Недићева Србија, сарадња са НДХ и Бугарском

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Šta me boli tuki šta se desilo u Subotici.
Boli me tuki i nije zapravo važno ni šta se npr. desilo 22. juna ove godine u Moskvi na Komsomoljskom trgu (bio sam tamo), kada su komunisti rastjerali fašističku bandu.

Ono što je jedino važno je to šta će biti na kraju balade.
Vi jednostavno pobjediti ne možete.

Koji Vi?
 
Ови гибаничари мисле да је похвално то што су спашавали синове две нације које су нам нанеле највише штете у задњем веку.
Свака вам част,много сте допринели борби за Српство тиме што сте спасили исте оне пилоте који су 1944 на вас бацали бомбе честитајући вам Ускрс.

А што се комуњара тиче,ендемска врста која ће у најскорије време бити почишћена гвозденом метлом.На улици их одавно нема,сем својих наркоманских штекова им ништа није остало,на свиркама редовно се упада,једе се сузавац,прште пајсери по грудима (пилећим),свака националистичка организација сама би без проблема могла да угаси било коју црвено-секташку групу било када и било где.
Koja li si ti sorta kad ovako prosipas velelepono znanje. Edemska vrsta je otisla, ali novi proleterijat, koji se sada uglavnom hrani na kasicicu, a mnogi i iz kontejnera, doci ce glave i tebi i ostalima koji se tripujete. Svako vreme nosi svoje breme, ali ti ne znas u kom si vremenu.

Zamisli Titove partizane kako ulaze u Srbiju uz pomoc Sovjeta sa 2000 tenkova i 2000 drugih vozila i 500 aviona :) Zamisli Titove partizane kako ne mogu da predju reku Ibar i udju u Srbiju jer su porazeni od Ljoticevaca.
Opet vrsni istoricar Samardzic pronalazi neoborive dokaze o porazima partizana na reci Ibru, pa njihovo satiranje u borbama za Beograda, zatim na Sremskom frontu, pa sve do Slovenije, gde je hrabro poginuo rodoljubivi Mita predvodeci svoje vrsne heroje u unistavanju kukavickih partizansa.
 
Opet vrsni istoricar Samardzic pronalazi neoborive dokaze o porazima partizana na reci Ibru, pa njihovo satiranje u borbama za Beograda, zatim na Sremskom frontu, pa sve do Slovenije, gde je hrabro poginuo rodoljubivi Mita predvodeci svoje vrsne heroje u unistavanju kukavickih partizansa.

Opet partizani nisu mogli ni da udju u Srbiju dok nisu pozvali Crvenu sovjetsku Armiju. Opet nisu mogli da osvoje Beograd bez Sovjeta.Toliko o partizanskoj hrabrosti.
 
Šta me boli tuki šta se desilo u Subotici.
Boli me tuki i nije zapravo važno ni šta se npr. desilo 22. juna ove godine u Moskvi na Komsomoljskom trgu (bio sam tamo), kada su komunisti rastjerali fašističku bandu.

Ono što je jedino važno je to šta će biti na kraju balade.
Vi jednostavno pobjediti ne možete.

А ниси стигао да посетиш онај концерт на коме је око 30 људи растерало наркоманску багру.
Баш је било забавно!

 
Koja li si ti sorta kad ovako prosipas velelepono znanje. Edemska vrsta je otisla, ali novi proleterijat, koji se sada uglavnom hrani na kasicicu, a mnogi i iz kontejnera, doci ce glave i tebi i ostalima koji se tripujete. Svako vreme nosi svoje breme, ali ti ne znas u kom si vremenu.

Какав црни пролетеријат? Где је ваш комуњарски утицај данас у Србији? У ком ти времену живиш? Националисти у Србији ће још постати меродавни да доносе одлуке о томе која ће кола влада куповати,постали смо веома битан фактор и знате да без нашег одобрења у овој држави не може баш пуно тога да се деси.

А ако дође тај исти пролетеријат би морао да врати имовину коју је насилно одузео од Дунавских Шваба из Војводине,и малом броју нас који смо опстали бар са породичним презименом,кад нисмо могли језиком,пошто је ваш пролетеријат после рата схватио по некој својој рачуници да језик којим је говорило 500.000 људи у својој земљи по сваку цену мора да буде уклоњен.

