Necu da budem savremen muskarac !Starinski najbolji!

Dont_Break_The_Oath:
Ponos je u pitanju samo kod onih idiota koji se trude da budu pazljivi, a oni, koji se brinu opsesivno o svojoj ljubavi jesu sasvim na mestu.

Evo čitam šta TI pišeš i ne mogu da se načudim !
Zašto je idiot onaj koji se trudi da bude pažljiv ? Zašto je kod njega ponos u pitanju ? A još više me čudi tvoj komentar da su oni koji se opsesivno brinu o svojoj ljubavi - na mestu.
Pažljivost i lepi maniri su nešto što se nadovezuje na uljudnost, dobro kućno vaspitanje i kulturno ophođenje sa ljudima. Kao što ću lepo da kažem "Dobar dan, komšinice", tako ću jednako da joj pridržim vrata od lifta, propustim je da prva uđe i slično. Logično mi je da prvi uđem u restoran, a da propustim damu da prva izađe. Da ja naručim jelo ili piće. Nema tu nikakvog ponižavanja niti je ponos u bilo kakvoj priči. Niti smatram da sam time postao idiot. Da, uvek se trudim da budem pažljiv, ma šta to sve značilo.
A oni koji opsesivno brinu o svojoj ljubavi, duboko sam uveren, treba da posete psihijatra
 
Milojko Vasic:
Dont_Break_The_Oath:
Ponos je u pitanju samo kod onih idiota koji se trude da budu pazljivi, a oni, koji se brinu opsesivno o svojoj ljubavi jesu sasvim na mestu.

Evo čitam šta TI pišeš i ne mogu da se načudim !
Zašto je idiot onaj koji se trudi da bude pažljiv ? Zašto je kod njega ponos u pitanju ? A još više me čudi tvoj komentar da su oni koji se opsesivno brinu o svojoj ljubavi - na mestu.
Pažljivost i lepi maniri su nešto što se nadovezuje na uljudnost, dobro kućno vaspitanje i kulturno ophođenje sa ljudima. Kao što ću lepo da kažem "Dobar dan, komšinice", tako ću jednako da joj pridržim vrata od lifta, propustim je da prva uđe i slično. Logično mi je da prvi uđem u restoran, a da propustim damu da prva izađe. Da ja naručim jelo ili piće. Nema tu nikakvog ponižavanja niti je ponos u bilo kakvoj priči. Niti smatram da sam time postao idiot. Da, uvek se trudim da budem pažljiv, ma šta to sve značilo.
A oni koji opsesivno brinu o svojoj ljubavi, duboko sam uveren, treba da posete psihijatra

E tu i lezi problem,upravo u tom terminu TRUDITI SE,Biti uctiv,lepo vaspitan,znaci spoljasnji uticaji preuzimaju primat nad primarnim stvarima koje dolaze iznutra.A vaspitanje,ta ugladjena gradska finoca samo kvari unutrasnji instikst za osecaj za spoljasnje,i tu se svaki covek upeca.Samo da bude fin,samo da ne bude pljuvan,omrznut i milion drugih kompromisa.
Ja nisam nista rekao protiv te "finoce i vaspitanja" ali mrzim,prezirem kada su one lisene sopstvenog individualnog instinkta koji se opet pojavljuje iznutra,nezavisno od spoljasnjeg uticaja.
A svaka ljubav koja nije bezuslovna,svaka ljubav koja nije stanje nepromenjivosti nije ni vredna pomena.

E tako mi ludaci razmisljamo.Malo ekstremno,ali barem nismo kukavice da budemo stalno u osrednjosti.
 
