Ne volim ljude, ali volim životinje..

Konji su recimo osvetoljubivi....stoji u knjizi, a i rečeno u seriji Čizmaši"- Dragoslav Mihajlović.....a deluju jako dostojanstveno i plemenito
Pekinezeri su zli psi...
Mačke su sebične...mada je i to diskutabilno...
A što se vređamo međusobno životinjskim imenima....lažeš kao pas!!!!.....kokoško jedna!!!!....kravo debela!!!!!....konju jedan!!!!....some somski!!!!!...kozo tupava!!!!!...trudni pacove!!!!!(ko ima pivski stomak).....govedo jedno onozbrda!!!!!...svinjo štrokava!!!!!....
 
Nisam znala da postoje zli psi.Svaka rasa ima odredjen karakter,a svakako je i svaki pas prica za sebe.A ne postoje zli ljudi,osvetoljubivi,sebicni?Jel ikad zivotinja ubila iz zadovoljstva ili besa ?
To vredjanje zivotinjskim imenima mislim da ne mora da se objasnjava.

eo, ja vjerujem da postoje zli ljudi, zli psi, zle macke...sve sto ima mozak ima i kapacitet da bude ovakvo ili onakvo...dobro ili zlo...
nisu ziva bica automati pa da budu dobri ili zli generalno ili kontinuirano
 
Nisam znala da postoje zli psi.Svaka rasa ima odredjen karakter,a svakako je i svaki pas prica za sebe.A ne postoje zli ljudi,osvetoljubivi,sebicni?Jel ikad zivotinja ubila iz zadovoljstva ili besa ?
To vredjanje zivotinjskim imenima mislim da ne mora da se objasnjava.

Da pekinezeri su zli psi....da li je moguće da nisi čula za pseće besnilo (ok bolest)....zašto se divlje životinje zovu divlje i krvoločne, ako to nisu....ajklule su kul , jel' te....zmije napadaju iz straha inače su pitome...
Pit bulovi su meni ooodvratni, ako ništa zbog vlasnika koji nisu sprečili da mnoga deca od njih budu napadnuta i istraumirana....
Tako da zaključimo....voleti životinje više nego ljude ipak nije normalno, jer su nam slični, sem što ne umeju da govore...oni koji više vole životinje su dominantni i iskompleksirani ljudi, jer nad čovekom se ne mogu iživljavati....pa ko vele....makar mi one ne mogu ništa.....
Iskomleksirani, jer misle da je kućni ljubimac odraz njihove snage......znam i čoveka koji voli, lovi i drži zmije u stanu....znam i koga je njegova mezimica zmija ujela...pa se ti pravi važan.....
I zašto večita ljudska potreba (onih koji više vole životinje) za nečijom pokornošću i zahvalnošću......to nije pre svega fer baš prema životinjama....
Naravno zlo ko je ti čovek nanese je bolno i pamtljivo....ali dobro ko je ti čovek učini, i koje može da ti učini... životinja to ne može...
 
Poslednja izmena:
Donekle mi je zao sto ovako razmisljas.Da nisam odrasla sa zivotinjama mozda bih i podrzala tvoju pricu,ovako tesko.Jesi ti cula za lanac ishrane?Divlje zivotinje da bi opstale moraju da ubijaju zivotinje druge vrste da bi prezivele.To se zove prezviljavanje.Zasto ajkule ne bi bile kul? Fascinante su na svoj nacin . Isto tako i zmije,imala sam kontakt sa zmijama i evo nista mi nije.

Zasto se svi hvatate za pit bulove? Pas kao i svaki drugi.Imam pit bula u komsiluku koji je stalno na ulici i skace na glavu od srece prolaznicima ne bi li se ko igrao sa njim.Veoma pitom i miran.Nikad nije ni zarezao na nekog drugog psa.Sto znaci da je vlasnik pravilno postupio sa svojim psom i socijalizovao ga na vreme.Svaki vlasnicki pas koji je napao neko dete ili nekog coveka nazalost snosi posledice uspavljivanjem,sto mi je veoma zao jer bih ja pre strpala vlasnika u zatvor jer nije uspeo da se izbori sa sopstvenim psom i izdresira ga.

Vama je dovoljno da procitate u novinama i da osudite.Jel procitate nekad kako su deca davila stence u vodi? Jesi evo ti,procitala skoro u novinama kako su deca stavila onom psu petardu u usta koji je nakog toga uginuo?Ili kako su lovci ubili lisice i stavili ih na kola da ih provozaju i pohvale se sa tim? Ili kad su obesili psa za drvo? To nisi procitala ? Evo svi ovi primeru su iz skorijeg vremena pa izguglaj.
Eto,ljudi to rade iz zadovoljstva,zabave,dosade. Pa eto kome ce da naude nego zivotinjama koje su nemocne.

Sto znaci da zivotinje treba vaspitati kao sto treba vaspitati i decu da ne bi radili ovo sto rade.