Али какво време иде,брђане које сте довукли из разних припиздина ће те морати онамо да вратите а људима да надокнадите штету ваше црвене пошасти.

Ја сам у основној школи био у тешкој заблуди да ли да вратим истом мером и не научим ћирилицу,али као што видиш ја не патим од тих комплекса и овде пишем писмом своје државе,док некима то не иде баш од руке.
 
Opet vrsni istoricar Samardzic pronalazi neoborive dokaze o porazima partizana na reci Ibru, pa njihovo satiranje u borbama za Beograda, zatim na Sremskom frontu, pa sve do Slovenije, gde je hrabro poginuo rodoljubivi Mita predvodeci svoje vrsne heroje u unistavanju kukavickih partizansa.

Не лупетај! Извор није Самарџић, већ Дневници врховне команде Вермахта!
 
Какав црни пролетеријат? Где је ваш комуњарски утицај данас у Србији? У ком ти времену живиш? Националисти у Србији ће још постати меродавни да доносе одлуке о томе која ће кола влада куповати,постали смо веома битан фактор и знате да без нашег одобрења у овој држави не може баш пуно тога да се деси.

А ако дође тај исти пролетеријат би морао да врати имовину коју је насилно одузео од Дунавских Шваба из Војводине,и малом броју нас који смо опстали бар са породичним презименом,кад нисмо могли језиком,пошто је ваш пролетеријат после рата схватио по некој својој рачуници да језик којим је говорило 500.000 људи у својој земљи по сваку цену мора да буде уклоњен.

Али какво време иде,брђане које сте довукли из разних припиздина ће те морати онамо да вратите а људима да надокнадите штету ваше црвене пошасти.

Ја сам у основној школи био у тешкој заблуди да ли да вратим истом мером и не научим ћирилицу,али као што видиш ја не патим од тих комплекса и овде пишем писмом своје државе,док некима то не иде баш од руке.
Dakle, Svaba. Marija Terzija je naseljavala Vojvodinu najgorim sljamom svapskog otpada, pa su se na tudj racun bogatili, a za vreme okupacije ste bili najgora vrsta (Peta kolona) koja je kao regularna nacisticka vojska (Princ Eugen) zarila i palila Srlbijom i ostalaim prostorima trule Kraljevine.

Jos me interesuje ko ste to vi bez cije saglasnosti ova sugava i metiljava vlada ni kola ne moze da kupi? Znao sam da su zauzdani, pokvareni, lazovi, korumpirani, ali da i od tebe i tebi slicnih zavisi to nikada ne bih rekao.Niti ti verujem.

Не лупетај! Извор није Самарџић, већ Дневници врховне команде Вермахта!
Ti ne baljezgaj. Gledaj americke filmove o cetncima i napajaj se "junastvom" drazinih vrlih koljaca. Naravno, i ti novootkrivni dnevnici, koji su ti na dohvat ruke, pomogli su ti da dodjes do "nepobitne" istine o junastvu cetnika nad nevinim stanovnistvom, kojeg su se cak i same Svabe gadile.
 
Poslednja izmena:
А ниси стигао да посетиш онај концерт на коме је око 30 људи растерало наркоманску багру.
Баш је било забавно!

Evo opet!

I šta sada bih ja tebi tebao da postujem kontraprimjer ... i tako u nedogled.

Sve je to ba nebitno ... važno je samo to da vi jednostavno po logici stvari ne možete na kraju pobjediti.

A "vi" - "vi" ste brate oni koje smo '45. onako spektakularno razguzili.
 
Ti ne baljezgaj. Gledaj americke filmove o cetncima i napajaj se "junastvom" drazinih vrlih koljaca. Naravno, i ti novootkrivni dnevnici, koji su ti na dohvat ruke, pomogli su ti da dodjes do "nepobitne" istine o junastvu cetnika nad nevinim stanovnistvom, kojeg su se cak i same Svabe gadile.


