Нећу куповну хоћу домаћу супу

Meliot

Elita
Poruka
15.559
Неки људи не воле да једу куповне или инстант производе како се другачије називају. Па тако на пример и ако поједе супу из кесице неки човек ће рећи да није то то, али дај шта даш. Минут пире такође, није исти пире из паковања као онај који се прави од кромпира који се претходно треба ољуштити, скувати и издробити и помешати са млеком и добро умутити. Да ли и ви једете такве куповне намирнице које служе за брзо припремање неких јела или тражите замерку јелима од таквих производа као и многи?

Kuvam domaću supu, kao i pire krompir. Imam te instant kesice kao prvu pomoć ali češće istekne rok trajanja nego što iskoristim. Ni začine tipa Vegeta i Začin C ne koristim, samo prirodne začine.
Ja sutra ako budem imao ženu niakkao neću insistirati na domaćim stvarima, tipa supa ili pire od krompira. Nije to zimnica pa se iscimaš 10 dana da je spremiš, ovo je gotovo svakog dana nešto što ti oduzima dragoceno vreme. A mala je razlika u ukusu zaista. Meni je čak minut pire lepši od domaćeg.

Ja sutra ako budem imao ženu niakkao neću insistirati na domaćim stvarima, tipa supa ili pire od krompira. Nije to zimnica pa se iscimaš 10 dana da je spremiš, ovo je gotovo svakog dana nešto što ti oduzima dragoceno vreme. A mala je razlika u ukusu zaista. Meni je čak minut pire lepši od domaćeg.
Ulazes vreme u svoje zdravlje i u zdravlje svoje porodice a to nema cenu. Da je samo ukus u pitanju dobro bi bilo.

Imaš ljude koji insistiraju na takvoj domaćoj hrani i prave problem svojim partnerima ako ne bude po njihovom.
To spada u definiciju izbora pogrešnog partnera 😊

Ukoliko jednom ne odgovara način kako ovaj drugi priprema i da li priprema hranu može slobodno sam da se lati te obaveze.

Kako Jelena kaže, ovde je zdravlje u pitanju. Mene npr grize savest ako deci ne spremam domaću hranu bez obzira što to od mene niko ne traži i što oni već i sami kuvaju.
Možda sam luda ali to je jače od mene.
I nažalost, ima tu i druga strana priče ali ovo nije mesto za nju.

To spada u definiciju izbora pogrešnog partnera 😊

Ukoliko jednom ne odgovara način kako ovaj drugi priprema i da li priprema hranu može slobodno sam da se lati te obaveze.

Kako Jelena kaže, ovde je zdravlje u pitanju. Mene npr grize savest ako deci ne spremam domaću hranu bez obzira što to od mene niko ne traži i što oni već i sami kuvaju.
Možda sam luda ali to je jače od mene.
I nažalost, ima tu i druga strana priče ali ovo nije mesto za nju.
Ma svaka čast tebi, ali nisu svi ljudi isti. Neki ljudi ne vole da po ceo da dan provode u kuhinji ili neki partneri vole isključivo da jedu jela spremljena na tradicionalan način.

Не. Не подносим куповну супу, асоцира ме на вртић и болницу.
Од мириса пиреа из кутије ми је мука, као храна за рибице. Чоколино такође.
И све оне кесице као додаци јелима јело униште, дају му вештачки укус. Једино за рибљу чорбу може да прође.

Неки људи не воле да једу куповне или инстант производе како се другачије називају. Па тако на пример и ако поједе супу из кесице неки човек ће рећи да није то то, али дај шта даш. Минут пире такође, није исти пире из паковања као онај који се прави од кромпира који се претходно треба ољуштити, скувати и издробити и помешати са млеком и добро умутити. Да ли и ви једете такве куповне намирнице које служе за брзо припремање неких јела или тражите замерку јелима од таквих производа као и многи?
Navuko sam se u Engleskoj na cup of soup, to je supa u solji, brzo se spremi i ne smaram zenu, ako mi se bas hoce.

Ne biram, jedino sto sam vegetarijanac, tj polu jer jedem ribu, odbijam cvarke, mast, buter, generalno meso.

Чоколино такође.
Pravda za Čokolino...

lino-cokolino-baby-instant-pahuljice-od-zitarica-kakaa-i-mleka-od-6-meseca.png

Poslednja izmena:

Back