I ti mesas babe i zabe,zasto bi se neko ko voli zivotinje izivljavao nad
istima?
 
Nisam znala da postoje zli psi.Svaka rasa ima odredjen karakter,a svakako je i svaki pas prica za sebe.A ne postoje zli ljudi,osvetoljubivi,sebicni?Jel ikad zivotinja ubila iz zadovoljstva ili besa ?
To vredjanje zivotinjskim imenima mislim da ne mora da se objasnjava.

Vukovi umeju poklati citavo stado ovaca iako im je za taj obed potrebna samo jedna.
 
Da pekinezeri su zli psi....da li je moguće da nisi čula za pseće besnilo (ok bolest)....zašto se divlje životinje zovu divlje i krvoločne, ako to nisu....ajklule su kul , jel' te....zmije napadaju iz straha inače su pitome...
Pit bulovi su meni ooodvratni, ako ništa zbog vlasnika koji nisu sprečili da mnoga deca od njih budu napadnuta i istraumirana....
Tako da zaključimo....voleti životinje više nego ljude ipak nije normalno, jer su nam slični, sem što ne umeju da govore...oni koji više vole životinje su dominantni i iskompleksirani ljudi, jer nad čovekom se ne mogu iživljavati....pa ko vele....makar mi one ne mogu ništa.....
Iskomleksirani, jer misle da je kućni ljubimac odraz njihove snage......znam i čoveka koji voli, lovi i drži zmije u stanu....znam i koga je njegova mezimica zmija ujela...pa se ti pravi važan.....
I zašto večita ljudska potreba (onih koji više vole životinje) za nečijom pokornošću i zahvalnošću......to nije pre svega fer baš prema životinjama....
Naravno zlo ko je ti čovek nanese je bolno i pamtljivo....ali dobro ko je ti čovek učini, i koje može da ti učini... životinja to ne može...

bjesnilo nije ekskluzivno pseca bolest
i mi smo joj podlozni
ovo ostale nebuloze me mrzi komentarisat
 
Ne sme se dozvoliti da se dodje u stadijum da se ljudi omrznu. Cinjenica je da ima namazanih koji se smeju kad zeznu nekoga, nemaju nikakvih problema oko toga, cak i misle da tako treba, ali smatram da sve ima svoje i da se sve u zivotu vraca - samo treba biti dovoljno strpljiv. Nicija nije do zore gorela. Kod ljudi vredi jedno pravilo - treba iskustva da se nauci filter i onda taj filter treba na vreme primenjivati. Boj se ovna, boj se govna, a kad ces ziveti? :) A sto se tice zivotinja, nema toga na ovom svetu sto ne voli da se mazi, ili ceska po stomaku. I zivotinje znaju da iznenade. Nasoj kujici kad je bila mala kupili smo igracke koje je razbacala svuda okolo. Medjutim, kad je dobila svoje kucice ladno je sve te igracke pokupila i odnela u kucicu. Nisam mogao da verujem. :)
 
Mislim da su to samo razocarani ljudi, ili u neku ruku mizantropi. Bila je neka analiza izmedju vlasnika pasa i macaka, i ustanovilo se da oni koji vole pse, traze prijateljstvo, odanog saputnika, dok oni koji preferiraju macke, vise traze nekog sa kim da budu nezni, maze, paze i sl.
E sad, ako ne voli ljude iz kojih god razloga, vrlo je moguce da se zivotinjama popunjava tu prazninu koju u sebi oseca na neki nacin.

Neretko je ljudi koji nemaju nikoga, obicno imaju pse ili macke, da im prave drustvo, nekog, sa nekim zivim bicem da imaju kontakt.
Mislim da su u pitanju razocarani ljudi, koji imaju losa iskustva sa ljudima i imaju neku antipatiju prema ljudima iz sebi poznatih razloga.
 
Meni jedna jako draga osoba pre nekoliko meseci, ušavši u jednu ljubavnu vezu koja je jako diskutabilna, na moje pitanje .....kako je došlo do spoja, kakav je kao čovek i znate ono klasika...ona meni reče..."Privuklo me je kod njega (između ostalog) što oboje ne volimo ljude, ali zato volimo životinje"....inače imaju nekih pet pasa...za pohvalu svakako...
Ja ostadoh šokirana.... razumem....teška vremena...nemaština....gramzivost....razočarenja u prijatelje, porodicu....
Ako iole voliš sebe, (ne na negativan način), ako veruješ sebi, valjda veruješ i drugima....ne propagiram naivnost....ali ne voleti ljude, a pritom si LJUD....mi nekao dođe zastrašujuće...ili ja preterujem....