Можда су Немци сковали заверу против Тита и партизана још пре краја рата?:think:
 
Dakle, Svaba. Marija Terzija je naseljavala Vojvodinu najgorim sljamom svapskog otpada, pa su se na tudj racun bogatili, a za vreme okupacije ste bili najgora vrsta (Peta kolona) koja je kao regularna nacisticka vojska (Princ Eugen) zarila i palila Srlbijom i ostalaim prostorima trule Kraljevine.

Jos me interesuje ko ste to vi bez cije saglasnosti ova sugava i metiljava vlada ni kola ne moze da kupi? Znao sam da su zauzdani, pokvareni, lazovi, korumpirani, ali da i od tebe i tebi slicnih zavisi to nikada ne bih rekao.Niti ti verujem
.

Kao prvo,ja sebe smatram prvenstveno Srbinom,u ovoj zemlji sam rođen i nju smatram svojom.Čuo sam negde izreku koja kaže - "Srbin se ne rađa,Srbin se postaje".A taj najgori šljam,je od jedne provincije koja je bila opustošena ratom,izgladnela,propala ratovima koji su vođeni unutar KundK tokom Mađarske revolucije,izgradio sebi zdravo mesto za život.To nisu bili ovi imigranti lezilebovići koji idu po zapadnim zemljama da bi se obesili o socijalnu pomoć.Jedan pošten,i pre svega vredan,progresivan i predan narod,koji je u najvećoj meri zaslužan što je Vojvodina,koliko toliko uvek odskakala od ostatka zemlje glede razvoja.A pošto sve što znaš o Prinz Eugenu si naučio sa Vikipedije,nemamo ja i ti šta da razgovaramo,ako budeš nailazio kroz Tavankut ili Lazarfeld,slobodno pošalji poruku,postoji neko u ovoj zemlji kome je ta uniforma pregrmela na kućnom tavanu tih burnih 50 godina,dok ste klali,palili,silovali i proterivali.

Pa ako se mi ni zašta ne pitamo,čemu onoliko obezbeđenje na Merlinu (A imam informaciju da su se određene grupe posvetile ukrašavanju automobila stoke koja je došla na koncert,čim su se skupili posle utakmice i banuli ispred arene) ,čemu otkazana Gej Parada,zašto vas lešimo na Filozofskom,zašto još nijednu tribinu niste pokušali da prekinete?
 
.Kao prvo,ja sebe smatram prvenstveno Srbinom,u ovoj zemlji sam rođen i nju smatram svojom.Čuo sam negde izreku koja kaže - "Srbin se ne rađa,Srbin se postaje".
Svi folksdojceri u Kraljevini Jugoslaviji su rodjeni u Srbiji, odnosno u Jugoslaviji i nijedan pripadnik tog zlocinackog naroda nije postao ni Srbin ni Jugosloven, vec je odigrao sramnu ulogu, prvo kao Peta kolona, a za vreme okupacije su se pokazali kao najveci zlotvori. Toliko o tvom i svapskom srpstvu.

.A taj najgori šljam,je od jedne provincije koja je bila opustošena ratom,izgladnela,propala ratovima koji su vođeni unutar KundK tokom Mađarske revolucije,izgradio sebi zdravo mesto za život.
Nista on, taj izdajnicki elemenat, nije posteno izgradio, taj sljam je bio favorizovan sve vreme austrougarske vladavine i eksploatisao one kojima je zemlja bila oduzeta.

.To nisu bili ovi imigranti lezilebovići koji idu po zapadnim zemljama da bi se obesili o socijalnu pomoć.Jedan pošten,i pre svega vredan,progresivan i predan narod,koji je u najvećoj meri zaslužan što je Vojvodina,koliko toliko uvek odskakala od ostatka zemlje glede razvoja.
Ti “imigranti”, "lezilebovici", jeftina strucna, a i nekvalifikovana radna snaga, su izgradili celu zapadnu evropu, a pogovotu svapsku. Prvo ste pljackali, a zatim unistavali sve porobljene zemlje tokom poslednjih tri veka, a onda, kada su Amerikanci, posle II svetskog rata, usli sa svojim kapitalom, bila vam je jako draga ta jeftina imigracia, ti "lezilebovici". Ne velicaj zlocine koje su pripadnici tvoje nacije ucinili srpskom narodu, i ne samo srpskom narodu. Mi smo, zaista, veliki idioti kad dozvoljavamo da nam zlikovci ili potomci zlikovaca drze pridike i da na racun naseg naroda velicaju svoje krvnike.