Dont_Break_The_Oath:
... znaci spoljasnji uticaji preuzimaju primat nad primarnim stvarima koje dolaze iznutra ...
... mrzim, prezirem kada su one lisene sopstvenog individualnog instinkta koji se opet pojavljuje iznutra, nezavisno od spoljasnjeg uticaja

Otprilike mi je jasno šta hoćeš da kažeš, ali pazi, čovek je socijalno biće i ljudski instikti su jako, jako zakržljali. Kod čoveka se javljaju jedva dva instikta: instikt za sisanje, i jos neki (zaboravio sam ime) koji se gubi u (valjda) 3. mesecu života. Sve ostalo čovek nauči ! Ili ne nauči, već kako ko.
Elem, nedaj Bože, kad naučene stvari ne bi preuzele primat nad instiktivnim.

I upravo ono što je čovek naučio za života odvaja kulturan svet od prostaka, pametne od glupaka ...
 
sanja:
Milojko Vasic:
I upravo ono što je čovek naučio za života odvaja kulturan svet od prostaka, pametne od glupaka ...

slazem se potpuno.
jedino je dug put od kaknja do zenice... pa dok se to nauceno i primeni, prostaci i glupaci se silno zabavljaju.

Sanja , a šta je pisac (M.V.) hteo da kaže ?
Objasni mi brzo , dok ne počne šatiranje ( na plavo)!!
i gde su ti džentlmeni do sada ?(možda sede u busu , dok žene oko njih balansiraju kesama i DECOM u naručju ?) :?:
 
ne znam sta je mile 'teo, ja sam ovo izvukla iz konteksta. fini svet i prost svet, crno i belo, suprotnosti... u ovom gradu mi sve vise fali fini svet. vaspitan. onaj koji poznaniku na ulici kaze bar "dobar dan", ustupi mesto u prevozu, pridrzi vrata.. sve nesto poludivlje.
gde su dzentlmeni nestali? ni za dinosauruse do danas nije precizno utvrdjeno... verovatno sede sa pterodaktilima i silno se zabavljaju citajuci ovo. skonili se od najezde primitivizma i agresivnih zena, mozda.. onih sto propagiraju kako su same sebi dovoljne, najpametnije, najobrazovanije, najsposobnije, i sto same kod kuce placu zasto ih niko nece..
 
sanja:
... skonili se od najezde primitivizma i agresivnih zena, mozda.. onih sto propagiraju kako su same sebi dovoljne, najpametnije, najobrazovanije, najsposobnije, i sto same kod kuce placu zasto ih niko nece..
Milojko Vasic:
sanja:
"ne", mirno je odgovorio "danasnje zene vole drcne i poludivlje muskarce, da bi se trudile da ih menjaju".
WOW ! x2 8)
 
Teki:
-Eva-:
Captain Jack Sparrow:
Hocu da budem kavaljer i ko sto kazu englezi dzentlmen (pazljiv covek) a ne ko slon u staklarskoj radnji 8)
Oficir i džentlmen? Poljubac za džentlmena!
a za oficira ?
pa i za njega jedan poljubac!!!

Žene vole oficire ! I još ako je džentlmen ... Kad se samo setim tog srceparajućeg filma, ljigavog do povraćanja. A na kraju Riki, onako lep, (ali pre svega kao oficir-pilot) u beloj uniformi, ma kao princ, izvlači njojzi iz prašnjave fabrike u naručju svome ! A koliko je jak, podigao je kao perce i bez dahtanja je nosi kroz sve one fabričke hale, sve sa smeškom na usnama. A njojzi sve koleginice zavide, pa joj je zato ceo događaj još više godi. I odneo je Riki u bolji, lepši i bogatiji život. Do jaja !

A žene se lože se na uniforme, na snagu i moć. Na vlast ! Nema jačeg afrodizijaka za jednu ženu nego visok, uniformisan muškarac. Najbolje ako je paradna uniforma, nikako radna. Za minut gaćice već mogu da se cede.
 
Milojko Vasic:
Teki:
-Eva-:
Captain Jack Sparrow:
Hocu da budem kavaljer i ko sto kazu englezi dzentlmen (pazljiv covek) a ne ko slon u staklarskoj radnji 8)
Oficir i džentlmen? Poljubac za džentlmena!
a za oficira ?
pa i za njega jedan poljubac!!!

