Ne volim ljude, ali volim životinje..

37488221_1950944501593699_3543486656449347584_n.jpg
 
Covek ce da te razocara,zivotinja nikad.Ona ce uvek iskreno da ti se obraduje kada te vidi i nece kao covek da ti se umiljava kada joj treba nesto.
Ne mogu da kazem da ne volim ljude,ali vise volim zivotinje.Pomogla bih i jednoj i drugoj strani ali znam da bih od zivotinje dobila vecu zahvalnicu nego od coveka.
Normalno da ti se životinja obraduje jer ovisi o tebi, i ne razočara te jer ne može ti pričati, odgovoriti ili ne znam što. Moj se pas i meni obraduje, kada popričamo sa njim makar me gleda umiljato a pitanje o čemu on razmišlja...kada ga nahranim, prošećem, poćeškam.... mazim, kada mu je dosta, lijepo mi da pedalu i ode na drugi kraj stana i dam mu mira. Budi realna jer na kraju opet ovisiš ili ćeš ovisiti o ljudima.
 
Meni jedna jako draga osoba pre nekoliko meseci, ušavši u jednu ljubavnu vezu koja je jako diskutabilna, na moje pitanje .....kako je došlo do spoja, kakav je kao čovek i znate ono klasika...ona meni reče..."Privuklo me je kod njega (između ostalog) što oboje ne volimo ljude, ali zato volimo životinje"....inače imaju nekih pet pasa...za pohvalu svakako...
Ja ostadoh šokirana.... razumem....teška vremena...nemaština....gramzivost....razočarenja u prijatelje, porodicu....
Ako iole voliš sebe, (ne na negativan način), ako veruješ sebi, valjda veruješ i drugima....ne propagiram naivnost....ali ne voleti ljude, a pritom si LJUD....mi nekao dođe zastrašujuće...ili ja preterujem....
Ne pretjeruješ...imam i ja psa, ali čovjek bez obzira kakav da je uz Boga mora biti na prvom mjestu. Sebični su takvi ljudi.
 

Back
Top