.A pošto sve što znaš o Prinz Eugenu si naučio sa Vikipedije,nemamo ja i ti šta da razgovaramo,ako budeš nailazio kroz Tavankut ili Lazarfeld,slobodno pošalji poruku,postoji neko u ovoj zemlji kome je ta uniforma pregrmela na kućnom tavanu tih burnih 50 godina,dok ste klali,palili,silovali i proterivali.
Kakav nemoral, pripadnik jednog zlocinackog naroda, koji je samo u prethodnom veku dva puta poharao, a zatim sprzio srpske zemlje i poubijao silan srpski zivalj, ne stedeci ni zene ni starce ni malu decu, ima neogranicenu drskost da zrtve naziva koljacima, piromanima, silovateljima, itd. To se zove uvrnut moral i totalno truo mentalni sklop.

.Pa ako se mi ni zašta ne pitamo,čemu onoliko obezbeđenje na Merlinu (A imam informaciju da su se određene grupe posvetile ukrašavanju automobila stoke koja je došla na koncert,čim su se skupili posle utakmice i banuli ispred arene) ,čemu otkazana Gej Parada,zašto vas lešimo na Filozofskom,zašto još nijednu tribinu niste pokušali da prekinete?
Kakva tirada koju ni ti ne razumes niti znas zasto si je ovde postavio. Kakav, bre, Merlin, to je bosnjacki fundamentalista, koji je o Srbima pevao sve najgore, a sada je dosao tako drtav i nikakav da uzme malo novca zahvaljujuci glupavosti ove zute i korumpirane vladajuce kaste.
 
Hvala na komplimentu!
Mada ja ne volim to pomodno "antifa", ja sam antifašista.

A ebga činim koliko mogu, ipak sam ja u 48-oj godini (prostata i ostala govna već me pomalo zabavau).

A na terenu stvari su otprilike kao tridesetih godina u Evropi .., no bitno je to da će na kraju sve da bude kao što je bilo četrdesetih godina Evropi.
Drugačije jednostavno ne može biti.

Narocito u Rusiji. Evo tamo odrastaju citava nova pokoljenja antifasista, koji uzivaju u sreci i blagodeti multikulturalizma sa Kavkascima, Stancima i ostalim podjednako divnim bicima. :roll:


Ti “imigranti”, "lezilebovici", jeftina strucna, a i nekvalifikovana radna snaga, su izgradili celu zapadnu evropu, a pogovotu svapsku. Prvo ste pljackali, a zatim unistavali sve porobljene zemlje tokom poslednjih tri veka, a onda, kada su Amerikanci, posle II svetskog rata, usli sa svojim kapitalom, bila vam je jako draga ta jeftina imigracia, ti "lezilebovici". Ne velicaj zlocine koje su pripadnici tvoje nacije ucinili srpskom narodu, i ne samo srpskom narodu. Mi smo, zaista, veliki idioti kad dozvoljavamo da nam zlikovci ili potomci zlikovaca drze pridike i da na racun naseg naroda velicaju svoje krvnike.

Izgradnja unistene Nemacke je bila otprilike gotova do sezdesetih, kada su prve horde Turaka krenule da naviru.
 
Poslednja izmena:
Narocito u Rusiji. Evo tamo odrastaju citava nova pokoljenja antifasista, koji uzivaju u sreci i blagodeti multikulturalizma sa Kavkascima, Stancima i ostalim podjednako divnim bicima. :roll:
Pokusavas da ironises, ali ti ne znas da su mnoga svetska knjizevna dela, mnoga svetski poznata muzicka dela, mnoga naucna otkrica, mnoge uspesne vojne bitke i porazi najvecih svetskih sila, nebrojeni uspesi, sportista, sahista, rezultat tih "antifasista", koji uzivaju u sreci i ....bla, bla, bla.I jos ne mozes da se setis da je to najveca zemlja na planeti i jedna od dve najvece nuklerne sile.

