Нећу куповну хоћу домаћу супу

E da, ne znam da li vas tangira, ali tema je o supi...
Ja kao cest proizvodjac supa probam sve i svasta da bi zadovoljio razne potrebe u vezi supe...
Tako da fida......
Postoje fide kod kojih moras da se drzis pravila, znaci 5 min kuvanja ili 3 min ili ce postati raskuvana corbica , kashica....tj nisu ni za sta....
Postoje fide koje rade dugo , tj spremaju se 5 min, ali brate upijaju tecnost dokle mogu , sto ce reci ponasaju se kao rezanci i makarone, pa ce upiti supe nevidjeno za 24h narocito ako su izmedju mlake i hladne...
Postoje fide koje su sitne ali dinamitne, znaci sitne ali se razviju drasticno i upiju drasticno , takodje su osetljive na preterano kuvanje..

a postoje i fide koje su neosetljive na preterivanje, tj na kuvanje, pa ih mozete kuvati 5 min, ili ako hocete vise da otopite piletinu , onda i vise, cak i 20 min....

Ja sam mojima preporucio ovakve fide, dugotrajne, odlicne za pocetnike...zapricaju se ljudi , majku kao po pravilu pozovu sestre ili komsinice kad kuva supu, ili tada prihvata razgovor a ne kad kuva nesto drugo....

Ja preferiram gnezdo , navika, i to srednje gnezdo , ima tankih i debelih kao rezanci...
Neko voli trakaste neko brojke i slova...itd itd...

E da, ne znam da li vas tangira, ali tema je o supi...
Ja kao cest proizvodjac supa probam sve i svasta da bi zadovoljio razne potrebe u vezi supe...
Tako da fida......
Postoje fide kod kojih moras da se drzis pravila, znaci 5 min kuvanja ili 3 min ili ce postati raskuvana corbica , kashica....tj nisu ni za sta....
Postoje fide koje rade dugo , tj spremaju se 5 min, ali brate upijaju tecnost dokle mogu , sto ce reci ponasaju se kao rezanci i makarone, pa ce upiti supe nevidjeno za 24h narocito ako su izmedju mlake i hladne...
Postoje fide koje su sitne ali dinamitne, znaci sitne ali se razviju drasticno i upiju drasticno , takodje su osetljive na preterano kuvanje..

a postoje i fide koje su neosetljive na preterivanje, tj na kuvanje, pa ih mozete kuvati 5 min, ili ako hocete vise da otopite piletinu , onda i vise, cak i 20 min....

Ja sam mojima preporucio ovakve fide, dugotrajne, odlicne za pocetnike...zapricaju se ljudi , majku kao po pravilu pozovu sestre ili komsinice kad kuva supu, ili tada prihvata razgovor a ne kad kuva nesto drugo....

Ja preferiram gnezdo , navika, i to srednje gnezdo , ima tankih i debelih kao rezanci...
Neko voli trakaste neko brojke i slova...itd itd...
A postoje i knedle... sa peršunom, džigericom... pa manje, veće, pufnaste, manje pufnaste... Ali sve su ukusne.

Jeste, ja sam lenj, ustvari nisam ali jesam za pripremu hrane, ali neke stvari sam probao i osetio i onda nisam lenj....
Dakle, moji roditelji su supa daj sta das, moj komsiluk je supa daj sta das...
Samo sam ja koristio podravkine i neke druge supe stalno , pa nisam za daj sta das...
Narocito zato sto nije skupo imati domacu supu , ako znas znanje..
Ili sam ja malo zahtevan, ali ne bih rekao....
Vise je do konformizma..

Dakle, od pileta mozes dobiti supu od, bataka, od ledja , od grudi, a da nije veliko ulaganje..
Od mladog crnog luka mozes dobiti supu od perca, dobra je kombinacija sa fidom gnezdo al malo vise fide....ne mnogo.
Tako si pokriven celo prolece i leto plus piletina...
E sad muka je koliko supe, litar ili litar i po ....npr po batacima, ili po grudima ili po ledjima...
Itd itd...
Ako vas ima vise, nije problem, ako si solo , onda imas supe vise nego uz supu...
Ali neko resi hoce jacu supu i to je to...

