Нећу куповну хоћу домаћу супу

Supa iz kesice ponekad, čitaj mamurluk ili stomačni grip, da brzo vratim elektrolite. i ponekad kada me mrzi a osetim potrebu.
Domaću supu često jedem, naravno da mi je draža. Naročito juneća, pa još kad kosti nabavim.
Ali pire iz kesice nikada...e to mi je odvratan ukus i ne može ni pod razno da se zameni sa pravim. Tu nema kompromisa...ili pravimo pire ili ga ne jedemo.
 
Не. Не подносим куповну супу, асоцира ме на вртић и болницу.
Takodje. Obozavam sam kad spremim.
Од мириса пиреа из кутије ми је мука, као храна за рибице.
E, tu ti je prica koliko para toliko i muzike. Nasao sam neki pire u kesici, koji je 100% mleveni krompir, i to je sve od sastojaka - dakle sprema se isto kao i pravi pire, samo se brze ukuva i ne smaras se da ga meljes, ali moras dodati mleko, buter i so, kao kada spremas pravi.
I ukusan je kao pravi.
I skup je :)

Чоколино такође.
To ne volim, volim pivo 😁
И све оне кесице као додаци јелима јело униште, дају му вештачки укус.
saglasan
Једино за рибљу чорбу може да прође.
E, ne znam gde zivis, ali u Novom Sadu sam na ribljoj pijaci kupovao domacu mesavinu zacina za riblju corbu od nekog dede, kazu da je jos ziv i jos prodaje to. Top je!!!
 
Неки људи не воле да једу куповне или инстант производе како се другачије називају. Па тако на пример и ако поједе супу из кесице неки човек ће рећи да није то то, али дај шта даш. Минут пире такође, није исти пире из паковања као онај који се прави од кромпира који се претходно треба ољуштити, скувати и издробити и помешати са млеком и добро умутити. Да ли и ви једете такве куповне намирнице које служе за брзо припремање неких јела или тражите замерку јелима од таквих производа као и многи?
i čokolino
i onu palentu ali "original iz SFRJ" ima jedinstven ukus

onaj klinja što jede i plače
 
Ulazes vreme u svoje zdravlje i u zdravlje svoje porodice a to nema cenu. Da je samo ukus u pitanju dobro bi bilo.
Jeste, ja sam lenj, ustvari nisam ali jesam za pripremu hrane, ali neke stvari sam probao i osetio i onda nisam lenj....
Dakle, moji roditelji su supa daj sta das, moj komsiluk je supa daj sta das...
Samo sam ja koristio podravkine i neke druge supe stalno , pa nisam za daj sta das...
Narocito zato sto nije skupo imati domacu supu , ako znas znanje..
Ili sam ja malo zahtevan, ali ne bih rekao....
Vise je do konformizma..

Dakle, od pileta mozes dobiti supu od, bataka, od ledja , od grudi, a da nije veliko ulaganje..
Od mladog crnog luka mozes dobiti supu od perca, dobra je kombinacija sa fidom gnezdo al malo vise fide....ne mnogo.
Tako si pokriven celo prolece i leto plus piletina...
E sad muka je koliko supe, litar ili litar i po ....npr po batacima, ili po grudima ili po ledjima...
Itd itd...
Ako vas ima vise, nije problem, ako si solo , onda imas supe vise nego uz supu...
Ali neko resi hoce jacu supu i to je to...

Meni prijaju blage supe, narocito ujutro nastinu mlaka skoro hladna...
A ocigledno da moze da se napravi da svaki dan imas supu....uzmes pile i imas supe sledecih 3 dana sigurno...Neke su masnije, ledja, neke su posnije, grudi...
600 din podeli na 3, samo supa, to je 200 din po supi, a kupovna je 80 do 120 din...
Ne racunam meso , bataci, to je gratis...
 
Post je dobar.

Iako ja nisam nikad
Ja variram... Bar se trudim.
Ne volim više puta nedeljno isto. Ni isti hleb a kamoli glavno jelo...
Ја ћу сада цео Бижићни, први пут :)
Али баш пост а не да се бахатим лигњама, хоботницама, тартуфима и једем богатије него иначе.
 

Back
Top