Mislim da osobe koje ovako nesto izjavljuju to koriste kao odbrambeni mehanizam, jer u stvarnosti nisu sposobni da ostvare kvalitetnu socijalnu interakciju, ili jednostavno ne umeju s ljudima (a ovo ti kaze osoba koja jako voli zivotinje i drzi ih). Medju svojim prijateljima koji imaju zivotinje, nema onih koji su mizantropi. Ok, neko malo vise je socijalno inteligentan, neko malo manje, ali od njih nikad nisam cula ovakvu izjavu.
I meni samoj je ponekad lepse u drustvu mojih zivotinja i ljude ne mogu da smislim, ali daleko od toga da ih ne volim. Ako ne volis sopstvenu vrstu, to nesto nije u redu.
 
Mislim da osobe koje ovako nesto izjavljuju to koriste kao odbrambeni mehanizam, jer u stvarnosti nisu sposobni da ostvare kvalitetnu socijalnu interakciju, ili jednostavno ne umeju s ljudima (a ovo ti kaze osoba koja jako voli zivotinje i drzi ih). Medju svojim prijateljima koji imaju zivotinje, nema onih koji su mizantropi. Ok, neko malo vise je socijalno inteligentan, neko malo manje, ali od njih nikad nisam cula ovakvu izjavu.
I meni samoj je ponekad lepse u drustvu mojih zivotinja i ljude ne mogu da smislim, ali daleko od toga da ih ne volim. Ako ne volis sopstvenu vrstu, to nesto nije u redu.


:ok:

Ja sam siguran da nisu u stanju da razviju empatiju ni prema drugoj vrsti, mada je bilo slučajeva masovnih ubica, sociopata, koji su imali tolerantan stav prema životinjama...
 
Meni jedna jako draga osoba pre nekoliko meseci, ušavši u jednu ljubavnu vezu koja je jako diskutabilna, na moje pitanje .....kako je došlo do spoja, kakav je kao čovek i znate ono klasika...ona meni reče..."Privuklo me je kod njega (između ostalog) što oboje ne volimo ljude, ali zato volimo životinje"....inače imaju nekih pet pasa...za pohvalu svakako...
Ja ostadoh šokirana.... razumem....teška vremena...nemaština....gramzivost....razočarenja u prijatelje, porodicu....
Ako iole voliš sebe, (ne na negativan način), ako veruješ sebi, valjda veruješ i drugima....ne propagiram naivnost....ali ne voleti ljude, a pritom si LJUD....mi nekao dođe zastrašujuće...ili ja preterujem....

Mislim da preteruješ. Skolniji su provođenju vremena sa životinjama, nego sa ljudima. Pa? Može da ukazuje na asocijalnost ili smanjenu socijalnu aktivnost, gotovo zanemarljivo u odnosu na raznovrsne patologije svih onih na oko naklonjenih ljudima.
 
što se tiče vukova, njih obožavam, moja omiljena životinja...kad odem u zoološki vrt, samo stojim kraj kaveza sa vukovima...i njih posmatram, to mi je sreća neopisiva...iako im nije lako u onoj kavezčini...nisu to oni vukovi iz divljine..

- - - - - - - - - -

ali ne tvrdim, kao ovi iz tvoje teme, da ih volim više od ljudi..:)))

Ни Мишка тата не може да одвоји од кавеза са мајмунима...

- - - - - - - - - -

Meni jedna jako draga osoba pre nekoliko meseci, ušavši u jednu ljubavnu vezu koja je jako diskutabilna, na moje pitanje .....kako je došlo do spoja, kakav je kao čovek i znate ono klasika...ona meni reče..."Privuklo me je kod njega (između ostalog) što oboje ne volimo ljude, ali zato volimo životinje"....inače imaju nekih pet pasa...za pohvalu svakako...
Ja ostadoh šokirana.... razumem....teška vremena...nemaština....gramzivost....razočarenja u prijatelje, porodicu....
Ako iole voliš sebe, (ne na negativan način), ako veruješ sebi, valjda veruješ i drugima....ne propagiram naivnost....ali ne voleti ljude, a pritom si LJUD....mi nekao dođe zastrašujuće...ili ja preterujem....

Болес' не бира...
 
Konji su recimo osvetoljubivi....stoji u knjizi, a i rečeno u seriji Čizmaši"- Dragoslav Mihajlović.....a deluju jako dostojanstveno i plemenito
Pekinezeri su zli psi...
Mačke su sebične...mada je i to diskutabilno...
A što se vređamo međusobno životinjskim imenima....lažeš kao pas!!!!.....kokoško jedna!!!!....kravo debela!!!!!....konju jedan!!!!....some somski!!!!!...kozo tupava!!!!!...trudni pacove!!!!!(ko ima pivski stomak).....govedo jedno onozbrda!!!!!...svinjo štrokava!!!!!....

Ovo za konje nije tacno. To sto je opisano u Cizmasima konj je uradio iz straha. Alal ti literatura.
 
A hijene su kukavice sa lošim smislom za humor. Gledala sam u crtaću.

Zli pekinezer:
evil_puppy____by_tumiaus-d31ug40.jpg
 

Back
Top