Meni prijaju blage supe, narocito ujutro nastinu mlaka skoro hladna...
A ocigledno da moze da se napravi da svaki dan imas supu....uzmes pile i imas supe sledecih 3 dana sigurno...Neke su masnije, ledja, neke su posnije, grudi...
600 din podeli na 3, samo supa, to je 200 din po supi, a kupovna je 80 do 120 din...
Ne racunam meso , bataci, to je gratis...

Ti i najobicniju pilecu supu zakomplikujes 😁
Pilecu supu uglavnom kuvam od pilece masnoce, odvojim ono salo oko trtice ili sije, kad voda provri dodam proso ili kinou, seckano povrce ili knedle i to je to. Nikad nista ne merim koliko stavljam, sve se pojede.

Неки људи не воле да једу куповне или инстант производе како се другачије називају. Па тако на пример и ако поједе супу из кесице неки човек ће рећи да није то то, али дај шта даш. Минут пире такође, није исти пире из паковања као онај који се прави од кромпира који се претходно треба ољуштити, скувати и издробити и помешати са млеком и добро умутити. Да ли и ви једете такве куповне намирнице које служе за брзо припремање неких јела или тражите замерку јелима од таквих производа као и многи?
Супа из кесице=кардиоваскуларни проблеми и код здравих, а да не помињем код болесних

Супа из кесице=кардиоваскуларни проблеми и код здравих, а да не помињем код болесних
Ma jesu bolje domaće, sad što se zdravlja tiče nisam se time bavio iskreno, ali ko da sprema skoro svakog dana domaću supu, znaš li koja je to procedura i gubljenje vremena? Nije to jednom mesečno nego par puta nedeljno supa treba da bude na meniju, da bi se jelo nešto čorbasto, zbog probave, da se ne jede non stop nešto suvo.

Ma jesu bolje domaće, sad što se zdravlja tiče nisam se time bavio iskreno, ali ko da sprema skoro svakog dana domaću supu, znaš li koja je to procedura i gubljenje vremena? Nije to jednom mesečno nego par puta nedeljno supa treba da bude na meniju, da bi se jelo nešto čorbasto, zbog probave, da se ne jede non stop nešto suvo.

Која црна процедура?

Домаћа супа се спреми час посла.

Ti i najobicniju pilecu supu zakomplikujes 😁
Pilecu supu uglavnom kuvam od pilece masnoce, odvojim ono salo oko trtice ili sije, kad voda provri dodam proso ili kinou, seckano povrce ili knedle i to je to. Nikad nista ne merim koliko stavljam, sve se pojede.

Супа пилећа, права ,се прави од костију добијених дебонирањем . ок 2 кгпиле

Један мњи кромпир... мало на плотни пропржен лук пресечен на пола, једна шаргарепа један паштрмњак један перчун ,,, литра воде

Разом со и разом вегета

за оне кој енезнају садржај претиса процедити

да проври па резанце ставити или кнедле ... кој еобавеѕно када се скувају ѕахватити цедиљком и пропрати на брзину у хладну и вратити у суп

поврђе из супе јести одвојено или вратити у супу по жељи прилици или традицији

Која црна процедура?

Домаћа супа се спреми час посла.

Управо сам завршио спремање феноменалног гулаша и булгура. Активни део посла је био готов за сат времена. Да сам се боље организовао, био би готов још брже — за неких четрдесет минута.

Не може нико да ми каже да кување изискује пуно времена.

Разлог зашто је кување већини људи подухват је то што проводе минимум неколико сати дневно у бесциљном интернет сурфовању.

Samo domaca supa. Ne zahteva puno vremena. U kulinarstvu je samo bitna organizacija ( kao i u svemu ostalom). Vazno je da se kuva duze na tihoj vatri. Dok sam ja ziva moji unuci nece jesti supu iz kesice, niti bilo sta industrijsko sto ja mogu da spremim zdravije. Posle mene neka se hrane kako hoce, ali verujem da ih ucim kako da brinu o svom zdravlju u okvirima mogucnosti ove planete.

Back