Izgradnja unistene Nemacke je bila otprilike gotova do sezdesetih, kada su prve horde Turaka krenule da naviru.
To ti, onako, odokativno. Kada se ta izgradnja zavrsila, Nemci su otvorili granice za Turke, ondasnje Jugoslovene i druge gastarbajtere, pardon, tedoh reci. goste, i zamolili ih da se nasele i da ce dobijati velike plate za svoj nerad. Da li si to hteo da saopstis? Sta vise, Turci su horde, a Srbi su na "gostovanju" u Turskoj plemici.
 
Poslednja izmena:
To ti, onako, odokativno. Kada se ta izgradnja zavrsila, Nemci su otvorili granice za Turke, ondasnje Jugoslovene i druge gastarbajtere, pardon, tedoh reci. goste, i zamolili ih da se nasele i da ce dobijati velike plate za svoj nerad. Da li si to hteo da saopstis? Sta vise, Turci su horde, a Srbi su na "gostovanju" u Turskoj plemici.

Nemacka industrija je jacala i bilo je potrebno radne snage. Ono sto im svakako nije trebalo je da ti gosti postanu domacini. Ali to je druga stvar. Pominjao si obnovu razrusene Nemacke, a na to sam ti rekao da je ona vec stala na noge, pre nego sto su gastarbajteri poceli pristizati. Jedini koji su ucestvovali u njoj, su italijanski dosljaci, koji su prvi stigli tokom pedesetih. Ostatak je poceo pristizati tokom sezdesetih.
 
Prema tvrdnjama korisnika @ krauterbox koji često piše na pdf-u Istorija tzv.Nedićeva Srbija bila je država i imala je diplomatske odnose sa NDH i Bugarskom.Zna li se nešto vise o ovome.Posebno me interesuje, ako je to tačno,da li je poznato ko je u ime Srbije izdavao agremane predstavnicima tih država ?






edit: наслов теме је промењен јер не сме садржати име неког корисника форума.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Nađi knjigu NDH -a u Beogradu od Aleksandra Vojinovića, izdana je 1995. i sve će ti tada ignorantu nesretni biti jasnije.
Taj je slabo poznat i jioš manje priznat ali nemojte se ustručavati da najvažnije delove tog slabo poznatog dela skenirate i "okačite" na forum kako bi se i drugi mogli da uvere u istinitost vaših tvrdnji.Inače bi neki mogli da pomisle da izmišljate odnosno lažete a to nikome jelte nije cilj.
Dakle,dajte da vidimo razmenu diplomatskih nota odnosno međusobno priznanje - Srbije,NDH i Bugarske kao i sve druge informacije o diplomatskim predstavništvima te tri "države" u Beogradu,Zagrebu i Sofiji.
 
Poslednja izmena:
Prvi diplomatski predstavnik NDH, oficir za vezu sa vojnim zapovednikom Srbije, ali i civilni predstavnik NDH, bio je izvesni Josip Lončarević. Uz njega su delovala još dva oficira i jedan podoficir, a uskoro i jedno civilno lice, kao sekretar.
Kancelarija oficira za vezu nalazila se na Prestolonaslednikovom trgu broj 2, u zgradi Glavne pošte, „ulaz sa severne strane”. Bio je to u prvo vreme „Hrvatski klub – Ured za putnice”, u kome je dnevno bilo „1.000 do 1.500 stranaka po raznim pitanjima”, a od avgusta 1941. konzulat. U njemu su radili vicekonzul Tihomir Vincetić i još tri činovnika.
Poslednje sedište konzulata NDH u Beogradu nalazilo se u nekadašnjoj zgradi u Dobračinoj ulici broj 22.Osobna kola konzula su imala registraciju: CD ZA 76