Žene vole oficire ! I još ako je džentlmen ... Kad se samo setim tog srceparajućeg filma, ljigavog do povraćanja. A na kraju Riki, onako lep, (ali pre svega kao oficir-pilot) u beloj uniformi, ma kao princ, izvlači njojzi iz prašnjave fabrike u naručju svome ! A koliko je jak, podigao je kao perce i bez dahtanja je nosi kroz sve one fabričke hale, sve sa smeškom na usnama. A njojzi sve koleginice zavide, pa joj je zato ceo događaj još više godi. I odneo je Riki u bolji, lepši i bogatiji život. Do jaja !

A žene se lože se na uniforme, na snagu i moć. Na vlast ! Nema jačeg afrodizijaka za jednu ženu nego visok, uniformisan muškarac. Najbolje ako je paradna uniforma, nikako radna. Za minut gaćice već mogu da se cede.
zaboravi uniformu vazan je dodir tijela
 
Milojko Vasic:
Teki:
-Eva-:
Captain Jack Sparrow:
Hocu da budem kavaljer i ko sto kazu englezi dzentlmen (pazljiv covek) a ne ko slon u staklarskoj radnji 8)
Oficir i džentlmen? Poljubac za džentlmena!
a za oficira ?
pa i za njega jedan poljubac!!!

Žene vole oficire ! I još ako je džentlmen ... Kad se samo setim tog srceparajućeg filma, ljigavog do povraćanja. A na kraju Riki, onako lep, (ali pre svega kao oficir-pilot) u beloj uniformi, ma kao princ, izvlači njojzi iz prašnjave fabrike u naručju svome ! A koliko je jak, podigao je kao perce i bez dahtanja je nosi kroz sve one fabričke hale, sve sa smeškom na usnama. A njojzi sve koleginice zavide, pa joj je zato ceo događaj još više godi. I odneo je Riki u bolji, lepši i bogatiji život. Do jaja !

A žene se lože se na uniforme, na snagu i moć. Na vlast ! Nema jačeg afrodizijaka za jednu ženu nego visok, uniformisan muškarac. Najbolje ako je paradna uniforma, nikako radna. Za minut gaćice već mogu da se cede.

GREŠIŠ.Ako se malo okreneš oko sebe i vidiš šta se dešava shvaticeš da biti muškarac u uniformi nije baš u modi.Jedno si u pravu.Ložimo se na snažnog i polno mocnog muškarca. :D :D
 
Snezna_kraljica:
kučka:
GREŠIŠ.Ako se malo okreneš oko sebe i vidiš šta se dešava shvaticeš da biti muškarac u uniformi nije baš u modi.Jedno si u pravu.Ložimo se na snažnog i polno mocnog muškarca. :D :D
Tacno. Ali ja volim i one u uniformama. :oops: :roll:

O, da uniforma ...
Najbolja je kada je čista , ispeglana i ...
razbacana po sobi.... :twisted:
 
Teki:
Snezna_kraljica:
kučka:
GREŠIŠ.Ako se malo okreneš oko sebe i vidiš šta se dešava shvaticeš da biti muškarac u uniformi nije baš u modi.Jedno si u pravu.Ložimo se na snažnog i polno mocnog muškarca. :D :D
Tacno. Ali ja volim i one u uniformama. :oops: :roll:
O, da uniforma ...
Najbolja je kada je čista , ispeglana i ...
razbacana po sobi.... :twisted:
PA, dobro, sad... :oops:
Volim eleganciju, prefinjenost, disciplinu i drzanje koje se obicno vezuje za ljude u uniformi.. Tako da to nije vezano toliko za samu uniformu, koliko za profil osobe koja je nosi. :wink:
 

Back
Top