толико битно да га Танјуг овде није ни поменуо.

Иначе, дојмљиво је да је Херта пореклом из Баната, што имплицира да су јој преци Банатске Швабе, дакле не само SS, већ вероватно и SS-Freiwilligen-Division Prinz Eugen.

А кад то узмете у обзир, онда већ почнете да је жалите, јер знате да је у питању болест, и то она за коју нема лека.
 
Колегинице ... да смо довољно јаки као народ да тако нешто урадимо, сигурно не би смо ни бирали за председника државе персону која је то исто изјавила, само другачијим речима и за то одабрао територију те исте државе одакле је ова Нобеловка.

Не треба заборавити да је мали алек пре 3 године у Минхену помињао српски народ као лоше момке који су учинили много зла другим народима.

Ја искрено не видим разлику између овога што је изјавила ова госпоја и мали алек.

Могуће да су се и консултовали међусобно. Он њој саветовао како да нас напљује, а она њему како се стиже до Нобеловог лауреата

Nisu se konsultovali.
Neko naredjuje, a neko slusa
 
Ma i mi smo previse ostljivi , ipak se nobelovka suzdrzala i nije rekla bas sve sta misli - naprimer da smo niza rasa i da nasim telima treba nadjubriti nemacke njive .... :think:

Сасвим је извесно да су се њени мама и тата образовали на тим темељима. Како смо ми васпитани на традицијама слободарским, Херта је вероватно од малих ногу слушала како су Немци, а посебно њени Банатски Немци, уберменши, а суседни Срби некакова пасмина, што би рекао један расиста из нашега сокака. Зашто онда да нас изненађује тај наци ниво размишљања, који држи корак са филонацистима из суседства, кад је потекао из једне чисто нацистичке средине?
 
Ко је све присуствовао трибини?

Зар није било особе која би устала, отерала је у три ***** материне и гађала је нечим?

treba imati mudasca za to...a bice da ih na toj tribini nije bilo
 
НЕМАЧКА КЊИЖЕВНИЦА Срби су убице, заслужили бомбардовање, за све крива СПЦ и РУСИЈА

Немачка књижевница: Србија је сама себи нанела зло

понедељак, 23. окт 2017,

Извор: Танјуг
Нобеловка и немачка књижевница Херта Милер сматра да грађани Србије морају да живе са истином да су сами себи нанели патњу. "На Косову и у Босни се догодило много зла уз присуство национализма и у свему томе је учествовала Српска православна црква", оцењује Милерова.

*****************
Шта рећи на све ово а да то не буду тешке псовке.......:dash::dash::dash:

Немачкој ДРОМФУЉИ би требало Срби да предоче неколико чињеница:

- Нису Срби дошли ни 1914-те ни 1941. на германске границе да почине незамислива зла
и пљачке епских размера!
- Нису Срби ОПЉАЧКАЛИ ниједан српски манастир, цркву или библиотеку, ЊЕН ДЕДА ЈЕСТЕ!
- Нису Срби БОМБАРДОВАЛИ и спалили ниједну швабску библиотеку, а нису никада
ОПЉАЧКАЛИ ниједну швабску архиву, ниједан униврезитет!
- Нису Срби никада у Немачкој направили стратиште на коме су УБИЛИ ОКО 80.000 ЦИВИЛА!!!!

..........да набрајамо даље, па пошаљемо писмо ДРОМФУЉИ преко "екселенције" у Београду?
:think:
 
Srbi se opet ponasaju detinjasto, idu iz krajnosti u krajnost, jel' ih hvalis ili kudis.
Kao sto je neko rekao, prvo treba ispitati one koji su je doveli da govori, jer njeni stavovi su poznati i ono sto ce ona govoriti.
Drugo, ne treba biti previse pametan pa se pripremiti za razgovor tako sto ce se prelistati njena biografija i naroda iz kojeg potice.
Pravite majmune od sebe, pozivate goste i onda ih polivate ovim i onim (prvo Levija, sad bi i ovu) je kretenski.
Tako samo saljete losu sliku o sebi u svet.
 
Na pogrešnu stranu ste okrenuli ćunu . Nije ona kriva , nemci su teška džubrad i i to je poznato odavno .
Naši koji su je doveli a znaju koliko je veliko djubre , oni su krivi . Njih treba ebati u glavu .

nNprotiv, Nemci su veoma korektni prema "saveznicima",daleko veca "djubarad" su Englezi i Francuzi ako cemo da posmatramo stvari sa emotivne strane.
Ovakvo tumacenje iz uga Nemaca je ocekivano,Srbija nikada nije bila nemacki saveznik i ,uvek se nalazila na suprotnoj strani.Sa druge strane konstantno cuvaju ledja Hrvatima kojima se negira otvoreni soviniziam i neo nacizam bas zbog zastitnicke uloge Berlina
Treba se zapitati ko je vece djubre,oni sa kojima smo u dva velika rata bili saveznici ,pa su nas sada prepustili Berlinu ,ili Berlin koji nikada prema nama nije gajio simpatije? Ovakve izjave mozemo cuti i od Franucza i Engleza,ali nekako smo alergicni kada dolaze iz Nemacke,bedasto.
 