arhinetarhivskiinformac.jpg
 
Prvi diplomatski predstavnik NDH, oficir za vezu sa vojnim zapovednikom Srbije, ali i civilni predstavnik NDH, bio je izvesni Josip Lončarević. Uz njega su delovala još dva oficira i jedan podoficir, a uskoro i jedno civilno lice, kao sekretar.
Kancelarija oficira za vezu nalazila se na Prestolonaslednikovom trgu broj 2, u zgradi Glavne pošte, „ulaz sa severne strane”. Bio je to u prvo vreme „Hrvatski klub – Ured za putnice”, u kome je dnevno bilo „1.000 do 1.500 stranaka po raznim pitanjima”, a od avgusta 1941. konzulat. U njemu su radili vicekonzul Tihomir Vincetić i još tri činovnika.
Poslednje sedište konzulata NDH u Beogradu nalazilo se u nekadašnjoj zgradi u Dobračinoj ulici broj 22.Osobna kola konzula su imala registraciju: CD ZA 76

arhinetarhivskiinformac.jpg

Za predstavnike hrvatske države pri nemačkoj vojnoj upravi za Srbiju se zna.To nije nepoznato.Diplomatski odnosi su nešto sasvim drugo.Možete i vi odgovoriti umesto kolege vam krauterbox-a koji je i inicirao ovu temu.
 
Не знам за дипломатске односе, али знам да су Хрвати имали своју војну мисију пре него што је основана Недићева влада.
Шеф исте је био пуковник Јурј Кутњак, а убио га је равногорски омладинац Спасоје Поповић, 18.6. или 7. месеца...
 
Za predstavnike hrvatske države pri nemačkoj vojnoj upravi za Srbiju se zna.To nije nepoznato.Diplomatski odnosi su nešto sasvim drugo.Možete i vi odgovoriti umesto kolege vam krauterbox-a koji je i inicirao ovu temu.

tekst je jasan i citljiv; sam si podebljao recenicu:
Prvi diplomatski predstavnik NDH, oficir za vezu sa vojnim zapovednikom Srbije, ali i civilni predstavnik NDH, bio je izvesni Josip Lončarević. Uz njega su delovala još dva oficira i jedan podoficir, a uskoro i jedno civilno lice, kao sekretar.

funkcija konzulata NDH u Srbiji(kao i svakog drugog konzulata) je:reguliranje pasosa, vize i drugih dokumenata, rešavanje molbe za useljenje u NDH

Vlada Narodnog Spasa je administrativna uprava (civilni kabinet) Nemacke okupacione vojne vlasti, i kao takva nema internacionalni status.To podrazumeva, da nema direktnog kontakta izmedju te vlade i stranih vlada, nego kontakt ide preko vojnog upravnog aparata.Ona nema diplomatske odnose na razini ambasadora, niti daje verodajnice (akreditivna pisma), ali ima konzularnu sluzbu, koja predstavlja diplomatske odnose na nizem nivou.Primera radi, ako jedna drzava , danas , nema diplomatske odnose sa Srbijom, to ne znaci da njene interese ne moze zastupati ambasada/konzulat neke drzave s kojom Srbija ima diplomatske odnose, i ta ambasada ce vrsiti konzularne poslove.
Gradjani "okupirane Srbije" ako zele putovati u Italiju, Nemacku,NDH, Bugarsku,Madjarsku,(ili imaju imovinu) se direktno obracaju civilnim konzularnim predstavnicima tih drzava, a ne Nemackoj vojnoj upravi. Beogradjanin koji zeli da putuje u Makedoniju, obraca se direktno bugarskom konzulatu

HRVATSKO-SRPSKI PREGOVORI O SAOBRAĆAJU – Jedna hrvatska železnička delegacija otputovala je za Beograd gde će pregovarati o uspostavljanju redovnog robnog i putničkog saobraćaja između Hrvatske i Srbije. (Novo vreme, 19. jun 1941.)

VAŽNO ZA ONA LICA KOJA PUTUJU U HRVATSKU – …Lica koja putuju u Slobodnu Hrvatsku državu, imaju prethodno vizirati svoje putne isprave […] kod ’Hrvatskog Kluba’ u Beogradu […] Bez ove vize svako putovanje je isključeno. (Iz Uprave grada Beograda, Novo vreme, 12. jul 1941.)

termin je "slobodna hrvatska" sto sugerira o vrlo prijateljskom odnosu izmedju NDH i Nedicevog aparata
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top