Poslednja izmena:
Колегинице ... да смо довољно јаки као народ да тако нешто урадимо, сигурно не би смо ни бирали за председника државе персону која је то исто изјавила, само другачијим речима и за то одабрао територију те исте државе одакле је ова Нобеловка.
Не треба заборавити да је мали алек пре 3 године у Минхену помињао српски народ као лоше момке који су учинили много зла другим народима.
Ја искрено не видим разлику између овога што је изјавила ова госпоја и мали алек.
Могуће да су се и консултовали међусобно. Он њој саветовао како да нас напљује, а она њему како се стиже до Нобеловог лауреата
Не видиш ли, стварно? Разлика је у томе што је ово изјавила нека тамо Немице, чије познавање и појмање српске историје је на нивоу ретардиране шимпанце. Председник ове земље, или њене владе, свакако би требало да зна боље, у сваком погледу. Све и да јесте тако како дотична тврди, представници ове државе треба да имају довољно памети да ћуте и да не пуцају сопственој страни у ноге.

Ако ова држава мора да трпи понижења једног пискарала, и то на сопственој територији, онда она не треба ни да постоји.

Али, да се разумемо, главни проблем никако није ова жена. Главни проблем су они који су је довели и који су мирно слушали док нам је она, и то усред Београда који су њени преци бомбардовали, и у коме су спалили читаву библиотеку књига, придиковала о нашој 'кривици'.

treba imati mudasca za to...a bice da ih na toj tribini nije bilo
Не, драга моја. За 'муданцима' просто није било потребе јер су сви на тој трибини њени истомишљеници.

Да је среће, 'муданца' би била потребна за само организовање једне такве антисрпске трибине. Али, среће нема, јер Србијом управљају управо антисрби.

Пљувати по Србима је у данашњој Србији, не само дозвољено, већ и профитабилно.
 
Poslednja izmena:
Mi moramo vec jednom da se civilizujemo,i da ispostujemo svacije misljenje,bez obzira,da li se mi slazemo sa tim misljenjem ili ne.Nije mi poznato,ni gde ni kada je ta
nemacka Knjizevnica rekla svoje misljenje o Srbiji.Ali moramo uzeti u obzir,da je ona poznata evropska faca,da je dobitnik Nobelove Nagrade i da se njene reci,cene u svim
svetskim krugovima.Oni ucesnici tog Skupa,koji su pretstavljali Srbiju,trebali su u jednoj mirnoj akademskoj diskusiji,da pokusaju argumentovano da pobiju njeno izreceno
misljenje.Ovako,teskim recima grubim psovkama,ne postize se nikakav rezultat vec se samo utemeljuje vec poznato misljenje o nama,da smo ne emancipovani zaostali
i krivi za sve ratove i gubitke koje smo imali,jer smo navodno,uvek cackali mecku (citaj neku veliku silu) u p...ku,pa posle dobijali po "nosu".!!!:think::sad2:
 
Не видиш ли, стварно? Разлика је у томе што је ово изјавила нека тамо Немице, чије познавање и појмање српске историје је на нивоу ретардиране шимпанце. Председник ове земље, или њене влад,е би свакако требало да зна боље. А све и да јесте тако како дотични тврде, треба да има довољно памети да ћути и да не пуца сопственој страни у ноке.

Ако ова држава мора да трпи понижења једног пискарала, и то на сопственој територији, онда она не треба ни да постоји.

Али, да се разумемо, главни проблем никако није ова жена. Главни проблем су они који су је довели и који су мирно слушали док нам је она, и то усред Београда који су њени преци бомбардовали, и у коме су спалили читаву библиотеку књига, нашла за сходно да нам придикује о нашој 'кривици'.


Не, драга моја. За 'муданцима' просто није било потребе јер су сви на тој трибини њени истомишљеници.

Да је среће, 'муданца' би била потребна за само организовање једне такве антисрпске трибине. Али, среће нема, јер Србијом управљају управо антисрби.

Пљувати по Србима је у данашњој Србији, не само дозвољено, већ и профитабилно.

Jos jedan razlog zasto Beograd vise ne moze i ne sme biti glavni srpski grad.
 

Back
Top